Păreri Enough

(2002)

Destul!

ooo333 pe 10 Iunie 2009 20:35
Un film bun , merge daca te plictisesti , are o poveste interesanta .
Theodor2011 pe 31 mai 2013 10:15
capodoper:)) Tu, nici nu stii cum se scrie cuvantul asta, dar pai ce inseamna
ali pe 16 Martie 2004 23:12
Mie mi se pare destul de ok jLo, avand in vedere ca majoritatea cantaretelor care au incercat sa joace in filme sunt un dezastru (vezi Britney, Madonna). Ea a jucat in destule... si nu au fost chiar asa rele. Iar filmul chiar mi-a placut.
Sorana Sorana pe 21 Ianuarie 2007 17:58
Mie mi s-a parut superb filmul.Jennifer Lopez joaca foarte bine:)Mi-a placut mult cum a decurs firul povestirii.
demmonika pe 19 Iulie 2009 01:05
mi se pare un film foarte bun,dar nu toate femeile au curaj sa faca ce a facut ea de cele mai multe ori,deci ar fi frumos daca toate femeile maltratate de soti ar face asa.si barbati nu sunt toti ca el...cred..si sper
cezarika21 pe 27 Mai 2013 11:36
Un thriller cu final previzibil
O să-i contrazic pe cei care au scris comentariile anterioare şi o să spun că filmul nu-i o capodoperă, JLo nu joacă excepţional, iar filmul e destul de previzibil. Scenele de acţiune au fost văzute de nenumărate ori, iar JLo a tras scatoalce şi în alte filme, aşa că nu văd ce-i extraordinar, mai ales că bătăile au fost bine mimate, ele nefiind reale. Dintr-un pumn tras încetişor i-a apărut lui JLo pe faţă o tăietură de vreo 5 cm - cineva care se pricepe la lupte ar considera acest lucru ca fiind ridicol. Ca thriller merge, are suspans, dar interpretările slăbuţe (ca să nu zic mediocre) şi predictibilitatea acţiunii fac ca nivelul filmului să fie scăzut. După primele 10 minute puteam să jur că JLo îşi va ucide soţul (eu mă gândeam la varianta împuşcării).
contas pe 6 martie 2021 18:15
[Comentariu editat de moderator] Este film, normal sa mai apara inatvertente. JLo joaca destul de bine, mie imi pare destul de naturala nu numai in filmul asta (vezi Camerista).
contas pe 6 martie 2021 18:19
Cezarika21, de ce nu te faci scenarist, regizor, ca vad ca, in permanenta, dai comentarii de super specialist! Daca ai o parere, spune-o pe scurt, nu mai comenta n...... minute. Plus ca, nu numai o data, ai comentat toata actiunea filmului. Citesc comentariile tale si vad filmul!!!
claudiu-daniel-lugoj pe 19 Mai 2009 23:41
claudiu-daniel lugoj
sunt barbat si am citit ca precis barbatilor nu lea placut filmul,nimic mai fals mie mia placut foarte mult si ciudat sunt barbat si mia placut.
FreakDoll pe 09 Iulie 2009 03:34
Nu mi se pare ca J.Lo joaca atat de prost. Intr-adevar, nu e cea mai buna actrita, dar nici dezastru nu se poate numi. Filmul e ok!
edy_edy pe 27 martie 2013 21:26
dupa tine exista un artist bun?
bainca pe 5 ianuarie 2022 03:47
atunci dute la facultate si studiaza filozofie , daca te crezi prea inteligenta si filmele ,,usoare '' sunt proaste , totusi sunt filme nu teze de doctorat cum vrei tu , domnisoara Freak Doll .Si da am auzit de toti actorii , dar asta nu inseamna ca prefer doar teze de doctor , vad filme si de relaxare nu de stres ca tine
darkbone pe 24 August 2011 22:04
de ce are numai 7.filmul asta trebuia sa aiba 10. cel mai tare.bravo!
babydulcicutza pe 07 Iunie 2010 12:06
Jennifer Lopez a jucat si in unele filme care puteau fi numite usor catastrofe , insa in acest film a jucat chiar foarte bine. Si povestea a fost frumoasa. De aici puteam trage concluzia ca intr-o femeie se va gasi intotdeauna puterea de a se ridica de jos si a merge inainte cu capul sus , m-ai ales daca asta implica si protejarea pruncului ei.
legolas05 pe 24 Ianuarie 2011 21:31
un film foarte bun.......merita vazut................................
dido pe 26 Septembrie 2010 21:54
De urmat exemplul!
Am urmarit prima data filmul cu sufletul la gura si atat spun:m-am simtit razbunata atunci cand isi lovea cu sete sotul,parca dadeam eu!
Deny-is-here pe 20 Iunie 2010 22:42
Un film excelent pentru cei ce reusesc sa-l inteleaga. Pentru restul ramane doar un film banal si plictisitor. Depinde de altfel si de gusturi.
portofel pe 11 Iunie 2010 22:06
L-am revazut de curand la tv,pot spune ca e un film destul de bun,dar mai ales J Lo.are un rol bunicel,peste asteptari chiar!Daca continua tot asa ,era ceva,pana acum.Mi-a placut.
Tim3a12 pe 01 Aprilie 2010 16:03
J.Lo e chiar geniala.:xFilmul de actiune preferat:x:x:x
Este foarte bine sa vezi cum iau si femeile atitudine...desi cam tras de par filmu`
foarte bun;)
in sfarsit s`au hotarat scenaristii sa faca ceva si in favoare femeilor;)
si bineinteles traditionalul conflict:daca ne despartim nici eu nici altcienva nu te avea.
imi place rolul lui jennifer
;)

