Păreri Fast & Furious 6

(2013)

Furios și iute 6

ArmaniMark007 pe 05 Octombrie 2011 18:04
Mark
Ghiciti cine o sa mai apara in Fast & Furious 6...Nimeni altul decat Jason Statham ;)
Filmul o sa rupe salile de cinema

g30 pe 21 ianuarie 2012 00:35
du-te ba cu asta, ce treaba are asta cu seria asta, nici macar nu a fost mentionat in niciun film
AndreiRegizor pe 24 iulie 2013 18:59
15 minute ? Tu esti Chiorete rău :))
kronos18 pe 25 Februarie 2012 00:41
frumos
genul de filme pentru care merita sa mergi la cinema. AMIN
FlorinMovieFreak pe 21 februarie 2013 09:49
pentru floricele ?
krystyanalex pe 25 mai 2013 16:41
SilvestruTudoran iti aduci u aminte!
bmihaig79 pe 16 Octombrie 2011 11:57
speed
Jason Statham si Vin Diesel: combinatie periculoasa si frumoasa pentru un film de actiune si adrenalina. Hai s-o vedem si pe asta.
Cruella. pe 21 ianuarie 2012 12:06
si eu sunt de aceasi parere.... numai jason statham putea sa termine seria. Abi astept sa apara :x
danRapid pe 28 mai 2013 12:58
Combinatia asta o s-o vedem in seria7 ptr ca acum Statham apare doar 10 sec la final!
zeyg pe 05 Septembrie 2011 16:48
nice
partea a 5a a fost bestiala dar a 6a chiar abia astept ce poata sa mai scoata .De departe una din cele mai bune seri de filme care le-am vazut pana acuma
alexei12 pe 04 Septembrie 2011 14:07
toate au fost faine, nu vad de ce nu o sa fie o continuare buna avand in vedere ca are o distributie buna.
dnddnddnddnd pe 21 ianuarie 2012 09:14
cum vad filmul aici
adichelu pe 14 mai 2013 23:50
nu pot sa cred ca ai avut rabdare sa ii raspunzi la asemenea intrebare ? ...
deco20 pe 02 Iulie 2012 23:38
Facut pt bani
Aceasta serie,care a rupt norma cu primele 2 parti deja e facuta pt banii din biletele de la cinema...de la liniute si drifturi au ajuns la tarat seifuri de 17 tone pe sosele...:(:(:(:( mare pacat ca au deviat atat de mult de la subiectul principal(care erau cursele si masinile tunate),oricum o sa ma uit pt ca va fi actiune si pt ca vin diesel nu face niciodata roluri slabe ;););)
Bad_boy_Vlad pe 10 septembrie 2012 18:05
Intradevar ai dreptate.. filmul a deviat usor de la partea a 4 iar in a 5 deja nu mai are aproape nici o legatura...Totusi 5 a fost o capodopera. Povestea e oricum formata.. nu mai conteaza daca vor fi sau nu intreceri ca in primele 3.Oricum ar da nasol.. toata lumea ar sti ce se intampla ..
l3onard pe 24 august 2013 15:51
Sorry, nu stiu la ce m-am gandit cand am spus "sotia lui Dominic", este de fapt sotia lui Brian O'conner :)
dasana pe 04 Septembrie 2011 23:59
ce mai frumos si extraordinar film pe care lam vazut
cel mai tare film si dea bea astept partea a6a sper sa fie super tare
FlorinMovieFreak pe 21 februarie 2013 09:49
inseamna ca n-ai vazut prea multe :(
Ionutz180 pe 30 mai 2013 19:19
ar trebui sa o intreb cum e Terminator 5:))
manollo90 pe 14 Octombrie 2011 22:49
pfff
asteptam acest film cum le`am asteptat si pe celalalte din seria fast and furious....o sa fie belea de tot :P
Octaz pe 10 Iunie 2013 23:20
SPOILER in comentariu! Imi place foarte mult seria "Fast and Furious" mai ales de cand The Rock incepe sa ii faca concurenta lui Vin Diesel. Din fericire fimele noi continua sa apara iar producatorii un prea dau semne ca ar vrea sa intrerupa seria. Putin cam SF filmul, remarc cateva scene trase de par rau de tot: imagini fantastice cu tancul pe autostrada zdrobind masini ca pe frnuze, saltul demential a lui Toretto prinzand'o e Letty si aterizand culmea exact pe un parbriz de masina, singurii 2 metri patrati care le puteau salva viata, 20 de minute de mers cu avionul pe o pista de decolare pe care ar fi facut maxim 5 minute, o masina de formula 1 gonind prin Londra si facand praf absolut orice in cale,scene de wrestling, OMG cu The Rock si Vin Diesel in a tag team match, si bineinteles memorabilele sunete de mirare ale persoanelor din sala de cinema la aparitia memorabilului Jason… citeşte
chetta pe 1 iulie 2013 10:46
Bun comm...
Virtu4list pe 03 Septembrie 2011 06:39
Ba esti nebun.. partea a 6a :X, avand in vedere ca partea a5a a fost o capodopera, sper ca si partea a6a sa fie la fel. Cred ca singurul din toata seria care m-a dezamagit sincer a fost partea a4a... dar ma intreb in ce circumstante va fi plasata actiunea... avand in vedere ca Michelle Rodriguez moare in partea a4a si totusi apare ca personaj pentru aceasta parte... sper sincer sa n-o dea in bara :-S.
Cruella. pe 6 octombrie 2011 22:12
daca sunteti atenti sau depinde ce film fast five ati vazut la sfarsit de tot este o scena unde e hobbs la birou si vine politista din two fast two furious si ii arata o poza cu letty si il intreaba daca crede in fantome :)::DD
Virtu4list pe 29 noiembrie 2011 23:16
foarte simplu.. m-a dezamagit partea a4a.. nu a avut foarte mult suspans, actiunea a fost destul de scurta si s-a terminat foarte rpd... a fost mai mult o drama ca sa zic asa si mie personal nu mi-a placut la fel de mult ca celelalte parti.. dar asta nu inseamna ca nu mi-a placut... dar nu]ti inteleg intrebarea "si macar partea a V-a ai vazut-o pana la final???" la ce vrei sa faci referie... da am vazut-o ... tu ai vazut-o?
Boby_Fast_Furious pe 17 Octombrie 2011 00:17
Super Misto toate de la 1 la 5
Cea mai frumoasa serie de filme pe care am vazuto Fast and Furious toate
1.....5 sper ca si 6 sa fie o combinatie buna cu celelalte 5 super misto
cel mai mare fan Fast and Furious........

