Păreri As Above, So Below

(2014)

Precum în iad, așa și pe pământ

andy_paun pe 18 Septembrie 2014 11:59
Trebuie sa fi cel putin scrantit sa acorzi asa note mici la astfel de film. Asta-i mersul: filmele comerciale de proasta calitate precedate de o masiva publicitate au parte de note uriase, iar filmele care chiar un sens si farmec sunt injosite. Cand am vazut 6,5 nota, n-am vrut sa mai merg, iar dupa ce l-am vazut, mi-a parut rau ca m-am luat dupa nota de pe cinemagia. Recomand sa fie vazut, film foarte bun.
ChaosAge pe 25 septembrie 2014 23:26
Sunt de acord cu time ... este un film ce trebuie vazut!!!!! Povestea mea e diferita insa : Am fost cinema cu un nebun de prieten si i-am dat banii sa cumpere bilete la ce film vrea el ... iti dai seama ca le-a cumparat la filmul asta ... ne-am dus aiureah, fara sa stim despre ce e vorba in film .... si nu am fost dezamagiti ... cu toata ca ultima data cand am facut chestia asta am ajuns sa vad filmul " Despre oameni si melci " :))))))))))
So.aLone pe 11 octombrie 2015 23:53
Ai perfecta dreptate..doar ca eu prima data l-am vazut la cinema apoi am intrat aici sa vad ce parere au altii de film..si ce nota are,si am ramas cu gura cascata cand am vazut nota de,care pe atunci,era undeva pe la 5 si ceva,6..vad ca acum s-a ridicat putintel la 7..
valy_barbu pe 03 Noiembrie 2014 00:40
Am avut asteptari mari de la acest film , dar degeaba . Nu m-a impresionat cu nimic . Parea foarte interesant dupa trailer , dar in timpul filmului de vreo 2 ori numai efectele sonore exagerate din sala de cinema , m-au facut sa nu adorm .Totusi , 2-3 faze horror ! Nota 6
ddonpandy pe 21 Noiembrie 2014 01:26
e de speriat rauu
filmu e ceva asemanator cu rec , foarte bun ,mult suspans aproape ca pina au iesit de acolo nu mai puteam respira :)))
So.aLone pe 07 Octombrie 2014 21:04
As Above, So Below
Filmul mi se pare mult peste nota de aici si de pe IMDB,deci dupa mine filmul merita vizionat !
Altceva ce m-a intrigat dupa ce am vazut filmul..am inceput sa caut pe youtube despre aceste catacombe de sub paris,si ele chiar exista,si nimeni nu stie cu exactitate pe cate nivele sunt asezate,si cate pasaje au..va las aici un link de pe youtube,de preferat de vizionat dupa ce vedeti filmul . https://www.youtube.com/watch?v=wkiaJDtt4II

