Păreri Blade II

(2002)

palade_gil pe 30 Septembrie 2012 10:55
Mi-a placut si chiar merita vazut.
Trebuie sa am 50 de caractere:
Mi-a placut si chiar merita vazut.

XxRedBullxX pe 9 aprilie 2014 01:59
Tare faza cu 50 de caracter =))
bizonul pe 13 martie 2018 07:16
Ca sa ai un "caracter" beton, astfel de filme trebuie sa-ti displaca. Ca-i primul sau al 2-lea, poate sa fie si al 3-lea ca tot tampite si fara logica sunt. Tu se pare ca ai niste trasaturi de caracter f. primitive, de iti place satfel de filme . Desigur si cele cu zombi, vampiri , schelete si mumii vii, cu hobiti si avatari, transformers, cu fantome si vanatori de fantome si dragoni,etc. toate sunt de 'categoria" ta. De te abtineai, nu- ti trebuia nici-un caracter.
Luci'S pe 17 Martie 2004 17:43
Dragut, da asha in doru leli... Mi-a placut tenta horror. Wesley Snipes, cu ochelarii lui suparati, il duce in spate. Ca si pe primu. Daca nu se imbunatatesc lucrurile in (eventuala) parte a treia ramane dracu asta cocosat...
La mai bine in viitor.

xerses pe 15 Mai 2012 21:00
Mi-a placut la fel de mult ca si prima parte...Oricum, apreciez regizorul pentru viziunea sa cinematografica.
Sandman pe 11 Iulie 2007 11:43
Suspans deosebit, cu Wesley Snipes absolut fantastic si convingator, un adevarat super erou in jurul caruia graviteaza o poveste extrem de bine structurata si neasteptat de credibila.
Alex pe 14 Iunie 2002 00:00
Un film cu multe efecte (de asteptat de fapt). Wesley Snipes este singurul care putea juca acest rol si o face bine. DAR este un film care este superprost. De ce? Povestea este sperasuflata. Un final previzibil (desi am sperat pana in ultima clipa sa ma insel asupra faptului ca "seful" ar fi avut ceva de-a face cu noile creaturi). Aparitia mosului care TREBUIA sa fie mort este adaugata fortat, probabil ca sa aiba cu ce incepe flmul. Si pana la urma ce cauta mosul in "chestia" aia gen Matrix? Pate n-am inteles io. Un film SUPERprost, repet. NU va duceti decat daca n-aveti pe ce da banii.
cosmin_kedii pe 30 Ianuarie 2013 17:38
ofera, fara îndoiala, una dintre cele mai mari experiente cinematografice ale tuturor timpurilor
Srdjan pe 27 Octombrie 2012 19:10
Nota asta e data avind sistem de referinta genul asta de filme (ca sa fie clar ca nu vreau sa-l cumpar cu Citizen Kane or somth. ) - must see
kakapiciu pe 04 Septembrie 2011 11:04
Imi place ideea cu dezvoltarea rasei de vampiri insa ma cam asteptam la o asemenea continuare.
catasmile17 pe 14 Mai 2012 19:58
Un film superb. Actiunea este una mult mai buna decat in prima parte.
MNarcis pe 14 Noiembrie 2011 08:54
Aproape la fel de bun ca primul (povestea scartie) dar are actiune din belsug si efecte speciale, un film de actiune care merita vazut!
Cristi Weed pe 10 Mai 2008 14:59
Sincer mi s-au parut ai bune blade trinity , si blade I ! Cu toate astea pot spune ca Wesley Snipes este cel mai bun actor de filme de actiune ! Seria Blade a intrat oricum in istorie , ca fiind una din cele mai bune trilogii !
Matrix pe 17 Februarie 2004 11:37
Pacat de efecte, povestea e diluata.
BANGU ANDREI pe 15 August 2002 00:00
Primul film a fost unul din cele mai stupide filme de groaza pe care le-am vazut vreodata.Dar cred ca Guillermo del Toro(ati vazut \"Mimic\"?) a relizat un film mai coerent si mai putin banal decat primul.Are o poveste valabila, e mai inchegat si nu se bazeaza doar pe efectele speciale(marca Hollywood-ului in ultima vreme). Este filmat diferit, ceea ce il deosebeste de prima parte, desi nu e total lipsit de idiotenii de genul \"natiunea vampirilor\".Nu-i cine stie ce,dar comparativ cu primul, e mai rusit.
Marius pe 24 Iunie 2002 00:00
Patru stelute pentru Blade2. E un foarte bun film de actiune si are multe scene de lupta bine realizate. Efectele speciale sunt mai tari decat in prima parte si se simte mai mult o tenta "horror".
Pe mine m-a mai impresionat in mod placut si coloana sonora a filmului.
Intriga pare mai bine structurata, iar contextul e lipsit de sentimentalisme idioate (nu ca astea ar fi existat in primul Blade). Wesley Snipes e tare si isi joaca rolul foarte bine, iar eu sincer nu pot vedea pe altcineva jucand rolul lui Blade.
In ansamblu, Blade2 e mai bun decat primul, atrage prin jocul efectelor speciale si prin scenele de lupta.
Este un film care merita vazut de toti fanii filmelor de actiune.

