Păreri Deja Vu

(2006)

Dincolo de trecut

milica pe 02 Septembrie 2007 23:15
este un film de care te lipesti in totalitate,merita vazut ...super super..
FlorinMovieFreak pe 30 martie 2011 15:18
Adevarat .. l-am revazut acum cateva saptamani .. si raman la fel .. ca la prima vizionare .. incantat ..
Cristi Weed pe 08 Mai 2008 21:46
Danzel este un mare actor ! Acest film i se potriveste de minune ! Aceasta pelicula pare slaba pentru cei care nu au ochiul format ! stiti voi vorba aia : "ochiul format , e ochiul de barbat" :)
Poftadeviata pe 7 august 2009 19:27
wtf?
So.aLone pe 23 octombrie 2011 01:39
wtf esti cumva fata?=))))
cezarika21 pe 03 Octombrie 2013 08:24
Déjà vu sub o altă formă
Creat după un scenariu SF inteligent, dar cu unele erori de logică (inerente în opinia mea când vrei să înţelegi o serie de aspecte greu de înţeles cu privire la relativitatea timpului), "Déjà vu" se dovedeşte a fi un bun film de acţiune, realizat de Tony Scott, un regizor specialist al genului. Interpretarea lui Denzel Washington este bună, dar nu extraordinară, în timp ce prestaţiile actoriceşti ale celorlalţi nu se ridică la nivelul său.

Filmul nu pune probleme de natură ştiinţifică deoarece nu partea ştiinţifică este cea care predomină, ci partea de acţiune referitoare la identificarea teroristului şi prevenirea morţii fetei şi a exploziei vasului. Partea SF este expediată sumar prin nişte explicaţii alambicate şi greu de digerat care par exagerate şi imposibile. Unele idei expuse se bat cap în cap: dacă la un moment dat reiese… citeşte

michael_mike pe 28 Decembrie 2006 01:47
Este un film super super super bun!!!Inca o data denzel ne demonstreaza k este un actor mare dar nici scenariul sau regia nu sunt mai prejos...super film , nu-l ratati!!!
michael_mike pe 28 octombrie 2006 21:46
un super film ce nu trebuie ratat!!!
cypy pe 29 Ianuarie 2007 02:49
super-tare filmu e unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut in ultimu timp,alaturi de the departed.marfa
dana pe 28 Ianuarie 2007 22:20
Suber filmul,face toti bani....te trece prin toate starile....merita vazut
FreakDoll pe 19 Iunie 2010 17:07
Denzel e genial ca'n toate filmele .Ce mai poți spune despre un asemenea actor ??Te lasă fără cuvinte . Foarte bine puse la punct detaliile, interesantă maniera de abordare,surprinzător finalul - chiar am crezut că a murit, dar , apoi, când l'am văzut, mi'am amintit ce spusesera ei :) Foarte tare . Nu cred că s'a urmărit ce spui tu,Alexa .Daca am sta și ne'am gândi la subiectele anumitor filme am naște revoluții, so chill out .
Florin pe 23 Ianuarie 2007 19:07
UN film foarte bun...acum 2 minute l-am vazut si nu m-am putut abtine sa nu ii dau un comentariu si cele 5 stele pe deplin meritate...scenariu foarte bun si actorii isi joaca rolurile foarte bine...nu am gasit nici un defect acestui film,ma mir cum de nu a candidat la oscar,un film cu mult suspans si care chiar nu va da indicii prea multe despre cum ar putea sa se termine...Bravo domnule scenarist si bravo regizorului si actorilor...numai stati pe ganduri,chiar trebuie sa-l vedeti
torrice pe 26 Ianuarie 2007 17:35
tare de tot denzel.. un film care merita vazut. 10/10
portofel pe 18 Martie 2010 21:29
N-as putea spune decat ca mi-a placut,chiar foarte mult . Si are un final fericit,desi la un moment dat n-ai crede ca povestea se va sfarsi cu happy-end.
Emil TEodorescu pe 24 Ianuarie 2007 23:49
foarte bun, un film cum ma asteptam de la Denz!
Sergiu.Lobont pe 06 Septembrie 2011 19:57
Ador când un film se joacă cu mintea mea. E revigorant… dar rar
Mi-e teamă că voi rămâne cu sechele dacă voi repeta după fiecare film de-al lui Denzel Washington că acesta a avut o reprezentaţie de zile mari. Orice film care îl are ca protagonist te scuteşte de apariţia eventualului rid cauzat incertitudinea jocului actoricesc. Şi încă ceva, Denzel este unul dintre puţinii actori care garantează calitatea filmului în care apare. Cele mai slabe filme ale lui sunt îndeajuns de bune încât să nu îţi pierzi timpul cu ele… părerea mea.

