Păreri Daredevil

(2015)

Daredevil

DeadSea07 pe 22 Noiembrie 2015 00:31
"Be careful of the Murdock boys. They got the devil in them."
Superb serialul! dintre cele din universul Marvel - pe acesta il consider cel mai bun - un cast cu o chimie frumoasa, personaje bine rotunjite pe parcursul intregului sezon, eroi si antieroi umani - cu calitati si defecte de ambele tabere (si ce bunatate de villain este Vincent D'Onofrio in pielea lui Wilson Fisk! Jos palaria!)
in fine, atmosfera unei realitatai intunecate presurata ici colo cu umor si situatii emotionale, tensiune, actiune - nota 10 din partea mea.

Devotament pe 18 Aprilie 2015 07:20
S-a lansat filmul.Deja am terminat primul sezon de 13 episoade.Dati drumul la vot.Oricum din partea mea are nota 9/10.Pe IMDB are in acest moment nota 9.3.
alin9314 pe 02 Decembrie 2015 20:52
Genial
Serialul asta este mult mai bun decat filmul din 2003.Charlie Cox interpeteaza excelent rolul de justitiar,dar eu in acest serial l-am remarcat pe asistentul lui W.Fisc, James Wesley( Toby Leonard Moore,care nu il vad in distributie),tipul a jucat perfect rolul pe care l-a avut,o sa il mai vedem in viitor,sunt sigur ca a fost remarcat
Razvan600 pe 09 Mai 2015 19:13
Cel mai bun serial Marvel la ora actuala, asta este tot ce am de spus despre el.
JuanRuben pe 13 octombrie 2016 15:24
De acord cu tine, prietenas
Filosofu pe 30 Aprilie 2015 19:39
"Take your shot."
Netflix si-a lovit in sfarsit tinta, prin difuzarea acestui proiect.

Proiect, serial, care reuseste sa faca ce multe filme cu supereroi esueaza, dandu-se cu capetele de pereti.
Daredevil se simte...personal. Se simte de cartier.
Atat interpretarea povestii, cat si scenariul grozav ii dau identitatea asta de realism, de plauzibilitate, lucru pe care-l vor atatea si atatea filme.

Daca locuiesti in New York, seara cand inchizi lumina, te uiti pe fereastra, ca de, poate-l vezi pe rosior alergand pe acoperisuri.

Serialul are personalitate, si se lauda cu asta, ceea ce este un lucru fenomenal.

anonim1983 pe 01 Aprilie 2015 23:44
sper sa fie la fel de bun ca filmul. in ziua cand apare , am vazut ca apar primele 13 episoade
MsCathy pe 28 Septembrie 2016 13:16
Stiati ca ....
1.Este de menționat ca Matt a crescut la orfelinatul St. Agnes. Skye din Agents of S.H.I.E.L.D. (2013), a declarat, de asemenea, ca ea a crescut la orfelinat, St. Agnes.

2.Charlie Cox nu a auzit de Daredevil înainte sa fie selectat pt auditie. El a aflat, cu o seara inainte, ca personajul pe care o sa-l intrepreteze este orb.

3.Clancy Brown joaca ca ofițer militar si in Marvel's Daredevil si in DC's The Flash (2014).

4.Boxerul pe care Jack Mudock il bate este Carl Creel. .In the comics, ulterior Creel va deveni The Absorbing Man .Caracterul a apărut în sezonul 2 din Agents of S.H.I.E.L.D. (2013).

5.In the comics Daredevil știe că Spiderman este Peter Parker și este prieten bun cu Deadpool.

