Păreri Bruce Almighty

(2003)

Dumnezeu pentru o zi

FreakDoll pe 14 Iunie 2009 22:09
Jim Carrey, un actor atat de bun incat ajungi sa te intrebi unde incape atata talent!! Ce sa mai zic de Morgan...
bizonul pe 26 decembrie 2019 14:30
Filmul este idiot, ca toate celelalte ale lui Jim Carrey. Iar alea unde mai da si vanturi sau se masturbeaza cu un sex barbatesc de cauciuc, la o betie ordinara , produc multa scarba. Ca poti rade la asa ceva, este este chiar ceva de ras.
paul2000 pe 14 Decembrie 2009 15:04
Am ras ceva la filmul asta! Ideea este destul de originala, iar Jim Carrey este, ca de obicei, foarte potrivit rolului pe care il joaca. O comedie frumoasa! Recomand!
mjBIANCA pe 13 Iulie 2010 21:55
i se potriveste stilul nu ai c spune
mie personal imi plac la nebunie rolurile lui jim carrey din comedii( yes man; ice ventura, the mask)..i se potriveste stilul nu ai c spune.... mai ciudat e knd il vezi in roluri de genul number 23
stupu pe 04 Noiembrie 2007 14:27
mai filmul e belea
cezarika21 pe 26 Aprilie 2014 19:14
"Vrei să vezi o minune, fiule? Fii tu acea minune."
Te-ai întrebat vreodată ce ai face dacă ai avea toate puterile lui Dumnezeu? Te-ai comporta tiranic cu oamenii sau, din contră, ai încerca să-i ajuţi să treacă peste necazurile vieţii? Conceput într-o notă umoristică, acest film îţi oferă un răspuns şi depinde doar de tine dacă îl vei asimila sau nu în experienţa ta de viaţă din perioada următoare.

Cu o viaţă monotonă şi fără perspective, copleşit de ghinioane şi înfrânt de răutatea şi egoismul colegilor de serviciu, simpaticul reporter Bruce Nolan (Jim Carrey) devine furios pe viaţă: "Am 40 de ani si n-am facut nimic! M-am plafonat". Furia sa se îndreaptă spre Dumnezeu, care, în opinia sa, îşi bate joc de el cu sadism. Auzindu-i nemulţumirile, Atotputernicul (interpretat de Morgan Freeman) îi oferă ocazia de a avea el puterile dumnezeieşti şi pleacă în vacanţă. După… citeşte

Emperor pe 28 Aprilie 2010 20:52
Un film la care razi in hohote.
Nu-l ratati!