Melina17 pe 20 Septembrie 2011 20:01
WoW
Se intoarce Letty ?:X:X:X:x
Dar Mia ?:( ea nu o sa mai joace ?:(

Al33X pe 23 septembrie 2011 22:00
santem abea in 2011 nimic nu e sigur ;)
ceferistu1993 pe 31 decembrie 2011 01:28
Da se intoarce Letty si Mia o sa mai joace!!Uitate la distributie!!! Filmarile o sa incepata undeva prin primavara anului 2012!!
Tyson_Kyd pe 30 Martie 2013 23:09
Haideti sa stam stramb si sa judecam drept, de ce toti marlani si catofagi astia, care se infiltreaza printre noi, dau note filmelor care inca n-au aparut ?! Inca imi mai pun intrebarea asta ce ma apasa, negasind vreun raspuns . Cred ca aceasta intrebare, este una din multele intrebari, fara raspuns caci daca le vei pune intrebarea nu vor stii, chiar ei insisi, sa raspunda . Atat am avut de spus, plus faptul ca ador aceasta franciza, in special distributia si abia astept sa vad si aceasta, sa zicem, ultima parte .
adichelu pe 15 mai 2013 00:01
trilogie se spune la o serie de 3 filme , aici vorbim de 5 ... tri = 3
Tyson_Kyd pe 6 iunie 2013 15:35
Aceasta parte a fost incredibila, mult mai buna decat celelalte .
Marick pe 06 Februarie 2013 18:16
Nu mai am rabdare sa apara odata, persimt ca o sa fie bestial
cosmingringo pe 05 Mai 2012 15:36
li se alatura si rihanna in aceasta serie,o sa fie bestial,abia astept.
jdycj pe 25 martie 2013 17:07
în thriller pe dînsa nu am văzuto
radu3455 pe 01 Septembrie 2011 19:28
super inca unu, cea mai tare serie cu masini fast and furios va rupe box office-ul cu ce incasari va avea
Gebeleizis pe 12 August 2013 05:23
Extrem de spectaculos, dar total nerealist. Parca ma uitam la un film din anii 90 cu JCVD sau Chuck Norris. Slab. Dezamăgitor. Incoerent. 4/10.
johnybz pe 29 septembrie 2013 23:41
zici 4/10 si ai dat nota 5 :)))
Gebeleizis pe 30 septembrie 2013 02:12
Greseala mecanica. 4/10.
Andrei99Vlad pe 21 Iunie 2013 22:28
Spectaculos
Nu mă asteptam la așa ceva. Foarte spectaculos si multă acțiune ( si umor din când in când ) dar, timp de 2 ore si ceva nu te poți plictisi. Îl recomand pentru fani filmelor de acțiune. Din partea mea nota 10
dandi pe 27 Mai 2013 16:14
L-am vazut ieri la cinema
A fost bun,desi mi-a placut mai mult partea 5,oricum daca ramanea la tema aceea de curese intreceri sau dueluri devenea monoton si pe urma ati fi postat aici ca nu au venit cu ceva nou,acum ca au venit cu ceva nou,au evoluat nu e bine,mie chiar mi-a placut ideea asta.
KAPPACS pe 25 Mai 2013 22:08
Frumos
Am vazut filmul al cinema si este bestial de frumos , trebuie sa il vedeti . Are o parte foarte trista dar va las sa vedeti voi :( . Nota 10
crystyan18 pe 25 Mai 2013 20:57
Cand credeai ca actiunea s-a terminat,abia atunci incepe...
Manusa pe 24 Mai 2013 18:48
Desi credeam ca 5 filme din aceasta serie sunt de ajuns, dupa ce am vazut aceasta parte a sasea, mi-am dat seama ca nu este chiar asa. Mi-a fost dor de huruitul motoarelor puternice, de Dom si familia lui, precum o numeste si chiar si este.
Filmul a inceput foarte bine cu o scurta prezentare a celorlalte filme anterioare din serie si a continuat cu o actiune intensa, cu urmariri, surprize dar si cu umor. Totusi cand credeam ca filmul s-a terminat, in ultima scena, se intampla ceva surprinzator, dar isi face si aparitia.....Statham, eu unul nu ma asteptam la asa ceva :). Finalul ne da semne clare ca vom mai vedea cel putin o continuare.
Mi-e mi-a placut mult filmul si vi-l recomand, cu siguranta va va placea si voua.