miha90 pe 28 octombrie 2014 21:01
Da, catacombele chiar exista si te pune pe ganduri cand vezi atatea oseminte la un loc, desi e vizitata o mica portiune din galerii :D eu o sa vad filmul in weekend, la maratonul filmelor de groaza. abia astept!
So.aLone pe 25 noiembrie 2014 01:12
multumim George.
Mr.Halloween pe 12 Mai 2015 23:33
Wow!
Un film care chiar m-a speriat. Merita vazut, are multe scene spooky...
AndreBlack pe 27 Noiembrie 2014 22:00
Foarte bun filmul . Mai mult este un documentar horror foarte bun . Te tine in suspans pe toata durata filmului si are multe momente ''scary'' . Il recomand , merita vazut !!
geogeo113 pe 06 Decembrie 2014 22:28
Deci e un film prea prost gandit prea idiot..totu se intampla fara a avea vreun sens logic...cativa oameni se plimba prin catacombe ca apoi SA CE? cativa dintre ei sa moara iar 3 dintre ei sa supravietuiasca? E RETARD FILMU...cel putin ultima faza cum sa iesit din canal...a sesizat careva cum erau ei pozitionati si cum au iesit?...FILM DE CACAO
M@ryus pe 16 decembrie 2014 01:10
Daca nu ti-a placut tie nu inseamna ca e "film de cacao". Pentru genul in care se incadreaza este un film reusit. Trebuie sa te astepti sa vezi lucruri anormale si "fara sens" la filme horror/mister, asta e si ideea, altfel ma uitam la un documentar pe Discovery.
mira_mj pe 30 ianuarie 2016 22:36
Ca sa stii si tu, pentru genul asta de filme, e un film muuult peste medie.
LoreDanna pe 30 Octombrie 2014 19:44
N-a fost rau! N-a fost rau deloc, fata de alte productii recente, care mi-au lasat un gust amar. Povestea - destul de interesanta, desi cam multa, as fi dorit mai multa actiune, si mai putina vorbarie, dar per total, e un film bun. Evident, s-ar putea gasi extrem de multe puncte slabe, dar nu cred ca are rost sa fac referire la ele acum.
VasyL pe 18 Noiembrie 2014 21:37
Cel mai bun film in stil documentar !
L-am vazut la cinema cand a aparut, si acum mi l-am luat de pe net sa-l mai vad odata. Este poate cel mai bun film filmat in stil documentary de pana acum, este filmat foarte bine si de buna calitate cu echipament performant, nu tremura camera si nu se falfaie aiurea ca in alte filme de gen...Recomand, de vizionat alaturi de prieteni !
cata_rator pe 23 Noiembrie 2014 08:46
Vizionabil
La inceputul filmului mi-am spus: inca o pocnitoare de film facut de cativa studenti din banii de paine si de tigari pe o saptamana si filmat cu telefonul mobil dar, spre marea mea surprindere, pe parcursul vizionarii a reusit sa ma captiveze intr-o oarecare masura.
A nu se intelege ca e genul de film "must see" dar se poate urmari intr-o dupa-maiaza libera fara a crea sentimentul ca ai pierdut chiar inutil timpul.
In absurditatea lui reuseste totusi sa fie interesant.

cinemacritic pe 25 Iunie 2016 19:33
nasol rau
Cica teroare...auzi dom'le:)))))) Ce sa ma terorizeze?Cum vine scheletul si ma musca de gat? hahahaha ce pacaleala de film, la inceput m-am plictisit cumplit si mai este filmat si in genul found footage dar naspa rau...se ameteste ala cu camera parca se pisa pe el:))))
dragos__81 pe 20 Decembrie 2015 18:23
slab
O mare pierdere de timp...Nu stiu ce au vazut altii la filmul acesta!
blackpussycat pe 10 Octombrie 2014 11:10
interesant
mi se pare bun vreau neaparat sa il vad :)
si asta la cinema clar :d

tzatzocach pe 09 Decembrie 2014 01:49
Sperante.
Nu stiu ce ati vazut voi asa frumos la acest film, ca mie unul nu mi-a placut, sau mai bine zis, nu m-a atras cu nimic, nu am ramas cu nimic surprins la final.
Poate sa zic, ultimele zece minute, ca in rest, un film tras de par din toate punctele de vedere pana a chelit de tot. Si apropo, am vazut comentarii mai sus, cum ca aceasta nota ar fi mult prea mica, daca si la acest film nota sapte e mica,sa fim seriosi totusi.

Ca sfat: Inainte de a vedea acest film, cautatI-va altul ;) va puteti pierde timpul cu ceva mai bun ,sigur; va zice asta o persoana care a vazut peste 800 de filme.