Dominic pe 15 Februarie 2004 03:40
Mha filmu e nava....dar este o singura problema...in orice film despre vampiri sunt prezentate alte modalitatzi despre cum potzi ucide un vampir....nu se compara cu Blade I shi cu nici un alt film despre vampiri sau orice altceva ce are legatura cu moartea...zic eu...parerea mea...Valentine tata...tras de par eshti tu.....efecte speciale are....coloana sonora are....actori tari are(Wesley Snipes de ex)are orice ce ii trebuie unui film horor cu influentze sf,aventura,actziune...problema e ca tzie nu itzi place...tu eshti de vina nu filmu'...eu cred ca producatorul shia explicat capodopera...shi nu cred ca ar trebui sa fac mai mult de o parte in continuare....deoarece...nu are rost...nu are o poveste care trebuie contiunuata sau altceva...(Matrix)..shi multe filme de calitate maxima...Matrix1,2,3....Spiderman1...in viitor 2...Gladiatorul...multe altele nu shiau facut aparitzia in lumea… citeşte
Dominic pe 29 mai 2002 00:00
Potzi sa fii sigur ca Blade III va fi cel mai tare.Un mare regizor ca Guillermo del Toro cred ca va face posibila o a treia parte de neuitat.Sper ca actziunea sa se petreaca inapoi in SUA shi nu in Moscova la rushi.Poate ne baga shi noua un Jaime Fox cu care sa se lupte.Sa invinga mai greu decat o fac de obicei fortzele binelui.Sper sa nu ma dezamageasca shi in partea a treia parte sa moare Wesley Snipes!Ca se duce totul de rapa.Toate cele bune!!
Mihai Ionescu pe 06 Februarie 2003 00:00
Desi este plin de efecte speciale de ultima ora, este foarte slab, interpretii principali nu aduc nici un suflu cat de mic de prospetime si vigoare, iar povestea, cu toate ca se vrea verosimila (din punct de vedere al fantasticului, bineinteles), nu exceleaza cu nimic. Doar pentru fanii seriei si cei carora stau foarte bine cu inima (vezi inclusiv Rating-ul CNC).
Ciprian pe 10 Decembrie 2002 00:00
Film pentru pesoane care care nu asteapta prea mult din partea dramaturgica si asteapta numai din partea unor efecte speciale (vezi cum le sar capetele in reluare) si a multor incadraturi TOTAL NEMOTIVATE, un curent de contracultura pornit de la americani. Acum mai toti tinerii regizori cad prada "a da bine"-ului amatoresc. Dar asta nu inseamna ca efectele speciale nu sunt bune, ba chiar sunt un deliciu dar nu in blade 2 poate in 1 dar 2 , nu-l recomand celor care cer cat de cat ceva de la un film.
Valentin pe 18 Octombrie 2002 00:00
Ce pot sa spun este ca nu imi place. Are cateva lucruei bune filmul ca muzica, cateva scene de lupta dar in rest totul este tras de par cam mult, mult prea exagerat.
In concluzie o mica-mare porcarie !!!

Rosemarie pe 05 Septembrie 2002 00:00
sunt de acord cu Alex din Bucurest: "un film superprost".....despre ce vorbim? Despre o productie americana cu o puternica amprenta "Hollywood", despre efecte speciale trase de par, despre replici stupide, clisee, despre un film total comercial. desi nu am vazut prima parte, nu cred ca aceasta a fost mai reusita. M-am dus de dragul unui prieten dar nu mi-a placut....nu e pe gustul meu, nu e nici macar un film de actiune reusit....
Dan Gerose pe 15 Februarie 2004 16:55
Mai slab ca Blade I, insa OK, pentru genul sau de filme.
claudiu-daniel-lugoj pe 05 Iunie 2009 11:53
claudiu-daniel lugoj
un film bun cu vampiri,merita sal vedeti mie mia placut.
andrei_oarga pe 17 Octombrie 2022 19:05
O continuare mai buna ca prima parte(care mi-a plăcut de asemenea),scene de acțiune reușite,regie excelenta iar Wesley Snipes e de senzație,recomand fanilor acțiune si horror in special!
user-5a6df7d63383e pe 29 Mai 2021 17:26
Trepanată e cavitatea ta craniana,Cosmin742000 !
Așa au scos resturile de creier și au introdus rahatul.

