Păreri Deliver Us from Evil

(2014)

...și ne izbăvește de Cel Rău...

banderas100490 pe 21 August 2014 17:11
captivant
Ieri am fost la cinema si l am vazut. Filmul este foarte bun si vi l recomand. Are foarte multe momente ce te tin in suspans, multe momente in care simti ca ti sare inima din piept.
terraflorin pe 12 octombrie 2014 14:44
era foarte bun dacă nu exista seria de filme cu Exorcistul
Laura00 pe 05 Octombrie 2014 22:26
Un film bun si interesant ,cu actiune si suspans.Il recomand
Andrei843 pe 25 Octombrie 2014 16:44
Acest film este una dintre surprizele placute ale acestui an. Cand am auzit prima data despre el, m-am gandit ca o sa fie interesant. Dar nu ma asteptam sa fie chiar asa de interesant. Te tine in suspans din primul minut pana in ultimul, ceea ce nu toate filmele reusesc. Vizionati-l, nu o sa regretati !
Pantaleon pe 24 Octombrie 2014 16:27
Deliver us from this JUNK !!!
Singurul lucru care m-a determinat sa vad acest film a fost regia semnata de Scott Derrickson, dirijorul poate celui mai bun film despre posedati si exorcism pe care l-am vazut pana acum - The Exorcism of Emily Rose, dar iata ca nu a fost un motiv suficient. Derrickson da gres in stil mare cu aceasta porcarioara anosta, care nici nu sperie, nici nu surprinde, nici nu te face sa-ti pui vreo intrebare la final sau sa-ti doresti sa-l povestesti prietenilor. Un film prost condus de la inceput pana la sfarsit, un joc actoricesc lamentabil (popa mai ramanea sa joaca in film porno ca sa fie popa destul), replici idioate, final mega-cliseizat, in fine, tot tacamul pentru o prostie de film, careia abia m-am abtinut sa-i dau nota 2. Poate daca ai iesit abia ieri din burta mamicii si asta e primul film horror pe care-l vezi, da, poate te da pe spate si ramai socat, dar cand s-a stors atat de mult… citeşte
Mihai2508 pe 17 Iunie 2015 22:28
Horror si nu prea
Un film destul de bun, insa nu pot spune ca este un horror desavarsit, care sa te sperie si sa ramai fara respiratie, dar suspans are, merita vazut.
cinemacritic pe 24 iunie 2016 21:14
Nu e un horror desavarsit? haha...asta pentru ca nu ti-a urlat un posedat inca in fata pe frecvente imposibile corzilor vocale umane.
Bogdan.Alexandru pe 17 Octombrie 2015 15:11
Un film destul de captivant cu multe momente de suspans.
kakapiciu pe 30 August 2015 16:40
In ultimul timp nimeresc doar filme horror bune si chiar ma bucur ca si Deliver us from evil este printre ele.
catalin_ionut_23 pe 06 Iunie 2015 10:05
Foarte tare filmul ,acum am reusit sa-l vad si pot zice ca este un film foarte bun si cu ceva actiune care nu plictiseste deloc pe toata durata lui si a reusit sa ma tina atent aproape doua ore la povestea lui sa il pot intelege ,nu mi sa parut chiar de groaza deci merita vazut .Il recomand!
valinka pe 23 Iunie 2019 16:01
Merita vazut
Un film horror care te captiveaza de la inceput pana la sfarsit!
mrk88 pe 24 Aprilie 2015 20:48
un horror decent
cam exagerat in unele locuri, daca tinem cont ca "este bazat pe fapte reale". Nici suspansul nu este extraordinar. In schimb story-lineul e ok si restatia actorilor este buna. Merita vazut.
cris26 pe 09 Iulie 2014 12:08
premiera
Aveti idee de ce intra atat de tarziu la noi in tara?
lazarciuc_marian pe 19 august 2014 11:21
Logic ca dureaza, pana se ia filmul, il mai editeaza si ei putin, subtitrarile, etc.. dar totusi,normal trebuia sa tina 2-3 saptamani, nu e asa greu sa pui niste subtitrari dupa sunet ;)
CocosulBogdi pe 07 August 2014 10:28
LOL
Deci LOL. Are nota 8,3 si nici macar nu e lansat. :|
vitalariu_florin pe 10 Martie 2014 12:05
bunisor
vreau sa il vad sa vad ce reprezinta :)...............
Jollyrogervio76 pe 9 mai 2014 20:09
Am vazut trailerul,e horror,e despre exorcism si pare interesant
vitalariu_florin pe 16 august 2014 13:15
Am vazut filmul a fost chiar bun..mai ales sfarsitul..super
carsley pe 08 Iulie 2014 20:01
Sunt curios
Trailer-ul nu spune nimic, dar cât de slab poate să fie? Doar e film de groază..
forever_young_ pe 21 Iulie 2020 22:54
BUNICEL !
Un film bunicel captivant dar totusi undeva la mijloc ca valoare ...
andystarx pe 16 Ianuarie 2017 13:56
Un film foarte lung si plictisitor,nici nu il poti compara cu Exorcistul,care a fost foarte bun pe langa asta ! JOcul actorilor nu a fost rau,dar scenariul mi s a parut slabut !
ionutlefter pe 14 Ianuarie 2017 15:53
super
Este un film foarte ok , povestea chiar interesanta ,cu preotul care a fost un rau social si dupa si-a dedicat viata exorcismului
cinemacritic pe 24 Iunie 2016 21:22
Scena exorcizarii este cea mai reusita dupa scenele din Exorcizarea lui Emily Rose.
Omu_Problema pe 07 Martie 2016 00:21
Interesant
I-am dat 7 stele dar eu zic ca nota lui reala s-ar invarti pe undeva pe la 6.5.
Nu e genul de horror la care sa pui mana la ochi dar nici nu te plictisesti, bine, acum depinde de om, mie-mi plac filmele astea asa mai o cercetare, mai o secventa horror, a avut si putin mister, suspans, a fost digerabil.
Din nou un preot bad ass cum intalnim si in The Vatican tapes

