Păreri Concussion

(2015)

Trauma

andy_svichi pe 31 Decembrie 2015 18:32
Will smith
O prestatie incredibila a lui Will Smith,care demonstreaza din nou cat de talentat este.
Filmul este foarte interesant.Mi a facut placere sa vad acest film deoarece am aflat ceva foarte interesant si dureros in privinta fotbalului american.
O drama foarte reusita.
Luand in vedere ca este o poveste reala,prestatia nemaipomenita a lui Will Smith si ambitia acestuia filmul merita din tot sufletul un 9

llullaillaco pe 30 Decembrie 2015 23:15
Genial
Un film excelent.
Adevarul si onoarea, nu pot fi cumparate-murdarite de bani, ori amenintari, cand e vorba de apararea vietii omului.
Mi s-a parut cel mai bun film facut de Will Smith, in cariera sa de actor.
Merita pe deplin Oscarul.

makomomo pe 18 Martie 2016 10:59
OSCAR
Acest film trebuia sa castige Oscarul si nu acei jurnalisti cu preotii pedofili.Cu asta am spus totul iar Will Smith joaca fabulos.
loryme pe 07 Februarie 2016 11:10
Nu înțeleg de ce Academia l-a uitat pe Smith. Merita fără îndoială o nominalizare la Oscar. Poate în locul lui Damon care a avut un rol bun dar nu excepțional. Smith impresionează și merita măcar nominalizarea dacă nu premiul care după părerea mea e a lui Redmayne. Cred ca și Gugu Raw (sotia) care a avut un rol scurt dar de impact era o alegere pentru rol secundar feminin.
bogdz pe 09 Februarie 2016 09:20
Will Smith la inaltime !!!
Foarte bun filmul.Plin de substanta si emotie dar in acelasi timp cerebral(asta ca sa definesc una din ideile filmului).Will Smith e impecabil,accentul lui de afro-american a mers ca uns dar si momentele lui de frustrare din film sunt jucate la inaltime.
Desi in ultima vreme Alec Baldwin are parte de roluri secundare, el nu dezamageste in nici unul.Pare ca nu imbatraneste iar vocea si prezenta sa dau un aer impunator filmului.
Totusi ideea filmului si lupta lui Omalu nu o sa aiba niciodata sorti de izbanda.Atata timp cat in fotbalul american se invart atatia bani,un singur om impotriva e cantitate neglijabila pentru ei.

xerses pe 04 Ianuarie 2016 11:25
Astfel de filme merita toti banii pentru producerea lor...Minunat realizat si cu multe lucruri de luat aminte...
oflorin13 pe 03 Ianuarie 2016 01:32
merita toti bani
Un film excelent. Este un flm de exceptie ce reuseste sa adune emotiile pe parcurs si sa le faca sa explodeze
gab105 pe 07 Februarie 2016 18:21
Bani
Un film impresionat dar din pacate este crudul adevăr .Sportul a devenit o mare afacere iar cei care il patronează sunt în stare să calce orice în picioare ,,doar bani mulți să fie"'
voicuviorel24 pe 14 Februarie 2016 22:02
un film remarcabil !
este unul din cele mai bune filme vazute in ultima perioada.
il recomand!

yanysboy pe 12 Februarie 2016 15:08
superb
nu ai cum sa ratezi un asemenea film, mai ales ca este inspirat din fapte reale, nota 9 cu felicitari.
conu66 pe 08 Februarie 2016 11:46
Screw the System
Recunosc...eram cam sceptic în legătură cu acest film...Dar , pentru că Will Smith a fost o permanentă revelație pentru mine...l-am văzut în sfârșit . Dincolo de dramă se ridică o singură întrebare - cât de departe sau cât de jos sunt capabili bo$ii din sport să meargă ?!?! O poveste cu gust amar din care se trage o concluzie - sunt aberații pentru a căror dezvăluire și asanare merită să mergi până în pânzele albe !!! Poate că este mult dialog , uneori cu replici cam forțate dar mie filmul mi-a confirmat încă o dată cât de putredă și ahtiată după bani este lumea sportului...iar Will Smith a cam dus întregul film în spinare ! Mi-a adus aminte de Dallas Buyers Club , câștigătorul Oscarului de acum 2 ani - deși tratează altă plagă a umanității ( cancerul ), mesajul este același - Screw the system !!!
dr.Pain pe 14 Februarie 2016 20:19
Captivant
Cu o saptamana inainte sa-l vad, s-a nimerit sa primesc pe Facebook clipul din link " https://www.youtube.com/results?search_query=biggest+football+hits ".
De altfel, uitandu-ma acum vad ca e plin pe Youtube de astfel de clipuri

