Păreri Disturbia

(2007)

Suspiciunea

critic pe 16 Iulie 2008 01:05
super... mai ales daca te uiti noaptea la el:D
boldum pe 25 martie 2011 08:37
Poate ne spui si de ce noaptea (pare ca) e mai super... !
cosminaadriana pe 26 ianuarie 2013 03:28
mda..s-a cam dus cu somnul meu pe ziua de azi..poate maine:| un film interesant si extrem de captivant..chiar si cu mainile la ochi departam degetele sa mai vad ceva:))
mu_zz_i pe 27 Octombrie 2007 00:11
Un film care merge! Desi dureaza cam mult pana se infiripa o actiune, cam 40 de minute, dupa aceea ne tine in suspans si tensiune. Bine gandita povestea.
Ionut96 pe 8 septembrie 2012 00:27
cum pot sa ma uit si eu la filmul asta ca nu gasesc nimic?
CrYssU pe 03 Iulie 2009 17:09
un film bun..
merita :x

c3z4r pe 23 Martie 2009 16:41
Un film cuminte
Un film cuminte interesant in unele momente previzibil si totusi o idee faina de film si cu momente hilare si cu un pic de suspans iar romantismul este elocvent daca realizam ca sunt 2 tineri frumosi inteligenti si plini de viata.Mi-a placut filmul si l-am vizionat cu placere ,il recomand.Daca vrei sa vezi un thriller cuminte care sa te binedispuna este o alegere potrivita.
liniuta pe 06 Februarie 2010 17:39
ok
Il am de mult in colectie acum l-am vizionat doar , depaseste multe productii din 2009 la capitolul actiune, suspans , interpretare.....nu-l ratati
Sharlene pe 18 Mai 2011 19:29
un film ce isi merita toate laudele,nu pot sa zic decat sa va uitati la el pt k este exceptional
Vorador pe 14 Ianuarie 2011 19:02
Indiferent de ce spun unii filmul a fost bunicel. A avut un inceput mai slabut dar usor usor creeaza un pic de mister, continua asa pana spre final unde are suspans, tensiune si uite asa am terminat un film deloc plictisitor si cu care mi-am umplut timpul liber fara sa regret alegerea.
titus raul pe 24 Septembrie 2007 20:37
superb filmul ce sa mai zic nu am avut cuvinte cind l-am vizionat toata povestea este bine legata te tine in suspans mai ales la final .merita vazut
Rebel kid pe 21 August 2007 01:37
Tocmai lam vazut shi pot sa zic ca e super filmul.Se incadreaza bine in genul thriller.
serghei_romanu pe 24 Decembrie 2009 23:27
Dragut as putea spune.
Disturbia este un film care te satisface chiar daca sunt multe scene in care se pierde in detalii.Amuzanta, alerta si pe alocuri misterioasa actiunea te prinde, in primul rand datorita personajelor care mi-e mi-au placut pentru ca s-au integrat perfect.La final sa descoperi ca Disturbia nu a fost o deziluzie ci un film antrenant, chiar bunicel as putea spune.6.5/10
par4zi7u pe 13 Septembrie 2009 21:19
foarte tare filmul ..
suspans care te tine legat de scaun

