Păreri Dodgeball: A True Underdog Story

(2004)

Păzea la minge!

Gulea Sever pe 18 Decembrie 2004 23:07
Comedie marunta, puerila, "in the old american style". O intriga banala, inglodata in ridicolul pitoresc american, cu final previzibil. Dialogurile plutesc intr-o lejeritate aproapiata de vulgar ce fac inteligenta sa dardaie. Actorii sunt incapatanati in celebrul amatorism feroce promovat de acest gen de filme. Vince Vaughn e total steril, e complet contrastant atmosferei filmului si fata de restul protagonistilor ce se intrec in bufonerii ieftine. Ben Stiller e deja prea batran ca sa mai joace personaje cretine si sa para simpatic. Intreg scenariul e garnisit cu umor de buda, isteric, de-a dreptul grotesc. Filmul e in mare parte o pierdere de vreme, cu exceptia a 2-3 scene. Adaptand una din replicile personajului lui Stiller: comedia de fata reprezinta o pata pe izmenele cinematografiei (si-asa destul de pestrite)
dickstone pe 27 Ianuarie 2013 15:28
slab, tot filmul previzibil pana si titlul , patetic
Serban Laura pe 04 Ianuarie 2005 23:40
Mi s-a parut destul de slabut filmul, are multe ,,glume'' si poante slabe chiar vulgare, dar unele te fac sa razi.
Lexy pe 06 Decembrie 2004 10:09
Este o comedie destul de reusita..de vazut pentru relaxare, e haios.
www. pe 17 Noiembrie 2004 19:35
comedie de comedie ce sa yic cu Ben Stiller,marfa nu.
Federer pe 04 Ianuarie 2011 20:16
Destul de slabut ce sa zic,dar au fost niste faze comice totusi
zeki pe 16 Ianuarie 2011 22:09
Comedie bunicica , merita vazut .... Vaughn si Stiller joaca foarte bine ... mai ales Chuck Norris =)) ... Nota 8
chiba_florin pe 06 Ianuarie 2011 16:16
Pai se putea shi mai bine
O comedie numai buna de omarat timpu' liber
Una peste alta un filb bun

Smrs pe 24 Octombrie 2020 16:32
Un film ok
O comedie cel mult simpatică, strict pt copii, cu o morală bună.. Nu razi neaparat, dar sunt cateva scene interesante si cateva staruri care apar in cadre de cel mult 1 minut precum Lance Armstrong și Chuck Norris. Nota 6,5
XShadowX pe 06 Martie 2015 16:44
O comedie usor haotica ;)
O comedie super amuzanta cu doi mari actori : Vince Vaughn si Ben Stiller care interpreteaza foarte bine rolul lor , subiectul e cam tampit insa vei rade cu lacrimi la acest film ;)
cosmin_kedii pe 26 Februarie 2013 15:15
Dodgeball este un film minunat, am râs de la început până la sfârșit Ben Stiller complet caraghios in personajul lui negativ, Vince Vaughn este un actor de asemenea genial
Bayard pe 26 Ianuarie 2013 18:57
E o comedie in stil Zoolander si zic asta pt ca joaca aici si Ben Stiller si Kristine Taylor. Are niste faze amuzante, dar pana la urma e un film prost.