Lukyan_11 pe 6 iunie 2013 21:57
Am inteles ca urmatorul va fi inceputul unei noi trilogii :))
chetta pe 1 iulie 2013 10:47
Asa este...
AndreBlack pe 08 Iulie 2013 21:06
Fast & Furious 6
SPOILER ! Inca un Fast & Furious absolut genial !!! Este incredibila seria asta . Dilema : nu cred ca Giselle a murit . Cred ca va reveni in Fast & Furious 7 cu ceva in care sa ne demonstreze ca a scapat . In concluzie , un film foarte bun ce merita vazut . Eu il recomand cu mare caldura !
Sorin87 pe 06 Iulie 2013 22:10
Tare de tot filmul mai ales faza cu tancul mi-a placut cel mai mult, astept continuarea care se pare ca o sa fie mult mai spectaculoasa
alex_il_fenomeno pe 07 Iunie 2013 20:29
Poate ca nu credeam ca va mai fi la fel de reusit ca si precedentele, poate ca imi spuneam ca deja se exagereaza, dar dupa ce am vazut teaserul si am spicuit cate ceva din povesti, parerea mi se schimbase... Iar dupa vizionare, m-am declarat complet satisfacut de calitatea filmului, una mult mai buna decat mi-as fi inchipuit, aducandu-i pe toti din filmele precedente, de aceasta data cu alta intamplare care iti taie rasuflarea, atat de tensionata, aceleasi scene de maxima intensitate oferita de protagonisti si de masinile acestora, determinarea lor, surprizele... Merita urmarit cu placere, chiar si daca nu esti un fan al francizei sau al masinilor in general.
cosmin_kedii pe 26 Mai 2013 11:48
Bun film de acțiune cu masini, actiune, o mulțime de umor. Pe scurt, tot ceea ce te astepti de la un Fast & Furious.
cris.xd pe 25 Mai 2013 00:11
Fara cuvinte! Nota 10+! Iar pentru curiosi, da, va aparea Jason Statham la finalul filmului. El va jucat in a 7-a parte!
gogutz pe 24 Mai 2013 00:56
Genial
Dupa 5 serii Fast and Furious am crezut ca e destul din ele si al 6-lea nu va fi nimic de capul lui.Acum am venit de la cinema si vreau sa spun ca a fost genial,nu ma asteptam am fost total surprins,din punctul meu de vedere a fost cel mai tare din toate seriile,actiune multa intradevar si aici revin la criticile gen: nu s-au mai axat pe curse de masini ci pe bataie si impuscaturi,Da este adevarat dar absolut toate actiunile inlcud masinile ,peste tot is masini se lupta pe masini se omoara pe masini super tare(deci masinile is vedeta pana la urma, acel catalizator care sa-l diferentieze de filmul de actiune standard),The Rock s-a intrecut pe el insusi,la capitotlul actiune filmul cred ca anul asta nu va fii batut de nici un alt film!Neaparat de vazut (Ma refer la fanii infocati de F&F).Delectati-va pupilele! PS:imi cer scuze daca am greseli gramaticale dar se mai intampla oricui,sper sa… citeşte
djandrei pe 05 Iulie 2013 05:25
Genul de film care merita toti baniii, si chiar as da pentru filmul acesta!
Andrei.Ciprian pe 23 Iunie 2013 22:04
Execelent!
Este o reusita! Inca un film din aceasta serie care ma incanta,mi-a placut din toate punctele de vedere si este un film care nu trebuie ratat! Fata de 5 cred ca este mai amuzant si cele 3 nume noi din distributie(Luke Evans,M.Rodriguez si Gina Carano) s-au incadrat perfect si au adus un plus.Astept un nou film din aceasta serie!
Razvan600 pe 20 Iunie 2013 21:21
Un film la fel de bun ca si partea precedenta. Merita vazut.
anonymous.6229028630c4f pe 20 Iunie 2013 20:22
kakapiciu pe 20 Iunie 2013 18:29
Dinainte sa aflu vreo informatie despre film stiam ca o sa faca referire la Letty, iar aparitia lui Statham ma surprinde de asemenea.
coaalyna pe 27 Mai 2013 17:16
super film ,super final , recomand :) astept sa se mai goleasca salile de cinema sa-l mai vad o data !!
Vali_Florea pe 25 Mai 2013 22:30
Un film care merita vazut
