Păreri Funny People

Tipi simpatici

claudiu7boss pe 22 Iunie 2009 12:54
Adam Sandler e un actor de comedie foarte bun dar pacat ca nu gaseste si un sxcenarist care sa ii faca filmele chiar si un regizor.
crysbubu pe 23 Martie 2009 16:48
imi place la nebunie adam sandler...abia astept sa vad filmul...;;)
haziel pe 23 Septembrie 2009 22:32
L`am vazut la cinema
Este un film foare prost. Nu este de loc amuzant si pe tot parcursul filmui te vei plictisi. Este f boring si nu l recomand, la sfarsitul filmului vei rasufla usurat ca ai scapat si ca poti pleca . Sunt foarte putine momente in care cu adevarat razi, per total, din tot filmu, ar fi cam vreo 4 maxim 5 faze in care poti rade, asa cum se face la o comedie.
Ilila pe 26 noiembrie 2009 14:25
Nu este deloc un film prost si nici ..boring.
aliku23 pe 27 septembrie 2010 02:19
depinde de gusturi , dar se pare ca nu ai batut unde trebuia pentru ceea ce cauti . funny people nu a vrut sa fie road trip :-s
Funk pe 26 Septembrie 2009 01:05
Cat am ras :)) aoleu :)) foarte tare 100% merita vazut !
g3.giani pe 16 decembrie 2009 11:34
Fa rost de gloante ca iti dau eu pistol!
catalin28c pe 4 februarie 2013 21:09
Chiar nu va inteleg cum dati 10 la un asemenea film. Jos palaria pentru Adam Sandler este unul din actorii mei favoritii, dar acesta este un film foarte foarte slab.
mongolarix pe 19 Octombrie 2009 18:17
nu la-am vazut dar..
oameni diferiti pareri diferite.....adam sandler totusi un actor de nota 10..cineva de aici zicea ca filme tari cu adam ..sunt I NOW PRONUCE U CHUCK@LARRY , si ca YOU DON'T MESS WITH ZOHAN e naspa....cum spuneam fiecare cu parerea lui...Eu zic de ex..ca cel mai bun film al lui este Click , 50 first dates,Angry manegment....
geojoking pe 28 Septembrie 2009 01:31
Per total, PENIBIL.
Tocmai l-am vazut la Cinema City Cluj. Imediat dupa prima jumatate de ora iti dai seama cat de prost e filmul asta. Pacat de actori, care de altfel au jucat pana acuma in filme reusite. Unele replici sunt, indiscutabil, bune. Dar majoritatea sunt... penibile.

Plus, eu cel putin cred ca filmele de acest gen, comediile nu trebe sa dureze mai mult de 1 ora jumate! la "Funny People" dupa acest prag critic nu mai poti. Te astepti sa se termine odata si totusi, nu se termina!

Trailerul e foarte bine facut, surprinde toate fazele frumoase, dar filmul e ... "mai bine nu".

Ruben pe 13 Iunie 2009 00:49
toate filmele cu Adam Sandler is foarte tari cred ca si asta va fi la fel!.....
Paul8Lamps pe 4 iunie 2012 12:56
spera in continuare ! ;)
gosh15 pe 14 Noiembrie 2009 01:31
unora nu le-a placut pt ca se asteptau la o super-comedie cum ne-a obisnuit adam sandler .. da funny people .. eu cel putin l-am inteles mai mlt ca Drama decat Comedie da per total e un film bun . poate e putin tras de par... dar merita vazut
Ilila pe 26 noiembrie 2009 14:27
Da, nu este o comedie "a la Adam Sandler" ci un film cu o nuanta a realitatii aparte.
SonicSatuMare pe 14 aprilie 2010 02:21
Hai mai frate... ce drama... E putina drama care la un moment dat se rupe devine normal... fara sens , nu ma asteptam sa fie atat de simplu` " Nu mai are nimic si punct ! " daca a inceput drama trebuia sa-l termine drama :)
GeorgiaR pe 19 Noiembrie 2009 14:45
Mie mi-a placut, nu m-am plictisit. Adam Sandler imi place cred ca in orice film, are el un farmec ( la felul in care joaca ma refer )
Mi-a placut de asemenea ca nu a avut finalul ala penibil, happy-end, bleah, a fost poate oarecum realist ( in afara de vindecarea miraculoasa )

RomaniaMare pe 14 Aprilie 2010 14:48
Mi se pare cam expirat filmul.E previzibil și,în multe momente, plictisitor.
Deana. pe 13 Septembrie 2009 01:26
Ah, abia astept sa-l vad. Am vazut trailer-ul si parea destul de bun, acum sa vedem..
victor_neo75 pe 22 Septembrie 2009 08:18
Viata nu atat de amuzanta a comediantilor !!!
Adam Sandler a avut filme mult mai amuzante nu demult, 'I Now Pronounce You Chuck & Larry' din 2007 sau chiar unul in care a jucat mai serios 'Reign Over Me' din acelasi an, dar si desigur filme mult mai slabe cum este 'You Don't Mess with the Zohan' din 2008.