Despre film mi-aş permite să zic că este un SF actual. Genul de SF în care tot caracterul şi-l trage din nivelul avansat al tehnologiei folosite de autorităţile americane. Oricât de avansată ar fi tehnologia americană, cea din film o depăşeşte şi se opreşte pe undeva pe la limita imposibilului. Vorbim despre un soft de urmărire denumit simbolic „Albă ca Zăpada”… citeşte

So.aLone pe 23 octombrie 2011 01:34
mama u chiar ti-ai facut temele baiete:))bv ;)
aayana pe 18 Martie 2011 12:57
Un film care nu te lasă deloc să prevezi ce se întâmplă. E imposibil să plictisească pentru că-ți pune mintea la contribuție. O combinație bună între acțiune, SF, dragoste. Denzel Washington știe cu siguranță să-și aleagă rolurile care-l avantajează.
sabinalin pe 18 martie 2011 17:03
Denzel mi-a placut cel mai mult in "John Q" unde e foarte emotionant!
So.aLone pe 23 octombrie 2011 01:31
bn ca miai zis maine o sa ma uit la John Q si vreau toate filmele cu Denzel sa le vad :X[actorul meu preferat ]
Pristavu pe 26 Decembrie 2007 12:40
Film foarte bun. Un pic greoi, insa merita vazut.
Vegetarian pe 22 Octombrie 2014 21:59
Acest film este reluat periodic si difuzat online la National tv in 22 oct 2014 . Putine filme sunt difuzate pe net , si reluate gratis de catre televiziuni ..
Vorador pe 27 Mai 2011 21:05
Wonderful Movie with a Great Ending
Deja Vu este un film care te tine conectat de scaun timp de 2 ore fara se nu te plictiseasca nici o clipa.Intodeauna mi-au placut filmele SF despre calatorii in timp sau alte chesti de acest gen, doarece intodeauna scenariul este ca un puzzle,daca la inceput ai mintea in ceata, pe parcursul filmului aceasta se risipeste Mi-a placut ca a dat si multe explicatii stiintifice la multe detaii pentru ca filmul sa para mai autentic si sa te includa mai bine in poveste.P.S.:Nu mi-au placut scenele ,,shooter'' in care gloantele se loveau de cisterne sau masini si acestea explodau de parca toate aveau incorporat explozibil, am vazut la MythBuster ca asa ceva este imposibil in realitate.
Dana04 pe 26 August 2011 21:42
Un film bestial!!!! Denzel e un actor jos palaria!!!! Super rol Super film!!!!!!!
As putea vedea filmu asta de 100 de ori nu as avea o senzatie de deja vu

