Păreri Bruce Almighty

(2003)

Dumnezeu pentru o zi

mu_zz_i pe 06 Martie 2006 18:39
Nu prea mi-a placut. A avut unele faze cat de cat dar nu ma convins. Un film de duzina, mediocru.Pacat pt ca Jim Carrey a jucat numai in filme tari.
TLD pe 19 August 2003 12:03
Da cu siguranta nu e cel mai bun film al lui!
deea9595 pe 24 Decembrie 2010 12:30
nota 5 pentru Jim Carrey care a mai ridicat valoarea acestui film prin grimasele si atitudinea lui amuzanta:))
dar in rest e un film ciudat si fara sens:(

DownD3ad pe 7 ianuarie 2011 19:11
nu stiu ce ti s'a parut fara sens la filmul asta. :|
Catalin Corin pe 26 Septembrie 2003 18:27
Ce am sa spun acum nu este o gluma ci sincera mea parere despre acest film>>>> "Dumnezeu pentru o zi" este o adevarata porcarie,o porcarie in toata regula,pana si daca vizionam un film de prin anii 30-40>>> era cu mult mai interesant si probabil si captivant.Regret ca am vazut acest film, nu regret pentru banii de bilet ci pentru timpul pierdul in sala acolo unde nu stiam ce motiv sa am in fata prietenilor mei ca sa scap din sala de la un asa film.INGROZITOR film.
Bogdan Honciuc pe 31 August 2003 16:03
Am ris la gafele de la filmari, prezentate in final, mai mult decit in tot filmul la un loc. "Dumnezeu pentru o zi" este amuzant pina la jumatate, cind incepe sa fie moralist... boooring
diciluma pe 17 Martie 2012 12:46
Sigur am vazut filme mai bune cu Jim . Mi se pare mai realista nota de pe imdb. Ar trebuii sa fim constienti ca nota e de la 1 la 10 nu cum cred cei mai multi comentatori de la 4 la 10....
sarge pe 23 Decembrie 2010 14:56
O foarte buna comedie insa nu stiu daca era la fel de ok daca nu juca J.C.......pot sa zic ca salveaza filmul. Bravo lui
tanasa c. pe 21 Martie 2005 20:38
film bun,asa cred se putea si mai bine
-Wizz- pe 10 Iunie 2010 10:23
doamne!pur si simplu iubesc filmul asta!!!ador partea cand desface supa in 2 .. foarte bun filmul..merita toate laudele! as da mai mult de 10 stelute:)) bravo jim!~
RoxyD pe 08 Mai 2010 21:21
ce n-as da sa ma joc si eu cu supa... sau sa-mi invat "animalul" sa-si faca nevoile la tualeta :D
harrycineastul pe 26 Aprilie 2010 15:20
Foarte tare
foarte tare filmul merita vazut am ras cu la crimi!!!!
FuckOffn1 pe 24 Decembrie 2010 03:43
din nou un titlu prost tradus... exista si in film o replica de genu " esti deja 'god' de 1 saptamana cati oameni ai ajutat? "....

filmul este bun.. inca o comedie marca jim carrey cu acelasi stil inconfundabil. morgan imperial... si chiar si JA face un rol simpatic... si zic simpatic fiindca nu prea o agreez.

Dgabriell93 pe 08 Mai 2010 23:03
e cineva care nu si-a dorit macar odata sa fie dumnezeu sau cineva cu puteri supraomenesti?
Nicolae Dragusin pe 19 Decembrie 2003 02:33
Am vazut si eu filmul acesta chiar acum cateva ore. Intr-adevar, nu este o comedie asa cum ne-am astepta; la urma urmei, oricine isi poate da seama ca sunt destul de multe secvente al caror umor este tras de par si lungite pana la diluare. Dar cred ca ce este foarte interesant este mesajul transmis si destinul lui Bruce. Cred ca inainte de a fi o comedie este un film moralizant. Am gasit pasaje (dialogurile eroului cu Creatorul) care seamana izibitor de mult cu Alchimistul lui Coelho. Se poate discuta destul de mult asupra acestui film. E bine ca exista si si mai bine este sa-i intelegem ideea.

