Păreri Elementary

(2012)

Sherlock Holmes și Dr. Watson

ghalexandra pe 21 Decembrie 2012 21:01
Hello
Acest serial are deja 7 episoade, de ce naiba nu ma lasati sa acord calificativ? Oricum, mie imi place. O combinatie de House&The Mentalist. ♥
sabinalin pe 27 Iunie 2013 12:24
Show
Sunt fan Sherlock Holmes, si nu de ieri de azi. Am citit tot ce-am prins cu Sherlock, am consumat cu nesat volumele de Arthur Conan Doyle scoase la editura Adevarul. Logic ar fi fost ca acest serial, care foloseste ca pretext celebrele personaje Sherlock Holmes si dr.Watson, sa nu-mi placa intrucat legatura cu scrierile lui sir Arthur e una foarte subtire. Si totusi... mi-a placut. Mi-a placut pentru ca mi-a oferit ceea ce-mi doream: show de calitate, actiune trepidanta, lipsa timpilor morti. Am vazut cu placere cele 24 de episoade ale primului sezon si am capatat dependenta... Bineinteles ca show-ul n-ar fi fost atat de reusit daca actorii din rolurile principale n-ar fi fost la inaltime. Johnny Lee Miller si Lucy Liu fac insa toti banii, se completeaza ideal unul pe celalalt. Cu o singura conditie: Forget about Holmes!
Eb00kie pe 02 Februarie 2013 14:01
De ce "Sherlock Holmes"?
De unul singur, serialul este foarte bun, insa sincer, cat s-ar pierde daca s-ar renunta la numele "Sherlock Holmes"? Este mai interesant ca multe alte seriale despre detectivi particulari. Are, de asemenea, prea putin in comun cu originalul. Daca folosesc numele ca o panta de lansare, ar putea cel putin sa recreeze mai mult din ceea ce a fost numit "unul dintre cei mai mari detectivi fictivi"
dido pe 20 februarie 2013 19:08
Subscriu!
kingdogg69 pe 14 Ianuarie 2013 00:59
De ce nu este Suits pe site? Este un serial foarte bun aparut din 2011.. Ar fi trebuit postat de mult.
Gabbella pe 14 martie 2013 16:21
Ce treaba are Suits cu Elementary???
kingdogg69 pe 16 mai 2013 18:55
Am facut sesizarea aici pentru ca n-am stiut unde altundeva din moment ce nu exista pagina dedicata serialului. Daca stii tu alta metoda, poti sa mi-o recomanzi.
eko pe 19 Ianuarie 2013 20:56
Un serial de nota 10 foarte bine gandit si construit are ceva din CSI , Jonny Lee Miller si Lucy Liu fac un duo incredibil chiar au o "chimie". abia astept sa vad cum il vor introduce pe Profesorul Moriarty in serial , va recomand sa il vedeti merita este foarte bun. nota 10 si la cat mai multe sezoane
raulk pe 13 Mai 2013 19:51
Un alt Sherlock,dar aproape sau la fel de bun ca cel interpretat de Benedict.Ma bucur ca se face si sezonul 2.
Razvan600 pe 02 Iunie 2013 19:19
capodopera
Un serial foarte bun care m-a captivat de la primul episod. Este cea mai noua ecranizare dupa celebrul scriitor Arthur Conan Doyle. J.L.Miller se potriveste in rolul lui Sherlock Holmes.
user-63b02ad8a0ee8 pe 01 Februarie 2023 01:39
Prefer ecranizările mai vechi cu aceste personaje
ioanaa_ioana pe 12 Iulie 2019 19:32
Este mediocru. O ameteala de umplut timpul. Nota 5.
freddy25502 pe 30 Iulie 2017 12:09
Super!
Un serial neconventional, care te tine in suspans si un cuplu de actori foarte buni! Cred ca acest serial are toate ingredientele sa fie unul de succes!
GALACTICUS pe 18 Octombrie 2016 21:10
Un serial decent
Este un serial destul de bunicel și pasionații de enigme și detective vor aprecia la sigur Elementary. Cred că în timpul liber merită să mai privești câte vreun episod. Scenariul este chiar destul de fain.
IonutzP18 pe 15 Ianuarie 2014 13:32
Really nice so far
Pana acuma chiar imi place! Idei bune, regie buna, foarte bine interpretat!
Pride pe 17 Mai 2013 14:17
nota 9
sunt fan al aceestor genuri de film :) pacat ca a ajuns deja la final de sezon...sper sa se faca inca multe sezoane :)(
dido pe 05 Martie 2013 18:09
Excelent!!!
Recomand tuturor acest serial,mai ales celor amatori de puzzle-uri!Uimitor dar tandemul Lucy Liu si Jonny Lee Miller chiar functioneaza,acesta din urma avand o prestatie impecabila in rolul detectivului (ma rog,consilierului...) nonconformist, si a fost absolut halucinanat sa urmaresc conexiunile deductive ale lui Sherlock Holmes...Enjoy!
marillion pe 19 Februarie 2013 21:52
Un altfel de Monk
Un serial ce se remarcă prin scenarii interesante şi prin prestaţia excelentă a lui J.L.Miller. Dacă vreţi, este un Monk într-o notă mai puţin comică.

Film - Elementary

Elementary