Costirik pe 18 Mai 2016 02:20
Dupa doua sezoane urmarite ma tot gandeam ce epitete sa insir pe aici:))) Cert este ca in spatele acestor seriale e o echipa fantastica, profesionista si talentata. Abia astept Luke Cage, Iron Fist si cireasa de pe tort The Defenders. Va fi o nebunie;)
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 12:58
Daredevil
ionut_timis pe 21 Martie 2016 22:16
cel mai tare serial
un serial foarte resusit..pe sezon ce trece e tot mai interesant si super
toma_cosmin pe 18 Aprilie 2015 20:37
deci serialu este super da am o intrebare stie cineva daca mai apare si sesonu doi sau asta e finalu??
cezar211091 pe 18 aprilie 2015 22:49
cred ca asta e singurul ''sezon''. e posibil sa faca un al doilea, dar nu se aude nimic acum. vor fi alte trei mini seriale cu 3 personaje marvel, si apoi un serial lung in care apar toate patru, inclusiv daredevil...
Razvan600 pe 9 mai 2015 19:10
A primit sezonul 2 ce va aparea anul viitor.
unkn0wn pe 30 Mai 2016 20:13
Serial foarte bun creat de Netflix, daca v-a placut atunci puteti urmari si Jessica Jones.
unkn0wn pe 25 noiembrie 2018 18:52
Doar ce am terminat de vazut si sezonul 3, cred ca a ramas singurul serial Marvel facut de Netflix care este bun, celelalte au fost distruse de politically bullshitness, de feminism si lgbt. Nu va recomand sa vedeti Jessica Jones si Iron Fist sezoanele 2 pentru ca veti pierde timp aiurea pe niste porcarii.
6Patronul9 pe 03 Aprilie 2018 15:09
Un serial de actiune reusit.Scenele cu lupte corp la corp sunt realizate impecabil iar actorii fac o treaba foarte buna in frunte cu Charlie Cox,care este perfect in rolul avocatului-justitiar.Recomand !
AweSoMe pe 19 Iunie 2016 21:31
Fabulos. Pur și simplu fabulos. Serialul ăsta le are pe toate,actiune,comedia,drama,sf...Un scenariu structurat excelent din punctul meu de vedere,niște actori care parcă nu joacă un rol,ci îl trăiesc.Nu am văzut multe seriale,dar acesta pur și simplu ma dat pe spate.
user-643509915c3b2 pe 25 Septembrie 2023 09:12
Primul sezon a fost ok, al doilea sezon a fost oribil iar al trei-lea sezon a fost bunicel. Nota 6 dacă erau doar 1 și 3 era de 7 dar sezonul 2 a fost atât de oribil încăt na-m avut ce să fac. Repet doar 1 și 3 să vă uitați.
user-64f9d7c3613fa pe 07 Septembrie 2023 17:36
Singurul sezon care chiar nu mi-a plăcut a fost sezonul 2 dar in rest foarte bun. Nota 8
herleaflorin pe 14 Iulie 2021 22:09
Cel mai bun serial cu supereroi de pana acum văzut de mine scenele de acțiune sunt incredibile povestea e de nota 10 atmosfera e diferita total de filmele din MCU mai dark mai serioasa și mai realistă
user-5a1afdcbc1b83 pe 06 Mai 2019 12:07
Un serial de catiune,mister umorul marvel nu lipseste.Fabulos. Pur și simplu fabulos si este conectat cu seria de filme MCU si restul serialelor TV ca Jessica Jones, Luke Cage,Iron Fist, The Defenders si The Punisher si alte seriale marvel din MCU.
Toate sezoanele sunt super recoman.

babutu pe 13 Martie 2019 17:02
cu scuzele de rigoare dar nu vad acest serial asa de bun cum spun altii... e destul de plictisitor, putine scene de actiune, dureaza o ora, te cam saturi...la sfarsitul episodului e putina animatie...de altfel, am vazut vreo doua ep. asa...am derulat la sfarsit....slabut...parerea mea...
niceone_forsa pe 12 Septembrie 2016 00:15
Serial cu momente fulminante, dar destul de plictisitor.
cosmin_diaconu pe 20 Februarie 2015 14:45
De ce insista sa faca un nou film dupa altul care a avut deja succes nu pot sa inteleg...
nicodia pe 15 martie 2015 11:41
E film serial
JuanRuben pe 13 octombrie 2016 15:26
parerea ta. Filmul din 2003 e panarama , vorbeste si nota ! Serialul e peste din toate punctele de vedere, incepand de la regizare, scenariu pana la coloana sonora si asa mai de parte. Costumul e bestial !