Păreri Butterfly on a Wheel

(2007)

Jocul terorii

NaTyLuTz pe 07 Aprilie 2010 19:12
Filmul este foarte neasteptat ... Te tine in tensiune tot timpul ... Eu deja prevedeam un sfarsit dar .. cand am vazut ce sa intamplat am ramas uluit
robbiex2 pe 16 Mai 2010 11:51
Foarte bun filmul ! Am dat de el fără să vreau şi când am văzut cine joacă, l-am tras şi m-am şi uitat la el.Plin de supans ! Gerard Butler joacă evident, genial ! :P
deea9595 pe 02 Februarie 2010 14:50
la inceput nu a parut cine stie ce,dar cu timpul a devenit din ce in ce mai interesant,iar finalul a fost neasteptat!!!
Rihanna pe 28 Septembrie 2009 12:45
Un film care aduce suspans si te tine curios pana la final si care se aseamana mult cu realitatea . La inceput ai impresia ca Pierce Brosnan interpreteaza rolul unui erou negativ dar spre final ajungi la concluzia ca nu este asa .
Dorus Diana pe 05 Decembrie 2007 20:18
Nu eram obisnuita sa-l vad pe Pierce Brosnan in roluri negative. La sfarsit i-am dat dreptate.
stefan pe 27 Septembrie 2007 10:48
un film bun!!!am fost foarte surprins sa vad ca fostul james poate face si alte filme de alt gen!!!super tare!!!va doresc ...vizinare placuta
zeno.marin pe 17 ianuarie 2011 21:24
Salut Stefan, vrei sa spui ca fostul "James Bond" poate face...si alte filme de tipul "James Bond"? Aceasta pentru ca de fapt Pierce Brosnan are talenul necesar celuilalt tip de filme "James Bond". Exista insa un gen aparte de filme unde P.B. exceleaza: cele cu "007". Glumesc desigur. Toate cele bune!
aldeannicolae pe 01 Februarie 2010 22:33
un film foarte bun. recomand din tot sufletul. Pierce Brosnan face un rol demential si despre Gerard Butler acest film m-a facut sa ma uit pe toate filmografia lui si vad ca numai filme bune ... sa fie el de vina sau alege pe alea castigatoare :)
knoxuletz pe 15 Noiembrie 2009 21:27
ce pot sa zic ?! hmm ... interesant film, din partea mea are nota 8 ... chiar daca in realitate i-am dat 8.50 , iar daca e sa aleg intre 8 sau 9, eu i-as da un 8 totusi ... interesant finalul, yeah ... :) il recomand, nu are cum sa va para rau :)
natty96 pe 23 Iulie 2011 12:56
mi'a palcut foarte tare acest film...de abia la sfarsit am inteles cu exaccitate sensul......9
diz3lgirl pe 02 Februarie 2010 20:12
...
asa film bun nu am mai vazut de f mult timp... inceputul e intr-adevar plictisitor, dar a meritat toata rabdarea din lume pt ce a urmat apoi. extrem de reusit din toate punctele de vedere...
Andrei.Ciprian pe 19 Martie 2012 10:38
Un thriller reusit!
Personal mi-a placut si il consider unul dintre filmele bune vazute de mine.Este foarte captivant,are suspans,un final foarte surprinzator si cu un scenariu care mi s-a parut destul de complet.Trebuie vazut
psihologu pe 14 August 2010 12:51
Ok..........
Nu veți afla decât la sfârșit deznodământul acțiunii. Mike Barker a regizat bine puținii actori ai producției (printre producători, Pierce Brosnan și Mel Gibson). Thrillerul și-a atins ținta deși mie mi se pare că nici un actor nu a strălucit deosebit. Momentele de tensiune au fost bine transmise dar la un moment dat au devenit monotone.

Ei, e un film ce-l vezi o dată, apoi nu mai simți nevoia să-l revizitezi decât peste 10 ani, sau poate nici atunci!

