Păreri Baywatch

(2017)

Baywatch

Dragos.87 pe 07 Iunie 2017 21:37
Relaxant
Azi de ziua mea,l-am vazut la cinema si mi s-a parut destul de ok.Exact cum m-am asteptat sa fie:de vara,relaxant cu multe faze si dialoguri amuzante.E drept ca are un scenariu slabut dar este un film ok pentru ca are un ritm constant care te bine dispune pe tot parcursul lui.Il recomand cu mare incredere.
Mihai2508 pe 21 August 2017 22:02
Am ras copios
Nu se merita vazut la cinema, dar intr-o seara de vara (de preferat mai racoroasa la ce calduri au fost) merita vazut. Scenariul este previzibil si destul de slab, dar dialogul personajelor, si comicul de situatie te binedispun. Daca vreti sa radeti copios si sa vedeti costume de baie minuscule, atunci va recomand acest film.
missaiwi pe 21 Iunie 2017 16:02
Bun ! Vara,soare, plaja si salvamari in actiune...pe genul nostim. M-am relaxat si amuzat privindu-l.
stricted pe 16 August 2017 21:07
Relaxant
Cu toate ca filmul incearca o abordare de tip parodie cu personajele, cert este ca nu trateaza nicio secunda aceasta meserie cu
SYNDJ pe 16 August 2017 04:18
Vazut la cinema, filmul e placut. Nu te plictiseste. Ba mai mult, mi s-a parut cam prea scurt. Chiar daca scenariul e slab si previzibil, actorii, atmosfera de vara - privelistea, cateva scene comice si coloana sonora te fac sa nu-ti para rau ca l-ai vazut.
xerses pe 13 Iunie 2017 16:36
Un film usurel, care nu te provoaca, dar iti ofera niste secvente nostime si placute pe alocuri.
TheJesus pe 25 Mai 2017 05:24
Merita o fuga la cinema, nu e o capodopera sau un film obligatoriu de vazut, dar are momentele lui cu un peisaj pe placul oricarui barbat.
lavvw pe 2 iunie 2017 16:32
buna asta :)) ..am sa imi duc si eu iubitul
TheJesus pe 19 iunie 2017 01:41
In Romania a avut atunci premiera ;)
allvarlig pe 19 August 2017 12:15
haha
mortal...desi nu ma asteptam sa fie asa comic The Rock
Neversea pe 16 Iulie 2017 12:08
Un film de comedie foarte Bun,relaxant iar The Rock niciodată nu dezamageste
popescuion932 pe 21 August 2017 22:15
Foarte bun
Un film excelent, haios, antrenant, chiar o comedie super buna, daca nu iti place asa film si te dai smart, ori esti trol ori hater plictisit....
makomomo pe 21 August 2017 11:19
CEA mai buna comedie din ultimii ani
Nu prea inteleg comenturile negative, filmul este foarte bine facut, faze si glume super reusite, o combinatie de comedie cu ceva actiune.Ne credem toti mari critici de film si ne dam mari cu o opinie negativa doar ca sa ne simtim mai superiori pt ca vezi...suntem altfel,vedem altfel lucrurile, noi mai destepti, ce, Baywatch e o porcarie, cui ii place e prost,e limitat...Mda, nu doar aici la noi, am obs ca si imdb-ul se umple pe zi ce trece cu retarzi care nu au nicio treaba cu filmele sau doar troleaza de plictiseala...Avem criticul care sustine ca tot in filmul cele 3 fete sunt mereu in costume de baie.Really? Faza de la morga,-halat doctor, faza de sub ponton-tricou si pantaloni scurti, partyul de la club-rochii elegante,intalnirea de pe plaja noaptea-tricouri si bluzite,partyul de pe vas-rochii...despre ce vorbim, ne uitam la film sau criticam dupa trailer?Si la urma urmei este un… citeşte
popescuion932 pe 21 august 2017 22:13
Nu te agita, se gasesc multi "destepti" peste tot care se baga in seama exact facand invers lucrurile...ca sa para ei mai inteligenti cu toate ca nu sunt.Ai dreptate, filmul e super
zdraveius pe 28 august 2017 03:01
Esti TU in masura sa decizi cine si ce sa spuna? Uite ca te sfidez si spun ca filmul, din punctul meu de vedere, e o porcarioara care nu mi-a placut deloc. Probleme? Dar vazand si acest gen de filme de duzina le poti aprecia pe alea de valoare. Si crede-ma ca am vazut multe filme. Multe. Mii.
mihai_chindris pe 20 August 2017 18:25
beach & bitch
O comedie destul de buna, care mi-a placut. The Rock si Zac Efron joaca bine, te binedispun, actiune este, scene hazlii sunt, ce mai? *six out of ten* de la mine
FunnyX pe 11 Iunie 2017 18:33
Va e dor de plaja, de mare? Numarati zilele pana la vacanta de vara? Atunci va recomand acest film. Nu e vreo capodopera, insa are momentele lui reusite. In plus: peisaje frumoase, mai ales pentru barbati. :d
Manusa pe 11 Iunie 2017 20:24
Un film bun, care m-a binedispus. Are actiune, tipica unei comedii, actori foarte buni si destule momente amuzante. Eu zic ca este o comedie reusita, care merita vazuta.
giovanny72 pe 05 Iunie 2017 18:39
Decolteuri, costume de baie mulate, muschi, o gluma cu un penis la vedere si..cam atat...Asteptati sa apara pe net, nu va grabiti la cinema...
Movie-Picnic pe 05 Iunie 2017 10:15
Nu stiu ce sa zic... pierdere de vreme? Cred ca asta e cuvantul. Si multe glume cu penisuri.