Pavel.F pe 01 Septembrie 2012 19:23
un film foarte bun si o comedie pe cinste,merita vazut de mai multe ori de la mine are nota zece.Este un film bun deoarece este si actorul foarte bine ales.Jim Carrey are filme de comedie foarte bune.
koala6 pe 10 August 2013 08:50
Este un film extraordinar!Poate fi vazut si dde copii si de adulti!
splendid.silent pe 01 Mai 2013 16:08
O super comedie !!!Si ce actor ar fii putut sa interpreteze acest rol decat, Jim Carrey?!?
Iulidesprefilme pe 07 Februarie 2013 20:00
Din capitolul: ce i se întâmplă unui individ când Dumnezeu îi încredinţează atribuţiile sale divine pentru o zi...
cosmin_kedii pe 07 Ianuarie 2013 16:41
O capodopera umplut până la refuz cu acțiune impresionantă și emoție
Acest film are putere sufletului. El are un amestec bun de comedie și dramă. Acesta este unul dintre acele filme rare, care te face să razi și să plangi. Și a inclus, de asemenea, un mesaj bun.
Rares.Bogdan pe 28 Mai 2023 12:00
Mare actor este Jim Carrey! Am savurat din plin comedia.
AmphitriteMermaid pe 08 August 2018 18:12
Poate unul dintre cele mai bune filme a lui Jim Carrey. Acesta are atat umor, cat si un mesaj puternic. Recomand
Dragos.87 pe 16 Aprilie 2017 00:34
Este o comedie care m-a bine dispus datorita povestii interesante si fazelor haioase.Oare ce ai face daca ai fi Dumnezeu pentru o zi?O idee interesanta care te fascineaza si te intriga superb in poveste.Distributia a fost una foarte solida avand actori de mare clasa care ofera filmului o alta nuanta. Jim Carrey Morgan Freeman si Jennifer Aniston au o prestatie excelenta dand dovada de mari actori.Nu trebuie ratat acest film!
ralucan123 pe 27 Ianuarie 2016 22:09
raluca
Un film foarte bun si frumos, Jim Carrey isi intra bine in rol in actor foarte bun de comedie si atât el cat si Morgan joaca foarte bine,de la mine nota 10
AlexandruDragosStegaru pe 26 Ianuarie 2016 22:32
MirelaGrigore pe 15 Aprilie 2015 10:04
10 stelute din partea mea :D
Cel mai bestiam film de comedie vazut vreodata :)))))) :))
rodica_popescu pe 04 Aprilie 2015 12:00
majoritatea de pe aici vad ca spun despre acest film ca e o comedie la care au ras f mult!oare de ce?NU-L CONSIDER UN FILM DE COMEDIE,desi e unul din filmele preferate cu Jim Carrey!pentru ce nu e o simpla comedie!e un film care te pune pe ganduri serios de tot!toti am vrea sa avem si altceva in viata si vrem sa putem decide in aproape orice,dar nu e bine asa!pentru ca vedem doar bucatica acestei vieti,nu avem imaginea de ansamblu ,a tuturor vietilor celor cu care avem de-a face intr-o viata!iar acest film asta ne spune,nu putem decide noi in majoritatea cazurilor!nu stim,nu putem afla ce e ...Dincolo!de aceea EL,Dumnezeu, poate face alegerile corecte pentru fiecare dintre noi!Jim nu are aici un rol de comedie,ci unul f serios,cand intelege sensul vietii!iar Morgan Freeman e genial!
gabriela_rusu pe 11 Martie 2015 20:08
Tare
Jim Carrey e cel mai tare actor de comedie!
Asa ca 10 nota