White.Lily pe 29 Decembrie 2009 23:34
Prima parte a filmului m-a cam plictisit oarecum si ma tot intrebam de ce nu suna la politie :))
Insa sfarsitul m-a surprins si chiar mi-a placut.
Iar ca o pilda de sfarsit as putea rezuma in felul urmator: Sotilor infideli va rog sa fiti mai precauti iar femeilor inselate, stati pe-aproape si invatati ;))

rodriguez pe 24 februarie 2011 21:48
asta a zis si sotia mea :))
zeno.marin pe 17 Ianuarie 2011 21:04
Butterfly on a Wheel sau Movie on a Wheelchair
Acest film are momentele sale bune. Primul la prima reclama, al doilea la a doua reclama... si ultimul, cand se termina.
Imi pastrez "talentul stilistic" pentru alte comentarii.
Am totusi o mica rugaminte. Ma puteti ajuta sa identific un film bun in care a jucat Pierce Brosnan? Raspunsurile tip "James Bond" se considera ironie si un atentat la inteligenta.

francessca pe 9 iulie 2011 22:13
Stii, am auzit ca au citit si protagonistii filmului parerea ta si s-au gandit sa faca ceva in sensul asta. Cica s-au gandit sa-l trimita pe Pierce Brosnan, in nume colectiv, sa-si ceara scuze in fata ta pentru timpul scurs intre reclame...Nu te da afara din casa talentul stilistic, mai, mare critic de film ce esti?...
defav pe 16 octombrie 2014 21:57
Inclin sa va dau dreptate, dle Zeno , acest film nu m-a dat pe spate
dadada333 pe 01 Februarie 2013 12:24
Ironic:))
cand am vazut titlul ma asteptam ca ala sa il tortureze pe Gerard Butler si alte chestii dar nu a fost deloc asa
iar finalul....cred ca nimeni nu se astepta la acest final:)) ironic no?
Cand am vazut ca avea o amanta am ramas masca...parca el era PERFECT no?;))

emy_sinaia pe 19 Mai 2012 12:05
super tare
un film deosebit prin actiune si dramatism in acelasi timp , te gandesti sa nu fii in pielea personajului principal gerard butler care din familia fericita pe care o avea devine aproape paranoic sa-si salveze familia si copilul cu orice pret .
So.aLone pe 31 Decembrie 2011 02:00
Incurcat rau.
Un film care iti pune mintea la gandire,si cand zici ca sti ce se va intampla imediat filmul o sa te contrazica.Marfa chiar mia placut filmul si il recomnd cu tot sufletul celor cu o inima cat de cat puternica,iar acelor barbati care isi inseala nevasta...nu stiu ce sa zic :)) oricum tare.
andreea7214 pe 28 Decembrie 2011 11:54
Recunosc ca m-a tinut in suspans de la inceput pana la sfarsit ...asta inteleg eu prin thriller adevarat , mai ales ca eu nu prea sunt fana filmelor de acest gen ( imi plac comediile :D) , iar finalul a fost ...foarte interesant , dar si neasteptat ...
radu3455 pe 30 Noiembrie 2011 22:23
un film superb din toate punctele de vedere o lectie de viata adevarata,nota 10+
bizonul pe 14 Octombrie 2014 18:44
Ptr. iubitorii de filme, cinefilii, cei care nu iubesc manelele si sunt "antiindiene" de pe National Tv. , filmul este nemaipomenit. Asa cum pot spune despre filmele istorice, gen Arn ,Cavalerul Templier, sau Utimul Cruciat, Elena din Troia, Troi, Spartacus , Cei Sapte din Teba, Remus si Romulus, Cei 300 Spartani, etc. filme grozave , de vizionat... Iubitorii lui Tociu si Palade, ai lui Maruta sau Vijelie, cei care sunt tunsi prosteste a la ' Bercea Mondial sau Ckim Jong, cei iubitori de glume Gen Jean Paleru sau S. Mizil nu au cum indragi un astfel de film. Niciodata n-o sa poata urmari si intelege acest film.
pisicuta1 pe 23 Februarie 2014 19:50
un film foarte bun nu ma asteptam ,merita vazut!
bine jucat!

