Păreri Four Christmases

(2008)

De Crăciun nu stăm acasă!

dany2294 pe 16 Iunie 2010 11:55
Nu este cea mai buna comedie realizata vreodata insa merge intr'un weekend in care te plictisesti sa tot bati tastele pe messenger.
ooo333 pe 31 Octombrie 2009 14:39
cam slab sunt unele momente in care razi dar ... mia placut fratii lui carel bateau
mtraianc pe 04 Ianuarie 2011 12:26
foarte slab
daca adunati toate scenele mai interesante si comice la un loc cred ca ar fi suficient 15 minute ,,restul minutelor , vorbe goale si plictisitoare
claudiu-daniel-lugoj pe 27 Decembrie 2009 00:10
Un film bunicel dar care nu sparge gura tirgului cum credeam eu,exista si momente foarte amuzante dar nu e cine stie ce.
cl24 pe 16 Aprilie 2010 01:41
Este un film placut, iar de Sarbatori, alaturi de familie poate fi un mod util de petrecere a timpului.
diz3lgirl pe 31 Ianuarie 2010 21:45
:))
e fff tare filmul... comedie romantica :) are momente foarte reusite :)
deea9595 pe 09 Aprilie 2011 12:49
a avut doar cateva faze amuzante,in rest numai scene previzibile si plictisitoare:(
crissa208 pe 27 Decembrie 2009 17:16
Foarte bun pentru Craciun
Un film foarte reusit si recomandat pentru Craciun. Recomand tuturor sa-l vada.
Radu1711 pe 06 Decembrie 2009 00:05
radu1711
frumusel filmul, ma asteptam sa fie mai comic dar ii bun si asa
DeRb3d3u pe 26 Octombrie 2009 08:26
Four Christmases
Marfa filmul... merita incercat daca nu la-ti vazut ...
Radu47hitman pe 19 Decembrie 2009 03:17
Salvaţi Crăciun dvs.! Apelaţi părinţii.
M-a mira faptul ca bugetul filmului din informatiile gasite de mine este $80 000 000! Daca credeti ca-i un film de Craciun, va inselati!. Mie personal nu mi-a parut defel un film care ar avea o legatura cu Craciunul. Este un film romantic, cu putine momente comice, mai precis spus numai sfarsitul m-a amuzat putin, in rest este o poveste despre 2 indragostiti, care locuiesc impreuna timp de 3 ani, ambii nu doresc sa se casatoreasca, sa aiba copii si multe altele, adica au interese comune. De Craciun isi mint parintii ca sa nu-l petreaca impreuna. Doar ca intamplator au nimerit la tv, unde parintii i-au observat si apoi eroii principali au fost nevoiti sa petreaca aceasta sarbatoare in compania parintilor sai, care-s despartiti. Deci ii asteapta 4 Craciunuri, respectiv la fiecare parinte, unde se intampla nici prea multe, nici prea putine... Eu as spune ca nu prea merita vazut, dar daca… citeşte
Mihaela pe 04 Ianuarie 2009 10:37
Dragutz, de sezon, actiune previzibila.
Mihaela pe 04 Ianuarie 2009 10:37
Dragutz, de sezon, actiune previzibila.
camytzado pe 30 Noiembrie 2009 08:17
Cam cea mai buna comedie vazuta de mine anul asta.Cam tarziu dar pot spune ca am ras copios.
mtraianc pe 4 ianuarie 2011 12:23
cred ca ai vazut alt film
bainca pe 04 Martie 2018 18:31
nota 6 bunicel dar nu prea
nu e neaparat o comedie buna si nici actiunea nu e cine stie ce , dar pe mine nu ma plictisit deci a fost un film bunicel, cei doi actori au jucat bine , si povestea a fost oarecum interesanta , pentru poveste si idee si pentru actori mai putin pentru actiunea nu tocmai hilara , ii dau un 6 e bunicel dar nu prea.
margochirila24_69 pe 26 Decembrie 2017 19:25
Sinopsisul e gresit! Cei doi evita in fiecare an Craciunul cu familiile, dar anul asta nu le merge!!! Asa ca asta petrec patru Craciunuri cu toti cei patru parinti, divortati si recasatoriti, situatie care ii face sa afle lucruri noi unul despre celalalt si le pune relatia la incercare! Amuzant dar nu de revazut!
Dragos.87 pe 01 Martie 2017 12:29
Deoarece este sub asteptarile mele,prestatia actorilor a salvat filmul.Sunt mici accente de Craciun nu e o poveste foarte intensa dar actingul a fost ok.Nici povestea in sine nu a fost cine stie ce iar majoritatea fazelor au fost putin fortate.Daca esti fan filme family,merge vizionat.
XShadowX pe 06 Martie 2015 16:59
O comedie romantica de sezon cu o distributie formata din actori buni si talentati in frunte cu Vince Vaughn si Reese Witherspoon excelenti ;) , va recomand mai ales in perioada Craciunului ;)
alex_il_fenomeno pe 15 Iulie 2013 02:31
Poate ca nu este cel mai inspirat film de Craciun sau de urmarit pentru acea perioada, insa are multe intelesuri, te face sa simti ce inseamna acea perioada dar mai ales importanta de a o trai alaturi de cei dragi, si toate acestea bineinteles ca dupa numeroase patanii ale protagonistilor, ce au fost surprinsi in tot felul de ipostaze neasteptate...Si trebuie sa recunosc, cuplul Vince Vaughn- Reese Witherspoon a avut mai multa carisma decat mi-as fi inchipuit. Este un film numai bun de urmarit impreuna cu familia, in preajma Craciunului.
Miiku pe 26 Decembrie 2012 11:01
Un film bun, am dat peste el din intamplare. Nhu am reusit sa schimb canalu`, la fiecare publicitate ma lasa in suspans. ^^
xerses pe 25 Decembrie 2012 10:02
L-am revazut cu mare placere.Jocul actorilor a fost excelent....
Kanedel pe 05 Decembrie 2012 11:56
Asa si-asa
Un film doar de dragul de a fi facut.Scene fortate facute sa il faca neaparat pe spectator sa rada(nereusite din punctul meu de vedere),Prea de tot...Constat cu trstete ca sunt putine filmele de Craciun care sa aiba cat de cat o idee mai rasarita,mai originala!
MNarcis pe 27 Octombrie 2011 20:34
Pentru mine a fost o comedie buna, chiar recomand de vazut o data, are destule faze comice!
AimeeLov pe 25 Iulie 2011 12:00
Un film amuzant cu o idee interesanta .Totusi familiile alea chiar socheaza se putea transforma usor intr-o drama daca ne-am fi intors in copilaria protagonistilor...
Merita vizionat odata...

