Păreri Drive Angry

(2011)

Iadul se dezlănțuie

sorina25 pe 07 Februarie 2011 14:02
un film CHIAR FOARTE BUN
pai se dezlantuie iadul- pentru ca in film sunt implicati demoni, mai precis unul-Contabilul si Lucifer(in partea asta numai teoretic) si iadul in sine, care s-ar fi dezlantuit pe pamant daca nepoata lui Milton(N Cage)ar fi fost sacrificata .
Efectele ,desi putine, au fost bune...si actiunea desi oarecum cliseica si mega folosita prin diverse scenarii mai nou, frumos ecranizata.

Chiar mi-a placut!!! Il si recomand.

Piper, interpretata de AMBER H. are fler si atitudine si se vede iar N Cage chiar a jucat foarte bine. Nu inteleg de ce se zice ca e patetic...

comentariu editat 7 martie 2011

Gerrard831 pe 27 mai 2011 13:45
Mie mi se pare stupid ca ai scris "m-i" in loc de "mi"
dany1988 pe 11 martie 2018 14:49
De unde pana unde 'Iadul se dezlantuie 3D'?
Viorel pe 24 Februarie 2011 19:04
Excelent film
Nicolas Cage este un actor mare, care straluceste in orice rol. Dar de data aceasta este cam eclipsat de William Fichtner, cel care joaca rolul Contabilului. Tipul e fenomenal.
LiavonStauffenberg pe 27 februarie 2011 00:54
Indeed ! :)
deco20 pe 4 iulie 2012 00:12
sincer cand am vazut ca "alex mahone" face parte din distribuite,am zis ca va fi un festin...insa :( ce sa vezi,am luat teapa...actorii sunt de nota 10,dar filmul e de nota 4 din pacate :(
impozit2004 pe 04 Martie 2011 20:59
Foarte misto!
Intradevar Contabilul (william fichtner) a jucat exceptional,toate momentele in care a aparut au fost memorabile. Un film de vazut cu prietenii :)
Yonutz_Yonutz pe 16 februarie 2014 20:25
de acord cu tine !
ambulantier pe 28 Februarie 2011 15:02
excelent
CAGE nu a facut filme proaste,filmul este super,mai ales ca joaca si WILLIAM FITCHNER
deco20 pe 4 iulie 2012 00:17
tin sa te contrazic...filmul este slab,chiar prost as spune..." cand am vazut distributia si l-am zarit pe "alex mahone" langa n.cage,am zis"wow sigur e ceva tare" dar se pare ca nu i-a ajutat scenariu :(:(:(:( mare pacat
legolas05 pe 30 Decembrie 2010 17:23
nu este un film cine stie ce....l'am vazut pe calculator...nu merita sa dai bani la cinema
msger1976 pe 6 martie 2011 10:50
o porcarie de film
legolas05 pe 29 august 2012 14:44
Pe mine nu tb sa na creada nimeni.si am spus ca doar la filmul Hobbitul am dat inainte pt ca oricum stiu ca pt mine va fi de 10.
vaduva129 pe 14 Noiembrie 2010 19:09
se intampla asta cu cage datorita datoriilor pe care le are :)) oricum actor de nota 11 .
Costel_21 pe 07 Martie 2011 21:01
nu ma asteptam sa fie asa de bun acest film dar se pare ca m-am inselat.
bellisima_2010 pe 26 Iulie 2011 21:28
Numai pentru actori si tot merita vazut ,dar si actiunea e incendiara ,
linde-mona pe 06 Martie 2011 23:11
E un film bun
Sincer, mie chiar mi-a placut filmul. Are efecte foarte bune, nu degeaba este pe primul loc in Romania.Merita vazut in 3D.
horia1895 pe 06 Martie 2011 16:11
informatii extra..
ceea ce nu stie nimeni este ca acest film face parte dintr-o trilogie...si va fi urmat de drive angryer shi drive angriest..
otonis pe 7 martie 2011 15:34
Serios ? Suna comic, d'aia nu prea cred :))
mtraianc pe 11 mai 2011 22:58
sper sa nu mai urmeze nimic , mi-a ajuns asta :))
anasoare60 pe 15 Septembrie 2011 15:06
Probabil ca numai o fiinta venita din iad putea da un sfarsit bun unei povesti atat de incalcite !
Sorin87 pe 19 Mai 2011 15:58
Drive Angry 3D
Foarte reusit filmul, cascadoriile si masinile au fost cele mai bine punctate, mi-a placut si sper sa mai fie o continuare, asa se parea la final...
Ciofanul pe 26 Februarie 2012 13:25
Desi scenariul este slabut, cu vesnicii supereroi americani care salveaza intreaga lume de foretle raului, prezenta lui Nicolas cage face ca actiunea filmului sa fie captivanta.
mihamiha98 pe 21 Mai 2011 00:54
Hmmm
Mi-a placut foarte mult actoru William Fichtner contabilu cum a jucat in film si cand a aruncat moneda si a spus Azi e ziua ta norocoasa iar un actor bun care a jucat un rol bun in acest film
radu3455 pe 27 August 2011 22:35
destul de bun filmu ca de fiecare data Cage a jucat foarte bine
bossy pe 06 Martie 2011 23:31
Mi-a placut mult filmul.
////////////////////////////////////////

