Păreri Arctic Blast

Furtună de gheață

Manusa pe 19 Martie 2011 23:08
Destul de bun filmul, mi-a placut. Desi m-am gandit de doua ori daca sa ma uit la el sau nu, pana la urma a meritat.
adry.ro pe 12 Iulie 2011 11:13
Pierdere de timp
Film realizat in stilul celor din anii 90' Tinand cont ca este facut in 2010 nu pot sa-i dau mai mult de 2. Aceasi poveste clasica in care un inteligent salveaza lumea, ramane cu fata ... bla bla bla.
bizonul pe 01 Iulie 2013 06:45
Dupa saptamina de "indiene" pe National tv., binenteles ca acest film pare super, la acest post..
vimishor pe 20 Februarie 2013 18:46
Un film demn de popcorn si o bere/cola. Nu exceleaza la nimic, dar nici nu te plictisesti. Per ansamblu, un film bun de vazut in weekend.
Vegetarian pe 23 Februarie 2013 12:54
La inceputul filmului canadian scrie ca la cativa km de sol este cosmos si temperatura este de - 95 grade .. Secventele cu tinerii inghetati instantaneu in mare sau pe plaja , probabil sunt vazute de miile de kinezi care urmeaza sa plece in curand pe Marte , pe Luna , si de bogatii care in viitor vor pleca de pe Pamant . E pacat sa investim in constructii pe Pamant pt ca oricum vor fi distruse peste 4 miliarde de ani ..

Interesante imagini cu vapoare de croaziera blocate langa maluri inghetate precum navele exploratorilor in Antarctica ..

A fost la National tv
Vineri, 14 Sep 2018 21:00
Luni, 17 Sep 2018 23:15
14 mar 2015 .
Universal 23 feb 13 ora 11

Criogenia salveaza omenirea . Mai multi oameni care au cazut cu masina in lacuri cu apa la limita inghetului , siau revenit dupa mai multe ore de stat sub apa ..
Filmu… citeşte

CANTALUP pe 24 februarie 2013 23:08
Filmul este o simulare realista a unui dezastru . Toate informatiile se bazeaza pe cercetari ample . Va sfatuim sa le folositi doar daca viata va este pusa in pericol si oricum o faceti pe riscul dvs ..
Koosmiin pe 14 Martie 2011 15:26
Arctic Blast
Nu este extraordinar filmu, dar nici nu este de neglijat...deci pe scurt nu te plictisesti privindu-l ;)
mtraianc pe 05 Noiembrie 2013 14:32
pierdere de timp
la minus 40 grade , ba minus 60, ba minus 10 , cei din siberia fac baie ,, si uite asa apare meteorologul de serviciu calculeaza traiectoria rachetelor balistice si salveaza globul
BiaB pe 31 Martie 2012 13:59
Pai este destul de bun cam plictisitoare tema,adica mult prea uzuala.Ei bine mai sunt si filme care au o tema uzuala insa care o transforma,o modeleaza intr-un mod mai interesant..Insa acesta nu se afla printre acele filme ..Oricum,merita vazut..
marc_mihai pe 21 Martie 2011 16:35
Cumplit ce-si face omul cu mana lui....Doamne fereste sa se ajunga intr-o astfel de situatie...Per total un film bun....
hansmuller pe 24 Octombrie 2016 02:13
Slabut
Filmul este slabut nu se poate compara cu ,,The Day After Tomorrow,, desi a fost facut dupa acest film in anul 2010. Efectele speciale care sunt niste fumuri si nimic altceva ... nici o tensiune, nici o traire in acest film. Fasss ! Un film low-budget iar nota 3,9 de pe IMDB este corecta ! In schimb afisul filmului este bine facut : ) :)