klaryna86 pe 14 Aprilie 2011 13:26
O COMEDIE DE SEZON,ARE MOMENTELE EI DE AMUZAMENT.MA ASTEPTAM LA MAI MULT.
Kable pe 03 Februarie 2011 19:45
Sincer ma asteptam la ceva mai mult , dar nu m-a prea incantat , abia asteptam sa se termine.
Federer pe 06 Ianuarie 2011 01:31
Am ras mult la filmul asta.Vi l recomand si voua:))
Ciofanul pe 05 Ianuarie 2012 18:32
Comedie simpatica, cu retardati tipic americani. De vazut doar daca nu ai altceva mai interesant de facut!
Krystyne pe 17 Decembrie 2011 11:23
Evident,vreau sa vad filmul asta de Craciun:X:X:X:Xcand vad actorii deja banuiesc ca va fii comedie garantata:X
Sorin87 pe 22 Iunie 2011 07:53
Four Christmases
Este un film placut, in care viata obisnuita pare monotona , dupa ce redescoperi familia, si valorile vietii.
Mellia pe 14 Aprilie 2011 16:02
Slab, ma asteptam la mai mult, mai ales ca Reese Witherspoon imi place foarte mult ca actrita, dar n-a reusit sa faca singura toata filmul si asta era si imposibil. Poate daca se schimba putin povestea, asa a fost foarte plictisitoare si lipsita de sens.
adiks25 pe 25 Ianuarie 2011 16:52
O comedie reuşită
Vince e un comic bun. Un film care merită văzut, liniştit, de văzut cu iubita, iarna de sub pătură şi lemnele trosnind în sobă.
Moody pe 22 Ianuarie 2011 20:08
Four ...[Insert name of holiday]
Au fost momente amuzante insa nu s-au legat intre ele si per total ai impresia de film facut in graba doar ca sa prinda sarbatorile. Filmul nu are nimic din spiritul Craciunului, nici mare parte din elementele care ar putea sa il categorizeze drept un Christmas movie. Putea la fel de bine sa se numeasca Four Easters sau Four visits to our parents ca tot aia era. Se vede ca filmul a fost facut la repezeala ca sa prinda sarbatorile iar cuvantul Christmas din titlu este acolo doar ca sa mai stoarca niste bani in plus de la spectatori. Incercarea de romantism a lui Witherspoon se loveste de umorul adolescentin al lui Vaughn ca ciocanul de nicovala si se combina pentru a crea un mare terci. Daca nu ar fi fost finalul probabil as fi dat filmului un 4 in loc de 5.
NmpN pe 20 Decembrie 2011 22:02
Un film destul de dragut . Nu transmite acel mesaj de Craciun insa este pe alocuri amuzant . Merita vizionat
someone_who_dares pe 03 Ianuarie 2011 18:43
Mi s-a parut un film foarte dragut, o comedie romantica numai buna de vazut de Craciun!!
oana badea pe 15 Decembrie 2008 11:40
foarte tare.merita vazut
DeRb3d3u pe 26 octombrie 2009 08:20
Marfa filmul... merita vazut ...