cireasa.de.iarna pe 24 Iulie 2010 15:21
Filmu' asta e mortal...merita vazut de o mie de ori=))=))=))=))
palade_gil pe 11 Iulie 2009 18:31
Ce-am face daca am fi Dumnezeu pentru o zi? Puterea este foarte tentanta si egoista. Mi-a placut mult filmul
Radu1711 pe 20 Decembrie 2010 20:25
radu1711
Bruce Almighty este o comdie de nota 10, m-am uitat la ea dupa 5 ani si am ras foarte bine :-))))
fireskull pe 02 Octombrie 2010 19:54
frumos film...comedie nota 10..joaca bine Jim Carrey
EugenLaurentiu pe 11 Iunie 2010 00:30
comedie ... merita :d ... frumos !!! eu zic 10/10 .
@NNyTT@ pe 21 Aprilie 2006 21:46
Mie chiar mi-a placut filmul...l'am vazut Joi seara pe 20 aprilie...am si ras bine la unele parti...si daca as avea ocazia l-as mai vedea de inca vreo 100 de ori;) PAREREA MEA :D
Chirita Lucian pe 14 Aprilie 2007 20:29
A fost MARFA filmul, si trebuie sa recunosc ca Jim Carrey este un actor foarte bun.
stuparu nicoleta pe 26 Mai 2008 23:53
imi pare rau pentru cei care nu stiu sa vada adevarat valoare a acestui film...si nu e boring....cum spui unii:-" deloc...vati intrebat vreodata ce ati face daca ati putea fii d-zeu pentru o zi...eu cred k e ceva care mintea umana nu poate comcepe..totusi cineva inderazneste sa faca ceva..incercati sa vedeti..ceea ce vrea intradevrat sa spuna..filmul..pentru mai multe..detalii urmariti filmu...sau putem vb pe id meu:winter_moon_leta( numa'daca aveti intrebari)
Vegetarian pe 10 Septembrie 2011 21:59
Uita cum sta treab : Ai toate puterile mele cu doua conditii : Sa nu spui ca esti Dumnezeu si sa nu apelezi la Liberul arbitru .
relea lucian pe 19 August 2003 00:30
are si filme mai bune
MNarcis pe 11 Noiembrie 2011 11:00
Buna comedia, are un subiect bun si interesant, f haios Jim Carrey, merita vazut!
Familia Capan pe 07 Octombrie 2010 11:29
Din nou Dumnezeu pentru o zi - Familia Capan
[...] refer la film, desigur. Astăzi fiind duminica non-catehetică, cele două grupe de cateheză de duminica [...] citeşte
alex_il_fenomeno pe 20 Decembrie 2011 12:37
un film de comedie genial , care reuseste sa te amuze peste limite si sa te puna pe ganduri totadata . Jim Carrey este din nou genial , reusind sa se strambe in cinci milioane de moduri pentru a te face sa mori de ras , dar fiind serios atunci cand asta se cerea . Jennifer Aniston si Morgan Freeman au fost pentru a intregi acest tablou exemplar al distributiei , reusind prestatii in stilul lor caracteristic . pana una-alta , filmul poate fi considerat o capodopera de gen , intrucat putine astfel de productii te amuza atat de mult cum o face aceasta .
andyrock4ever pe 11 Iunie 2009 16:48
O comedie care nu este destinata doar fanilor lui Jim Carrey. Este o comedie care, pe langa umor, are si o morala draguta, plus poveste captivanta
Chelbos pe 10 Septembrie 2011 21:36
asta da film! comedie foarte buna nota 10. in curand am sa ma uit din nou sa mai rad putin
lumaxya pe 21 Iulie 2011 17:32
Cred ca ce-a mai comica faza din acest film este cand Jim ii distruge cariera lui Evan in direct cu tot felu de strambaturi! Buna treaba Jim si buna treaba si Tom Shadyac! Si sa nu-l uit pe Morgan! :X
Chelbos pe 10 septembrie 2011 21:39
la faza aia am cazut pe spate din fotoliu. prea belea
lumaxya pe 12 septembrie 2011 12:51
:)) nu-i asa? as vedea faza aia de 100 si tot as rade pana sa mor.:D
chiba_florin pe 01 Ianuarie 2011 03:18
SUPER
WOW Filmu' m-a entuziasmat foarte tare cand l-am vazut de prima data
Cei care nu l-au vazut neaparat sa-l vada e un film very fain
Shi e bine k este un Dumnezeu shi nu-I oricine

marius93 pe 03 Aprilie 2010 10:15
Toti criticii care au dat note mici filmului sunt niste ipocriti. Fiecare dintre noi daca ne-am afla in situatia respectiva, am fi facut ca Bruce, asta-i lucrul care mi-a placut cel mai mult, e foarte realist si spus din perspectiva omului simplu, de rand, care vrea sa fie recunoscut si apreciat. Multa comedie, dar si drama spre final, cu un mesaj puternic.
Tim3a12 pe 30 August 2009 12:07
il ador.e una dintre cele mai tari comedii.:xe super:xmai ales faza cu cainele.:x Jim si Jennifer sunt super.ii ador:x
Denis pe 09 Martie 2005 18:35
Am murit de ras urmarind filmul asta.Eo belea de film.Miau placut poantele cu cainele si cu luna.O sal mai vad.E prima oara cand Jim carrey face minuni intrun film.
Cioanca Alex pe 06 Martie 2005 22:36
Cool!!! filmul. Am citit ce au scris unii despre acest film si cred ca ce au scris ei este o porcarie. Eu am vazut filmul acum nu de mult si a fost beton! Eu nu regret ca am vazut filmul si chiar o sa ma mai uit de multe ori la acest film.
Alexandrescu Viorel pe 11 Februarie 2006 20:34
hey baieti sunteti ce mai tari dar o parte din altii spun prostii pt acest film dar cei care cred ca filmul e bun,SUNT BETON!iar.........cei care spun..........'"ca filmul este prost" sunt niste GOGOMANI de DOI bani!ii provoc sa faca unul mai bun de atat,sa-i vad pe lenesi,(sunteti cei mai tari,sa-i spuneti sa imi da un mesaj pe messeger)alexandrescu_viorel(ok baieti)
rrs85 pe 23 Martie 2010 14:16
servit-am o portie sanatoasa de ras...… citeşte
Ovidiu239 pe 28 Decembrie 2012 23:43
J.Carrey atotputernicul
Un film in care din eternul Jim Carrey isi demonstreaza talentul fenomenal de comediant. Bruce Almighty, un film la care e greu sa nu razi in unele momente, vine cu un subiect foarte interesant cu; Ce am face noi daca am fi Dumnezeu? probabil ne-am satisface placerile si apoi... exact asta face Jim Carrey, iar filmul ramane o distractie pentru mine care merita vazut si poate chiar revazut intr-o buna zi.
fain pe 07 Noiembrie 2012 21:42
niiiiiice !
sweet sweeet movie.
unul dintre cele mai reprezentative, alaturi de me, myself and Irene, pentru Jim Carrey