Kuhaylan pe 19 August 2015 13:58
....................................................
XShadowX pe 12 Martie 2015 12:44
Recomand acest film tuturor fanilor horror si nu numai pentru ca sunt niste scene de-a dreptul inspaimantatoare care te vor ingrozi cu siguranta ....
P.S.: imi place mult rolul actorului Eric Bana , a muncit si s-a documentat mult pentru acest rol , bv lui !

FillerCristi pe 24 Ianuarie 2015 13:54
...
Filmul este bun, in primele 30 de minute am vrut sa inchid, foarte plictisitor... insa surpriza, dupa primele 30 de minute a inceput actiunea, si am reusit sa-l urmaresc pana la final. Filmul a fost salvat de Final, a fost interesant... si are unele momente mai horror sa zic asa, dar tot tipic, iti apare pe ecran cand nu te astepti... si la cate filme am vazut de genul, nu m-am speriat aproape deloc... finalul cam previzibil, insa este un film bun ce merita vazut,, ii dau un 7, da a fost mai bun the amytville...
VladutV pe 05 Ianuarie 2015 13:50
Foarte bun filmul.
Un film horror surprinzator, in care suspansul este la ordinea secundelor si in care Mendoza, jucat exceptional de catre Edgar Ramirez, un actor nu foarte cunoscut, face ca in unele momente acesta sa ii ia fata politistului, considerat personaj principal. Cu alte cuvinte este un film ce nu trebuie ratat !
tonymaestrul pe 07 Noiembrie 2014 16:12
Muuuult peste Devil inside . Multa actiune o poveste interesanta si intriganta. Putin mister si thriller cat cuprinde. Faza exorcizarii are un impact mul mai puternic decat celelalte de pana cum. Parerea mea . Sfarsitul este unul fericit si foarte emotionant .Obligatoriu de vazut
yo_dominic pe 02 Noiembrie 2014 23:17
BUN FILMUL
destul de captivant filmul, te tine foarte mult in suspans, merita vazut
Sorin87 pe 30 Octombrie 2014 18:21
Un horror foarte bun, am vazut cateva faze care m-au speriat foarte bine, cand a aparut in fata camerei dfe filmat tipul cu sange pe fata.
radu3455 pe 29 Octombrie 2014 18:05
un horror destul de bun, nu este slab dar nici nu ma dat pe spate,oricum merita vazut o data nota 7
AndreBlack pe 23 Octombrie 2014 22:07
Deliver Us From Evil
Foarte bun filmul . Unul dintre cele mai bune filme horror din acest an . Filmul are multe momente ''scary'' dar si mult tensionate . Suspansul este prezent pe toata durata filmului , prestatia actorilor este foarte buna , coloana sonora de-a dreptul infricosatoare + o poveste foarte bine pusa la punct . Un horror foarte bun .
P.S : De vazut noaptea , cu lumina stinsa (singur) :)) . Este o experienta de nedescris .