cosmin_kedii pe 06 August 2013 11:24
foarte sincer, am iubit acest film plin de suspans de la început până la sfârșit este super
bolunducu pe 04 Februarie 2011 01:26
Bha deci sincer....a avut un sfarsit foarte......sec...parerea mea
bizonul pe 23 ianuarie 2014 07:14
Sec ? Si cum dorea-i, eventual o crima , fetita moarta ? Filmul este de exceptie. Tu ce vrei indienele de pe National Tv. ?
Vegetarian pe 20 Iulie 2020 00:22
La 54 ani Pierce Brosnan rapeste o fetita ca sa ajute ..

a fost difuzat la Paramount Channel Duminică 19 Iul 2020 22:00

Vegetarian pe 20 iulie 2020 00:22
Daca va fi sa simti foame , simte foame de iubire . Daca va fi sa inseli , inseala-ti stomacul . Daca va fi sa pierzi , pierde-ti frica . Daca va fi sa furi , fura o sarutare . Daca va fi sa minti , minte in privinta varstei tale . Daca va fi sa te infierbanti , infierbanta-te la soare . Daca va fi sa plangi , plange de bucurie . Daca va fi sa doresti sa fii fericit , doreste-ti in fiecare zi . Dragostea si gelozia pot orice .
DedeLa pe 31 Martie 2020 03:02
Unul din favoritele mele, sunt mare fană a genului psihologic, e foarte interesant, suspans, final neașteptat.
Dragos.87 pe 20 Martie 2017 20:21
La inceput ai impresia ca este un alt film cu o actiune lalaita dar pe parcurs lucrurile iau o intorsatura neasteptata.Un thriller foarte reusit cu o intriga senzationala care iti pune la grea incercare mentalul punandu-te in locul victimei si intrebandu-te pana unde esti dispus sa mergi.Gerard Butler si Pierce Brosnan au o prestatie actoriceasca exceptionala.Obligatoriu de vazut!
andystarx pe 18 Ianuarie 2016 16:10
Il includ in categoria filmelor de interes mediu ! Un film bunicel,un inceput mai slab,dar pe parcurs devine tot mai intersant,si are un final chiar foarte bun !Maria Bello si Brosnan ,mi-au placut !
marius_prisacaru pe 14 Octombrie 2014 22:33
Nu m-am asteptat deloc la finalul acela.... Super :)
marius_prisacaru pe 14 Octombrie 2014 22:23
Este un film plin de suspans si emotii. Merita vazut!!!!
leu_eraser pe 24 Aprilie 2014 16:27
Fluturele
Genial filmul. Mi-a placut foarte mult. Iar finalul m-a dat pe spate. Oricat m-as fi gandit, nu puteam sa anticipez asa ceva. Pierce Brosnan si Gerard Butler au jucat remarcabil. Un film memorabil.
BleWoMovie pe 12 Februarie 2013 16:54
WoW;))
Cred ca nimeni nu se astepta la final no?:))
Filmul este plin de suspans

nebunatica_id pe 16 Ianuarie 2013 14:38
un film bun, destul de captivant si cu multe rasturnari de situatie ... 3 actori exceptionali (Gerard Butler, Maria Bello si Pierce Brosnan)... un final neasteptat, care te lasa cu gura cascat ... per total un film ce nu trebuie ratat, il recomand ...
L.A.F.E pe 07 Mai 2011 17:48
mi a zis o prietena sa ma uit si chiar a meritat nu am mai vazut un thriller asa bun desi mie nu imi plac thrillerele asta chiar merita vazut
margott pe 09 Aprilie 2011 21:27
I-a cam placut regizorului sa se joace cu imaginatia noastra, nu te lasa sa ghicesti nimic pana la final. Tot ce poti sa faci e sa-ti dai cu presupusul...Mi-a placut filmul, e un thriller bun, interesant.
rodriguez pe 24 Februarie 2011 21:42
Idei pentru sotia mea! :))
Tocmai am vazut impreuna cu sotioara mea acest film,l-am cotat dupa vizionare cu 10 ,merita! Vreau sa mentionez ca imediat dupa cele 15 minute in care "se aseaza lucrurile' ,TRAIESTI SUSPANSUL LA MAXIM! Finalul a fost neasteptat,nu spun care este pentru as vrea si altii sa simta ce-am simtit eu...soc!
Recomand acest film!

