Păreri Fighting

Hai! Ne Batem!

lucia14 pe 05 Mai 2009 14:15
Fighting
cine face traducerile la filme in halul asta? un lucru care m-a deranjat intotdeauna !!!
norww3 pe 21 noiembrie 2015 11:43
Cine nu trebuie..
RomaniaMare pe 02 Aprilie 2009 11:39
promitor actorul asta-Canning Tatum! Cred ca va fi un film ft bun!
RomaniaMare pe 29 martie 2010 04:56
Am crezut aiurea! M-a dezamagit complet acest film! Film fara continut,forma si substanta! Piece of crap,cum spun americanii! Nu m-as uita in veci la acest film!
contas pe 6 martie 2021 18:09
Auzi Romania Mare, pe romaneste nu stii sa vorbesti??? Ia spune pe romaneste "peace of crap",, te tine limba???
gr8abyss pe 24 Aprilie 2009 18:26
imi aduce multe prea tare aminte de never back down...dar nu e rau
alexail88 pe 8 octombrie 2009 13:05
Esti varza.. ma mir ca ai putut termina propozitia... si nu are nimic in comun cu Never Back Down.. dar dupa cum ziceam esti prea varza ca sa iti dai seama.. nu prea cred ca tu chiar ai vazut filmul... oricum nu esti singura persoana care lasa comm pe aici de genul asta
gr8abyss pe 12 martie 2011 21:00
1. art. 30 din Constitutie 2. are si ea 20 de filme vazute la viata ei si comenteaza la comentariul altuia. ei cum? :)))
par4zi7u pe 04 August 2009 14:36
ce tare ar fi faza sa ma duc la cinema si sa-i spun lui ala de la casa de bilete :
vreau si eu un bilet la film si el sa ma intrebe care film si eu ii spun mai raspicat :):
-Hai ne batem ! si el :
Hai daca esti tare :))))))) acu fac misto de titlul filmului :))) chiar ca e cel mai penal titlu pe care l-am vazut ...sper ca filmul sa fie mai bun
bafta

Ovidiu239 pe 3 aprilie 2013 22:16
:))
andyz pe 30 Iulie 2009 16:56
asta e cu siguranta cea mai tampita traducere a unui titlu de film ever !!!
ellee pe 09 August 2009 22:45
nu trebuie sa ne placa titlul filmului ,daca va enerveaza''hai sa ne batem'' atunci ramane fighting ,dar filmul trebuie sa fie bun si chiar e reusit
Freak_show pe 01 Iulie 2009 13:39
Intradevar, seamana foarte mult cu Never Back Down, dar si ala a fost un film foarte fain, cred ca si asta va fi.
Ruben pe 31 Mai 2009 23:20
sper sa fie tare filmul din cate am vazut in trailer actorii buni multa actiune insf.... astept sa apara.....
claudiu-daniel-lugoj pe 31 Mai 2009 11:33
claudiu-daniel lugoj
cred ca va fi un film bunicel pare a fi multa actiune in film.
DaneZ pe 24 Iulie 2009 09:32
Subtitarea si alte detalii + Trailer aici http://romaniaportal.net/211-fighting-2009.html
SuFL3Tz3L pe 18 Iulie 2009 06:25
SpeeD | ;x
frumos ! actoru` principal face tot filmu` :D abia astept sa apara :P
DIKNIO pe 13 August 2009 23:10
De vazut
Destul de bun.Nu mi-a placut traducerea titlului filmului.
Davy.Jones pe 28 Iulie 2009 01:52
hai !
abia astept filmul asta. actiune la greu, actorul bun. imi place !
charity pe 25 Iulie 2009 17:42
Hmmm abia astept filmul asta mai ales ca e cu Channing Tatum ...Abia astept
anonim1983 pe 23 Septembrie 2014 00:20
ba ori e shawn ori sean? hotarati-va. cat despre titlu? mai bine ma abtin
Alex.M pe 8 iulie 2015 20:12
Am corectat. Multumim de observatie!
cetateanu pe 03 Noiembrie 2010 19:19
Deşi este doar la al doilea film ca regizor, Dito Montiel m-a impresionat prin ambele creaţii ale sale. Dacă prin A Guide to Recognizing Your Saints a pus accentul pe modul cum condiţia socială şi cartierul în care trăişti îţi poate influenţa destinul prin Fighting Dito Montiel coboară în lumea nevăzută din spatele vitrinelor frumos colorate şi ne prezintă scene de luptă pură, în care combatanţii dau totul pentru a câştiga.

