Păreri Fast and Furious 4

Furios și iute 4: Piese originale

stefan_c pe 09 Iunie 2009 11:16
99 de minute de film frumos :) prea multi critici de film pe aici :)
claudiu-daniel-lugoj pe 11 noiembrie 2009 17:38
asa e din pacate.
ooo333 pe 29 Aprilie 2009 16:04
vin diesele my favourite
fain filmul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oldFarmer pe 23 Aprilie 2009 21:29
NU LA FEL DE BUN CA ''Fast and Furious 1''
Dar mai bun decat ''Fast and Furious 3''

claudiu-daniel-lugoj pe 11 noiembrie 2009 17:37
corect asa e.
Steve7 pe 2 februarie 2015 22:02
Actiunea din Fast and Furious 3 nu se petrece dupa 4 , 5 , 6 ? Asa ar avea logica.
Mr_Bamboo pe 22 Aprilie 2009 01:59
Frumos filmu`!! merita vazut .. il recomand cu placere !!
vali-titan pe 04 Aprilie 2009 04:08
Super
F tare filmul!Merita vazut si revazut...aviz fanilor de actiune si efecte speciale!
cha0s pe 13 Aprilie 2009 17:58
Nu m-a impresionat cu nimic ... nu stiu ce v-a facut sa dati filmului note de 10 s.a.m.d. ... Povestea este total neinteresanta ... Are la un moment dat si scene de SF ... si cel mai important nu ramai cu nimic din el, decat cu niste poze ... O dezamagire totala !
mongolarix pe 22 aprilie 2009 00:57
corect! asa e.........
bizonul pe 1 noiembrie 2020 19:48
Toate filmele ce nu trateaza o viata reala, o intamplare din viata noastra din toate zilele , despre istorii si navigatii, filme de bun gust (fara fantezii si aiureli a la' "Hellboy sau "Detectivu lu' Peste"), toate care nu respecta normalul si bunul simt, sunt filme proaste.
Dragosh02 pe 01 Martie 2009 17:16
Alta dezamagire !
Frate...publicul inca mai cere un Fast and Furious?sau nu stiu producatorii cnd sa se opreasca("Ulciorul nu merge de multe ori la apa").Sper sa fie spectaculos - k efecte speciale - si sa contina masini preparate cum nu a mai vazut nimeni(pt k la altceva nu te poti astepta de la filmul asta),si sa il redenumeasca k fiind filmul cu nr 3 si sa renege mizeria aia care a iesit in 06'.
PS: Gata,am revenit cu informatii,dupa vizionare.
Spre deosebire de primele 2 filme din serie,asta nici nu mai are masinile alea spectaculoase,tunate pana in dinti,tot acel spectacol de BLING-BLING si alte zorzoane.Deci ceea ce caracteriza filmul si pe ce se baza...a scazut la un nivel aproape de neobservare.Coloana sonora nu mai e nici ea spectaculoasa...Iar de story-line nu poate fi vorba k ar fi ceva de capul lui.In final,o alta dezamagire de film,desi a iesit mult mai bun decat mizeria aia care… citeşte

R3S1D3N7-3V1L pe 21 martie 2009 09:42
frate...daca nu-ti place nu te uita....simplu....altora le place...
melly_melly pe 7 iulie 2014 16:52
in f&f 7 va fi si jason Stantham
iul pe 20 Mai 2009 10:01
hmmm....
e nereusit...foarte nereusit...si macar daca pastra nota primelor doua filme..dar dc sa nu fie un pic de drama nu?adica sincer nush ce iubire mare a fost intre cei doi...dar el razbuna cu sange rece moartea dragutei...subiect vechi,pe care cred ca distrusul de steven seagal l-a jucat de sute d ori in infectele sale filme.iar vin diesel a decazut ,cel putin dupa porcaria de babylon..deci nu merita deloc banii
mongolarix pe 25 noiembrie 2009 14:03
BRAVO UN COMMENt scurta si la obiect!!
Al33X pe 8 noiembrie 2010 18:13
va spun si yo cv la obiect nu stiti cei frumos
CinemaBoy pe 30 Martie 2009 15:08
Filmul o sa fie super din cate am auzit si am vazut, si o sa aiba si o multime de curse de abeaastept.:D
Jason Statham pe 24 Martie 2009 09:53
2fast2furios
abia astept sa apara cred ca fi super reusit paul walker &vin diesel cum sa nu fie reusit.....abia astept sa il vad :)
rafanadal pe 26 Mai 2009 20:37
inceputul a facut toti banii si mi-a mai placut si melodia de la inceput(unde era scris numele filmului pe ecran;cine stie cum se numeste sa imi zica si mie) in rest actiunea dispare treptat si odata cu ea si atentia spectatorului.De la primele 5 minute incolo cea mai tare parte e sfarsitul:)slabut filmul.ma asteptam la altceva....e destul un 5-6
Brian pe 18 iulie 2010 19:57
toate filmele au titlu pus in film
claudiu-daniel pe 04 Mai 2009 21:09
claudiu-daniel lugoj
super fain filmul e actiune suta la suta si va aparea si partea a 5 e super fain ca se continua.
Adehh pe 15 Aprilie 2009 11:43
...
E bun, dar... nu se compara cu Fast and Furios [primul]
Dar actorii fac totul.
Vin Diesel it`s the best!!!
oricum dintre toate 2fast, etcc... tot FAF si FAF4 sunt mai bune :X

