Păreri Georgia Rule

(2007)

Bunica-i șefa!

Gabriela Sirbu pe 13 Februarie 2008 13:48
Un film bunicel. Trei generatii, probleme din trecut, probleme actuale, reprosuri, adevaruri spuse prea tirziu si adolescenti neintelesi si neascultati de cei maturi.
irina_irra pe 11 Iulie 2009 23:13
dragut
cred k e dragut filmul...am vazut trailerul si e interesant. Cred k o sa il vad cat de curand:x
alex_il_fenomeno pe 13 Februarie 2011 17:35
un film foarte comic , si acum rad cand imi aduc aminte de unele secvente din film ! cea mai tare mi se pare scena in care Lindsay isi ameninta spioanele : "Daca ma mai urmariti vreodata , o sa va gasesc toti prietenii si o sa ma culc cu ei !" ! Daca ne raportam la rol fara de realitate , cred ca Lindsay ar face acest lucru si in realitate fara nicio problema !
claudiu-daniel-lugoj pe 14 Martie 2010 11:55
Un film care mi-a placut,este un film de urmarit iar Lindsay Lohan este superba ca intodeauna.
dorisciella pe 08 Iunie 2009 15:22
bunicel...........cam prea exagerat zis mie nu mia placut de loc m-am plictisit de moarte,l-am privit ca joaca in el linsay lohan................filmul asta pentru mine a fost o perdere de timp
Wonka pe 18 august 2009 23:42
Atunci m' ai adauga o stea , ca sa fie o pierdere de timp :)
iuly12iuly pe 19 aprilie 2010 20:36
deci cum e pana l-a urma moment de prostie pierdere de timp sau bunicel??:)))
Madyss pe 22 Mai 2012 00:45
Un film reusit!!! Mi-a placut foarte mult cum a intrat Lindsay Lohan in pielea personajului. Este un film ce merita vizionat,nota 8.
Dragos.87 pe 14 Ianuarie 2018 17:33
Filmul are un scenariu desprins din viata reala si poate fi o buna sursa de meditare asupra problemelor cu viata.Este un film linistit de duminica ce merita vizionat.
Mellia pe 14 Aprilie 2011 16:09
Foarte emotionant a fost filmul, eu am plans la sfarsit, cu toata istoria ei stranie Lindsay Lohan a jucat foarte bine. Cum poti sa restabilesti niste legaturi familiare pe care le credeai pierdute definitiv si cat de importanta e comunicarea in viata!
cosmin_kedii pe 12 August 2013 12:00
Cele trei actrițe sunt foarte bine alese, ele sunt pur și simplu minunate
Carcotas pe 24 Noiembrie 2020 18:02
Joaca dupa regulile bunicii
Chiar daca scenariul nu e foarte original,filmarea si jocul actorilor fac toti banii. Jane Fonda confirma ca a ramas o mare actrita.
ioanaa_ioana pe 28 Noiembrie 2019 18:51
Nu este nemaipomenit, merita nota cinci dar nu mai mult.
Eb00kie pe 28 Aprilie 2012 11:30
Mama si fiica
Cu un scenariu neplauzibil salvat de momente comice si jocul actorilor, Georgie Rule amuza si prin imprevizibil si rolurile... masculine. Simon, Arnold si noul surogat de Brad Pitt - veterinarul, avocatul si mormonul virgin. Pare un banc prost, daca nu consideram perechile lor feminine: o femeie care subzista pe baza de alcool si fiica sa, Rachel (Lindsay Lohan).
edy21 pe 03 Mai 2011 15:28
A fost destul de bun ma asteptam la mai mult la inceput pare interesant dar dupa se dovedeste a fi un film destul de plictisitor si fara prea multe lucruri interesante.
Ei dar nu a fost prost Lindsay Lohan a jucat foarte bine.Nota mea variaza undeva pe la 7/8.

marta.b pe 11 Februarie 2011 00:35
Georgia: "Cu timpul, majoritatea prietenilor devin la fel de inutili ca si rudele."
"Sa ierti inseamna sa mergi mai departe."

Gabi_5556 pe 10 Februarie 2011 13:07
gabi
Film dragut, bun pentru toater generatiile din care ai totusi ceva de invatat, cand ( si daca) sa lasi de la tine sau sa ceri numai celorlalti sa o faca. Fiecare are orgoliul lui, vremurile sunt altele, educatia e diferita