Filmul de fata, care dureaza peste doua ore, se vrea a fi o biografie semi comica si semi serioasa a vietii unui comediant (Sandler) care afla ca mai are un pic de trait si se hotaraste sa il initieze pe un coleg mai nou din bransa (Seth Rogen) in tainele glumelor de stand-up.

Mai reusit mi s-a parut Robert De Niro in 'The King of Comedy' din 1982 de Martin Scorsese.

'Funny People' il recomand totusi pt interpretarea lui Adam Sandler, Seth Rogen, dar si a lui Leslie Mann si Eric Bana.

eta pe 02 Decembrie 2009 12:13
xdchryjhbs
fara sa fie o capodopera a cinematografiei, sau a genului, cu o idee tot pleci de acolo. merita vazut.
Ilila pe 26 Noiembrie 2009 14:33
Daca mergeti sa vedeti inca o comedie cu Adam Sandler mai bine nu va duceti.. este o drama-comedie (asa cum e si viata), un film al regasirii de sine.
cuckoo'nest pe 30 Septembrie 2009 15:03
cel mai bun film a lui judd apatow.si adam sandler joaca destul de bn
Ilila pe 26 noiembrie 2009 14:28
Da, de acord, din cele trei acest ultim film este cel mai bun!
HeathWillLive4EVER pe 04 August 2009 11:35
ABIA ASTEPT
Abia astept sa vad acest film, mai ales ca EMINEM va aparea intr-o scena:X
zdupy pe 8 octombrie 2009 12:15
mdea.. o scena:))... am vzt scena... e destul de amuzant eminem.. :-?... avand in vedere k ii spune tipului k mai bn era sa aleaga moartea:)))
Ammelie pe 02 Aprilie 2010 14:10
Funny People
Nothing funny about Funny People. Recunosc, am fost la un moment dat fan al comediilor Adam Sandler, dar am depasit momentul. De fapt, cateva 'clasice' mai imi plac si acum (Mr. Deeds, Anger Management), dar de la un anumit punct incoace, Sandler a inceput sa fac doar comedii cu umor retard, the American way.
Ce-i drept, Funny People nu se incadreaza la categoria asta decat partial, si asta pt ca e doar in mica doza comedie. E mai degraba o drama, dar nu the good kind. E o drama fortata, 'prafuita', prost PROST jucata. Personajul lui Sandler n-a reusit nicio clipa sa imi transmita ceva autentic, nu am 'crezut' nici drama, nici revolta, nici cautarile. Da, din punct de vedere logic inteleg astfel de reactii ca posibile la o persoana, pur si simplu filmul mi-a parut de un amatorism evident in toate: scenariu, regie, joc actoricesc.

CRYSSA pe 02 Februarie 2010 22:12
Merge
Nu este cine stie ce.
Dar nici nu te plictiseste. Poti ramane cu ceva bun dupa filmul asta.

