Păreri Geostorm

(2017)

Geostorm: Pericol Global

morphm pe 19 Octombrie 2017 09:30
Film slab
cred ca este unul din filmele pe care le vom vedea la tv, seara, ca umplutura, din categoria B.
cosmin742000 pe 21 Octombrie 2017 21:18
O mizerie de film SF american , deci nimic nou, prost regizat , prost jucat , cu scenariu pentru decervelati , efecte speciale ridicole
VIBERS pe 21 octombrie 2017 23:07
Perfect de acord cu tine de data asta.
eduard_stratan pe 11 martie 2023 19:44
woodstar pe 21 Octombrie 2017 13:01
Cum arata un film de succes in Romania: Explozii, clisee, CGI la greu & Gerard Butler
Nu stiu cine continua sa ceara filme despre dezastre naturale, dar Independence Day: Resurgence si 2012 printre altele, au demonstrat ca nu este o idee prea buna.. dar atat timp cat majoritatii le place, cine sunt eu sa judec? Totusi, am inceput sa-mi pierd speranta in umanitate si in tara noastra, adica 8,4?

Ok, sa incepem. Gerard Butler joaca un om care salveaza planeta noastra de problemele naturale, furtuni imense, ierni friguroase, cu ajutorul unui anumite statii spatiale, zZzZzzZzZzz.

Geostorm este atat de plin de CGI, incat la un moment dat incepi sa ai parte de dureri de cap si niciodata nu o sa intelegi care e motivul din spatele dorintei de a distruge planeta. Are ceva de a face cu Casa Alba, nu am prins foarte bine ideea ca deja ma luase somnul (nu stiu de ce nu am iesit din sala, probabil ca scaunul era extrem de comfortabil).

Daca… citeşte

VIBERS pe 21 octombrie 2017 23:09
Pericol global pt arta cinematografica :))))
VIBERS pe 16 Octombrie 2017 17:49
Slab si plin de clisee
Subiectul filmului nu a fost rau, dar interpretarea actoriceasca a fost un dezastru.Actori buni iar unii dintre ei foarte buni dar de umplutura.Atatea clisee ca in filmul asta rar am mai vazut.Doar efectele vizuale sunt bune cum ne-am obisnuit, in rest filmul este slab de tot.
claudiu-daniel-lugoj pe 30 Octombrie 2017 13:49
Este un film foarte bun si cat de cat plauzibil si real.Vad multe critici la adresa acestui film dar mie unul mi-a placut.
makomomo pe 9 februarie 2018 00:55
Este un film SF prea realistic pt fanii starwarsza....normal ca e bun filmul dar la vrei sa te astepti de la unii care vor jedai si neoane colorate
andreivladpopa pe 21 Octombrie 2017 19:20
film de duzina
Un film de duzina, actori buni, efecte slabe pentru un 3D (ma asteptam la mai mult).
Marea majoritate a scenelor importante sunt copiate din filme gen The Day After Tomorrow, 2012 sau Interstellar - toate filme din aceeasi categorie.
M-am asteptat sa fie slab tocmai pentru faptul ca au fost destule filme de genul inaintea lui, insa am vrut sa-l vad fiind in 3D - in cinema.
Concluzia: daca aveti un 3D acasa, nu dati banii aiurea la cinema.

bogdan_u pe 07 Iulie 2017 23:43
cu o altă distribuție, nici 5 nu avea pe imdb :-|
Bună distribuția. Un subiect pe placul meu, cu siguranță îl voi viziona, sper să nu fie dezamăgitor.

(later edit)
Distribuția salvează ce mai poate. În rest...modest, buget irosit doar pe plătitul actorilor, din ce se vede... Nimic nou, subiect interesant, imaginație și calitate puțină. The Day After Tomorrow, cu Jake Gyllenhaal, mult mai bun, chiar și 2012 cu Cusack mi s-a părut mai ok la vremea aceea. De ce 7? mai mult pentru distribuție, și în special pentru Abbie Cornish, am o slăbiciune pentru ea, na...ce să fac?! :-D