serban68 pe 13 Aprilie 2009 07:46
sunt un fan al seriei astept continuare si sper sa fie la fel de bune
potranovici pe 11 Aprilie 2009 20:54
slabut filmul pe langa celelalte Fast and the furious . cam putine masini in film si povestea ii cam aiurea
jonny pe 10 Aprilie 2009 18:29
cel mai slab fast and furious
Datorita actorilor si masinilor majoritatea sa uita la seria fast and furious, parerea mea este ca se putea si mai bine avand in vedere ca suntem in anul 2009. Efectele speciale lasa de dorit insa actiune e bine conturata. Este un film bunicel, dar nu se compara cu 2Fast and the 2Furious, nici macar cu Fast and Furious. Acest film mi-a lasat un gust amar, nu ma asteptam sa fie asa slab.
marcusARCUS pe 14 aprilie 2009 20:39
Si d-aia i-ai dat 8 stele dat faptului ca tu crezi ca e cel mai slab? P.S.:2Fast 2Furious?!Esti stupid sau stupid?I guess the choice is out of your hand...
gogutz pe 5 aprilie 2010 15:26
jonny eu iti dau dreptate in comentariul tau pentru film dar si marcusARCUS are dreptate,nu poti zice k e cel mai slab si totusi sai trantesti 8 stele...e oarecum asa...
Gaby07 pe 25 Martie 2009 14:37
fast and furios 4
va rog cand apare sa mi-l dati si mie si ca sa mai vorbim id nita_stefan_gabriel ... eu am vazut toate fast and furios si mie imi plac filmele astea cu masini :) super fast and furios 4 ;)
pamela85 pe 06 Aprilie 2009 13:50
Am vizionat primele 20 de minute si nu prea se intampla nimik , am abandonat. Acum poate trebuia sa mai astept , poate incepea sa fie palpitant...ce ziceti merita sa ma mai uit? Am vazut filmul anterioar 2 fast 2 furious, mi-a palcut
lucia14 pe 9 aprilie 2009 19:31
filmul anterior nu e 2fast2furious e the fast and the furious:tokyo drift ;)
Cupidon_White pe 30 Martie 2009 16:55
E foarte tare filmu deoarece are si o parte romantica care pe mine unu ma face curios dintre Mia si O`Conner
cezarika21 pe 22 Septembrie 2014 07:10
Refacerea tandemului Vin Diesel - Paul Walker
După două filme care au avut parte de o audienţă mai redusă deoarece au făcut greşeala să spargă tandemul Vin Diesel - Paul Walker, abia "Fast and Furious 4" poate fi considerat adevărata continuare a filmului "The Fast and the Furious" (2001). Scenariştii filmului îl readuc aici în prim plan pe Dominic Toretto, golanul interpretat cu stil de Vin Diesel care a dat farmec primului film; acţiunea îi pune din nou pe Toretto şi pe Brian O'Conner (Paul Walker) în tabere diferite, plecând de la ideea că ce a mers bine odată va avea iarăşi succes. Şi au avut dreptate...

Acţiunea filmului nu mai este originală, Brian O'Conner revine sub acoperire în lumea curselor ilegale de maşini, încercând să descopere un traficant de droguri mexican, şi se împrieteneşte din nou cu Toretto, liantul constituindu-l aceeaşi frumoasă Mia (Jordana Brewster).… citeşte