Astazi am fost sa vad acest film, pe care il asteptam foarte mult si pot spune ca am plecat multumit de la cinema. Dupa parerea este un film foarte bun, totusi gusturile nu se discuta, deci poate exista persoane carora nu le place acest film sau serie. Ma asteptam sa vad un film bun, mai ales ca, cu astfel de personaje si poveste era greu sa iasa ceva "de rahat". De cum incepe filmul, vezi ceea ce este cel mai particular seriei, si anume pe Vin si Paul conducand. Pe tot parcursul filmului ai parte de actiune si masini. Povestea este bine conturata si intelegi ce vrea sa transmita filmul. Apropo de masini, desigur ca le vedem pe cele cu care deja ne-am obisnuit, un dodge challenger si un nissan-gtr, dar apar multe masini vechi, clasice mai bine spus. Despre actiune, cum am spus, avem parte din plin. De la inceput pana la sfarsit sunt scene care te tin in suspans, multe scene de bataie,… citeşte
Matzero pe 25 Mai 2013 10:57
BESTIAL !!!!!!!
M-a impresionat MAXIM. Super film cu super efecte speciale, zici ca au avut buget nelimitat. De la inceput pana la sfarsit filmul este numai actiune si replici pline de umor. Va spun cine are posibilitatea vizionati-l la imax. Daca cineva zice ca exagerez va spun la anumite faze a inceput toata sala sa aplaude. O sa vedeti unde. Ma mai duc odata sa-l vad in mod sigur!
Infinity pe 25 Mai 2013 01:04
Fast & Furious 6 (2013)
Chiar daca scenariul nu a fost unul foarte bun sau ca unele cascadorii si scene sunt ireale si imposibil de realizat cum zic unii, filmul a oferit exact ce trebuia sa ofere. Si anume: entertainment pur. Eu cel putin, am primit exact ce ma asteptam: entertainment pur. Adica: actiune, umor la greu, urmariri, lupte corp la corp, cascadorii si efecte spectaculoase. Sa nu uit si de soundtrack. Punct. La un asemenea film, nu prea ai ce sa comentezi. Trebuie sa-l vezi, sa te bucuri de el, sa razi la maxim si sa-ti incanti ochiu'.
NechitaDaniel pe 24 Mai 2013 22:51
filmu
super tare filmul , multe scene cu actiune si cu ceva comedie , merita vazut , nu trebuie ratat o sa va placa foarte mult filmu , abia astept pe al 7 ca va fi si actorul jason statham , duceti-va la film nu ve-ti regreta
Alex4Fun90 pe 24 Mai 2013 00:34
FAST AND FURIOUS
Probabil cel mai bun film din serie . Recomand , merita toti banii de bilet !!
Kumitsy pe 20 Mai 2013 15:45
can`t wait..
asta da serie de filme. Super toate..sa speram ca nu ne dezamageste :)
blondu92 pe 19 Mai 2013 23:02
Merita
L-am vizionat acum o zi si sincer,e intradevar bun.Toata seria este legata,deci are rost sa vedeti toate.Ultimele 3 filme(cu tot cu FF 6) sunt inainte de Tokio Drift,Dar probabil stiti asta.Nici mie nu imi place ca au trecut peste street race si tuning,dar in 6 se intorc un pic la origini.Pana la urma toata seria a fost destinata curselor ilegale si tuning-ului...Sper sa va placa acest film.
santoss07 pe 05 Iulie 2013 21:24
Mai bun de atat nu se putea !!!!!!
MAGNIFIC !!! Un film cum de mult nu a mai fost si mult timp nu v-a mai fi ! Parerile sau discutiile nu-si au rostul, VIZIONATI-L !!!
nikkolle pe 02 Iulie 2013 17:11
Superb :X:X:X:X !!! Logic ca merita vazut si revazut :X ! Mai ales sfarsitul hmmm unde vine Jason ;)) abia astept sa vad continuarea :X:X:X!
CriticFin100La100 pe 25 Iunie 2013 20:52
Bunicel... si ATAT
Un film incredibil de dezamagitor, ma mir cum de are note atat de bune, in conditiile in care efectiv are momente indelungate cand frizeaza fizica si logica. Probabil i-as fi dat mai mult daca nu avea astfel de scene S.F. ce nu pot fi realizate in niciun univers, ci doar cu legile fizicii suspendate, in rest foarte multi steroizi si "baieti duri". Probabil cel mai dezamagitor film al seriei... asta pana la urmatorul.
tonymaestrul pe 27 Mai 2013 19:37
Cea mai tare parte de pana acum.... filmul care merita sa il vezi in cinema.
Film ce de toate..( comedie , actiune , suspans , intamplari neasteptate )
abia astept urmatoarea parte.