Dragos.87 pe 20 Octombrie 2017 23:16
Modest
Adineauri am venit de la cinema si sunt multumit de ce am vazut chiar daca se putea mai bine.Este un film echilibrat avand cate putin din toate incat sa nu fie obositor sau sa te plictiseasca cu explozii.Efectele insa sunt realizate modest si sunt putine iar Gerard Butler ca intotdeauna da dovada de mare actor.Filmul trage un semnal de alarma asupra omenirii referitor la protejarea planetei.Nu trebuie ratat.
VIBERS pe 21 octombrie 2017 23:09
Din pacate pentru mine, eu nu l-am ratat.
VIBERS pe 22 octombrie 2017 23:29
Daca vrei sa vezi un film frumos, uita-te la Armageddon, nu sunt zeci de mii de efecte, defecte etc, dar are o poveste frumoasa, umor cat cuprinde, drama, o coloana sonora de exceptie, actori foarte buni.
peter_ennis pe 08 Mai 2017 02:47
Nu i rau din trailer...
Ce e mai sinistru e ca aceste tehnologii deja exista in stadiul de dezvoltare,pt ca stim ca cel mai mare dusman al omului este tot omul.... nu cred ca va fi un independance day 3 pt ca ideea filmului si atmosfera se vade ca sunt altele.
mihnea_aspru95 pe 19 octombrie 2017 02:03
Dacă vrei să-l asimilăm cu câteva, hai San Andreas, 2012 şi Unde vei fi poimâine?. Să nu auzim de Ziua Independenţei pe aici, că nu-i cazul.
giovanny72 pe 22 Octombrie 2017 17:22
De vazut..
Un film ok, suspans, actiune si efecte speciale ok..Un film catastrofic gen 2012, care nu e o capodopera, dar merita vazut...
VIBERS pe 29 octombrie 2017 11:39
Mai bine zis o catastrofa de film.
kasmyn pe 02 Decembrie 2018 21:41
slab film !! actori mari dar filmul foarte slab!! o ora am rezistat la el1!
danut_iulian pe 12 Decembrie 2017 22:54
Un film destul de bun mia placut cu o poveste interesanta.
Amede pe 04 Noiembrie 2017 22:07
Un film extraordinar... actiune...adrenalina si emotienin final!
Ghemot pe 05 Noiembrie 2017 23:34
Este un film care m-a copleșit din prima. Cred că este primul film văzut de mine la cinema care primește nota 10.
De remarcat și prestația actriței românce Alexandra Maria Lara!

AlexanderRadovicious pe 02 Noiembrie 2017 14:08
Un film bun, recomand!
Avand in vedere alte filme pe aceeasi tema - sfarsitul lumii de o iminenta previzibila, dar totusi cu un final fericit - pot spune ca acest film este unul dintre cele mai reusite, in opinia mea, deoarece prezinta un alt aspect, o alta fata, o alta posibilitate in care lumea, asa cum o stim, se poate sfarsi.

Efectele 3D nu lipsesc si chiar intaresc aspectul catastrofal al situatiei prezentate si merita vazut in acest format. Sigur, a-l astepta in format 2D pe torrent este si ea o optiune, dar se va pierde din farmec.

Filmul debuteaza intr-o nota linistita, ba chiar te tine putin intr-o asteptare suportabila, ca mai apoi sa se dezlantuie ,,furtuna": o furtuna de efecte vizuale si situatii menite sa iti delecteze ochii si creierul intr-un stil aparte. Povestea este buna, chiar plauzibila pentru un viitor apropiat, jocul actorilor este de la mediu spre bun, iar… citeşte

makomomo pe 9 februarie 2018 00:59
Foarte bun comentul dar unii vad ca vor sf-uri cu neoane colorate, nu prea gusta o poveste reala si fara maimutze vorbitoare
emy_sinaia pe 20 Martie 2018 21:24
Un film modest, plin de efecte speciale neverosimile in viata reala, pe de alta parte nu am sesizat unde si cat era partea de sf.
SYNDJ pe 20 Martie 2018 02:06
La primul contact suna a low budget, dar nu prea e. Mai ales ca e 3D, facut pentru iMAX si chiar 4DX. Nu e rau. Efecte bunicele. Soundtrack bun.
stricted pe 27 Decembrie 2017 10:39
În concluzie, filmul este un mare clișeu, efectele speciale ce îl mai salvează pe ici pe colo, doar au costat 120 de milioane de dolari. În rest, povestea este aceeași, un mister ce trebuie rezolvat, într-un timp rapid, ceva tensiune, un pic de umor şi mai ales un mesaj serios despre felul cum tratăm planeta.
rambo15 pe 04 Martie 2018 23:20
Un film exceptional
Unu dintre cele mai bune filme din 2017(de nu cel mai bun) despre dezastre naturale !! Nu înțeleg ce nu v-a plăcut la el; filmul este o capodoperă ... dar este doar pentru cei care totuși gândesc ... și nu e un SF dus la extrem, ci e un film poate chiar plauzibil, dacă e să ne gândim la cât a avansat știința și tehnologia care, dacă ajung pe mâna unui bolnav mintal, poate denatura în ceea ce prezintă acest film.
pisicuta1 pe 25 Noiembrie 2017 22:30
tipic ameican!
un film slabut,.....................