Tot vad pe la majoritatea filmelor ca va contraziceti,ca ala e asa,ca nu e bun,ba ca e bun,ba nu e bun.Si in cazul actorilor...acelasi lucru.
Voi ati auzit vreodata de GUSTURI si de PREFERINTE?

Gusturile si preferintele NU se discuta NICIODATA!!

Lucrul asta e valabil in orice caz,fie in cazul muzicii,hainelor s.a.m.d.

Cand aud pe unii ca spun: "ce film pentru idioti e ala","ce muzica de ratati e aia"; pur si simplu am impresia ca mi se scoala parul in cap de cata prostie si imaturitate poate exista in unii oameni.

Fiecare vizioneaza,asculta si poarta ce ii place.Si absolut nimeni nu are vreun drept sa critice pe altcineva,de genul: la ce film tampit se uita ala/aia,ce muzica de 2 lei asculta ala/aia,ce urat se imbraca ala/aia.

Dar din… citeşte

MarutaAdrian pe 27 Februarie 2011 10:35
Nu te plictisesti la el!
Mie unul mi-a placut mult, mai ales daca il vezi la cinema pe ecranul mare si 3D. Merita vazut!
roxannadaniella pe 19 Aprilie 2011 21:46
Drive Angry 3D: Iadul se dezlănţuie Nicolas Cage(Milto) face un rol foarte bun dar sa nu uitam ca el are filme si mai bune.Este un subiect destul de complex si nu merita ratat
Frumoasa actrita Amber Heard (Piper) are si ea un rol foarte bun, ea este tipa sexy de care toti tipi rai se tem.Nu prea departe este William Fichtner(contabilul)care are un rol foarte bun si il joaca foarte bine
Referitor la fil din punctul meu de vedere este bun din merita vazut in 3D.
Nu mai incape vorba de subiectul filmului si acela,,iadul'' care este tot mai dezbatut in periada aceasta .Per total filmul este bun iar actori sunt de exceptie

diabolyk_black pe 14 mai 2011 18:55
tu mai citit ce ai scris ???sau ai dat copy paste???
gigel pe 01 Martie 2011 09:37
Merita vz. numai pt. faptul ca joaca Nicolas Cage.
Costel_21 pe 13 martie 2011 08:44
Nu e chiar un film de nota 10 dar merge cine spune ca a fost un film prost nu stie ce spune am vazut filme si mai naspa decat acesta.
Uland pe 21 august 2012 02:59
gigel... :D
lupu_cobra pe 01 Mai 2011 11:50
inca nu lam vazut, dar in schimb am vazut multe filme cu Nicolas Cage, si sper sa nu fie asa prost pe cat se scrie aici....
theothe pe 17 Aprilie 2011 09:11
wow
deci vizionat de moa...trecut in categoria foarte interesante...adica filme destepte...
ca sa vezi ce viziune are un om asupra infernului...he,he...

laranicolae pe 03 Martie 2011 14:45
neaparat de vazut
vreau sa l vad neaparat an auzit ca este nemaipomenit filmu si nu trebuie sa-l ratez,mai ales fiind in 3d
si eu sunt de parere ca o sa intraca avatarul

flavius89 pe 04 Martie 2011 13:00
Votati trailer-ul sau filmul?
Mai oameni buni.... incep prin a va spune ca am ramas socat cand am intrat pe site si am vazut aceasta nota ...aseara am avut deosebita placere sa vizionez aceasta "capodopera" cinematografica si pot spune ca impartasesc intrutotul gandurile lui "camaleonii" .... dupa 15-20 min de la inceperea filmului, efectiv voiam sa parasesc sala pentru acest scenariu de cacao.