Când am auzit anu trecut de acest film l-am evitat pentru că mă gândeam că un film cu titlul Fighting nu poate reprezentă o plăcere decât pentru cei care iubesc la nebunie filmele fără nici un mesaj în care personajele îşi cară pumni doar de dragul de a vedea sânge. Timpul a trecut şi între timp am reuşit să vizionez primul film ( care m-a surprins plăcut ) al acestui regizor, iar curiozitatea m-a impins să-l… citeşte

VIP pe 17 Noiembrie 2009 20:00
excelent !
nu obisnuiesc sa vizionez filme cu batai..dar aceasta a fost pur si simplu EXCELENT! ce sa mai zic de rolul lui Channing Tatum? Un adevarat luptator ! Cat despre soundtrack`urile de pe parcursul filmului sunt GENIALEEEE :x si se potrivesc perfect!
StevieGG08 pe 30 Iulie 2009 21:00
Hai sa ne batem
Doamne ce titlu penal...hai ca am vazut-o si p-asta
mgf2768 pe 27 Iulie 2009 13:10
cea mai nefericita traducere a titlului unui film . daca s-ar face un top al celor mai proaste traduceri a titlurilor de film ar castiga detasat .
KuRuPt pe 4 august 2009 10:21
ar mai fi si "Unde Vei Fi Poimaine" aka The Day After Tomorrow
pyka95u pe 07 Aprilie 2010 19:43
Un film interesant merita vazut.Actori sunt de nota 10
CataLiNNN pe 23 August 2009 10:03
Fighting
Nu stiu de unde si pana unde titlul in romana suna "Hai! Ne Batem!" ... trecand peste acest pas,nu am decat o parere buna despre film,merita vazut, 10/10.Pana la urma este mult-asteptatul film al anului 2009.
Mbi pe 1 septembrie 2009 19:50
Nu intotdeauna corespunde numele filmului tradus din engleza in romana..e adevarat ca aici e cam aiurea..dar merge:).
popa_sebastyan87 pe 14 August 2009 02:28
ma ajuta cineva si pe mine:)
cine poate sa imi zica de unde il iau si eu dar sa se vada bine ?
KuRuPt pe 14 august 2009 11:41
il iei de aici http://tracker.xplor.ro/browse.php?search=fighting....da vezi k nu exista subtitrare
KuRuPt pe 14 august 2009 11:42
aaaa si trebuie sa te loghezi :)...da nu dureaza mult
AngelAssasin pe 12 August 2009 15:29
Titlul nu reprezinta filmul
Filmul este forte bun si reusit insa parca ar fi copie dupa Never Back Down,acela este cel mai fain film si il recomand la toti
s_aint pe 13 Septembrie 2009 02:02
Mai bine mergi in parc
O porcarie de film! O tampenie cum nu am mai vazut de pe vremea cand toate filmele de care stiam apareau Chuck Norris si Dolph Lundgren! Jalnic Tatoum asta iar scenariul cred ca a fost atins de criza in ultimul hal pentru ca e saracut rau de tot si la replici si la story. E criza fratilor, nu va bateti joc de bani!
user-5d6bd734a1109 pe 13 Ianuarie 2023 17:18
Un film reușit, plăcut, nu pierde nimeni timpul dacă îl vede. Mai ales că Channing Tatum e frumos. Și filmul e bun și actorul principal frumos.
Giulianodirt666 pe 24 Mai 2021 14:45
Muie Cosmin! Să o sugi la tot Hollywood - ul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Salbaticul pe 28 Aprilie 2019 14:00
50 caractere,un review,traducerea este jalnică,de tot râsul=2.
cosmin742000 pe 31 August 2017 08:43
O mizerie de film de actiune american , deci nimic nou
totedati pe 23 Ianuarie 2016 22:27
Mie mi-a plăcut!
Un film care merită văzut!

Chiar dacă unora legătura dintre titlul original în engleză și traducere li se pare total aiurea mie nu m-i se pare așa pentru că nu e vorba doar de o simplă luptă, s-ar fi putut traduce pur și simplu figthing = luptă, s-a luat în calcul conflictul inițial dintre cei doi tineri care se băteau exact cum zice titlul tradus în romînă, hai să ne batem amice! Și s-au tot bătut în acel stil și spirit, ești jmecher? Atunci ne batem!, pînă cînd tatăl lui Shawn încercînd să intervină între ei a luat-o și el pe coajă!

