Păreri Elektra

(2005)

Elektra

chiba_florin pe 06 Ianuarie 2011 18:30
SUPER
Un film inspirat oarecum dupa ideea Daredevil, frumoasa idee
De vazut

Dar_kvampire pe 12 ianuarie 2011 12:44
ai dreptate dar mult mai bun Daredevil orcum si asta merita vazut nota 10
gabyAlex pe 6 octombrie 2011 21:54
o mare PANARAMA de film... o vomitatura cinematrografica - o scursura Hollywoodiană ... ar trebui impuscati pt. asemenea film!!
Champion pe 29 Martie 2012 06:38
mie mi-a placut filmul si inca mult ....... asa ca 10
Dar_kvampire pe 12 Ianuarie 2011 12:46
Un film bun cu o actiune buna actrita sia intrat bine in rol deci nota 10 pentru munca depusa
kakapiciu pe 04 Octombrie 2011 18:00
Al doilea film pe care il vad cu Jennifer Garner si pot sa spun ca e din ce in ce mai buna ca actrita. Excelent lucrat scenariul la Elektra.
claudiu-daniel-lugoj pe 09 Ianuarie 2011 18:38
Foarte bun film mie unul mia placut mult acest film de actiune 100%,sper sa se mai faca filme de acest gen.
roxza pe 13 Octombrie 2010 22:04
mi-a palcut mult! nu m-am plictisit deloc,mai ales pentru ca imi plac acest gen de filme :)jennifer este o actrita super
yusaw pe 11 iunie 2013 12:59
actrita super? e o gluma de actrita!
ali79 pe 04 Aprilie 2005 22:07
mi-a placut mult, nu se lungeste aiurea, nu te plictiseste. Daredevil mi s-a parut mult mult mai slab. Pentru genul asta de film 5 stelute, in general ar fi meritat doar 4.
FreakDoll pe 15 Iunie 2009 01:24
Bunicel filmul. A fost ok si actiunea, iar personajele au avut acel ceva care iti capta privirea.
alex_il_fenomeno pe 08 Iulie 2010 08:34
nu a excelat prin actiune , dar prestatia buna a actorilor a schimbat in bine fata acestiu film!
cezarika21 pe 19 Septembrie 2014 07:00
Un film lipsit de imaginaţie şi excesiv de violent
Spin-off al filmului "Daredevil" (2003), "Elektra" nu aduce nimic nou, ci doar aceeaşi poveste veche cu asasini răi şi cu asasini buni (un nonsens, cum poate fi bun un asasin?) care se măcelăresc între ei pentru o cauză pe care nu o cunoaştem. Scenariul este neinteresant şi slab construit, acţiunea nu transmite nicio emoţie, iar personajele mi s-au părut foarte antipatice. Efecte vizuale slabe, interpretări slabe, regizare slabă. Marvel nu ar trebui să ecranizeze toate benzile desenate pe care le-a publicat, ci doar pe cele realmente valoroase.
bizonul pe 7 aprilie 2020 07:30
Eu i-as spune , un film prost ca si celorlante de la Hellboy pana la Hary Poteer chiar, la Stapanul Inelelor, Nemuritorul sau Fratii Grimm.
Hadwin pe 21 August 2012 18:15
Divertisment
Foarte bun filmul ,daca iti doresti sa vezi un film pentru divertisment , ci , nu sa-l vizionezi doar pentru a critica ... filmele sunt pentru divertisment ,nu pentru critica sau cel putin asa ar trebui sa fie.
CristiN pe 01 Februarie 2011 23:26
Filmul este unul de exceptie cel putin mie mi`a placut . Recomand
marius pe 13 Iunie 2008 14:54
Film reusit, peste Daredevil
Alexx pe 04 Iunie 2011 19:02
o fost fain
Un exceptional film de actiune, care nu trebuie luat prea in serios si in care regasim cel mai tare sarut vazut vreodata in filme
yusaw pe 11 iunie 2013 13:06
cuvinte mari folosesti pt a descrie caricatura asta de film. zici de cel mai tare sarut vazut vreodata in filme? adica le.a intrecut pe cele din Titanic, Dirty dancing, Casablanca???
bizonul pe 7 aprilie 2020 07:24
Acum vad eu ca apare pe canalele Tv. si chiar f. des. Cand am auzit de Electra, m-am si dus cu gandul la ceva antic, la Grecia antica, la legende , istorii, la ceva frumos. Cand colo vad o idiotenie destul de crasa ca si celelalte tampenii de astfel de gen. Parca nu era destul Daredevil sau Hellboy a mai venit si cu asta. Dar vad eu zilnic si altele tot la fel de tampite si zilnic sunt in grila si nu stiu ptr. cine sunt, ptr. ca nu toti cinefilii sunt strambi la minte.
cetateanu pe 29 August 2010 18:19
Desi imi place foarte mult de Jennifer Garner nu pot sa acord o nota mai mare pentru ca filmul nu merita.
MrJuVe pe 3 aprilie 2013 19:31
Chiar si 5 este o nota mare pentru film.
Denis pe 16 Iunie 2004 19:01
Nu stiu cum va fi filmul asta,dar Elektra a jucat alaturi de DareDevil.Sper sa fie super decat DareDevil.Jennifer Garner a jucat misto in Daredevil.Merita vazut in 2005 si merita si cinci stele.
Denis pe 29 Martie 2005 15:59
Bine fratilor,acuma se intorc toti impotriva mea.Vreau sa va rog ceva:in caz ca mai scriu tampeniila vreun film,sa ma anuntati.Apropo hai sa lasam cearta asta si sa ne vedem fiecare de drumul lor.Daca sunteti de acord,numai scrieti nimic pana mainela pranz,daca nu sa o continuam tot asa.
Alex pe 27 Martie 2005 01:23
Este un film bine realizat ca si imagine, efecte speciale, sunet si cam atat. Jocul actoricesc, subiectul si idea de a aduce ceva nou cam lasa de dorit...in fine, este de vazut in lipsa de alte alternative intr-o duminica dupa-amiaza in care chiar nu vrei sa iti stresezi prea tare 'creierasul'.
ioanaa_ioana pe 08 Decembrie 2023 08:52
Un film pe care l-am evitat dar m-am uitat intr-un final 30'.
Asocierea femei-arte martiale nu este tocmai inspirata.