Ammelie pe 22 Iulie 2011 14:12
Disturbia (2007)
Am vazut a doua oara acest film, dupa 2 ani cred de la prima vizionare - si am ajuns la concluzia ca este chiar slabut. In timp ce il privesti, actiunea te prinde, pentru ca se leaga bine si e punctata si de momente amuzate, dar la final iti dai seama ca a fost mult prea 'standard' si liniar. Cum spunea cineva mai sus, e un thriller cuminte, care nu iese cu nimic in evidenta. 5.5/10
dr pe 13 Octombrie 2007 13:49
s-au chinuit mult sa bage toate cliseele posibile in numai 104 minute...
Guess_who pe 25 august 2009 16:15
Film fara clisee exista ? Don't think so ..
mtraianc pe 25 mai 2011 23:49
eu zic sa cauti Alfred Hitchcock , si vei gasi exact acest subiect ,, numai ca tipul are piciorul in ghips si nu se poate deplasa filmul se numeste REAR WINDOW 1954
Sillviu88 pe 19 Iulie 2014 16:34
Nu prea...
Cine numeste acest film "thriller adevarat", inseamna ca nu prea a vazut thrillere la viata lui. Daca nu erau ultimile 25 de min, i-as fi dat nota 4. Asa sa zicem un 6.5/10.
diana7 pe 06 Decembrie 2013 21:36
Disturbia
interesant filmul cum sta el arestat la domiciliu si isi urmareste vecinii
So.aLone pe 11 Februarie 2013 01:00
Uite,vine..sa uitat la noi..uhhuh O.o
Deci fff captivant,te tine toate cele 2 ore cu sufletul la gura..ca sa nu mai zic de fata aia ce sexy ii..ohhh,Thriller adevarat,umpic de comedie,si un final happy,ce poate fii mai frumos intr-o seara de sambata cu prieteni pe la 12 noaptea ,spuneti voi?..Iar de LaBeouf ce sa mai zic..joaca f misto in filme,sper sa faca treaba din ce in ce mai bine,pt ca are stofa de actor mare :D
claudiu-daniel pe 11 Martie 2009 20:58
foarte bun filmul imi place mult asi mai vrea asemenea filme cit mai multe.
Mihay pe 22 Septembrie 2007 16:37
Un film bun ce merita vazut. Imbina pefect comedia cu suspansul. Un thriller de nota 10 :D
madda97 pe 24 Octombrie 2016 16:54
Rear Window > Disturbia
Povestea seamana foarte bine cu cea din Rear Window, insa nu se compara cele doua filme. La filmul asta m-am plictisit in timp ce la Rear Window eram cu sufletul la gura..
Rippa pe 23 Februarie 2014 12:56
un film bun ,...dar cam plictisitor..pe bune...aproape am adormit la el:)
Tyybi1 pe 12 Februarie 2013 19:51
Bun !!
Nota mai mare de 7 nu am pe ce sa ii dau. Are un suspans bun. S. LaBeouf a jucat si-a aratat de ce este in stare.
margott pe 13 Iulie 2012 14:57
Previzibil, cliseic, fara prea mari pretentii. Cam mare nota de pe imdb.
Lethy pe 29 Iulie 2011 16:58
Filmul a fost chiar bunicel. Inceputul a fost mai slab dar pe parcurs devine din ce in ce mai tensionat si te tine in suspans pana la final.
mtraianc pe 25 Mai 2011 23:52
Alfred Hitchcock
filmul lui A.H . se numeste REAR WINDOW, acelasi subiect , doar anul este putin diferit 1954 si piciorul este in ghips :),, ori cum ambele filme sint BUNE
Iamsaved pe 08 Septembrie 2010 18:05
L-am vazut intr-o seara cu 2 prietene si a fost dragutel,noi de noapte ce era ne-am si speriat putin:))
psihologu pe 18 August 2010 10:17
acceptabil...
Un fil destul de interesant care incepe destul de "lent/monoton" , acest inceput nu-ti da impresia de thriller dar odata ce minutele trec actiunea se intensifica tinandu-ne cu sufletul la gura.A era sa uit finalul apare destul de brusc . Per total este ok sa-l vizionezi.
thursday pe 16 Ianuarie 2010 18:00
Nu m-a dat pe spate,l-am vazut in 2007 si tot mi se parea ca ideea e ...fumata,asta e termenul .
Mai tarziu am vazut The Burbs(`89), alt vecin maniac,care isi tine cadavrele prin pivnita!Filmul are momentele lui de suspans,binisor realizate,e de vazut intr-o seara cu lumina stinsa,dar nu avand mari asteptari de la el...nu te lasa cu sufletul intretaiat ca alte thriller-e.

Disturbia – Rear Window actualizat cu adolescenti & sex

Regie: D.J. Caruso
An: 2007

Actori: Shia LaBeouf, David Morse, Carrie-Anne Moss
Genul: thriller

Recunosc cu mana pe inima ca nu ma pasioneaza genul de filme thriller chiar atat de tare, singurul motiv pentru care as putea urmari cu maxim interes un film de genul asta ar face parte dintr-o lista foarte scurta, si anume: a) ma intereseaza (cu scop cinefilic, desigur) un anumit actor/regizor/scenarist care are legatura cu filmul, sau b) sunt intr-o stare ... citeşte

dany2294 pe 21 Iunie 2010 18:52
Grozav filmul!
La majoritatea filmelor pe care le-am urmarit,ma cam plictisea inceputul. Insa acest film m-a tinut in suspans pe tot parcursul lui.

X.girl pe 05 Ianuarie 2011 10:31
Un film care te tine pe tot parcursul in suspans.
Kale(un baiat al carui tata a decedat) isi loveste profesorul.Ca urmare este obligat sa ramana acasa timp de 3 luni.
In tot acest timp in casa de alaturi se muta o familie a caror fiica(Ashley) devine o "obsesie" pentru tanarul Kale.
Pentru a-si face viata mai interesanta Kale incepe un joc "Urmarirea vecinilor".Dar ceea ce a inceput a fi doar un joc devine un pericol deoarece Kale si Ashley(cei doi s-au imprietenit pe parcurs) descopera ca unul dintre vecinii lor este un criminal periculos.
Actiunea se concentreaza si pe idila dintre cei doi tineri.
Este un film pe care il recomand in special fanelor lui Shia deoarece rolul i se potriveste ca o manusa.Un baiat care la inceput pare respingator devine in momentele romantice un adevarat hottie.