sarrpe pe 16 Februarie 2011 22:52
Filmul are o ideea imprevizibila cu un final excelent !
al3x94d pe 07 Februarie 2011 20:04
sooper film...dar prea fraier personaju ala principal...mult prea speriat si mult prea las pt un barbat care vrea sa aiba doua femei...
Dar_kvampire pe 17 Ianuarie 2011 15:24
Un film bun cu un final de rahat ce final ba frate are un final de te scoate din minti lam vazut devreo doua ori si finalu tot asa e s prea de tot dar orcu cum ii dau un 8 pentru actori
stefanialsj pe 17 ianuarie 2011 22:27
am inteles ideea.o fi prea complicat pentru tine:-??
Dar_kvampire pe 19 ianuarie 2011 12:44
daca vrei sa sti nu dar ma enerveaza aceste finala detot rasu
danutza012694 pe 26 August 2010 13:02
tare
Incepurul plictisitor ..insa pe parcursul filmului s a dovedit a fi chiar interesant finalul face toti banii ;)Actorii super talentati Gerard Butler superb ca de obicei !!Nota 9 Il recoamd;)
smoothg78 pe 05 Martie 2010 03:31
Thriller captivant,pe care in mod normal l-as nota cu 8 sau 9 dar cand ma gandesc la isteria iscata de tampenia de new moon si alte filme de genu ii dau 10+.
kitty03 pe 02 Februarie 2010 08:59
Un film destul de bun si ar trebui sa fie o invăţare de minte pentru cei ce înşeală.Aşa ceva ar trebui să se întâmple şi în viaţa de zi cu zi poate aşa nu va mai exista specia asta bărbat.
aldeannicolae pe 2 februarie 2010 19:33
ASTA E SPOILER. NU SE CADE :(
danyelica pe 01 Februarie 2010 22:40
Mi-a placut foarte mult filmul. Este genial. Nu ma asteptam la sfarsitul acesta. Filmul demonstreaza cum barbatul continua cu minciuna chiar si atunci cand dovezile sunt clare.
aldeannicolae pe 2 februarie 2010 19:34
SPOILER. TINE-TI PAREREA FEMINISTA PENTRU TINE SI NU STRICA FILMUL PENTRU ALTII
Praetorian pe 01 Februarie 2010 22:26
Foarte Bun
Un film impresionant . Trailerul promitea ceva insa pe parcursul filmului am fost complet dezamagit pana la final cand am aflat ce s-a intamplat cu adevarat . Credeam ca Pierce Brosnan este personajul negativ iar Gerard Butler este cel pozitiv insa a fost complet invers . Foarte interesant insa trebuie sa ai rabdare .
ali79 pe 18 Noiembrie 2007 16:26
Un film bun. Mi s-a parut interesant si mi-a placut sa-l vad pe Brosnan intr-un alt fel de rol.
1 pe 19 Octombrie 2007 21:47
Film bun.
dana vasile pe 03 Octombrie 2007 17:19
un film extra,si as dori sa-l cumpar daca il are cineva
muzicasifilm pe 06 Februarie 2011 01:19
O mare pierdere de timp !
actorii joaca ingrozitor de prost!

muzicasifilm pe 6 februarie 2011 01:20
scenariul este prost facut !
sarge pe 19 Ianuarie 2011 14:58
Un film cu o actiune complexa si cu un final total surprinzator
floranti pe 18 Ianuarie 2011 20:31
exceptional de bun
exceptional, as dori sa-l mai vizionez o data. VA MULTUMESC
brigitte_k22 pe 18 Ianuarie 2011 13:10
Mi s-a parut foarte bun filmul, plin de suspans, de rasturnari de situatie, cu actori talentati... Demult nu m-am mai uitat la un film asa cu sufletul la gura... Il recomand tuturor!