Ce pot spune mai precis.... poveste incredibil de jalnica, coneptul de nemuritor al lui N.C.(mentionez ca acest actor din partea mea si-a pierdut toata reputatia pe care o mai avea), deasemeni... inducerea in eroare asupra conceptului de iad ( iti transmite un mesaj de genul ca e o lume in care depravarea e la ordinea zilei, e ok/normal sa ucizi cand te calca cineva pe talpa.... don't worry , iadul e o lume in care iti continuii in liniste activitatile pe care le aveai pe pamant si toate aceste lucruri contempland… citeşte

bogdan2510 pe 20 martie 2011 22:49
Total de acord !
flavius89 pe 5 iunie 2011 21:23
@paraiah, spune-mi si mie parodie la ce film? In al doilea rand daca asa au ajuns in ziua de azi parodiile...eu ma las de vazut filme.
alialiali23 pe 31 Martie 2011 16:11
extraordinar va spun ca e un film bun de actiune
amber geard uau

daniela19 pe 13 Martie 2011 01:52
hiii
am vazut filmul in seara asta....a fost destul de tare...mi a plaqt..il recomand
danutz7777 pe 24 Februarie 2011 20:02
Wow un nou film cu Nicolas Cage, sunt sigur ca va fii un film foarte interesant.
cosminlipsa pe 24 Februarie 2011 04:14
Ce se intampla cu Nicolas Cage
Bai, dar baiatul asta a luato razna, joaca in filme din ce in ce mai proaste. Oare isi va mai reveni?
psihologu pe 12 August 2010 15:52
OK
Nicolas Cage de cativa ani nu se mai opreste din facut filme si cand ma refer la facut adica filme grele cu subiect si pe subiect...............( am fost sarcastic )
moschus pe 8 mai 2011 23:29
dar deloc vizionate
mayev pe 17 mai 2011 11:31
Intr-adevar Nicolas Cage nu a mai aparut intr-un film bun de foarte multa vreme...
camaleonii pe 03 Martie 2011 21:52
2/10
In primul rand doresc sa multumesc echipei Cinemagia pentru invitatia la film. Probabil ca as fi ales alt film, insa datorita faptului ca nu am putut vedea unul 6D desi moderatorii m-au asigurat ca invitatia este valabila pentru orice film, m-am dus la acest "minunat" film. Sa trecem peste neconfortul creeat la casa de bilete unde am fost nevoit sa astept 20 de minute pentru a ridica 2 invitatii " de aur " , dar si peste intunericul in care a trebuit sa astept circa 15 minute pana la inceperea filmului ( unde chiar m-am intrebat daca mult cunoscutul The Light Cinema si-a platit intretinerea la curent ) si sa trecem la film.
In mod normal filmul ar primi nota 1 de la mine, insa datorita faptului acesta a fost 3d ii pot da linistit nota2. Un film la care nu e mai nimic de zis , poate doar faptul ca actorii in frunte cu inegalabilul Nicolas Cage fac un rol de toata jena , falsand si… citeşte