Unii spun că scenele de luptă nu sunt destul de bune, însă n-am cum fii de acord scenele de luptă sunt bune pentru că sunt lupte de stradă unde există un singur criteriu învingătorul i-a tot și nu există nici un fel de reguli se acceptă inclusiv moartea combatanților! Deaia unele… citeşte

H4cK3RuL pe 22 Ianuarie 2016 09:43
Inca un film bun de vazut cu Channing Tatum in centrul atentie.
glody pe 09 Iunie 2013 21:29
cat de cat
bunicel..imi place ca e facut in new york orasul meu de vis :D
Sorin87 pe 16 Mai 2013 11:18
Fighting
Filmul este ideal de vazut cu prietenii, are momente sensibile dar si actiunea nu lipseste
BestDreamer pe 13 Septembrie 2012 15:28
Filmul nu ma impresionat cu absolut nimic.Este film la care te uiti daca vrei neaparat sa-ti ucizi timpul, altfel nu prea merita.
xerses pe 15 Mai 2012 18:19
Un film care m-a cam dezamagit...As fi dorit si ceva mai multa tensiune, mai multa emotie...pe langa asta, nici titlul nu a fost foarte inspirat...
paradox_utopic pe 06 Aprilie 2012 21:46
Charming Tantum Verde
e incredibil cum se comenteaza un film "pe nevazute" ! si filmul e din start tare ,doar joaca Tantum Verde !!! baiat bun,barbie de boxer,nu vorbeste prea mult (!!),se indragosteste instant. bunicel pe alocuri,mediocru per ansamblu !
So.aLone pe 30 Ianuarie 2012 01:39
Un film bun,de vazut intr-o duminica noaptea la ora 1.Chiar mi-a placut ,la inceput ii cam plictisitor dar finalul ii reusit.Merita vazut!!
Vorador pe 25 Octombrie 2011 23:59
Hai Ne Batem. WTF!!!
Dinainte sa vad filmul,am vazut pareri care spuneau ca filmul se aseamana cu Never Back Down,din pacate nu este asa.In Never Back Down nu m-am plictisit deloc,pe cand in acesta de-abia asteptam sa se termine.Dar titlul filmului tradus in romana este senzational.
sarge pe 06 Februarie 2011 16:50
Un film foarte bun, trebuie vazut oligatoriu de catre simpatizantii genului si nu numai. O actiune simpla dar in acelasi timp foarte captivanta.
JojoB pe 02 Octombrie 2010 13:40
hai sa zicem...
M-am uitat la el dupa ce am vazut Never back down(love it).
Hai sa zicem ca ii ok, storyline-ul ii simplu pe intelesul tuturor, dar deja iti dai seama cum vor decurge lucrurile.
II un film bun de vazut sambata seara alaturi de prieteni tai. :D

Awp3Lory pe 27 August 2010 16:49
Frumos film...in general cele cu batai imi plac,seamana cu never back down dar destul de bun!Merita vazut!
Codrutz pe 20 August 2010 16:25
Iarasi o traducere de toata jalea. Chiar nu-i inteleg pe oamenii astia :)
bogdan2510 pe 14 August 2010 20:39
Nici nu m`as fi uitat la acest film daca nu ar fi fost Channing Tatum . Nu este un film bun , dar nici unul prost .
Pyka1 pe 08 Iulie 2010 13:08
Super tare acest film merita nota 10++++++++++++++++++++
nightmare28 pe 27 Iunie 2010 13:48
foarte frumos filmu prima oara cand am vazut ca joaca Channing Tatum am zis sal iau numai pentru actor asa de plictiseala dar dupa prima bataie a inceput totul sa fie mult mai interesant
luciivan pe 24 Ianuarie 2010 08:48
salbut filmul... sinopsis cunoscut din alte sute de filme.... emigrantul sarac care se apuca de batai aranjate pentru a scoate lovele sa-si intretina iubirea vietii... expirat!!!!.... salbutz
izzie pe 22 Ianuarie 2010 11:20
NOTA6
pt Chaning am vazut filmul;stiam de la inceput ca va fi un film din categoria ,,PRO TV'
Radu1711 pe 03 Ianuarie 2010 21:53
radu1711
tare filmul, tipul joaca si intr-un film cu dansuri si acolo se descurca foarte bine
R.a.l.u.c.a pe 16 Septembrie 2009 11:45
sincer chiar nu m-a impresionat filmul, iar povestea aia cu taica-su a fost trasa de par rau...cum zicea cineva mai sus: "scenariul cred ca a fost atins de criza in ultimul hal pentru ca e saracut rau de tot si la replici si la story"
issey pe 16 Septembrie 2009 04:37
pot sa spun ca e foarte bun filmul...mie 1 mi`a placut....actorul Channing Tatum joaca super bn...merita vazut recomand
LunchBox pe 12 Septembrie 2009 00:35
Ma asteptam la muuult mai mult din partea acestui film. Scenele de bataie au fost putine, este foarte previzibil, iar inceputul este plictisitor. Ma bucur ca nu mi-am cheltuit banii pentru a-l vedea la cinema. Cred ca as fi fost foarte dezamagita.