Raddu pe 28 Decembrie 2012 22:07
deja devine telenovela aceasta porcarie ! Si-a pierdut tot farmecul !
cracku pe 30 martie 2013 22:40
Gresit.
krystyanalex pe 24 mai 2013 20:40
Acum ma-m intors de la film GENIAL FILM CURSE NEBUNE PLIN DE ACTIUNE CEMAI O NEBUNIE DE FILM BESTIAL ARE SI CATEVA FAZE COMICE DE RAS CEMA CRIMINAL FILM........ NU TREBUIE RATAT UN FILM PLIN DE CURSEEEEE ACTIUNEEE CEMAI OOOOOOOOOO NEBUNIE DE FILM.
YgReK pe 30 August 2013 05:09
Frumoasa actiunea si efectele.
Povestea interesanta cu mici rasturnari de situatie,putin cam previzibil dar nu a deranjat.
Merita vazut.

claudelina pe 19 Iulie 2013 16:05
Genial film! Mi-a placut foarte mult, cred e cel mai bun din toata seria!
Chelbos pe 10 Iulie 2013 00:20
dupa ce am vazut "fast and furious 6" mi-a venit o intrebare in minte referitor la continuare:: il baga pe "trasportatorul" oare? sau alt personaj?
claudiu-daniel-lugoj pe 07 Iulie 2013 22:10
Frumos filmul,multa actiune,masini rapide si rasturnari de situatie.Scenariul este unul bun,mai ales revenirea in aceasta parte a lui Letty,care pe mine unul ma fascineaza.Iar sfirsitul ma lasat masca,ma gindeam in sinea mea ca ar trebui introdus in aceasta serie si actorul Jason Statham si spre finalul filmului am avut marea surpriza sa apara.Problema este ca va fi de partea cealalta,adica impotriva lui Toretto.Stau acum si ma gindesc cu cine oare sa tin in partea a saptea care inevitabil va veni si cred ca se va desfasura undeva prin Tokio.Abia astept partea a saptea,o serie care in permanenta ne surprinde cu ceva de acea este foarte buna aceasta serie nu te lasa sa te plictisesti de loc.Recomand acest film,ca si toate celelalte parti de pina acum sunt superbe.
Go1 2 3 4 5