sorina25 pe 7 martie 2011 20:28
1.gusturile chiar nu se discuta. 2. cu ce isi bate joc N Cage de actorie prin rolul pe care il are...??Serios, ori esti cinefil sau impatimit al filmelor ori nu esti. Poate nu stii sa faci si tu diferenta dintre filmele bune si cele proaste. 3.nici macar nu are rost sa imi pierd timpul citind com tau de prost gust... DAca vreodata o sa reusesti sa faci tu ce a facut Cage in cariera sa de actor atunci poate va merita sa spui ca un film merita nota2 Nu ai stat tu acolo si ai muncit la crearea filmului astuia ca sa spui ca e prost. Sunt mil de oameni care te contrazic, te-ai gasit tocmai tu sa zici ca asta e un film prost? Imi pare rau pt tine, sincer!
camaleonii pe 8 martie 2011 09:05
Hahaha. Ma faci sa rad. Vii la mine si imi spui ca " gusturile chiar nu se discuta " , iar apoi imi reprosezi tocmai mie de ce i-am dat o nota asa de mica filmului? Te rog din tot sufletul sa ma ierti daca nu sunt impresionat de magnificul efect 3d folosit in acest film ,de imensul actor Nicolas Cage care face un rol de toata jena si de faptul ca filmul nu m-a dat pe spate asa cum probabil te-a dat pe tine inca din primele secunde atunci cand l-ai vazut pe Nicolas Cage. Atat timp cat spui " nici macar nu are rost sa imi pierd timpul citind com tau de prost gust " , nu inteleg de ce mai stai de vorba cu mine,asa ca te invit sa te mai duci odata la cinema sa vezi acest minunat film si sa ramai cu gura cascata atunci cand il vezi pe Nicolas Cage. Nu, nu voi ajunge niciodata la nivelul lui Nicolas Cage, nici nu imi doresc . Poate tu visezi ca intr-o buna zi sa poti juca alaturi de idolul tau intr-un film si mai bun ca acesta, insa trezeste-te - asta nu se va intampla niciodata. Iar faza cu " Sunt mil de oameni care te contrazic " este penibila. Daca ai fi vazut 2 secunde box office amecican ai fi observat ca din 50 de milioane buget ce care l-a avut filmul, acesta a reusit sa stranga cu multe dificultati 10 milioane. Adevarat- o capodopera a geniului. Multumim Nicolas Cage, Multumim pentru filmul facut!
DieCotte pe 04 Februarie 2011 16:00
cam naspa
actiune banala, efecte 3d slabe .
mojoMG pe 9 februarie 2011 16:17
De unde stii tu ca efectele 3d sunt slabe? El apare pe 25 febr. Bai, nu va mai dati cu parerea doar ca s-o faceti si atat. Neavizatii ca tine isi permit sa dea note unui film care n-a aparut, si despre care nu stiu mare lucru. Dau si ei note...
OrixonT pe 24 Februarie 2011 06:08
pericol!!
Drive Angry 3D o sa intreaca Avatar :)) si Nicolas Cage e un actor foarte bun.
Jenny_pisica pe 27 februarie 2011 15:56
NORMAL CA IL INTRCE, DAR ARE O MASINA MAI RAPIDA !
bogdan2510 pe 20 martie 2011 22:48
sa intreaca Avatar ? =))))))))) cred ca glumesti ... filmul este extraordinar de slab slab slab si mi-am irosit timpul si banii degeaba
tonymaestrul pe 14 Mai 2012 17:58
Un film actiune thriller dar pot spune eu si usor SF . In mare filmul este unul reusit care aduce a ghost rider. Totusi eu zic ca merita vizionat. Pofta mare la floricele ;)
otonis pe 07 Martie 2011 15:31
A-nceput sa ma enerveze personajul Cage, care, indiferent de genul filmului in care joaca, are acelasi stil in a-si interpreta rolul. Plictisitor spre enervant actorul, cat despre film, pt. moment mi-a placut doar gagica si scena in care iese contabilu' din cabina camionului pasind pe capota masinii in miscare.
Jenny_pisica pe 25 Februarie 2011 18:14
Nicolas Cage e un actor grozav , dar filmu cred ca nu i se potriveste .
61xu pe 04 Martie 2011 19:03
dezamagitor
am vazut filmul la cinema 3d si nu il recomand.
cu exceptia catorva faze, am avut impresia ca ma uit la o telenovela.
William Fichtner l-a eclipsat pe N. Cage(l-am apreciat mereu)