liz pe 09 Noiembrie 2009 14:35
a fost aiurea:)...adica nici macar n-am inteles ce vrea sa ne transmita filmul asta pt ca ,nu?, in general filmele transmit ceva chiar si daca e o comedie, macar o idee ceva.deci n-am inteles care era faza, n-am avut ce concluzie sa trag si pe langa astea aluzia sexuala mi-a iesit pe gat, faze comice nu prea(maxim am zambit), nu m-a frapat in nici un fel asadar imi pare rau ca mi-am consumat timpul si banii cu el mai ales ca am crezut ca nu se mai termina:)
silviuf42 pe 11 aprilie 2011 10:53
Si acum ne-ai impartasit faptul ca nu ai inteles nimic? Si crezi ca acum lumea nu il va mai viziona pentru ca tu nu esti capabila sa iti formezi o parere despre un film? Hai sa iti spun eu parerea mea: tu ti-ai consumat timpul inutil scriind aici pe forum, si nu in timpul vizionarii filmului.
liz pe 8 mai 2011 22:43
deficitar*
silviuf42 pe 11 Aprilie 2011 10:44
You either hate it or love it!
Daca esti genul care califici un film de comedie dupa intensitatea si lungimea rasetelor, atunci nu ti se potriveste. Pentru ceilalti, este un film foarte bun. Am vazut aproape toate filmele cu Adam Sandler si acesta, impreuna cu 50 First Dates, mi se pare cel mai bun, atat prin prisma complexitatii si a umorului dar si a performantei actorilor. Adam Sandler dovedeste ca, mai mult decat un actor de comedie, reuseste sa interpreteze si roluri profunde, in acest caz, a unui comedian profund afectat de vestea unei boli incurabile de care sufera. Oricum era de asteptat ca un film cu acest actor sa fie de prima mana, dar ce m-a surprins cel mai mult a fost ca, in ciuda intrigii deloc amuzante (boala personajului), filmul a fost amuzant pe toata durata lui, fapt ajutat si de replicile si situatiile foarte reusite ale tuturor actorilor implicati, dar si de scenariul bine pus la punct. Iar… citeşte
EugenLaurentiu pe 01 Iunie 2010 12:46
un film bun ... foarte bine regizat ... si Adam Sandler isi joaka bestial rolul , recomand :-) ,,, trebuie vazut
wessel pe 26 Ianuarie 2010 20:59
Nu m-am grabit sa vad filmul fiindca din sinopsis reesea ca e mai mult drama decat comedie. Parea trist si nu ma tenta, insa Adam Sandler fiind unul dintre actorii mei preferati a trebuit sa-l vad. Acum pot spune ca "Funny people"este ca orice film de comedie in care joaca Sandler,adica un film super amuzant,un film plin de poante mai ales ca alaturi de el apar si alti actori consacrati ca Seth Rogen si Leslie Man.Un film obligatoriu de vazut!
denny_copilul pe 27 Mai 2010 22:51
o pierdere de timp asa mi se pare acest film, nu o spun din rautate, dar are un umor de prost gust, care nu i deloc placut
di_livioo pe 23 Februarie 2010 13:58
slab
am vazut filmul,f f f plictisitorrrr....nu stiu de ce unora le place acest film
Curierul pe 27 Decembrie 2009 11:59
Deloc funny...
M-am uitat acum o zi la el,doar la o parte pentru ca m-a dezmagit total.Eu am mai citit ca nu este asa bun,dar am zis totusi sa ma uit,dar cum am spus nu am rezistat la tot filmul.Povestea e cumva buna dar glumele nu asa stralucite.
constandache pe 19 Septembrie 2009 11:04
adam sandler a jucat numai personaje hilare. Abia astept sa vad si filmu asta cu el.
Radu1711 pe 24 Aprilie 2010 13:07
radu1711
un film frumos, mi-a placut, mai mult o drama decat o comedie dar a foat reusit
silv_xd_tweety pe 21 Aprilie 2010 11:29
un film trist ..
il recomand celor emoo :) si nu fetelor care dupa film vor fii prost dispuse multe saptamani:-@