Sorin87 pe 24 Noiembrie 2014 18:18
Foarte bun horror-ul, am putut vedea filmul doar cu becul aprins, spre final a fost prea de tot
Tim22 pe 28 August 2015 15:40
O mare pierdere de timp. Actorii au fost foarte superficiali.
tonymaestrul pe 07 Aprilie 2015 21:26
un film foarte bun .... nu chiar horror dar te tine in suspans. Foarte buna ideea fimului... iar sfarsitul are legatura cu titlul filmului
SmurfK pe 11 Februarie 2015 16:35
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
user-5c6864cac165d pe 21 Noiembrie 2022 23:10
Filmul a fost bun atât am de spus am avut așteptări mai mari sincer
amalusa pe 21 Octombrie 2022 14:06
Boring, ar fi putut fi mult mai interesant daca se si intampla ceva horror, ca in the descent, nota 3
claudiu-daniel-lugoj pe 01 Ianuarie 2016 21:43
Un film bun cu mult mister si suspans tipic regizorului care tensiunea se duce aproape la extrem.Un film in continua miscare cu camera mobila.Tot filmul e un fel de documentar cu camera in mana.Interesanta ideea aceasta.
emy_sinaia pe 10 Mai 2015 09:31
Un horror cu demoni prin celebrele catacombe ale Parisului.
XShadowX pe 18 Martie 2015 14:30
Interesant....
Un film bunicel cu un subiect si o poveste interesanta plus un final ciudat putin , recomand spre vizionare macar o data in viata , sunt de acord cu mai multi useri de mai sus si sustin ca nota e mult prea mica insa nici prea departe de adevar ;)
kakapiciu pe 04 Martie 2015 12:35
Un pic confuz filmul mai ales finalul care nu spune nimic.
tc_cosmin pe 01 Ianuarie 2015 01:53
Un horror deosebit care m-a lăsat cu gura căscată, filmul subliniează foarte mult elemenetele macabre aflate în catacombele Parisului. Recomand.
blizzard17x pe 20 Mai 2017 00:02
Ocult
Este o capodopera. Bineanteles, nu ma refer la standardul ,,cinematografic..
Acest film este o capodopera a vietii si a cunoasterii sale. Vedem clar ca fata are cunostinte de filozofie si stiinta insa inainte de a-si aventura fiinta fizica intr-o astfel de calatorie spiritul sau nu a fost purificat. Caderea este intodeauna binevenita, o data ce ai ajuns in iad nu ai altceva de facut decat sa urci. Ca si practicant al ocultismului, acest film a fost o poveste a vietii mele, a noastra, a mortilor si chinurilor prin care am trecut. Cert este ce lucrarea noastra sprijinita pe demoni sau ingeri are ca si scop zeificarea. Filmul este extrem de complex, si daca esti un practicant al magiei stii exact ce doresc sa spun. Doar prin rectificare putem urca spre abis si doar cu si mai multa rectificare putem cobora spre paradis. A stii totul despre nimic si nimic despre totul este chemarea… citeşte

xerses pe 14 Decembrie 2014 19:58
Interesant film, putin cam macabru in unele secvente....
Dana04 pe 06 Decembrie 2014 23:26
Fain filmul, interesanta ideea cu catacombele. Merita vazut ;)
tatucu_alin pe 14 Decembrie 2014 20:18
un film neasteptat de bun.
foarte bine scris,jucat si regizat.

raulpop pe 24 Noiembrie 2014 22:57
documentar horror
Am mai auzit eu de mai multe tuneluri ascunse și tot felu de pasaje secrete pe sub orașe. După ce am văzut filmul, m-am pus pe documentat. Dar, legat de film, este unul bun. Nu e film Horror cu fantome și povești bântuite. Dar te pune pe gânduri filmul ăsta. E un documentar care tinde spre Horror. Filmul în sine nu e fascinant. Sau cel puțin pentru mine, cel mai interesant din tot filmul este povestea ascunsă în spatele catacombelor. Am stat aproape o zi întreagă și am tot căutat informații despre catacombe. Revenind la film, e bun, nu extraordinar din punct de vedere al cinematografiei, dar este obligatoriu de văzut pentru acele catacombe care te pun pe gânduri
hell_king pe 18 Noiembrie 2014 22:31
ajutatima
va rog frumos unde dau sa ma pot uita la film ca nu stiu si nu gasesc
ddonpandy pe 21 noiembrie 2014 01:27
daca nu stii si nu gasesti ia si tu de aci http://serialetraduse.ro/as-above-so-below-2014/
Kuhaylan pe 09 Decembrie 2014 16:17
.....................................................
camelia_camy_oana pe 07 Octombrie 2014 20:46
cat este biletul ,au voie copii de 14 ani?
ne lasa daca avem pe cineva cu buletin sau mai multi care au buletin?

vitalariu_florin pe 13 Septembrie 2014 12:17
cum e filmul?
o fi bun? la vazut cineva? .................................................
BloNndu pe 13 septembrie 2014 15:41
Da , aseara l-am vazut , dupa parerea mea , merita vazut :) , e un film bun cu o poveste buna, captivanta si fascinanta la randul ei :) !
vitalariu_florin pe 11 octombrie 2014 00:56
trebuie peste 18 ani
roberto_roberto pe 16 Septembrie 2014 20:04
pe filelist nu este,
de unde sa il descarc va rog?

denis24 pe 17 septembrie 2014 02:32
La cinema.
NeaguGabriel pe 23 noiembrie 2014 19:57
Cum sa fie pe net in mijlocul lui spetembrie? Si daca n-ai un 15-20 de lei de cinema....

Film - As Above, So Below

As Above, So Below

(2014)