amalius2000 pe 13 martie 2011 22:40
William Fichtner intradevar a jucat bine in rest film prost
paul2000 pe 03 Septembrie 2011 19:02
Un film bun, care parodiaza filmele de actiune si totusi aduce si ceva destul de original! Suspansul este prezent, distributia este de exceptie, momentele amuzante nu lipsesc, iar efectele sunt bune! Pe scurt, un film bun, care merita vazut de toata lumea!
cosmin_kedii pe 11 Martie 2012 08:06
Acest film a fost destul de bun. Acţiunea de la început până la sfârşit.
Theofil88 pe 17 Iulie 2011 17:09
Fără zahăr
"Drive Angry" nu este un film prost, doar unul confuz, dar e umplut cu acţiune cât pentru două pelicule. Îi veţi vedea pe actori interpretându-şi rolurile într-un mod realist: se zbat din toate puterile când sunt luaţi pe sus, sângerează ca porcii când sunt înjunghiaţi, îşi pun întrebări normale, nu pălăvrăgesc. Deciziile personajelor au o logică umană, tăios de verosimilă în toate situaţiile. Bila neagră vine la conturarea personajelor secundare şi la detalierea trecutului. Dacă ierarhia demonică a fost răsturnată - Lucifer e un gardian al Infernului, nu mai mult -, care e poziţia Contabilului? E şeful Infernului? E un zeu care ţinea prea mult la poziţia lui? De ce era atât de special acel copil? De ce nu putea fi altul? Palpitant şi derutant. Să sperăm că filmul va avea o continuare care să lămurească toate aspectele.
NmpN pe 05 Iunie 2011 12:22
Nu mi-a placut deloc . Nu stiu ce sa intampla cu Nicolas Cage de numai reuseste sa faca un film bun . Pacat
robson pe 28 Mai 2011 09:53
risipa
risipa de bani,de timp,asta e un film bun la fel cum are Cage in film 40 ani. uitati-va la film( nu la cinema pt ca nu are rost sa dati bani pe prostia asta) ci pentru a acumula experienta si pentru a aprecia un film adevarat
just_see pe 01 Martie 2011 15:23
cea mai proasta alegere pentru o seara de duminica!muzica de fundal m-a obosit extraordinar...si sa nu mai zic de faptul peruca lui nicolas "cusca" cage sta al drequ de prost!!
Theodoric pe 17 Ianuarie 2013 20:38
Slab..
Nicolas Cage in ultimul timp are roluri nepotrivite in ultimii ani.Acest film se numara dintre nominalizarile Zmeura 2012,iar din cauza asta Cage are deja nici nu primul zmeura.
Efecte ecranizate degeaba(pari nereusite),subiect si gen nepotrivit,scene gresite....dezastru,nota 5

Spaghete pe 16 Ianuarie 2012 18:16
Regret din ce in ce mai mult faptul ca Bruce Willis imbatraneste, el era adorabil, era eroul absolut si plin de umor, pe langa el, Nicolas Cage e un cabotin sinistru.
Am avut rabdare sa-l urmaresc pana la final. Singurele chestii placute din film fiind Contabilul si....Piper.

tzutzu85 pe 07 Martie 2011 15:29
o porcarie!!!!!!
cea mai mare porcarie de film pe care am vazut-o in ultimele luni. am dat banii degeaba pe bilet...o porcarie de film!!!!!!!!!! nicholas cage insista sa joace numai in cele mai proaste filme..nu va duceti!!!! pierdeti vremea aiurea..un film fara subiect!! o tampenie!
Nutty pe 03 Martie 2011 01:29
Acţiune,Thriller ????
Mai bn zis o parodie intre Terminator si Men in black :)))si un film porno
kteva secvente funny k in rest o mare pierdere de timp... pacat k Nicolas Cage accepta astfel de roluri

SorinC pe 19 Mai 2011 10:30
mai bine nu
Am dat nota 3 la acest film pt ca:
- scenariu ieftin
- personaje puse prost
- actori ca Nicholas Cage sa joace in asa o penibilitate
Nu stiu care e treaba dar in ultima vreme Cage joaca doar in filme de ultima mana.

mtraianc pe 11 Mai 2011 22:46
DEZAMAGITOR
cred ca filmul a fost inceput luni si terminat simbata duminica erau liberi ,,evadezi din iad ,, ati cauti o proasta care devine fidea , si din fata cinstita si muncitoare devine ucigasa , incepind sa impuste politisti si tot ce ai vine in cale ,, ba pe desupra dupa trei zile ai mai si adopta nepoata ,,unui zombi razbunator ,, misto, nu ? :))
vaio pe 02 Mai 2011 00:19
Foarte prost !
Lam vazut la cinema si ultimele 20 minute nu am mai rezistat calvarului. Nu il recomand, erea mai rau ca in iad :)))
mtraianc pe 11 mai 2011 22:49
ai perfecta dreptate ,, cred ca N . Cage sa clampit de joaca in asa film
tvalsan pe 06 Aprilie 2011 22:34
alt mare esec.....si unde sunt scenele 3D?????.....ce porcarie
Florin_m pe 16 Martie 2011 10:54
Pierdere de timp!
Singurul motiv pentru care nu am plecat din sala este ca am vrut sa deranjez lumea....In rest e pierdere de timp,efecte 3D slabe,aproape deloc,grafica urata,scenariu aiurea...asta este parerea mea....