xerses pe 14 Octombrie 2014 17:20
Mi-a placut teribil acest film; este printre putinele de gen care chiar mi-au dat fiori pe sira spinarii.
CathMuffin pe 11 Septembrie 2014 20:44
Filmul este bun, are cateva momente de suspans, dar partea cea mai interesanta parca a fost prea scurta!
gogutz pe 02 Septembrie 2014 22:25
In materie de horror pot sa zic ca m-a surprins ,foarte bun, cel putin eu am simtit frica si suspansul,in ultimii ani n-au prea fost filme de genu prea bune dar acesta o iesit binisor!Recomand!
VasyL pe 27 August 2014 12:34
Foarte Fain filmul, mai vrem asa filme !
Am fost aseara si l-am vazut la cinema, filmul e super, multe momente care te tin in suspans, iar Eric Bana a avut o prestatie foarte buna, eu chiar vreau sa-l mai vad odata, il recomand tuturor iubitorilor de gen !
Pantaleon pe 24 octombrie 2014 16:36
Ca iubitor de gen ce esti, poti sa-l revezi si de 10 ori pe luna. Nu te condamn. Filmul e o tampenie de duzina, nici macar o tampenie cu stil, iar prestatia mega-actorul Eric Bana este mai slaba decat a unui gaozar debutant intr-un serial de televiziune. Cat despre suspans, aici chiar ai dreptate, e bine sa-l vezi cu vreo trei perechi de chiloti curati pe langa tine, ca sa nu te scapi instantaneu si sa stai murdar. Interzis cardiacilor si recomandat expertilor !
cristian_cozma pe 18 August 2014 12:01
foarte interesant.merita vazut,,genul meu de film :)
Salbaticul pe 09 Noiembrie 2019 22:40
50 caractere,50 caractere,50 caractere,50 caractere=3.
IonComan90 pe 04 Noiembrie 2018 12:22
Not
Salut. Not good for my tastes. Nu sunt cel mai mare fan de filme horror, dar as avea 3-4-5 recomandări. Acesta cu siguranță nu intră nici în top 15. (Și-am văzut vreo 50)
Laobiect69 pe 16 Martie 2016 00:35
La inceput .ok. Însa pe final regizorul o da cu bata in balta.Daca la inceput faptele erau cumva legate intr-un curs logic spre final e total anapoda.Era mai realist poate daca ii omorau nevasta si fetita.Sunt multe scene in care actiunea nu are logica Ah da si de ce actiunile politistului se petreceau numai noaptea?E vampir si nu suporta lumina? La sfarsit coboara din masina cu ochelari de soare.Serios ?Filmul ar trebui sa aiba o continuare deoarece acei posedati au lasat portaluri deschise .Nu e normal sa se termine asa filmul.Nu pot sa inteleg cum de are nota asa mare.
nelloti pe 30 Mai 2015 22:45
Penibil.
Jenant, multe clisee si nimic nou sub soare. Pacat ca Doors apare in coloana sonora a filmului.
Stefanzy pe 19 Octombrie 2014 09:27
Un film horror foarte bun , mult mai bun decat The Conjuring .
monu pe 11 Octombrie 2014 23:55
Parerea mea despre acest film este una buna deoarece intradevar m-a speriat ;)
mariusnasta pe 17 octombrie 2014 14:34
pacat ca mai suntem speriati si de gramatica nu numai de filme ....
monu pe 24 octombrie 2014 00:06
M-am corectat multumesc ! si data viitoare cand te gandesti sa corectezi pe cineva incearca sa scrii si tu corect. ;)
santoss07 pe 15 Aprilie 2014 00:26
hmmmm...
.....pare interesant, sper sa fie ceva nou.............

Film - Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

(2014)
...și ne izbăvește de Cel Rău...