forever_young_ pe 27 Iulie 2020 22:18
BUNICEL !
film de actiune cu arte martiale si ceva ....sf :) daca va place genul merge vazut
blackmore pe 20 Decembrie 2019 12:26
O mizerie de film american , deci nimic nou..............................
user-5cb86581cac0a pe 08 Iunie 2019 22:18
ai de plm.....filmele de genul:daredevil,punisher,blade,elektra sunt considerate a fi printre cele mai nașpa filme marvel
niggeremall pe 08 Iunie 2019 18:59
inca un film tembel cu femei.Continutul review-ului trebuie sa aiba minim 50 caractere
6Patronul9 pe 19 Mai 2018 10:48
Neinteresant
Jennifer Garner nu se potriveste deloc in rolul acesta iar actiunea din film este slaba si prost gandita.Nu e genul de film pe care l-as recomanda,nici macar fanilor genului.
H4cK3RuL pe 22 Decembrie 2017 00:05
ArTh # S. M. H4cK3R*uL Ionut
Cred ca nota 7 este potrivita... este departe de a fi ceva impresionant.
Mariannaa pe 18 Octombrie 2014 11:39
Comsi Comsa
Destul de slabut, dar parca totusi mi-a placut ceva, nu stiu exact ce, dar mi-a placut intr-un fel. Oricum, e un film specific celor de la Marvel, depinde si de gust.
MikkaelWolfganger pe 10 Noiembrie 2013 17:33
Rotten,very rotten
Echivalentul Marvel al Catwoman-ului celor de la DC.Un film la fel de prost si la fel de lipsit de emotie si interes.Plictiseala si somn la pachet.
emy_sinaia pe 29 Septembrie 2013 22:52
Nimic special...
Se continua cumva ideea din Daredevil, acum jennifer Garner isi interpreteaza bine rolul.
yusaw pe 11 Iunie 2013 10:19
Marvel go home, you`re drunk.
Marvel a dezamagit enorm cu aceasta productie. Elektra si Daredevil sunt printre cele mai slabe. Garner isi joaca cat de cat rolul insa nu imi inspira nimic. Nu suspans, nu efecte nu nimic. Nu exista comparatie cu celelalte filme Marvel. 3.
cosmin_kedii pe 26 Aprilie 2013 08:27
Acest film este recomandat pentru fanii ,,Marvel și, de asemenea, fanii ,, Jennifer Garner,,,, ea joaca rolul ei cu bucurie
Iulidesprefilme pe 07 Februarie 2013 19:17
Jennifer Garner este, în această continuare a aventurilor din Daredevil, elektrizantă!
ancutza200 pe 08 Ianuarie 2013 12:43
jmk :X Jennifer Garner la fel film reusit! si da.. mult peste daredevil
KarGo pe 03 Iulie 2012 04:23
Scenariul este slab, dialogurile sunt seci si regia destul de modesta, astea fiind minusurile sale, dar compenseaza prin prestatia buna a lui Jennifer Garner, decorul realizat bine si cateva efecte bunicele. In lipsa de altceva, merge vazut o data.
catasmile17 pe 08 Mai 2012 22:25
Nu prea ma impresionat asa tare filmul acesta....Ma asteptam la ceva mult mai bun.
Vorador pe 06 Octombrie 2011 23:13
Sincer ma asteptam la ceva mai bun,o mare dezamagire.Scenariul este slab, dialogurile sunt obosite iar scenele de actiune sunt slabe.
dady pe 18 Aprilie 2005 17:53
Ba am stat si v-am citit asa zisele pareri si inteleg acum de ce se duce Romania de rapa.Mai mari panarame ca voi am vazut numa in Vacanta Mare, fratilor fara suparare.
The Game pe 09 Aprilie 2005 21:50
Cum adica ti-am creat destule probleme?Esti omde afaceri si te-am facut de ras?Oricum m-am plictisit sa ripostez la remarcile tale asa ca o lasam balta!!!
Denis_stelistu pe 06 Aprilie 2005 18:19
bine mah,fac cum zici tu.Imi cer scuze si tu ar trebui ca miai creat probleme prietene.Asa ca bft.
Denis_stelistu pe 16 iunie 2004 19:01
In sfarsit dupa cateva saptamani de nervozitati.
Denis_stelistu pe 16 iunie 2004 19:01
bai dady tata ti-am citit asa zisa parere despre "romania se duce de rapa" si ma bucur ca ti-a placut spectacolul si sa speram ca o sa te mai impresionam asa.
razvan pe 11 Martie 2005 11:00
calificativul l-am dat "de mijolc" in speranta ca este altceva decat DareD... care a fost cel mai prost film din ultimul timp dpdv al efectelor speciale cu o poveste mediocra ce a avut parte de mare tam-tam si cu actori cat-de-cat...
deca radu cosmin pe 02 Februarie 2005 19:38
cred ca este super filmul si vreau sal vadsi eu pe acest film
Adevarul ca imi pla mult filmele de aventuraA SI IMI MAI PLACE SI O LUME DISPARUTA
COSMIN
DIN BRAILA

