Păreri Annie Claus is Coming to Town

(2011)

Fiica lui Moș Crăciun

Bogdan.Alexandru pe 26 Martie 2017 00:54
Pentru pasionatii de filme marca "Diva Universal"
Mereu mi-a placut sa vad filme de Craciun primavara, vara sau cu cateva luni inainte de venirea iernii. Unul dintre motivele pentru care fac acest lucru este acela ca in felul acesta nu mai intervine "perioada sarbatorilor", in care orice film de iarna, fie el cat de mediocru sau cretin, ni se pare foarte bun.

Nu stiu de ce, dar filmul imi creeaza impresia de o seara acasa, singur, mancand ceva si privind un film pe "Diva Universal". Genul acela de filme fara prea multa actiune, fara momente care sa te tina in suspans. Filme usurele, pe care le intelegi chiar daca mai faci si altceva in timp ce te uiti la televizor.

Cu toate acestea, nu mi s-a parut chiar atat de rau. Mi s-a parut destul de buna interpretarea Mariei Thayer, cu toate ca din punctul meu de vedere rolul ei a fost poate prea dus la extrem (aici ma refer la bunatatea si naivitatea exagerata).

Nici pe departe sa-l tin minte multa vreme de acum, dar mi-a mai inveselit putin o alta seara in care chiar nu am altceva mai bun de facut.

Nota: 6