Păreri Braindead

(1992)

Braindead

arnoldroland pe 10 August 2011 23:05
Dhoamneee, am ras cu lacrimi, o comedie de sa te lingi pe degete, nu alta!! :D
Vorador pe 03 Iunie 2012 23:23
Absolut grozav,daca ai simtul umorului
Pacat ca nu se mai fac astfel de filme horror.Recomand acest film fanilor Peter Jackson,sunt sigur ca multi nu stiu ce minte avea in tinerete.
christ pe 07 Decembrie 2006 02:44
Cel mai bun film al lui Peter Jackson de departe.
pestalotiu pe 21 aprilie 2012 19:57
ce umor bun ai :))
Theodor2011 pe 16 noiembrie 2012 15:10
christ tu spui ca braindead este cel mai bun film a lui Peter Jackson:)))) dar de superba trilogie Lord Of The Rings ai auzit????
Katalin02 pe 07 Mai 2010 22:56
Un film bun pt. genul lui de horror/zombie si pentru vremea lui.
P.J. pe 01 Decembrie 2012 15:01
Braindead (1992)
Unul dintre primele filme a le lui Peter Jackson,si printre putinele horror-uri realizate de catre el.Este o comedie/horror cum nu se putea mai bine.Este plin de umor si in acelasi timp un film plin de sange,complet tulburator si cu efecte speciale foarte bune marca Peter Jackson.Unele scene iti taie rasuflarea.Este foarte pacat ca nu se mai ocupa cu filme horror,cu toate ca este ocupat acum cu realizarea noii trilogii "the Hobbit",ar trebuii sa se gandeasca serios sa revina in industria horror.Fara indoiala,nota 10/10.De vazut.
MikkaelWolfganger pe 25 August 2013 00:54
"I kick ass for the Lord!"
Mi-au placut horror-urile lui Jackson.Nu sunt ele prea slefuite, nici prea bine jucate si nici macar prea bine filmate, insa au o aura care transmite foarte mult din dragostea munca si pasiunea cu care au fost realizate.Apreciez foarte mult acest sentiment creat de anumite filme low-budget, iar Braindead tocmai asta face: transmite.

Anyway; despre film: Braindead (Dead Alive) merita o vizionare macar de la amatorii de naivitati gorice si amuzament teribil.Este plin de replici pe atat de cretine si bonave, pe atat de memorabile in felul lor(ca cea de mai sus).Are un personaj destul de carismatic, dar si destul de natarau care imi aduce amite de Bruce Campbell din seria Evil Dead.Ingredient decisiv este insa, unul dintre cele mai cool carnagii din filmele cu zombie.

Nota 8 pentru un film care binedispune prin violenta si umor.

ryco0984 pe 29 Mai 2011 22:08
L-am vazut cand eram mic.
Atunci mi s-a parut tare era super, cum mi s-a parut si Copii de sub scara.
chuckyfan pe 17 Septembrie 2011 16:01
Creepy, Funny and Gory as shit
Cred ca titlul review-ului e de ajuns. Nici nu e nevoie de altceva. Probably one of the best zombi movie ever made.
gattuso91 pe 29 Noiembrie 2010 12:47
1992...seamana a film horror anii 70
filmul este frumos celor ce le plac aceste filme cu zombie , unii le considera tampite, plictiseala dar daca nu va place genul nu va mai uitati , totusi nu este un film prea reusit , efectele chiar cam lasa de dorit pentru vremea aceea
loveislife pe 09 August 2009 14:54
ce poza=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ambulantier pe 1 martie 2011 23:13
am filmul pe caseta video si acum,la vremea respectiva era fascinant,acum ceva mai putin,deoarece ne-am obisnuit cu era digitala.Toata stima ptr regizor.
flock_woo pe 03 Februarie 2011 23:58
trist
Cu toate k sunt un devorator de horror,dar acesta este f.f. slab. Apuci kiar sa te si plictisesti .Dar daca nu ai altul si nici de unde sa iei incearcal :D:D:D
hunt3r1989 pe 02 Ianuarie 2010 03:07
hunt3r
cel mai idiot film care l'am vazut in viata mea
am facut cea mai mare greseala sa downloadez filmul acesta si miam pierdut o ora si 30 si ceva de minute

arnoldroland pe 12 august 2011 19:03
chiar mai mult!
Barbaru pe 16 Iulie 2010 20:39
DOAMN FERESTE CE PROSTIE
FERITI-VA O SA MURITI DE PLICTISEALA SI DE OROARE DE PROST GUST PLUS CEVA PROBLEME DE CONCENTRATE . E LA FEL DE PROST CA O TELENOVELA.
andystarx pe 06 Ianuarie 2017 16:39
Cu siguranta ca am vazut multe filme horror ,slabe,sau foarte slabe,dar asta este un monument de prostie,cum rar mi a fost dat sa vad ! Catastrofa totala,cred ca este primul film notat cu 1,nu stiu cum unii pot aprecia ,o asa bataie de joc !
balta67verde pe 28 Decembrie 2016 21:29
O comedie Horror simpatica. Peter Jackson a nascocit ceva bun, dar mai mult recomandabil pentru fanii Horror-Comedy
dp75 pe 20 Aprilie 2012 00:50
e ok
daca-l iei ca pe o comedie,o sa va placa filmul; il puteti vedea integral aici: http://www.youtube.com/watch?v=XXCkgGyIXjw