Păreri Bird on a Wire

(1990)

Pasărea pe sârmă

cezarika21 pe 31 Ianuarie 2014 16:01
O chimie senzaţională între două sex-simboluri ale Hollywood-ului
O comedie uşurică şi relaxantă cu Mel Gibson şi Goldie Hawn, dar fără a fi ceva memorabil. Intriga este cam bulibăşită, finalul este neverosimil şi cam fantezist, dar unele momente de acţiune au ritm. Filmul este ridicat de chimia puternică ce se manifestă între Mel şi Goldie, ambii actori fiind adevărate sex-simboluri ale Hollywood-ului care pot face uitate imperfecţiunile scenariului.

Când Goldie îi pune mâna pe fund lui Mel sau când ambii dorm complet goi în acelaşi pat parcă nici nu te mai interesează cum au ajuns acolo cele două personaje şi încerci doar să savurezi momentul. Goldie are 45 de ani în film şi îşi expune un corp impecabil ce ar face de ruşine multe fete tinere, iar Mel dovedeşte la 34 de ani o forţă fizică de invidiat şi un temperament de armăsar în perioada de montă. Toate celelalte personaje sunt doar simple… citeşte

eduard_stratan pe 25 aprilie 2016 11:52
Robert De Niro, de ce esti gelos pe Kurt Russell? La ce varsta ai ajuns, ar trebui sa fii mai linistit!
Dragos.87 pe 18 octombrie 2021 19:58
eduard_stratan,vezi-ți de curu tau zbârcit si nu te mai lua de lume aiurea,fără nici un motiv am văzut ca te legi mereu de oameni,in loc sa-ti expui parerea despre filme,stai in banca ta
ooo333 pe 12 Mai 2010 10:56
Foarte bun , chiar daca este vechi mi-a placut , actorii sunt foarte buni
Carmen Comana pe 02 Decembrie 2005 11:02
Este un film extraordinar! Toate filmele in care joaca Mel Gibson sunt extraordinare, de fapt. Si le-am vazut pe toate...
Bayard pe 05 Iulie 2011 03:05
Mel Gibson si Goldie Hawn.... asta spune totul, chimia dintre ei este extraordinara :). E si unul dintre filmele preferate ale parintilor mei :))) hehe....
mihaelatb pe 09 Octombrie 2010 01:47
mie mi-a placut filmul si actiunea in decoruri in care oricand poate aparea ceva(un crocodil sau un sarpe ) a fost preluata si de Crocodile Dundee 3 -parca-
Chiar daca nu agreati genul comediilor de actiune cuplul Mel si Goldie merita!

KarGo pe 18 Septembrie 2012 01:33
Mel Gibson si Goldie Hawn fac un cuplu frumos in acest film plin de aventura, actiune si cu multe faze haioase. Mi-a placut si o sa-l revad cu placere cu prima ocazie.
matew10 pe 19 Aprilie 2011 12:38
O comedie-aventura plina de adrenalina si rasturnari de situatie. Exista elemente romantice in acest film cu accente comice. Ironia, limbajul non verbal si intepaturile cotidiene caracterizeaza relatia dintre cei doi protagonisti. Gibson in rolul de nebun traznit intra in fel de fel de situatii explozive pentru a scapa de rivalii sai.
deea9595 pe 12 Martie 2011 15:59
chiar daca a avut cam multe clisee,a fost un film de actiune foarte interesant:)
iar actorii au fost excelenti (desi Goldie Hawn mi-a parut cam enervanta in unele scene:P)

ubt pe 11 Ianuarie 2011 23:59
un film bun cu multa actiune si care nu te plictiseste nici daca il vezi a 10 oara ca doar asta e interesul la un film sa nu te plictiseasca
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 21:15
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
cosmin_kedii pe 31 Martie 2013 10:23
Comedie / actiune, cu o interpretare foarte bună a lui Mel Gibson
danii1234 pe 22 Februarie 2013 22:01
Comedia si actiunea sunt perfecte pentru acest film iar actorii sunt minunati .10.
Iulidesprefilme pe 21 Noiembrie 2012 17:53
Bună dispoziţie la maximum cu doi actori valoroşi...
SANDA45 pe 27 Octombrie 2012 12:22
O comedie excelenta recunosc ca nu ma mai puteam opri din ras.Cu o distributie grea,Mel ca de fiecare data o prestatie excelenta.
crome pe 19 Decembrie 2022 22:51
Slab rau ,desi imi place nespus Goldie.H ,nu m-a prins subiectul si actiunea filmului.
delllia pe 01 Decembrie 2021 19:19
L-am vazut cu ani in urma .
Minunat, absolut minunat.
Vreau sa il revad.

Dragos.87 pe 18 Octombrie 2021 19:53
Mi-a plăcut enorm, este foarte bună comedie în care acțiunea nu lipsește și te ține într-o bună dispoziție iar cei doi actori sunt absolut magnifici..Goldie Hawn este o actriță completă absolut remarcabilă care te aduce în toate stările, mai ales de comedie..Filmul deși nu are un scenariu atractiv, areo bună regie care îți captează atenția de la început până la final,nu trebuie ratat acest film fabulos..!
cezarika57 pe 11 August 2018 21:48
O comedie uşurică şi relaxantă cu Mel Gibson şi Goldie Hawn
estera12 pe 25 Aprilie 2016 08:33
Un film placut care te destinde are in distributie un cuplu super il voi revedea cu placere
emy_sinaia pe 02 Octombrie 2014 20:09
Comedioara
Un film vechi de palmares vazut la tv cu faze memorabile si inedite, o comedioara simpatica cu doi actori de exceptie.
claudiu-daniel-lugoj pe 06 Februarie 2014 20:03
Superb filmul,am ras de numa la el.Un film foarte frumos cu actori foarte buni.Chear daca este mai vechi merita vazut,cam rar in zilele noastre un asa film.
mtraianc pe 02 Februarie 2014 13:16
merita vazut ,, distractiv , actiune ,comedie , etc .........................