oprisan mirela pe 08 Iulie 2008 21:44
cel mai tare film pe care l-am vazut cea mai tare poveste superrrrrrrrrrrrrr
barbatii oricum vor spune ca nu le-a placut filmul

Railysse pe 29 mai 2011 00:14
Nu e adevarata chestia cu barbatii. Tocmai tatal meu mi-a recomandat filmul. Si mi-a placut si mie. Multi actoti din film sunt barbati, producatorii sunt barbati, etc... filmul ne invata sa ne ferim de asa oameni, si nu vad vreun motiv ca barbatilor sa nu le placa filmul, doar daca nu le place genul de filme.
N3squ1k pe 14 Iunie 2009 18:34
N3squ1k
De unde download si io filmu asta ca e super !!! Mi-a plafut foarte mult filmul acesta si de aceea vreau sa il download
claudiu-daniel-lugoj pe 12 iunie 2010 00:17
isohunt.
mebubu2007 pe 02 Martie 2014 18:10
din pacate o poveste care se intampla in zilele noastre in multe familii.....recomand flmul cu drag...
denisse12 pe 01 Martie 2014 22:42
femei curajoase !
EXCELENT !!!! arata cum trebuie sa fie o femeie: curajoasa si gata sa faca orice pentru copilul ei !
G.P. pe 28 Mai 2011 07:53
G.P.
Filmul este previzibil intr-adevar. Daca urmaresti prima parte observi lucrul asta fara prea mari eforturi. Dar este un film care incearca sa demonstreze ceva, sa dea o lectie mai bine spus lasand la o parte firul epic sau personajele iconice. Regizor bun, scenele puternice sunt bine realizate iar fetita mi s-a parut cel mai bun actor. Si acum femeile au ocazia sa comenteze pozitiv!
Iulidesprefilme pe 21 Iunie 2013 21:22
Un film reuşit, cu subiect palpitant şi interpretare adecvată...
Dar_kvampire pe 26 Mai 2013 21:19
Filmu e de milioane Jennifer Lopez a facut un rol de zile mari mia placut foarte mult recomand .
Crissy_2525 pe 19 Noiembrie 2012 16:22
E un film foooooooarte interesant si sunt sigura ca asa ceva se intipla si in realitate , din pacate. Merita sa vie vazut !!!
Cristi.V pe 14 Iulie 2012 13:34
Foarte interesant poate cel mai bun film cu Jennifer Lopez . Cu alte cuvinte e un film foarte reusit.
glody pe 13 Iulie 2012 14:58
super film, asa ar merita toti barbatii ce-si bat nevestele
mi-a placut foarte mult
niciodata nu mi-a placut si nici nu-mi va placea violenta in familie
nu te mai intelegi cu sotia= divort si fiecare face ce vrea dar nu ma apuc s-o bat

