Păreri Barfuss

(2005)

Descult, nebun si-ndragostit

laura cristina pe 12 Noiembrie 2005 16:12
nu ma asteptatm s rad atat d mult la un film nemtesc. merita! du-te sa-l vezi ;-)
Bubulina pe 16 Octombrie 2006 16:45
superb !
szabo cristian pe 29 Noiembrie 2005 19:24
Un film nemtesc la care te simti bine,cu toate ca actiunea este cu o tipa care a fost sechestrata de mama ei mai mult timp,ajungand in final intr-o clinica psihiatrica.Aici in clinica se indragosteste de un angajat si de aici incep niste faze cu un comic care se vad foarte rar in filmele nemtesti.
Super.Actrita principala joaca bestial.

G2015131 pe 2 martie 2012 14:42
O cheama Johanna Wokalek si o mai puteti vedea in "North face", o alta capodopera dupa povestea adevarata de acum 80 de ani a secundei echipe de alpinisti ce au incercat sa escaladeze fata nordica a unui masiv incercuit cu rosu, din Alpi.
G2015131 pe 02 Martie 2012 14:36
E prima data cand imi place cu adevarat un film.period.cu adevarat!
Este cea mai buna comedie romantica pe care am vazut-o vreodata, este exact opusul lui "Notebook", ca sa va faceti o idee. Nu glumesc atunci cand va indemn sa-l vedeti obligatoriu, as fi trait degeaba daca ajungeam batran, fara sa vad filmul asta. E foarte bun ! Nu prea sunt multe de spus, nici de comentat, doar de vazut si de pastrat pt tine. Asta e genul de film romantic, ce ii misca cumva si pe barbati. Ma refer la cei care nu se smiorcaie in fata ecranului. Va recomand cu toata increderea sa nu pierdeti asa o capodopera. Si nu e Hollywood, si nu e nici macar french, dar e atat de original si nu e deloc ciudat. Bravo cinematografiei germane!
cosmin742000 pe 4 iulie 2013 08:19
Notebook nu e comedie romantica , si e film american , deci expus cliseelor , chiar daca e o ecranizare
qwerty pe 28 Ianuarie 2006 18:11
Mi-a placut mult filmul.Frumoasa povestea de dragoste dintre cei doi,foarte emotionanta.Pentru un film nemtesc nu ma asteptam sa fie asa de bun.
violeta pe 21 Noiembrie 2005 11:01
Actrita din rolul principal e grozava. Spre surprinderea mea in filmul asta am intalnit si nemti dezordonati :-)
Violeta pe 21 Noiembrie 2005 10:56
Un film viu si relaxant chiar daca intr-o oarecare masura are legatura cu un spital de nebuni :-)
ella239 pe 10 Septembrie 2010 18:17
este un film care are atat momente bune, cat si momente mai putin bune. Exceptand acest lucru cred ca actrita din rolu principal a reusit sa intre in pielea personajului pe care l-a jucat reusind sa transmita anumite sentimente
xerses pe 19 August 2011 18:43
Un film tare placut de urmarit, in care rolurile sunt foarte bine interpretate.
FreakDoll pe 05 Aprilie 2010 03:04
Un subiect nemaiintalnit in filme, cel putin de mine. Actrita principala nu m-a convins in anumite momente.
stricted pe 04 Decembrie 2021 22:31
Foarte,foarte frumos.Merita vazut. .
annanicolae pe 06 Ianuarie 2021 05:02
pierdere de timp, amuzant pe alocuri
amuzant pe alocuri, slabut, daca ar fi fost mai scurt, n ar fi fost atat de plictisitor... in rest, un film usurel, relaxant )
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 21:42
.Este un film lejer si frumos insotita de o mica poveste de dragoste si in care actorii joaca destul de bine.Am vazut si multe momente bune si faze haioase care te bine dispun indiferent de stare,asa ca merita vazut,clar!
Mariannaa pe 12 August 2014 18:26
Nu ma asteptam sub nicio forma ca acest film sa fie amuzant, m-a surprins placut. Eu l-am vizionat doar pentru a invata mai usor germana(am combinat utilul cu placutul), dar m-am ales cu un film grozav in care actorii, in special Til Schweiger au jucat foarte bine. Recomand!!!!!!!!
mtraianc pe 10 Martie 2014 01:06
merita vazut , dar mie mi-a placut mai mult versiunea din 2014 .............................
Rippa pe 11 Martie 2014 12:47
nu ma asteptatm s rad atat d mult la un film nemtesc
monetta3 pe 19 Octombrie 2012 07:33
Mie mi-a placut foarte tare . Foarte buni actori , ori aveam eu chef de ras ori e de la film dar m-am distrat tare . Il recomand
anka pe 30 Ianuarie 2006 23:04
foarte dragutz filmul! nu ma asteptam k un film nemtzesc sa fie si comic si un pic siropos.. merita vazut!
alex_il_fenomeno pe 02 Iunie 2013 14:34
Cred ca filmele de comedie nemtesti, in special cele in care evolueaza Til Schweiger, sunt cu adevarat inedite, atat de amuzante si de relaxante totodata, pline de poante bune, glume decente, umorul iesind in special din faptele protagonistilor, nefiind deloc fortat. Iar cum era imposibil ca doi sa stea pe perioada filmului unul langa altul fara sa simta nimic, apare si romantismul, finalul dovedind cam unde te poate duce dragostea... Merita urmarit, o comedie cu adevarat buna, total diferita de ceea ce vedem din partea americanilor.
babira marina pe 29 Ianuarie 2006 01:59
filmul e cool cel mai mult mi-a placut finalul momentul cu oul nebunul tot nebun ramine!
G2015131 pe 2 martie 2012 14:38
dap, se pare ca ai prins ideea, nu l-ai vazut degeaba...
babira marina pe 29 Ianuarie 2006 01:59
cosmin742000 pe 04 Iulie 2013 08:31
O comedie romantica nemteasca buna , sau macar diferita de comediile romantice la kilogram oferite de americani

Film - Barfuss

Barfuss