Păreri Cat Ballou

(1965)

Cat Ballou

AngelAdrian pe 03 Septembrie 2012 14:46
L-am vazut , revazut si l-as mai vedea ...
L-am vazut pe vremea "Regretatului Odios" - la cinema la mare.L-am revazut cand a venit la cinema Favorit( acum nu mai exista.- era unde se afla statia FAVORIT - in dr. Taberei.)L-am vazut si l-a tv si tot m-as bucura sa-l revad.Pentru ca filme western nu se mai fac.A fost o tentativa , destul de interesanta - COWBOY VS. ALIEN.Acest Cat Ballou este Un western -comedie clasic.Pentru cei ce nu l-au vazut. Trebuie vazut!!!Recomand cu placere !!!
mihaelatb pe 10 Octombrie 2010 21:13
un western- comedie de o buna calitate. Jane Fonda incepe sa arate ce poate
alex_il_fenomeno pe 08 Septembrie 2012 11:10
atmosfera de western clasic , desfasurare tipica , multe momente umoristice dar mai ales acea muzicalitate aparte la care si-a adus aportul faimosul cantaret Nat King Cole , cu vocea sa inconfundabila . am ramas surprins de cate momente inspirate a avut filmul , trecand peste cele putin cam infantile , in special rezolvarile atat de simple , insa a existat multa voie-buna in film , putand desprinde de aici si o alta caracteristica a omului , fatarnicia sa ... merita urmarit , mai ales de amatorii genului .
TudorBucur pe 17 octombrie 2020 19:16
Da, merita vazut. Multe momente de parodie reusite. Si o Jane Fonda minunata.
Dar_kvampire pe 26 Februarie 2011 13:20
O comedie destul de buna un film Western foarte bun 10
user-61c368020171d pe 22 Iunie 2023 23:47
Super bun filmul : explosiv , plin de culoare , vesel cu actiune si umor. Merita vazut oricand dar mai ales cand vrei sa te destresezi. Actorii sunt de milioane !
AmphitriteMermaid pe 09 Ianuarie 2018 09:16
Este un western simpatic numai bun de vazut in familie.
marly_golden_ritriver pe 18 Noiembrie 2017 14:04
capodopera
mie nu imi plac filmele cu cowboy dar acesta a fost minunat.si chiar fanii soy lunei pot privi acest film cu mare placere pentru ca am observat ca

Catherine Ballou - este ca luna pentru ca lupta pentru ce vrea si nu renunta niciodata.

Clay Boone - este matteo pentru ca ar vrea pe toate fetele dar de cand sa indragostit pentru el este o singura fata pe lume

Kid Straw - este ca tatal lui matteo

asa am asimilat eu cat-ballou cu soy luna.

emi4bt pe 19 Mai 2014 13:40
Cat Ballou - Trailer - https://www.youtube.com/watch?v=koAA9MvqSpI
cosmin_kedii pe 03 Septembrie 2013 08:22
Cat Ballou(1965) este o revoluție cinematografică . . Lee Marvin si Jane Fonda sunt perfecti în rolurile lor
Iulidesprefilme pe 20 Septembrie 2012 21:47
Cred că nu poate fi ignorat de cinefili, mai ales că Jane Fonda- Cat Ballou e la începuturile ei de succes.
stefan_cretu pe 23 Noiembrie 2013 13:30
De ce nu pot sa vad filmul Cat Ballou.
Spunetim cum sal vad si eu .

Theodor2011 pe 31 iulie 2015 13:56
Mai cauta ca o sa-l vezi :))