tormentor pe 12 Martie 2017 09:36
Hmmm !!
Pare interesant ! Sper doar sa nu fie ca Independence Day 2 !
lavvw pe 09 Martie 2017 13:22
abia astept!! pare un film cu efecte f bune, actiune si suspans
alexandru_fejer pe 03 Ianuarie 2024 20:32
user-606ef974ed744, cât de zmei va credeți unii la tastatură, ascuns în spatele monitorului si in spatele unui IP ( poate și acesta VPN), iar în realitate dacă vă vedem sunteți cacati pe voi pentru ca nici măcar nu știți cum sa va ștergeți la coor si așteptați încă după mămica ca să vă schimbe chiloții.
user-606ef974ed744 pe 03 Ianuarie 2024 14:01
MUIE MULTĂ ȘI CONTINUA COSMIN 742000.... ȘI SA ȚI LUAM NEVASTA ÎN PULA SA FUGIM CU EA!!!
Filmul, e vechea poveste cu salvarea planetei de un singur erou, american bineînțeles,reușește cumva sa se pună și contra naturii, universului americanii...
Dacă nu aveți ceva mai bun de făcut, sa va spălați ciorapii sau chiloții, atunci pierdeți 2 ore din viata și asa scurta cu filmul.... Slab, prost, de rahat, o porcărie

Salbaticul pe 04 Ianuarie 2023 00:14
Un review, 50 caractere, un review, 50 caractere și încă un review=7. Și aici și-a băgat politica coada. Sper să dispară acest iad din Univers cu numele de Terra. doamne ajută!
ioanaa_ioana pe 01 Ianuarie 2023 21:57
Cand dau de climat , sateliti si specialisti, nu mai vreau sa vad nici filmul.
Mi-a ajuns.
Nota 3 pe nevazute .

Border pe 16 Mai 2021 00:32
Cainele Cosmote ii da nota 10! Bravo Gerard! Te pup!!!!!
clauditz pe 06 Aprilie 2021 01:17
Genul de film apocaliptic, in care un om salveaza planeta. Film SF, cu multe detalii tehnice pe care nu le intelegi, dar fiind vorba de statia spatiala, sateliti, ingineri, defectiuni... e normal sa nu intelegi. Per total, un film bun, te tine in priza, e de actiune si merita vazut.
forever_young_ pe 11 Aprilie 2020 15:51
REUSIT !
un film antiplictiseala destul de bunicel cu o distributie care mareste cota filmului !
olgabriel pe 08 Septembrie 2019 00:56
Americanii sunt cei mai tari din lume...chiar din univers, bat la extraterestri ca la fasole..nu prea ii bat pe vietnamezi, somalezi, afgani..in rest sunt buni...când vorbesc de americani mă refer evident la SUA, viitoarea provincie a Mexicului.."Hasta la vista, baby"
chiba_florin pe 03 Iulie 2019 23:46
Hmmm ...
Şi totuşi ce suntem în faţa naturii ...
Sau "Să nu te joci cu focul că te arzi"