Kittieh pe 27 Iulie 2009 11:22
abosolut genial l-am vazut de vreo 10 ori si nu ma pot satura de el :X
Horatiucrisan pe 21 Februarie 2021 13:27
L-am vazut prima oara doar prin 2013. Acum, revazandu-l mi se pare destul de slabut, cliseistic cu inspiratie din thrillere anterioare. E un film cu tineri si penyru tineri, per ansamblu vizionabil daca facem abstractie de cliseele si lipsa de realism evidenta. Nota 7.
bainca pe 17 Ianuarie 2020 11:38
nota 8 foarte bun
L-am vazut demult si nu imi mai amintesc intocmai cu ce era dar stiu ca mi-a placut si mai tin minte actiunea oarecum , avea actiune foarte buna , poveste interesanta dar simpla , te tinea in suspans , avea mister si niste actori care si-au facut bine rolul .A fost un thriller bun oricum si trebuie neaparat sa il mai revad .Nota 8 merita
seepti pe 07 Octombrie 2019 19:57
Seepti
Pana la urma, chiar si criminalii trebuie sa fie vecinii cuiva...
Am mai vazut replica asta intr-un film dar nu mai stiu in care. Ma puteti ajuta?

liviu_r_busuioc pe 09 Februarie 2019 16:09
Cred ca regizorii s-au inspirat dupa cum se intampla in Romania cu vecinii, unde esti "spionat" mai rau decat in film si iti stiu orice miscare, in special pensionarii care nu prea au cu ce altceva sa se ocupe. In rest, filmul foarte captivant.
Omu_Problema pe 23 Ianuarie 2018 23:12
Genul de film difuzat de PRO TV!
Filmul este thriller-ul usor care prinde foarte bine romanului de rand, nu-i da acestuia un film un pic mai incalcit c-o sa-l injure.
Filme gen, ala e suspect de ceva, ala e tipu bun care se indragosteste de o bunaciune...si voturile in sus o sa curga garla.

Cliseic si absurd in unele momente, nu este acel film care sa-ti faca creierul sa porneasca ventilatorul, nu e necesar, de aia am spus ca este placut de mase.
Lasand la o parte scenariul care seamana cu Rear Window, mai departe filmul devine action thriller-ul de casa al Hollywood-ului, adica intalnim aceeasi actiune in zeci de alte filme, adica nu aduce ceva nou, desi te tine in priza pot spune si prin asta isi mai salveaza din nota, dar poate ca nu e destul.

Dragos.87 pe 03 Martie 2017 21:43
Nu stiu cum e parerea altora dar filmul chiar a fost ok.Coloana sonora a fost foarte reusita incat sa-ti capteze atentia si sa te tina intr-o tensiune destul de mare.Desi nu strica mai mult suspans iar acele banale urmariri de la fereastra trebuiau mai mult accentuate pentru a ridica nivelul filmului dar oricum este un film reusit.
xerses pe 24 Mai 2013 17:19
Foarte tare acest film; te tine in suspans extrem mai ales dupa a doua jumatate din film.
danii1234 pe 08 Aprilie 2013 13:20
Un thriller captivant ; mi-a facut placere sa-l vad pe Shia si in alte filme inafara de Transformers .
GALACTICUS pe 22 Decembrie 2017 23:42
Disturbia
Disturbia este un film foarte decent. Pe parcursul filmului am avut parte de foarte mult suspans, fapt ce mi-a provocat o mare plăcere. Pe alocuri unele scene sunt cam naive, dar totusi acest film trebuie vizionat, este usor de digerat, are o intrigă de interesantă si niste personaje foarte carismatice.
Sorin87 pe 07 Decembrie 2015 19:48
Un film haios dar si horror, spre final mai mult te inspaimanta
Mr.Halloween pe 14 Mai 2015 21:21
Un Thriller foarte bun, pe mine m-a tinut in suspans tot timpul.
tatucu_alin pe 04 Ianuarie 2015 15:37
un adevarat film thriller.
actori buni,scenariu bine scris si mai ales suspans de 100%.

DiCaprio21 pe 26 Februarie 2014 19:02
un film foarte bun. foarte interesant si captivant de la inceputul acestuia pana la final. merita vazut!
cosmin_kedii pe 03 August 2013 12:21
un thriller eficient .Și întotdeauna o plăcere sa-l vad pe David Morse într-un film .
Puscas_marin pe 18 Februarie 2013 10:53
Cel mai bun film pe care l-am vazut in ultima vreme. Are de toate: faze comice, romantism, suspans, actiune, scene de groaza..
RememberMe pe 11 Februarie 2013 02:34
Un thriller destul de interesant care incepe destul de lent/monoton , acest inceput nu-ti da impresia de thriller, dar odata ce minutele trec actiunea se intensifica tinandu-ne cu sufletul la gura. Iar finalul apare destul de brusc . Per total este ok sa-l vizionezi.Miie mi-a placut,deci nota 10.
liviuneagu pe 10 Februarie 2013 22:32
Suspiciunea
Un film deosebit, captivant. Introducerea in actiunea propriu-zisa este bine aleasa, lansand cinefilul in mod treptat in miezul problemelor. Un scenariu remarcabil.
pisicuta1 pe 10 Februarie 2013 19:20
un film foarte bun,bine jucat si merita vazut!.......
SANDA45 pe 08 Noiembrie 2012 17:00
Mie mi`a placut filmul ,e foarte mult suspans,Shia joaca destul de bine,iar Morse excelent.