wildinthecountry pe 22 septembrie 2014 08:12
Si tu cezar ? ;(
missdee pe 11 Septembrie 2009 19:31
film bun,un inceput plin de adrenalina,final deschis,mai bun decat tokio drift......mi-a placut......
claudiu-daniel-lugoj pe 11 noiembrie 2009 17:32
asa e mult mai bun dacit partea a treia.
Klara pe 19 Iulie 2009 00:55
se putea mai bine
Mi-a placut foarte mult primul film Fast and the furious si chiar il asteptam pe acesta ("piese originale") cu nerabdare. Nu ma plang ca n-am avut parte de actiune, de masini (si ce masini..lol), sau de eroii primei parti, dar nu mai are acelas farmec ( Driver-ii talentati sunt folositi pe post de carausi de heroina si mai deloc pentru a se lupta pentru "suprematia strazii", Letty - un personaj feminin puternic - moare,etc.)
F4nth0m23 pe 24 Martie 2009 21:20
fratilor va este greu sa va uitati la descrierea filmului??! scrie clar knd apre 3 aprilie
Bittzu pe 15 Septembrie 2008 02:26
cea mai tare serie, abia astept sa apara F&F 4 celelalte au fost super. Sper sa nu se opreasca aici seria ;)
JasonVorhees pe 20 Aprilie 2009 17:45
un film foarte reusit....de obicei la o serie de genul asta exista tendinta ca fiecare continuare sa fie din ce in ce mai proasta. In schimb aici am avut parte de o revenire. Dupa Tokyo Drift care mie personal mi s-a parut o porcarie, partea a 4-a chiar mi-a placut cu toate ca nu ma asteptam. Are si efecte speciale bine realizate care merita vazute la cinema. Recomand cu caldura
marcusARCUS pe 14 Aprilie 2009 20:36
Ready Get set GO!(Actiune pe masineste)
Super bun dar nu bate Furios si iute 1.E mai spectaculos,da,dar atunci aveau alte personaje mai misto decat astea,plus ca,Campos/Braga(Actorul care-l joaca),strica filmul,mancati-as!In "Furios si iute 1"nu strica nimeni filmul!Vi-l recomand din tot sufletul dar nu faceti greseala pe care o fac unii:"Mai bun decat primul!"
mirela_pisoi pe 21 Aprilie 2009 09:51
nu sunt o fana a filmelor cu masini(intotdeauna am considerat k sunt filme doar pentru baieti) dar asta chiar mi-a placut...actori buni are,masini puternice are, actiune , nu mai spun.. merita vazut..recomand cu placere..
arual pe 12 Aprilie 2009 10:31
zuper
a fost chiar tare filmul si don omar a jucat super bine
TycheroS pe 10 Mai 2009 05:10
Un film destul de prost dupa parerea mea... Daca nu juca Vin DIesel in el i-as fi dat nota 1. Povestea cel putzin o da in balarii rau de tot.
par4zi7u pe 29 Aprilie 2009 18:15
...
mi sa parut frumos filmul fata de precedentul..oriqm cele mai frumoase filme din serie sunt fast and furious 1 si 4 ..sper sa apara si 5..din cate am citit cica o sa apara si 5 mai ales dupa cum sa terminat 4 .lasa impresia unei continuari
Brian pe 13 august 2009 16:34
nu sti can ar aparea filmul mai exact fast and furious 5 ? ca eu am vazut ceva pe you tube ,o declarate a lui Paul Walker ca au inceput la scenariu filmului furios si iute 5 ,da nu a zis de nici o data cand ar vrea sa apara filmul :D ce pacat :(
blondu92 pe 11 Aprilie 2009 13:40
Bestial
Foarte reusit filmul.Nu mai am cuvinte.astept FAF 5.
Brian pe 13 aprilie 2009 10:49
nu cred ca o sa mai apara si alt film fast and furious da miar place sa apara si altu :x
kl pe 03 Mai 2009 00:05
mediu
e cam exagerat la efecte, Tokyo Drift era mult mai bun .....merge o data...doar pt. Vin Diesel are nota de trecere....
ANdrei88 pe 07 Aprilie 2009 13:28
ANdrei
eu zic ca "Piese Originale " este cel mai bun din toata seria (n ca restul nu ar fi bune).
NU trebuie pierdut filmul!!!!!!!!!.......Vizionare placuta fratilor!!!

florin83 pe 25 Noiembrie 2009 14:38
sunt curios daca bate Saw la numar de continuari :D
alex_pro pe 24 Noiembrie 2009 21:45
....
Nu prea a fost cine stie ce....mia placut mai mult tokyo drift si 2 fast 2 furious 2003 ....tokyo drift a fost soooper marpha a fost o poveste super si actorii,tot....si la 2 fast 2 furious 2003 a fost si caterinca cu negru ala :)) fura pe acolo si a mai fost tare cand lea dat foc la masina la aia ....
Eustake pe 06 Iunie 2009 22:02
Ca orice alt film F&F, masini, femei, curse, rivalitati.... Mai adaugam aici niste evenimente cu traficanti si politisti. FIlmul asta chiar incearca sa para ceva mai mult, dar evident nu reuseste. Nici masinile nu sunt asa multe, nici cursele, pentru ca s-a lasat loc pentru ceva in plus (care insa e aproape sa se transforme in minus). De asemenea, cam fortat la rating ca sa ajunga PG-13.
Doar doua filme cu masini am vazut la cinema, acesta si Death Race. Din punctul meu de vedere, Death Race e mai atractiv. F&F4 este clar doar pentru amatorii genului.

