Păreri Bir Zamanlar Osmanlî Kiyam

(2012)

Conspirația iataganelor

leonard_velea pe 25 Septembrie 2013 19:27
e la inceput dar te tine cu sufletul la maxtm trebuie vazut pina la sfirsit neaparat
abricotel pe 28 septembrie 2013 19:35
un film alert,mai cu actiune decat Suleiman, care te adoarme. Fata de productiile ginecologice romanesti , e ca de la cer la pamant. Trebuie vazut TOT !!
Costirik pe 31 Octombrie 2013 17:26
Vai cat de prost poate fi serialul asta, au incercat sa obtina acelasi succes ca Suleyman Magnificul dar a rezultat doar o copie de 2 lei a acestuia.Absolut tot e facut superficial actori mai mult comici decoruri ieftine( poate nu au avut acelasi buget ca Suleyman) actiunea e mai alerta intr-adevar, dar intriga captivanta din Suleyman e aici una mai mult de copii...
john_gotti pe 18 Octombrie 2013 20:53
un serial foarte bun!
surprinzator pt multi, ca si pt mine, serialul "Conspiratia iataganelor" a reusit sa prinda extraordinar telespectatorul datorita realismului prezent, firului narativ interesant, actiunii sustinute, decorului, costumelor si, bineinteles, prestatiilor laudabile ale tuturor actorilor, indiferent ca interpreteaza personaje pozitive sau negative.
nu am vazut prea mult din "rivalul" Suleyman, dar consider (si am mai auzit pareri identice) ca serialul acesta este mai interesant si mai captivant.
PS nu sunt un fan al productiilor de acest gen, cu atat mai putin al telenovelelor, dar "Conspiratia iataganelor" constituie exceptia de la regula.

oprismirela pe 04 Octombrie 2013 19:21
am incercat, dar...
Nu am rezistat sa urmaresc mai mult de 15 minute dintr-un episod, nu stiu care. Cu toata indulgenta sau bunavointa, nu am reusit sa depistez nici un actor in acest "film", toti sunt amatori: expresiile fetelor, dialogurile, intreaga actiune, TOTUL e artificial, fara "gram" de professionalism, teatral, necredibil. Daca si asta e film, Suleyman e capodopera...si nu e, e doar un film pe care il urmaresc cu placere.
john_gotti pe 18 octombrie 2013 20:48
esti subiectiva si nu ai dreptate! daca ai fi urmarit macar un episod in intregime, ai fi constatat ca chiar sunt actori profesionisti, cu prestatii apreciabile. iar actiunea, scuza-ma, e de 3 ori mai alerta decat in "Suleyman"...
oprismirela pe 1 noiembrie 2013 21:47
nu am pt ce sa te scuz....doar ca actiunea alerta nu inseamna musai calitate si nu are cum sa creasca nota unui film de una singura, fara cele pe care le-am enumerat mai sus si poate si altele....deh, poate nu pot aprecia acest "film" pt ca am eu o problema cu calitatea si de aceea mi-a fost imposibil sa vizionez un intreg episod.