razsax pe 02 Ianuarie 2016 08:20
Un biografic foarte reusit.
O adevarata industrie s-a dezvoltat prim promovarea unor discipline sportive. Ca in orice industrie,exista investitori, infrastructura, salariati iar rezultatul sunt profitul, si.. deseurile, in cazul nostru. Desi suna cinic, chiar nu mai are aproape nici o legatura cu sportul.
emy_sinaia pe 15 Ianuarie 2016 22:40
Trauma.
Un film care vorbeste despre drama jucatorilor de fotbal american care in timpul vietii de sportiv sufera contuzii deosebit de grave care ii vor afecta mai tarziu. Astfel dr. Omalu lupta impotriva tuturor pentru prevenirea acestor traume.
catalin_ionut_23 pe 06 Ianuarie 2016 20:21
Nu recomand filmul n-am rezistat pana la final ,doar stai sa vezi cum vorbesc ,fara actiune ,fara nimic .Plictisitor
adyman77 pe 1 februarie 2016 23:49
Ramai la Rambo si Sport Sangeros...e mai bine pentru tine...;)))
viorel_palade pe 8 aprilie 2017 12:48
Cica tre sa apara un film nou cu Steven Seagal !
GabrielaSirbu pe 08 Februarie 2016 15:25
Virtuti precum curaj, dreptate, cinste, profesionalism si rigoare profesionala - dr. Bennet Omalu - sunt considerate lucruri periculoase si poti deveni cu usurinta persona non grata in lumea “civilizata” in care banul dicteaza! Si asta pentru ca omenirea nu mai vrea altceva dacat multa paine si mult circ!
Un film foarte bun cu un Will Smith de zile mari!

user-5c25fb3d7b1c4 pe 16 Mai 2021 15:07
Superb...nu l ratati ...si cu suport real...Recomand, din suflet
Tudo02 pe 05 Ianuarie 2019 19:42
Un film ce merita vazut pentru mesajul pe care il transmite. RECOMAND.
PrincessMARIA pe 03 Iunie 2018 22:28
Exceptional
superb, emotionant, real! toate ingredientele pentru o capodopera cinematografica!
Dragos.87 pe 16 Mai 2017 21:28
Filmul este inspirat din fapte reale foarte reusit si mi s-a parut o poveste incredibila mai degraba ravasitoare.Will Smith are o prestatie de mare actor iar Alec Baldwin ofera filmului un mare plus si un farmec aparte.O realitate crunta care trebuie luata in serios dar din pacate nu dam importanta iar consecintele sunt devastatoare.Un film foarte reusit care nu trebuie ratat!
flower26free pe 08 Ianuarie 2017 20:08
superb
merita un oscar pentru acest rol. un film minunat. lumea sportului ramane o afacere pentru patronii care trec peste vietile sportivilor cu tavalugul
andystarx pe 14 Decembrie 2016 22:38
Inca un film cu Will Smith,bun spre foarte bun,o poveste reala ,dar care nu ma surprinde deloc ! Coruptia este in orice domeniu,si ia ucide,in America se intampla lucruri si mai grave,dar nu ca in ROmania,totusi ... Dupa aceasta descoperire a acestui doctor,e foarte posibil ca in viitorul nu foarte indepartat,sporturile periculoase sa fie interzise,dar mai e ceva timp pana atunci,de banul primeaza !
lili22 pe 19 Noiembrie 2016 17:52
asa si asa
Singurul lucru care nu a prins la noi e stupidul fotbal american.
Kuhaylan pe 17 Noiembrie 2016 14:34
WD 1
.....................................................
Sorin87 pe 10 Iunie 2016 00:00
Mi-a placut in primul rand pentru ca a fost inspirat din fapte reale si in al doilea rand pentru ca a avut o poveste interesanta
AweSoMe pe 15 Mai 2016 20:42
"Dumnezeu este numărul 1,iar fotbalul numărul 2"

Chiar mă întreb de ce filmul acesta nu a fost nici măcar printre nominalizatele la Oscar.Will Smith m-a impresionat,mi-a arătat o altă față a lui !

circarul pe 29 Aprilie 2016 23:47
Un film care trebuie neaparat vazut, un film inspirat din fapte reale.
geo_gabi pe 19 Aprilie 2016 16:50
Concussion
Will Smith și Alec Baldwin sunt cei doi actori care se remarcă cel mai ușor în acest film, interpretările lor fiind absolut minunate. Dedicația lor se observă prin naturalețea cu care intră în pielea celor doi doctori.
AndreBlack pe 30 Martie 2016 22:53
Concussion
Cu siguranta unul dintre cele mai bune filme al lui Will Smith . Prestatia lui este uimitoare iar povestea foarte interesanta si totodata socanta (mai ales ca filmul este bazat pe fapte reale) . Merita vazut !
Mihai2508 pe 08 Martie 2016 21:49
Inca un film excelent in care joaca Will Smith
Un film foarte bune despre dorinta omului de a face bani si in egala masura indiferenta si nepasarea fata de viata celorlalti din jurul persoanelor avare. In acelasi timp un film despre un om a carui onoare si dorinta catre adevar a fost mai mare decat cea a multora din jurul sau pentru bani, si lupta impotriva unui sistem construit sa apere umanitatea dar care ajunge sa faca exact opusul, si cum putini oameni i se mai impotrivesc. Un film extraordinar, care merita vazut.
claudiu-daniel-lugoj pe 23 Martie 2016 01:31
Clar nu e genul meu de film de acea nici nu mi-a placut acest film.A ,aparut foarte plictisitor.
popmihai pe 27 Februarie 2016 18:11
Cel mai prost film la care am fost vreodata ! Si am vazut ceva filme la viata mea...
makomomo pe 7 martie 2016 03:37
lasa-te de comentat filme ca esti dus omule, serios...tu iesi din sala la toate filmele la care te duci? pe bune? esti penibil
VVVVV pe 26 august 2016 10:46
ha,ha,ha...foarte tare.....cel mai prost film....ha,ha,ha...de mult n-am mai ras de unul singur in fata monitorului....