alexcretu75 pe 13 Iulie 2010 13:00
Deja Vu
Pur si simplu genial.Un film care ma lasat cu gura cascata si poate nu numai pe mine.
Cosmin pe 28 Decembrie 2006 00:29
Super film!! Io ii dau nu 10 stele.. ci, 15 stele.. intr-adevar un film super adevarat, am ramas cu gura cascata, dupa ce l-am vazut acum cateva minute.. MERITA VAZUT!!
Mores pe 30 Decembrie 2010 14:19
Deja Vu
Deja vu nu este la fel de captivant ca alte filme ale lui Scott : Man on fire sau Crimson Tide , insa este mai bine facut . Elementul "masina a timpului" schimba oarecum filmul , facandul umpic sinistru si obositor spre final. Primele 2/3 din film au fost bune ... Una peste alta foarte dragut filmul . 8
andreiclawhammer pe 28 Octombrie 2006 21:46
WOW Tony Scott,Denzel Washington,and an Jerry Bruckheimer Films production...de urmarit indeaproape!
alexa pe 26 Februarie 2007 11:37
Daca ar fi fost un fil dinainte de Patriotic act am fi putut spune ca este o combinatie de sf si actiune destul de reusita. Dar in anul 2006 mi se pare pura propaganda ... este bine ca viata noastra privata sa nu fie respectata! Iata guvernul intervine in viata noastra si trebuie sa acceptam acest lucru pentru ca la un moment dat va avea sens. Este gresit! Atat constitutiile tutuor tarilor civilizate cat si conventiile internationale garanteaza dreptul la viata privata. Nu dormiti pentru somnul ratinii naste monstrii. Da, Denzel e col, Jim e cool dar tot film de propaganda ramane.
So.aLone pe 23 octombrie 2011 01:29
fato u vezi ce vorbesti aici trebuie sa-ti spui parerea despre film daca merita si alti sa se uite la el nu sa zici de are voie guvernul si ce nu LOL si apoi nici nu ai cum sa stii ca guvernul are acces la viata nostra privata doar ii SF si chiar daca ar fi real ce sa intamplat in film la noi in tara actiune din acest film tot o sa fie SF si peste 50 de ani asa ca...: :|
lavvw pe 16 septembrie 2017 22:56
esti paranoia
Ioan_Brandus pe 16 Decembrie 2022 00:58
Un film excepțional, cu actori excepționali (Caviezel, Kilmer, Greenwood) și cu un Denzel Washington și mai excepțional
levy_nagy pe 24 Noiembrie 2022 21:56
Blackmore mintea ta pare o mizerie. Cum să vb așa de un film cu Denzel
Dragos.87 pe 20 Noiembrie 2022 19:28
Foarte bun,are suspans din plin care te ține cu sufletul la gură și o poveste care nu-ți da voie nici o gura de apă sa iei..Denzel face un rol absolut magnific,iar filmul conține toate ingredientele necesare pentru a fi văzut și iar de revăzut, recomand insistent..!
jokeru28 pe 13 Iunie 2022 22:07
Un film mai bun decat ma asteptam. Partea de SF cu explicatiile acelea de neinteles scade din not filmului, dar nu cu mult. Actiunea te tine atras sa urmaresti ce se intampla mai departe.As zice si ca scenariul e foarte bun. Nota 9 din partea mea.
forever_young_ pe 20 Mai 2020 21:20
FOARTE BUN !
Un film foarte bun cu o idee interesanta care te tine in suspans pana la final ... Denzel Washington joaca excelent !
Caktus pe 08 Martie 2020 14:57
Filmul a fost foarte interesant si foarte bun.
Excelenta interpretarea lui Denzel Washington.
9/10

user-5c80362c47c36 pe 24 Februarie 2020 00:52
filmul asta te pune pe ganduri
aaa si am uitat
cum naiba sa spui ca filmul acesta este o mizerie?!?!!?
pot sa pun doar WOW

dragomir_alina pe 17 Decembrie 2014 22:03
SUPPPEEEERRR
SUPERRRRR TARRRREEEEE, Totul e bun in filmul asta. Il recomand
mihaelatb pe 11 Aprilie 2014 20:16
Este ca in Experimentul Philadelphia, dar variabila nu este spatiul, ci timpul.
Explicatiile date nu stiu cat sunt de puerile sau nu, caci nu ma pricep la asa ceva, dar am citit carti in genul celei lui Dan Apostol ”Deocamdata enigme” si mi-a placut teribil serialul Quantum Leap, in care Al Calavicci si Sam Beckett cu asta se ocupau, se intorceau in trecut ca sa „repare” niste erori. Este un Minority Report, fara izul acela de SF.
Inedita mi s-a parut prezenta lui James Caviezel – dupa ce l-am vazut de curand in The Thin Red Line, acum trecand de partea cealalta a baricadei-
Cat despre jocul lui Denzel Washington, as fi subiectiva, este unul din actorii mei preferati.
Iar sfarsitul…daca nu ar fi fost aproape hapy end…viata nu ar mai merita sa fie traita.