Review aici:

danut_iulian pe 25 August 2017 00:14
Un film foarte bun mia placut mult si foarte amuzant.
mirceabarbu2007 pe 19 August 2017 23:53
Un film foarte prost extrem de previzibil si cu faze comice scarboase,pacat pt.actori ca au jucat intr un film asa de slab.Nota 3.
Sorin87 pe 17 Septembrie 2017 12:16
O comedie pe cinste de vazut cu cei dragi intr-un weekend, merita.
emy_sinaia pe 06 Septembrie 2017 23:40
No big deal.
Inca un film pe tema, relaxant si usor, fara pretentii, ca o bautura racoritoare de vara cu un strop de alcool.
zdraveius pe 28 August 2017 02:47
Mda. Saracul de el, Johnson. Saracul Efron. Si ceilalti "saraci" din distributie. Cam asta e limita lor. Sunt distribuiti numai in filme de duzina.
Cat despre critica, fiecare are dreptul la opinie. Si aprecierea se face dupa criterii si stari personale. Mie nu mi-a placut deloc. Am depasit varsta sa ma bucur cand vad costume de baie si actrite de mana a doua. Daca vreau sa vad fete, plaja, apa... ce sa vezi... ma duc la mare. Am urmarit filmul pur si simplu, nu ma asteptam la mai mult decat ofera, deci nu m-a dezamagit. Desi am si alte filme "pe stoc", am vrut sa vad si un film slab.
E dreptul fiecaruia sa creada ce vrea. Ca daca ala care a apreciat acest film spune despre cel care a indraznit sa spuna ca filmul e o mizerie ca respectivul e prost... pai sa-mi iertati logica, dar e valabil si viceversa. Si nu ar avea rost sa intreb pe cel ce a considerat acest film o… citeşte

makomomo pe 28 august 2017 23:15
Nu e vorba de sfidare aici.Ai o parere, e a ta si ti-o respect,bravo tie.Hai sa lamurim niste chestii ca vad ca esti pornit rau :) 1.Nu il consider capodopera chiar daca i-am dat 10.Am dat 10 la multe filme care m-au facut sa ma simt bine, m-au deconectat,etc... 2.Nu am spus la nimeni ca e prost.Nu mi-a placut ca s-a scris ceva ce nu este adevarat.Fetele nu sunt TOT FILMUL in costum de baie...Sunt multe scene in care sunt imbracate in diferite haine,tricouri,rochii,etc...Si s-a mai scris si alte tampenii, daca ti-a placut serialul vechi nu trebuie sa-ti placa asta nou, bla,bla...
stef_kriss pe 29 august 2017 20:55
Avand in vedere ce comedii de rahat s-au facut in ultimul timp, filmul asta este indiscutabil foarte ok.Are dreptate makomomo, unii au nivelul de cultura cinefilic prea avansat pt oamenii de rand, pe tine deja nu te mai multumeste un film normal, tu vrei deja ceva nemaintalnit...pai e Baywatch, film cu soare, plaja, fete frumoase, aventuri, putin tras de par dar ce poti cere de la Baywatch?Sa fie de Oscar?
Bogdan.Alexandru pe 25 Iunie 2017 10:32
Un protagonist desprins parca din filmele SF
Din 10 filme sau cate rulau ieri la cinema, l-am ales pe asta. Am vazut Dwayne Johnson, am vazut peisaje superbe, mi-am adus aminte de mare si am zis ca trebuie sa vad neaparat acest film.

Filmul, l-as pune putin mai jos de mediocru. E evident ca nu are o actiune complexa sau niste replici extrem de inteligente sau un scenariu care sa iti dea putin de gandit. Nu-l consider nici chiar o pierdere de timp cum am vazut mai sus prin comentarii. E un film usurel, de vazut intr-o seara in care nu ai ce face. Daca nu "consumi" doar filme de genu', eu zic ca este ok sa mai vezi din cand in cand cate unul.

Film tipic american: final fericit, foarte multe glume despre penis (la cateva faze chiar am ras), tate, buci si un protagonist desprins parca din filmele SF, pe care nici focul nu poate sa-l opreasca.

Cred ca merita sa-l vedeti la cinema doar in lipsa de… citeşte

Feedback