anonymous.618949fb55833 pe 17 Februarie 2019 23:30
doru_sava pe 15 Ianuarie 2019 20:18
Bun rau
Mi-a placut a avut de toate deci la urma de atata dramatism mi-au dat lacrimile!
fulcrumR pe 31 Decembrie 2018 21:46
Mai prost decat armaghedon?
Cred ca da! Asa prostie rar mi-a fost dat sa vad! Nici efectele speciale nu-s grozave! Daca vreti film cat de cat bun, uitati-va la "Salyut-7"!
angelo_xd pe 12 Martie 2018 20:18
Interesant, se putea si mai bine dar imi plac filmele de genul asta.
Sorin87 pe 30 Ianuarie 2018 19:06
Efectele speciale din film foarte bine implementate, un film ca la carte facut
Mihai2508 pe 28 Ianuarie 2018 10:17
Bunicel, dar nu atat de rau pe cat se crede
Un film despre sfarsitul lumii si dezastre naturale. Intr-adevar nu exceleaza prin ceva anume si este si plin de clisee, dar asta nu il face un film slab. Are destul de multa actiune, iar Gerard Butler ii aduce un plus de valoare.
andystarx pe 16 Ianuarie 2018 22:32
Efectele speciale dezamagitoare,chichioase,facute pe calculator,un trailer foarte bun,care m-a facut mult sa astept acest film,bine ca nu am fost la cinema sa il vad,una din marile dezamagiri din 2017,un sf foarte slab,a incercat sa copieze 2012,the day after tommorow,nici pe sfert la acele filme !EMmerich ramane tata block busterelor americane !
lavara_laiarna pe 08 Ianuarie 2018 13:24
un film cu happy-end rezolvat la secundă. deloc SF,dar plictisitor.
SelenuS pe 02 Ianuarie 2018 10:31
Imi place ideea, este plauzibila. Dar efectele slab create .
Mediocru.

Bonaventura pe 01 Ianuarie 2018 05:10
nu e cine stie ce, insa mie subiectele de genul asta imi plac foarte mult ! Are si actiune, si imagini spectaculoase, nu am inteles intriga prea bine, cam trase de par unele scene. nici fenomenele astea extreme nu stiu daca sunt posibile, sa cada bolovani de gheata cat autobuzul sau sa inghete totul instant si in acelasi timp sa ia totul foc, in conditiile in care soarele isi pastreaza caracteristicile. Una peste alta, mie mi-a placut !
unkn0wn pe 09 Decembrie 2017 02:09
Foarte slab, nota 4-5 maxim. Filmul are un scenariu penibil, de exemplu mai sunt vreo 8 minute pana la dezastru si actiunea e prelungita cu discursuri tampite si lacrimogene intre protagonisti.
E o capodopera a prostiei.
Pe la Hollywood cred ca n-au ce face cu banii pentru ca din cate scrie pe imdb filmul a avut un buget de 120 milioane dati aiurea pe un scenariu si regizor de tot cacatul.

xerses pe 01 Decembrie 2017 09:53
Chiar daca am ocolit ceva timp acest film, recunosc ca a reusit sa ma conecteze cu actiunea si cu personajele.
FunnyX pe 17 Noiembrie 2017 01:12
Trebuia sa-i vina randul si lui Gerard Butler sa salveze omenirea de la distrugere! :))
Mie mi-a placut, insa e adevarat ca e si genul meu de film. Nu a excelat, dar nici nu m-a plictisit. M-a amuzat ca lumea a fost salvata, oare pentru a cata oara, in ultima secunda!

Octaz pe 04 Noiembrie 2017 11:54
Interesanta abordarea unui astfel de subiect pre-apocaliptic in viitorul nostru foarte apropiat. Mai mult decat atat, mi-a suras ideea cu care au rezolvat problemele meteorologice invocate, sunt curios daca o astfel de retea care pare la prima vedere SF, chiar poate fi realizata si in ziua de azi. Banuiesc ca nu vom afla curand:)) pentru ca dezastrele prezentate in acest film par departe de adevar in ciuda efectelor atat de realiste.
Petrov pe 30 Octombrie 2017 17:18
Ar trebuii sa ne preocupe din ce in ce mai mult felul in care ne purtam cu natura caci totul se va intoarce impotriva noastra..
Foarte bun filmul , sper sa aiba un impact pozitiv asupra tuturor.

Steve.R pe 28 Octombrie 2017 21:18
Ma asteptam sa fie un film WOW!!Dar nici nu se compara cu 2012 sau The day after tomorrow...voiam mai multa actiune,sa se dezlantuie furtuna aia...Nu stiu...cred ca aveam parte de mai multa actiune daca as fi locuit in Timisoara cand a avut loc furtuna aceea...just saying;))
6Patronul9 pe 11 Februarie 2018 13:59
Film de duzina
Aceeasi intriga fumata din 1900 toamna,acelasi Gerard Butler carismatic,aceleasi clisee,aceleasi momente previzibile si aceleasi efecte foarte bine realizate,dar care nu adauga nimic.Per total nimic nou.Film de duzina marca Hollywood.