valigeo96 pe 01 Septembrie 2009 21:52
Destul de bine,daaarrr...
Un film bunicel,de comedie,care te distinge in mai multe feluri!Firul actiunii este destul de bine conservat pe parcursul actiunii +ca doua stele sunt pentru Adam!Mai mult nu prea am ce spun!
allexa22 pe 17 Octombrie 2009 09:44
not so funny people...
filmul mi s-a parut foarte plictisitor, deloc amuzant (abia am zambit de 2-3 ori) si nu stiu cum am rezistat pana la final, avand in vedere ca dureaza muuuult (aproape 2 ore jumate). chiar am vazut multe persoane plecand din sala de cinema in timpul filmului. dezamagitor....foarte dezamagitor. chiar imi pare rau ca am pierdut timpul!!!
ladys pe 09 Octombrie 2009 15:34
dezamagitor
nu mi-a ramas nimic de pe urma acestui film, nu e nici drama, nici comedie, fazele amuzante sunt vreo 3 la numar. si 2 ore jumate sunt multe pentru filmul asta. cineva mai sus il compara cu The Hangover, dar nu prea exista termen de comparatie intre cele doua, in opinia mea.
Wonka pe 17 Aprilie 2009 16:32
mie imi place foarte mult si seth rogen, abia astept sa il vad, o comedie pe cinste
LadyOfOnix pe 25 Octombrie 2009 22:53
a fost total neamuzant.....prea multe aluzii sexuale.....plictisitor...
g3.giani pe 12 Octombrie 2009 20:35
Prost, foarte prost filmul! Bataie de joc! Iti dai seama ca e un film prost inca de la inceput, dupa 20 de minute deja te plictisesti si vrei sa vezi altceva! Abia daca am zambit la el.
R.a.l.u.c.a pe 11 Octombrie 2009 23:59
jur ca nu mai rezistam in sala de cinema...pe langa faptul ca nu se mai termina odata, nici nu urmeaza nimic interesant, dar nici ceva care sa anunte finalul...
ralucamunteanu13 pe 10 Octombrie 2009 16:37
Nu prea este comedie, in cel mai fericit caz zambesti. Este un film lung si plictisitor, ma asteptam mai mult de la un film cu Adam Sandler...nu-l recomand.
cezzzarica pe 04 Octombrie 2009 20:49
Am vazut filmul dar nu am rezistat pana la sfarsit mi s-a parut plictisitor. Parerea mea ca nu se merita, ma asteptam la mai mult asa cum ne-a obisnuit Adam Sandler in filmele in care joaca. Pacat.
bizonul pe 15 August 2017 16:02
Bun sau rau, astazi am auzit de el, dar intrucat pe la Antena 1 filmele sunt programate la ore imposibile , nu mai are importanta. Important este faptul ca la ora filmului, asa cum asteapta toti , adica 20,00-20,30 este introdus in grila, idiotenia fara sfarsit, "In puii mei". Daca cumva are rating, inseamna ca societatea romaneasca are probleme grave de sanatate.
cosmin742000 pe 09 Martie 2017 20:25
O comedie stupida..........................................................................................
XShadowX pe 03 Martie 2015 11:33
O comedie-drama very funny ;)
Este o comedie-drama in adevaratul sens al cuvantului cu o distributie excelenta , cu un Adam Sandler cam schimbat insa tot nu si-a pierdut din talent si din stil si un Seth Rogen la inceputuri .. UN MUST SEE ! Felicitari Judd Apatow
Iulidesprefilme pe 06 Februarie 2013 20:47
Filmul combină drama şi comedia, rezultatul fiind un amestec nefericit...
GeorgeGeo2011 pe 10 Ianuarie 2013 21:20
Nu stiu cum vi s-a parut voua dar mie foarte foarte plictisitor nu e nici drama nici comedie
DragonMaster pe 15 Decembrie 2012 01:05
O lectie
Un film comic cat si dramatic care dureaza 136 de minute pe care sigur nu le vei regreta ca le-ai pierdut.Este un film din care fiecare are de invatat ceva iar despre actori pot spune ca au jucat bine iar distributia este una buna.Ofer nota 7 acestui film si il recomand tuturor.
Olivia0306 pe 24 Ianuarie 2012 11:18
Probabil ca daca in distribuitie nu aparea si A. Sandler cu greu cumula nota 3.5 dar asa se ridica la un 5. Scenariul si interpretarea dezamageste prin pauzele lungi si povestea neexploatata cum merita.
xerses pe 17 Decembrie 2011 15:57
Ma asteptam la ceva mai mult de la acest film, intrucat il indragesc pe Adam Sandler.
bmihaig79 pe 17 Decembrie 2011 13:27
sa-l vedem si pe asta
nu l-am vazut dar daca este Adam Sandler cred ca merita vazut
MNarcis pe 11 Noiembrie 2011 11:12
Recunosc aveam pretenti mai mari de la acest film, este un film usor, relaxant dar fazele haioase cam lipseste, daca te plictisesti merita vazut o data!
andreeeeeeea pe 08 Septembrie 2011 08:21
Abia asteptam sa-l vad, dar a fost... lung. Muuuult prea lung.
Sorin87 pe 22 Iunie 2011 11:12
Funny People
un film lent, o comedie despre comedie cu oameni simpli si obisnuiti. bine conceput cu umor sec si ascuns dar placut. un stand up comedy in format de film cu un pic de actiune si dramatism.
sonny13 pe 23 Mai 2011 00:47
L-am vazut si e printre putinele filme care nu imi doream sa se mai termine, vroiam sa mai dureze inca 2 ore jumate :D impresionant, mie unu chiar mi-a placut si nu ma uit la toate porcariile de filme deobicei, poate nu e chiar asa de bun, dar e unu din putinele filme de care o sa imi aduc aminte, de obicei peste 2 zile nu mai stiu numele filmului la care m-am uitat daca erau foarte proaste sau mediocre.
Top 3 drama/comedy !!!