deadlord pe 03 Septembrie 2012 19:43
O comedie superba. Absolut incredibila............
Tyybi1 pe 22 August 2012 16:09
Jim Carrey si Moran Freeman au facut impreuna o comedie foarte buna...Chiar geniala pot spune.
Just_Anna pe 05 Mai 2012 21:24
Nu știu de voi ...dar mie mi-a plăcut foarte mult filmul. Despre Jim Carry ce pot spune ...e foarte talentat no comment
Alexandru93 pe 25 Aprilie 2012 12:34
Jim Carrey face din acest film una din cele mai bune comedii.
alex.andra pe 22 Ianuarie 2012 14:55
“Parting a soup is not a miracle, Bruce. It’s a magic trick. A single mom who’s working two jobs, and still finds time to take her son to soccer practice, that’s a miracle. A teenager who says “no” to drugs and “yes” to an education, that’s a miracle. People want me to do everything for them. What they don’t realize is (they) have the power. You want to see a miracle, son? Be the miracle.”
— Bruce Almighty

TheSphereOfMovies pe 09 Decembrie 2012 00:03
Mi-a placut foarte mult acest film.Sper ca va mai avea continuari ...
tiberiu123 pe 21 Mai 2012 21:48
e prea bun filmu asta 10 cu laude .....:DDDD am ras la el ca nesatulu
Laura00 pe 15 Aprilie 2012 15:43
Cred ca este filmul cel mai bun al lui Jim Carrrey.Ideea originala,actori buni,nota 10.
nikkolle pe 04 Februarie 2012 10:03
Omul asta e nebun :))~!!!!!
Mai multe ce sa zic???????? Vizionare placuta ! :)))
micsa9124 pe 06 Octombrie 2011 19:52
cel mai bun film
foarte tare filmu nota 10 din partea mea merita vazut
radu0594 pe 31 August 2011 23:06
O comedie divina
Din start ideea filmului exemplificata prin titlu este una foarte atractiva si interesanta.Intradevar este o comedie in cel mai bun sens al cuvantului care te face sa razi in hohote si care te binedispune in orice stare te-ai afla.Jim Carrey face aprape tot filmul cu stilul si prezenta sa inegalabila.
catasmile17 pe 02 Aprilie 2011 23:46
deci absolutly amaizing !!!!!!!!
dude this movie is awesome !!!!!!!!

GeorgeFriends pe 03 Martie 2011 21:38
comedie buna
imi place mult actorul principal si de asta nota e mare
g3.giani pe 27 Noiembrie 2009 00:02
Un film foarte bun asa cum Jim Carrey ne-a obisnuit! Nota 8!
claudelina pe 10 August 2011 16:24
Foarte misto filmul,o comedie picanta :)),cred ca zilele astea am sa-l revad :d.
kakapiciu pe 13 Iulie 2011 15:42
Bruce Almighty este unu din putinele filme care m-a impresionat emotionant si distractiv in acelasi timp.
DiCaprio21 pe 29 Iunie 2011 20:15
misto
foarte tare filmul , multa comedie , un adevarat film facut de marele actor jim carrey . superb
matew10 pe 16 Iunie 2011 12:49
Un scenariu bine realizat in care un reporter obijnuit primeste o slujba deloc simpla menita sa-l responsabilizeze mai mult. In stilul sau cunoscut Jim Carrey face un slalom intre comicul de limbaj si de situatie. Personajul sau, fie ca-si amelioreaza viata personala, il face pe un prezentator sa spuna lucruri traznite, indeplineste dorintele muritorilor de rand, reuseste sa insenineze si sa inveseleasca privitorul pe tot parcursul filmului. O ficiune comedie plina de gaguri de senzatie ce merita revazut oricand.
xerses pe 29 Mai 2011 14:35
Tentatia de fi Dumnezeu pentrui o zi este puternica,dar "rolul" acesta nu e tocmai de dorit.Foarte bun filmul.

Film - Bruce Almighty

Bruce Almighty