Păreri Dollhouse

Jocul dorințelor

madalinux87 pe 04 Iunie 2013 13:45
actrita din rolul principal, de nota 10, film de nota 8 cu indulgenta,acelasi episod este plasat la sfarsitul celor doua sezoane.Filmul este prea lungit ,o sinteza a filmului era mai ok
Barbaru pe 30 Noiembrie 2010 20:10
Dollhouse este povestea unui grup de tineri, fete si baieti, care sunt ca niste “papusi”. Ei nu stiu cine sunt, si tocmai de aceea primesc in mod artificial personalitati diferite, in functie de misiunea pe care o au de indeplinit. Ei nu au nici o amintire legata de viata pe care au trait-o inainte sa intre in “casa de papusi”, dar la un moment dat asta o face pe Echo sa incerce sa afle cine a fost. Casa de papusi este un loc secret si ilegal, dar un loc in care dorintele pot deveni realitate. Clientii cu "pile" si destui bani, pot angaja acesti "activisti", care pot fi programati sa indeplineasca nevoile si dorintele clientilor. Ei sunt trimisi in diferite misiuni, de fiecare data cu o alta personalitate si un alt set de abilitati. Aceste trasaturi sunt sterse dupa fiecare misiune, intre aventuri, ei avand mentalitatea unor copii.

Film - Dollhouse

Dollhouse