Crisan Andreea pe 31 Ianuarie 2005 16:45
Nu am vazut Daredevil, parca asa i-a spus la film,nu? Dar! Tot ce stiu e ca filmul e facut de niste profesionisti!!! Iar Jennifer Garner e cea mai naturala actrita pe care am vazut-o eu pana acum! Iar filmul nu poate fi decat magic!
Jade pe 25 Noiembrie 2004 10:47
Nu stiu cum va Jennifer Gardner pe fost de Elektra ,ca nu prea m-a convins in DareDevil dar cu Jason Isaac &Terence Stamp pe fost de bad boys filmul se v-a ridica in box office.
MNarcis pe 08 Noiembrie 2011 12:14
Nu a fost cine stie ce, dar nici nu pot sa zic ca regret ca l-am vazut, Jennifer Garner merita mult mai mult decat astfel de roluri, oricum daca nu aveti ce face merge vazut o data!
The Game pe 05 Aprilie 2005 21:33
Bai deci zici ca vrei sa ne impacam dar imi spui si citez"esti asa cum esti".Asta ce mai vrea sa insemne?Ma iei la misto sau ce faci aici?Daca vrei sa ne impacam pretene vorbeste si tu mai frumos!!!!!!
Denis pe 05 Aprilie 2005 17:20
bai,the game stiai ca din nastere esti cum esti.mai pus pe nervi,ia nu mai vorbi si ssa ne vedem de drum.Noroc cu Costy,un vechi prieten,dar tu tot lungesti treaba.Zici ca sunt hazliu ca fac glume nu stiu cum.Dar inceteaza odata.Ce facem aici,cearta in loc de pareri.Aici se spun pareri,nu bataii de joc.Daca nu scrii pana pe 10 aprilie,inseamna ca vrei sa ne vedem de treaba,ok.
Costy pe 01 Aprilie 2005 19:07
Sunt Costy,un prieten de al lui denis.Stiu ca el a inceput cu glumele astea si vreau sa va impacati ptr.nu era atent cand scria.OK
The Game pe 31 Martie 2005 22:35
Mai Denis esti hazliu tata!Ai scos o gluma asa de tare incat nu mai pot de ras!Tu nu vezi ca traiesti pe alta lume?Toata lumea zice ca esti un L-)(uita-te pe messenger sa vezi ce inseamna)si tu tot ca tine o tzii.Trezeste-te prietene cat mai ai timp. P.S:Inainte sa mai scoti vreo gluma consulta o carte cu bancuri !!!!!
The Butcher pe 29 Martie 2005 09:53
Bah Denis tata, poate ar trebui sa incerci sa scrii mai mult de 30 de sec ca numai tampenii scrii...nu mai spun de limba romana (esti varza tata).Si cu ocazia asta poate ajungi si tu la emisiunea GENIALII :D.Ca sa nu fiu totusi off topic...Elektra e un mareeee shit cinematografic, pacat de Jenifer Garner.
ancutza200 pe 8 ianuarie 2013 12:44
asta e parerea ta..
Denis pe 28 Martie 2005 13:17
Sper sa o tii tot asa cu "contra mea".Hai sa lasam treaba asta cu discutii "violente" si sa ne vedem de drum.K.Si oricum daca tot te cheama The game,scoate si un joc cu tine ma.=))
The Game pe 23 Martie 2005 21:28
Mama ce sa-ti povestesc!Ce aere ai in tine.Nu te mai vezi de atatea figuri.Auzi intr-un minut scrii genialitati.Esti cumva vreun scriitor cunoscut?Numai pretexte ieftine pe capu tau!