Păreri Art School Confidential

(2006)

Şcoala secretă de arte

irina radulescu pe 29 Aprilie 2008 00:09
Ma intreb mereu pe ce criterii se bazeaza cei care traduc titlurile filmelor si aproape niciodata nu reusesc sa inteleg. Insa in acest caz socul este foarte mare: pai bine mai oameni buni, induceti telespectatorii in eroare! Cum ati ajuns de la titlul original ART SCHOOL CONFIDENTIAL la SCOALA SECRETA DE ARTE MARTIALE? E socant.
Lasati fratilor titlul in limba engleza

liviuneagu pe 7 iunie 2013 02:23
Ai citit titlul filmului la "Gazeta de perete" a Şcolii generale? De unde ai "scornicit" faza cu "artele marţiene"??? Ha, ha, ha!
Vegetarian pe 18 August 2012 16:02
Este un film potrivit si pt lista : Copii - probleme solutii = scoala = violenta , crime in campus universitar . ..
...Spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului )
citeşte

CANTALUP pe 28 august 2012 21:06
A iubi inseamna a suferi , si cum multi fug de suferinta , putini stiu sa iubeasca . Doar barbatii trebuie sa iubeasca si sa sufere intro relatie ?
matew10 pe 28 Ianuarie 2011 10:56
La prima vedere un nou film despre adolescenti previzibil, plictisitor si fara viziune de ansamblu. In esenta exista realism cu valente tragice pe alocuri comic grotesc si replici taioase. Malkovich este la inaltime ca intotdeuna.
alex_il_fenomeno pe 28 Iunie 2011 17:54
o productie foarte reusita , un film care aduce dupa el mult dramatism si iti transmite o ambitie uriasa ! nu ai cum sa ramai indiferent la el !
reivan pe 19 August 2013 16:10
Si pana la urma ce e arta?! Oamenii tind spre mainstream sau vor sa fuga spre polul opus. Filmul se bazeaza pe cosntructia personajelor , una simpla , personajul principal fiind hulit de colegi chiar si de familie e trezit la realitatea crunta.
Ar trebuii sa injur prea mult ca sa-mi exprim parerea asa ca ma abtin :)
A , prima jumatate a filmului e excelenta. Finalul e kitchos si pute a happy end. 7 / 10

liviuneagu pe 07 Iunie 2013 02:26
Şcoala Secretă de Arte
Un film acceptabil; se putea şi mai bine. Realitatea învinge imaginaţia, sau invers?
cosmin742000 pe 25 Aprilie 2013 23:29
Citez din sinopsis "Realizat de regizorul " si eu care credeam ca e regizat de sculer imatriterul , se pare insa ca el a scris doar sinopsisul , cer scuze sculeri - matriterolor pt nedreapta comparatie