estera12 pe 18 Septembrie 2017 09:05
interesant film prin prizma efectelor speciale se situeaza cu mult deasupra altor filme de gen.
cosmin742000 pe 16 Iulie 2017 09:18
O mizerie de film pentru trepanati.................................
AlexandruDragosStegaru pe 25 Ianuarie 2016 14:14
bizonul pe 19 Septembrie 2015 07:27
"Din paginile cartilor de benzi desenate", cand se gaseste la indemana multa, multa istorie care trebuie cunoscuta si nu niste idiotenii de prin carti cu desne, chiar daca sunt agreate de copii.
emy_sinaia pe 23 Septembrie 2014 23:38
ok.
O noua super specie de vampiri si un nou film cu efecte speciale mai mult sau mai putin trase de par, de, ca in filme.
omucuvaloare pe 20 August 2014 19:24
XxRedBullxX pe 09 Aprilie 2014 01:57
Blade II
Destul de buna si partea asta, dar prima a fost mai acceptabila...aici cu animalele alea, jumate vampir, jumate zombii si ceva de la un coiot... vambiiot, WTF ?:))

Bun filmul, merita văzut.

Rippa pe 12 Martie 2014 18:28
pisicuta1 pe 11 Ianuarie 2014 20:35
prost ,mai bine ma uit la cu totul altceva ,pierdere de vreme! poate doar pentru
cei care prefera genul!

Infinity pe 27 August 2013 01:22
Blade 2 (2002)
Nu difera cu mult fata de primul (poate la poveste). Buna si aceasta parte. Am avut parte de mai multa actiune. Si efectele au fost mai bune.
sirmaximus26 pe 30 Aprilie 2013 20:23
WOW! Sfarsitul este cel mai tare ... Great Movie !!!!
deadlord pe 02 Septembrie 2012 20:56
Este mult mai slab decat primul, dar merita vazut.
turonian pe 25 Iulie 2011 21:34
Slab ca şi primul. Dar na... La o alună şi o bere cu amicii merge.
chiba_florin pe 31 Decembrie 2010 17:26
... continuarea
Un film SUPER SUPER SUPER SUPER obligatoriu de vazut O capodopera ...

legolas05 pe 03 Noiembrie 2010 19:50
este mult mai bun decat primul........foarte interesant
Octaz pe 19 August 2010 21:39
Mai bun acest "Blade" . Parca m'a tinut mai mult in suspans , iar in final a avut loc o schimbare , acel atac al lui Nomak . Totusi mi'as fi dorit ca Nomak sa fi fost personaj pozitiv si sa fi devenit un aliat al lui Blade , cred ca ar fi fost o idee interesanta cu o continuare la fel .Nu ma pasioneaza filmele cu vampiri , dar Blade cu siguranta trebuie trecut in biblioteca filmelor
miss_amelie pe 29 Iulie 2010 15:29
nu e rau, dar e muult prea scarbos pentru gusturile mele.
lumaxya pe 16 Iulie 2010 16:24
O continuare foarte buna.
Si de data aceasta Blade ne surprinde cu fiecare miscare pe care o face. Alt actor pentru rolul lui Wesley Snipes ? Niciodata :) :D!
CoCo_XPS pe 21 Mai 2010 22:49
Foarte bun si acest film dar prima parte mi-a placut mai mult !
alin_06 pe 13 Mai 2010 15:11
Blade 2 e destul de bun. Nu este cel mai bun din serie.
-Wizz- pe 04 Mai 2010 15:13
cu siguranta,mai bun decat primul,dar nu cu mult :P
Gerrard831 pe 28 Aprilie 2010 22:36
Cel mai tare din toata seria...Snipes a jucat foarte bine.
kanibalo pe 04 Aprilie 2010 10:41
IT'S ALL IN YOUR HEAD
Seria asta a fost foarte buna si a stiut cand sa se opreasca,trei parti foarte tari,de actiune adevarata.
ice_eyes pe 27 August 2009 00:50
cred ca scenariu pt blade a fost scris special pt wesley snipes ceea ce face din el un film bun pt genul lui.
Patricia pe 04 Aprilie 2007 14:34
E cel mai bun film din trilogia Blade:)
ady pe 04 Iunie 2005 11:43
Filmul este foarte cool si efectele speciale asa de mito incat am crezut ca vampirii aceeia sunt reali!! mult succes in pareta a3 a daca va fii!
Anitoaei Razvan pe 09 Octombrie 2002 00:00
Aceeasi parere ca si Bogdan din Bucuresti, plus ca este un film superreusit din punct de vedere al actiunii si efectelor speciale. Nici nu-mi inchipui ca in locul lui Wesley Snipes ar putea fi altcineva care sa-i inlocuiasca rolul la fel de bine!!!!!!!!!!!Merita din plin punctaj maxim!!!!!!!!!Celor care nu le-a placut nu va mai uitati la acest gen de filme!!!!