Păreri At Close Range

(1986)

Afacere de familie

Vegetarian pe 08 Mai 2011 03:53
Este un film potrivit si pt lista : True Story = Filme inspirate din cazuri reale = Acolo unde oamenii vad ferme prospere , hotii vad bunuri mobile - in special tractoare . Scrie in sinopsis dramă inspirată după un caz real .

. . . Candy Clark arata fantastic la 40 de ani , in filmul asta

Vegetarian pe 8 mai 2011 03:55
Viata la tara are si parti mai neplacute ..
liviuneagu pe 30 septembrie 2013 00:51
Viaţa la ţară nu înseamnă numai pitoresc şi idilic; presupune şi muncă, luptă cu intemperiile, disconfort şi riscul... de a munci fără rezultat!
Carcotas pe 01 August 2020 17:48
O melodrama care te lasa indiferent
Dupa un inceput bun...fsss..,realizatorii nu mai stiu daca sa continue ca drama, thriler sau melodrama. Oricum,merg mai departe haotic,fara vlaga si neverosimil.Actori buni dar prost folositi.Walken,ca un mop animat se hlizeste inconjurat de o ceata de natarai.Masterson uratica dar cu fierbinteli, se lasa prada hormonilor.Niste personaje de umplutura, imobile si fara treaba,completeaza distributia.Finalul este o prostie la superlativDaca nu era Sean Penn,care joaca excelent, as fi notat filmul ca "monument de prostie"
liviuneagu pe 30 Septembrie 2013 00:48
Afacere de familie
Mi-a plăcut să revăd filmul acesta cu Sean Penn. Cred că l-am înţeles mai bine, având şi o latură psihologică. Îl recomand.