clauditza_pasaj pe 27 Iulie 2010 11:31
sunt sigura desi nu am vazut filmul ca e super reusit avand in vedere k joaca in el Vin Disel...toate filmele lui sunt spectaculoase si reusite...sunt coninsa ca imi va placea
legolas05 pe 09 Iunie 2010 23:35
faorte interesant filmul........te tine cu sufletul la gura........nota 10
Danyella95 pe 03 Aprilie 2010 14:58
filmul Fast and Furious 4 este foarte fain l-am vazut :)
claudiu-daniel-lugoj pe 11 Noiembrie 2009 17:29
claudiu-daniel lugoj
super filmul,multa actiune,cred ca e unul din cele mai bune parti facute pina acum.
bebnebun pe 11 Noiembrie 2009 07:55
Daca e Vin Diesel pai e fim bre ! astept injurii ;))
razvan pe 24 Februarie 2008 21:33
cand apare?
issey pe 22 Martie 2009 03:44
zooper tare :D !!! stie cineva cand apare??? .... trailerul este foarte smecher cum se vede si mai e si tradus :))
claudiu-daniel pe 4 mai 2009 21:19
ial de pe net a aparut deja versiune buna uitate.
gogutz pe 17 Iunie 2009 02:18
slabut
ca sa zic sincer eu am vazut FAF ,FAF2,Tokyo Drift dar FAF4 mi se pare foarte slab!In primul rand apar putine masini si mai ALES putine curse,e un film cu masini sa fim seriosi,mai mult de jumate din film e plina de ''politica'' nimic interesant ce sa-ti starneasca dorul de a te uita .Inceputul filmului e ceva mai interesant restu o plictiseala totala de te ia cu somn!
BlayM_Me pe 24 iunie 2009 10:47
priveste in ansamblu si o sa vezi k nu e kiar asa de slab
Bogdan17 pe 25 Martie 2009 20:51
Ar Trebuie Sa Scoata Mai Multe Filme Gen Fast And Furious :)
Brian pe 27 august 2009 16:36
ar fi foarte fain daca ar fi mai multe filme ca si FAST AND FURIOUS :):d
c0stinn pe 23 Martie 2009 09:23
Tare
Super smeker o sa fie filmul, cel putin trailer-ul asta da impresia !
gogutz pe 5 aprilie 2010 15:22
Multe filme isi expun in trailer cele mai bune faze ,problema e ca incepi sa te uiti la film si in afara de super efectele si fazele din trailer nu prea vezi altceva interesant!
BlayM_Me pe 13 Aprilie 2009 14:12
Destul de bine
Filmul e cel mai frumos din toata seria. Chiar mi-a placut. Este si ceva SF din cate am vazut eu dar oricum a iesit DESTUL DE BINE.
shooter pe 24 aprilie 2009 22:57
la un film asa controversat trebuie sa argumentezi cele 10 stele nu e de ajuns sa-i dai 10 si sa zici ca e bun .intelegi matale????????????adica , daca era vorba de The Godfather ii dadeam 10 si gata orice comentariu era de prisos dar acum......???!!!
BlayM_Me pe 24 iunie 2009 10:54
shooter tine comentariile ptr tine.pot sa dau si o stea la un film si sa zik despre el k este frumos si k mi.a placut. marele "critic" unde era. mie asa mi s.a parut filmul .cui ii place bine cui nu ii place ....."ciocu mic si joc de glezne"
danucu pe 06 Aprilie 2009 08:56
nu pot spune k m-a impresionat in mod deosebit. dar macar a fost distributia originala. s-au reunit baietii. au avut farmec impreuna(vin diesel si cu paul walker). merge la un popcorn intr-o seara de sambata :)), dar nici asta nu se compara cu The Fast and The Furious care a avut farmecul lui(poate tocmai pentru ca a fost primul) ... ce m-a surprins e faptul ca desi filmul nu e pentru under 15, in sala erau ceva copii de maxim 10 ani. nu au fost probleme la intrare. parinti idioti si oameni care nu-si fac treaba.
SuFL3Tz3L pe 27 Martie 2009 22:48
SuFL3Tz3L
apare in aprilie ? :O :O :O stiam ca in vara apare .. ce s`a intamplat au terminat filmarile prea repede :)) ?
OwY pe 27 Martie 2009 18:09
OwY
Pana acum doar Fast and Furious m-a impresionat . Sa vedem poate Fast and Furious 4 va fi mai bun. Adica dupa ce am vazut trailerul pot spune ca va fi un film foarte bun.
lucia14 pe 9 aprilie 2009 19:32
cam asa e....probabil ca si din cauza distributiei
Go1 2 3 4