inca odata super film

Puiu7 pe 11 Iulie 2012 15:11
Am vazut filmul de 2 ori si,pot spune,ca este cel mai bun film al lui Lopez. Suspans,drama si ceva actiune,condimente necesare unui thriller de succes
Anamarria pe 02 Iulie 2012 22:03
Exeptional! Un film care m/a tinut in suspans pana la final. Nota 10 din partea mea.
OanaG9 pe 02 Iulie 2012 10:47
Bun...
Este o drama foarte reusita si sfarsitul este bine regizat. Îl recomand.
Madyss pe 19 Mai 2012 23:01
Un film foarte bun,mi s-a parut foarte interesant,cu un subiect des intalnit si in viata reala,cu un mesaj puternic pentru femei. Nota 9.
Andrei.Ciprian pe 30 Ianuarie 2012 08:28
EXISTĂ O LIMITĂ A RĂBDĂRII
Bun.Este destul de ok filmul.Mi-a placut pentru care are un subiect interesant si realist plus este un film cu mult suspans.Merita vazut
happysunnyday pe 04 Ianuarie 2012 19:44
l-am vazut de 3 ori si de fiecare data ca prima.....foarte bun
MagicColor pe 16 August 2011 22:45
Filmul este genial!! Te tine in suspans tot timpul ♥ J Lo a jucat chiar bine
AimeeLov pe 23 Iulie 2011 15:52
Obligatoriu de vazut...Este o lectie de viata..Trebuie sa cunosti foarte bine persoana alaturi de care o sa iti traiesti viata inainte de a te casatori cu ea...Trebuie sa te asiguri ca nu este un pshihopat(a)
Rosalinda22 pe 08 Iunie 2011 19:02
superb
un film extraordinar de bun mi-a placut foarte mult deci il recomand sa-l vedeti este exceptional iar J.Lo joaca foarte bine rolul femei maltratate de sot, care pana la urma iese invingatoare,pacat ca nu toate femeile au curajul sa-si infrunte sotul asa cum a procedat ea.Nota 10 ata pt film cat si pt actori.
Andrutza100 pe 31 Mai 2011 21:33
UN FILM FOARTE BUN SI IL RECOMAND TUTUROR FANILOR LUI JENNIFER LOPEZ SAU IUBITORILOR DE FILME DE ACTIUNE.
bobby90 pe 28 Mai 2011 21:20
foarte bun
Un film foarte bun care m-a tinut incordat pe tot parcursul lui.Eu cred ca este destul de reusit. J Lo a jucat extraordinar. nota 10 :)
lara03 pe 22 Decembrie 2009 21:15
bun film ! ..................................................................................................................
Psychoprincess pe 03 Iunie 2010 23:20
foarte tare film......... si chiar merita globul de aur...........
Opranescu Alina pe 27 Septembrie 2002 00:00
Jennifer Lopez este mai buna cantareata
decat actrita.

Dragos.87 pe 04 Februarie 2023 22:46
Filmul are un început realistic și care anunță un suspans și o acțiune a lucrurilor care să te țină cu sufletul la gură însă pe parcursul lui găsim o mare ridiculizare..cum alege să-și facă singură dreptate îl bate după ce inițial a fost ea însăși pâinea lui Dumnezeu..ceva mai ridicol nu se poate..e drept că există și momente în care suspansul are locul lui dar puțin,în rest slăbuț..
Horatiucrisan pe 30 Noiembrie 2021 00:17
Un film cu un inceput destul de realist dar o desfasurare a actiunii si un sfarsit demne de comedie. Cireasa de pe tort e sfarsitul unde J Lo nu rezolva conflictul simplu impuscandu-l pe sotul agresiv ci alege sa il bata mar cu scopul de a-ucide in bataie.
user-5e62a779d5818 pe 25 Iunie 2021 21:24
O porcărie de film..pierdere de timp. Actori de 2 lei, poveste de 2 lei...
forever_young_ pe 25 Iunie 2021 20:49
BUNICEL !
vazut si revazut in llipsa de altceva ...oarecum interesant :)))
Bogdan.Alexandru pe 08 Iunie 2017 22:56
L-am vazut acum cateva zile la televizor, am zis ca poate ma prinde. Trebuie sa recunosc ca am rezistat pana la sfarsit, cu toate ca eu nu suport sa ma uit la televizor, in special la filme.

Primul film pe care il vad cu Jennifer Lopez. Am ramas placut surprins la finalul lui. Cu toate ca pe alocuri era oarecum previzibil ce o sa urmeze, pe mine m-a tinut in suspans pana aproape de final.

Actiune, din punctul meu de vedere, a fost pe aproape toata durata filmului. Mesajul insa pe mine m-a "miscat" cel mai mult. Nu oricine poate intelege. Va recomand, chiar aveti ce invata.

Nota: 7,1

H4cK3RuL pe 30 Decembrie 2015 13:52
Prea tare, dovedeste ca Jennifer Lopez poate realiza niste roluri mari.
Mr.Halloween pe 12 Mai 2015 23:30
Jennifer Lopez joaca bine.
Sa zicem ca povestea nu e cine stie ce, dar filmul a iesit bine.
tatucu_alin pe 17 Decembrie 2014 22:42
in filmul asta predomina suspansul.
povestea e foarte realista si se desfasoara bine.Jennifer Lopez a jucat super.

emy_sinaia pe 03 Octombrie 2014 20:09
Destul !
Drama unei femei care a facut o alegere proasta nestiind ce o asteapta mai departe, avand in vedere si fetita, laudat a fost efortul ei pentru razbunare.
omucuvaloare pe 20 August 2014 21:41
Alecssuu pe 31 Iulie 2014 17:35
A jucat foarte bine Jenifer Lopez. Eu cred ca acest film e aproximativ inspirat din viata reala
Infinity pe 05 Septembrie 2013 20:05
Enough (2002)
Nici bun, nici prost... Un film modest cu o idee cat de cat interesanta.