Laurica333 pe 29 August 2013 22:52
Un film exceptional, cu actori minunati si cu actiune care te tine treaz. Merita vazut!
mirco2000 pe 24 Iunie 2013 10:50
Bunicel, acţiune captivantă, bine jucat. Sunt anumite lipsuri în logica filmului, însă totuşi m-a ţinut lipit în scaun pâmă la final. Un film de acţiune reuşit.
babica pe 18 Februarie 2013 21:40
un film superb...iar Denzel Washington este de nota 10
MrHolmes pe 16 Februarie 2013 16:44
Parca s-a mai intamplat...
Foarte bun filmul, original si toate cele. Scenariu si actiune bine puse la punct, si rezolvarea fantastica.
robertsebe pe 29 Ianuarie 2013 11:49
...
Genial din toate punctele de vedere,de la prestatia actorilor pana la decor,coloana sonora .
CazaGio pe 03 August 2012 17:11
Merita vazut
Film foarte bun marca Denzel Washington. Ideea este de asemenea originala si interesanta
KarGo pe 11 Iulie 2012 00:45
Un film care m-a tinut conectat mai bine de 2 ore la tensiunea sa si care nu m-a plictisit nici un moment. Un scenariu captivant dezvoltat foarte bine, un ritm bun plin de suspans, actiune, influente sf si putin romantism, o prestatie foarte buna din partea lui Denzel Washington, un deznodamant oarecum previzibil dar foarte bine ales si nu in ultimul rand regia reusita a lui Tony Scott. Un regizor ce se pricepe de minune sa creeze un cadru ideal pentru genul asta de filme cu tensiune si situatii pe muchie de cutit (ex: Man of Fire, Enemy of the State sau The Fan). Am auzit reprosuri cum ca dureaza prea mult si ca in unele momente nu are logica dar nu mai conteaza asta in momentul cand il urmaresti. A iesit foarte bine asa si mi-a placut mult. Obligatoriu de vazut.
aNdreea93p pe 02 Iulie 2014 21:11
Mi-a placut foarte mult. Denzel este unul dintre actorii mei preferati. De revazut acest film.
defav pe 21 Octombrie 2011 20:29
Foarte -foarte interesant, Denzel -ca intotdeauna , magnific-scenariul e putin cam abracadabrant , dar are o logica pina la urma (ce minte au si scenaristii astia...) , un SF remarcabil .
So.aLone pe 23 octombrie 2011 01:32
si eu la un timp nu mai stiam ce sa cred apoi toate se pun cap la cap :D
user-626c12e24e79b pe 28 August 2023 18:37
Aloooo blak... căcat sau cum ți se mai spune Costi....caca bese sabie târâș..... ști ce înseamnă cuv.film?
Futute in gură de retardat mintal!!!!

lili22 pe 20 Aprilie 2021 10:13
Joaca bine Denzel Washington in acest film , care era mai reusit fara acel happy end.
danut_iulian pe 26 Mai 2018 14:22
Un film foarte bun in care un detectiv face pana si imposibilul casa salveze peste 500 de oameni. Un film plin de actiune si suspans.
lavvw pe 16 Septembrie 2017 22:55
10 10 10 10 10
Filmul meu preferat din toate timpurile. L-am vazut de 10 ori. E genial.
user-5e3e92f1c0e2d pe 15 Decembrie 2022 19:38
blackmore gunoiule..muistu de servici..caroa societatii !! asa vb tu mha jegule de Denzel futu-ti pe mata in gura de nemernic ! bulangiu bocciu ciochist baptist curist onanist
johnybz pe 16 Aprilie 2014 00:45
Frumos!
Daca destinul spune ca vei merge in trecut, atunci vei merge in trecut. Un film in care detaliile sunt total fragmentate dar se leaga atat de frumos pe parcurs. In partea a doua a filmului iti dai seama de ce nu ai inteles nimic din prima parte. E ca un puzzle, unul destul de bine gandit..... Destinul are insa mai multe cai. Teoriile lui Einstein poate chiar sunt aplicabile. Un film frumos. Merita timpul.
mebubu2007 pe 22 Martie 2013 21:32
nu e unul din filmele mele preferate cu Danzel dar a avut o idee interesanta
Sorin87 pe 26 Decembrie 2012 17:47
Deja Vu
Este a 2-a ora cand ma uit la acest film si pot sa spun ca am ramas surprins de actiunea si suspansul din film precum de prima data, merita incercat nota 10 de la mine
OanaG9 pe 15 Iunie 2012 16:00
Excelent.
Mi`a placut foarte mult, e genial ...dar totusi e un SF.Deci merita vazut ..clar:).
cosmin_kedii pe 17 Martie 2012 14:22
M-a bucurat cu adevărat acest film. cu o mulţime de răsturnări de situaţie şi de întoarceri. A păstrat interesul meu şi povestea a fost minunata.