Păreri Dragostea începe vineri

(1972)

Dragostea începe vineri

roxana popescu pe 28 Noiembrie 2006 19:37
un film extraordinar. e ciudat cum ma recunosc in persoana adolescentei.tare mult as dorii sa am melodia din film. EXTRAORDINAR
cosmin742000 pe 06 Septembrie 2012 11:17
Un film facut pe vremea cand in Romania se mai si muncea.
eduard_stratan pe 19 ianuarie 2023 19:31
Iulidesprefilme pe 02 Decembrie 2012 21:09
Subiect din lumea comunistă, dar cu actori de mare clasă...
EUGEN.VIDEO pe 07 Septembrie 2012 16:11
...
Un film surprinzator de bun cu o distributie de exceptie...pe asta il scapasem...
dan_loghin pe 04 Aprilie 2019 10:51
Un film bun si frumos pt vremurile acelea cu actori buni...
Mel pe 21 Februarie 2016 09:11
Un film despre realizărili comunismului
Trebuia să treacă atâta amar de ani ca să vă dați seama că povestea de dragoste e doar un pretext pentru prezentarea ostentativă a marilor realizări ale comunismului ceaușist?!
Mai uitați-vă odată la film ca să vedeți partea a doua în care marele regizor de curte Serge Nicolesco ne prezintă (ca actor secundar) din Dacia lui - combi (!) realizările de frunte ale SSMD.
Singurul lucru reușit din filmul ăsta strict propagandistic (în care actorii sunt cei mai jalnici prin mârșăvia prefăcătoriei lor umanitariste) este muzica. Chiar dacă departe de adevărata muzică de film. Cum îi...a mea de-o pildă: https://soundcloud.com/melosnegros

brasov2023 pe 31 august 2023 13:09
Esti înfiorător de imbecil, tâmpit, îndoctrinat și foarte prost !!!!!!
ciprian34 pe 06 August 2013 11:09
Un film care se integreaza in epoca de trista amintire,doar actorii au mai reusit sa dea culoare filmului.
Mandel Neagoe pe 23 Februarie 2009 12:56
Oare cui apartine gafa de neam prost cu "Dacia" alba utilitara (break) a profesorului universitar (reprezentand...high-life-ul comunist bucurestean al anilor '70!) interpretat cineastul de curte Sergiu Nicolaescu?!
Deceoare pe 13 iunie 2015 17:57
Copile . la vremea respectivă acest produs ''Dacia'' era unicat . Cine avea aşa ceva era o personalitate . Dacă nu ai trăit în epocă nu ai cum să înţelegi . Facebook-istul lui tata . Hai , ia-ţi ''rigipsul'' şi joacăte puţin .
Mel pe 21 februarie 2016 09:03
Asta nu înseamnă că Nicolescu nu a comis o gafă de neam prost, ci înseamnă tocmai că toți comuniștii - de la cineaști și până la „consumatori” făceau parte din aceeași categorie.
lili22 pe 09 Decembrie 2018 15:44
Acesta este un film incredibil de prost dupa un scenariu de Francisc Munteanu.