tedy_jackson_dennis pe 02 Martie 2015 10:31
Un film , care nu ai cum sa nu razi Jim Carrey nare cum sa faca un film urat :)
dippy_wippy pe 01 Noiembrie 2014 22:04
O comedie reusita dar si un film care iti da putin de gandit. Ce ai face daca ai fi Dumnzezeu, ai avea controlul asupra intregii lumi dar nu ai voie sa atentezi la liberul arbitru al oamenilor si nici sa spui cine esti.
emy_sinaia pe 24 Octombrie 2014 19:21
Comedie cu stil
Comedie cu situatii comice de pe vremea cand pagerul era la moda si actori deosebiti.
andyy pe 28 Septembrie 2014 23:53
Mai mult decat un film de comedie, este si un film intelept, care te provoaca sa te joci un pic cu imaginatia, daca ai fi in locul personajului, dar in acelasi timp te si invatata despre cum trebuie sa ne traim viata in armonie cu noi insine si cu cei din jurul nostru.
SANDA45 pe 07 Aprilie 2014 23:37
E un film, destul de agreabil . Amuzant, dramatic pe alocuri, merita vazut.
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 16:18
Foarte tare filmul ,o comedie plina de amuzament !!!
Infinity pe 27 August 2013 01:47
Bruce Almighty (2003)
N-ai cum sa nu razi la o comedie in care apare Jim. Nu are chiar multe faze de ras cum au celelalte filme ale lui, dar lipsa oricum nu duce. Povestea mi-a placut mult. Nemaiintalnita pana acum. Merita vazut.
mebubu2007 pe 28 Martie 2013 01:37
una din cele mai simpatice comedii. mie personal mi-a placut mult de tot
Andrei.Ciprian pe 13 Ianuarie 2013 22:19
Tipic lui Jim Carrey
Filmul are o idee foarte interesanta si un scenariu bun.Este o comedie simpatica plina de momente comice,cu acelasi Jim Carrey pe care il stim si cu Morgan Freeman care te incanta,dar este o comedie care nu m-a dat pe spate.Merita vazuta odata!
Matrix pe 17 Decembrie 2003 18:46
Plictisitor, putine poante reusite, scalambaieli, morala. Bine macar ca nu e prea lung.
Ovidiu239 pe 31 martie 2013 20:09
Pacat ca n-a tinut mai mult.
Alexandrescu Viorel pe 11 Februarie 2006 20:23
VA IUBESC PE VOI SUNTETI CEI MAi tari in comedie cu filmul asta si Jim Carrey este CEL MAI TEARE COMEDIANT din lume,cu filmul asta chiar ati aratat comedie de prima clasa
Ilila pe 16 Ianuarie 2004 13:14
Cind un film ne aduce confirmari atunci il apreciem pozitiv, ca fiind bun, cind un film ne aduce o informatie noua, il consideram interesant iar cind nu-l intelegem deloc spunem despre film ca este prost si slab.
claudelina pe 10 August 2011 16:24
Foarte misto filmul,o comedie picanta :)),cred ca zilele astea am sa-l revad :d.
kakapiciu pe 13 Iulie 2011 15:42
Bruce Almighty este unu din putinele filme care m-a impresionat emotionant si distractiv in acelasi timp.
DiCaprio21 pe 29 Iunie 2011 20:15
misto
foarte tare filmul , multa comedie , un adevarat film facut de marele actor jim carrey . superb
matew10 pe 16 Iunie 2011 12:49
Un scenariu bine realizat in care un reporter obijnuit primeste o slujba deloc simpla menita sa-l responsabilizeze mai mult. In stilul sau cunoscut Jim Carrey face un slalom intre comicul de limbaj si de situatie. Personajul sau, fie ca-si amelioreaza viata personala, il face pe un prezentator sa spuna lucruri traznite, indeplineste dorintele muritorilor de rand, reuseste sa insenineze si sa inveseleasca privitorul pe tot parcursul filmului. O ficiune comedie plina de gaguri de senzatie ce merita revazut oricand.
xerses pe 29 Mai 2011 14:35
Tentatia de fi Dumnezeu pentrui o zi este puternica,dar "rolul" acesta nu e tocmai de dorit.Foarte bun filmul.
Sorin87 pe 27 Mai 2011 13:00
Bruce Almighty
:-)))) sa ai toate puteriile lui Dumnezeu este ceva....Jim Carrey este un actor care stie sa joace orice rol comic iar in filmul Bruce Almighty a jucat foarte bine si filmul foarte reusit
Screwler pe 08 Mai 2011 18:37
Unul din cele mai bune filme ale lui Jim Carrey. SUPER FILM!
deeacrazygirl pe 12 Ianuarie 2011 21:04
a fost tare filmul si trebuie vazut deoarece este o comedie excelenta,iar Jim Carrey este un actor f. talentat
zeki pe 06 Ianuarie 2011 18:48
Filmu acesta e demential nu trebuie ratat . O comedie super tare !
Federer pe 06 Ianuarie 2011 15:42
:)))))foarte tare filmul=))).oricum e si partea a doua pe care o recomand
Alex95cL pe 26 Decembrie 2010 09:48
frumos film...comedie nota 10..joaca bine Jim Carrey