Păreri Angel-A

(2005)

Înger în Paris

robbiex2 pe 07 Mai 2010 14:26
ANGEL-A ramane in top 10 al celor mai bune filme vazute de mine.Am dat intamplator peste acest film si ma bucur enorm ca l-am vazut la 3 dimineata pt prima data.
Exceptional film !!! In sfarsit un film BUN vazut in ultimul timp...
Film frantuzesc, glume frantuzesti, actori putini..totul redat in alb-negru.
Recomand filmul.Un must see !!!!!!

olga08 pe 14 decembrie 2010 19:38
ce alte filme bune mai recomanzi? :D
veronica210 pe 12 Iulie 2010 04:14
"nici macar nu ma pot sinucide in liniste.si atunci trebuie sa fie cineva care sa ma enerveze.nu merit si eu un minut singur? sa pot pleca cu demnitate! nu puteai sa-ti alegi alt pod ..n-ai vazut ca asta era ocupat??" =))) :))
un film dragut per ansamblu. inceputul e chiar foarte bun.....razi la ce situatii disperate ajunge Andre si metodele prin care il salveaza frumoasa blonda..:)) apropo..pt cei care l-au vazut.. sa fac o mica paranteza...faza aia de la politie cand il roaga pe ala sa l bage in puscarie...si politistul crede ca e la camera ascunsa=))) doamne!.amuzanta rau !,,,,in fine.....cat despre final , cam tras de par :)..de asta i-am dat doar 8 ..
mtraianc pe 27 octombrie 2011 23:55
tot la politie ,, cele doua picioare ( suturi ) date in usa :)
Andreeia pe 22 Mai 2010 00:06
Exceptional
Mi-a placut enorm. Original, un film care chiar merita nota 10 din partea mea. Povestea e inedita, actorii interpreteaza perfect, iar limba franceza ii da o nota de mister si eleganta totodata. Il recomand cu caldura tuturor celor care iubesc filmele adevarate.
adrianradu pe 24 Septembrie 2010 20:35
mi-a placut mult.. momente de comedie si faze romantice,.. un film excelent, nu trebuie ratat
ghipsoiu pe 05 August 2009 07:35
Intr-adevar unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut(si am vazut destule); o adevarata capodopera a cinematografiei.
alex_il_fenomeno pe 11 Mai 2012 14:07
mama , ce film ! total neasteptat fata de ceea ce ai putea crede ! pe drept cuvant Luc Besson a reusit o adevarata super-productie de gen ! dupa inceputul mai greoi , totul explodeaza o data cu intalnirea celor doi protagonisti , ce reusesc sa pastreze o atmosfera atat de comica si totusi emotionanta in acelasi timp , presarata cu tot felul de rasturnari de situatie , din care cateva chiar fabuloase ( ultima scena este cel putin geniala , reusind sa intregeasca acest tablou uimitor ) . de urmarit si revizionat , intrucat este nemaipomenit !
cristina_dili pe 12 Iunie 2010 21:52
Sa mai spuna cineva ca filmele europene sunt proaste ............ !! Un film de exceptie , la fel si filmul german ,,Nebun,descult si indragostit ,, vi l-e recomand cu cea mai mare caldura , nu o sa va para rau ,nici de unul nici de altul , vizionare placuta !!!
G2015131 pe 4 martie 2012 15:55
Dumnezeule ce poti spune aici, cine are tupeul sa afirme asta, ca filmele europene suck, inseamna ca nu merita sa vada asa ceva, sa ramana in gradina Transformers. Sunt de acord ca "Barfuss" aka "Nebun..... si indragostit" e foarte bun, mult mai bun decat acesta nici nu exista grad de comparatie intre cele doua.
daknorion pe 06 Ianuarie 2011 00:50
frumos
foarte bun filmul.....interesanta abordarea peliculei in alb-negru.....sincer n-am mai vazut un film alb-negru facut in anii 2000 :D....sfarsitul lasa de dorit....cel putin atunci cand Angela se ridica la cer......ca aiurea;))
xerses pe 11 Decembrie 2015 15:19
Film cu mesaj puternic: te salvezi iubindu-te mai intai pe tine, acceptandu-te...
andyy pe 02 Martie 2014 23:15
Incantator...un film care reuseste sa te dezgoleasca de ceea ce se vede in exterior si sa scoata la lumina interiorul tau, asa cum e el, Un film care incearca sa te ajute sa te descoperi asa cum esti tu, cine esti tu cu adevarat.
cosmin_kedii pe 08 Mai 2013 18:36
Un film pur și simplu excelent. Actorii sunt fabulosi așa cum este si povestea.
MNarcis pe 07 Decembrie 2012 13:14
Un film care m-a fermecat pe durata vizionari lui. Filmul este foarte amuzant (atat prin replici, imagini, cat si prin povestea filmului in sine), insa si personajul principal este foarte haios (prin trasaturile lui fizice, prin caracterul sau ironic). Un film foarte bun pt relaxat, o pelicula care te va binedispune cu siguranta.........un film care merita vazut!
mtraianc pe 27 Octombrie 2011 23:52
minunat si simplu
cine nu la vazut pina acuma , sa caute si sa se uite la el ,,neaparat ,, fiti atenti la
discutia din fata oglinzi

mh404 pe 26 August 2010 01:49
TREBUIE SA VEZI ACeST FILM
2 cuvinte : Super tare ! Trebuie sa vezi acest film.Este un film pt. cei care sunt sensibili si le plac filmele mai sensibile ca sa spun asa.
klaudya_e pe 16 septembrie 2010 13:30
nu sunt sensibila:) de ce consideri ca filmul asta este sensibil?
FlorinMovieFreak pe 28 Martie 2011 15:40
superb
wooohoo pentru simplitatea care pisa-n c_r extravaganta! :)
TheGreatOne pe 26 Februarie 2008 20:00
Doar cel mai tare film vazut vreodata. Arata maestria conversatiei simple si lipsa efectelor speciale (cel putin la inceput) ca neffind folositoare pt a prezenta o poveste fara cusur.
chestii dezamagitoare...(pt cateva secunde) ar fi efectele din final,per total , filmul e no1 in "my book"

andu7zu pe 13 Noiembrie 2010 09:36
Vreau sa vad
miar placea mult sa vad filmul cred ca in week end ul asta o sal iau si eu
nicoux pe 07 Mai 2012 11:20
Un film de Luc Besson ce ii defineste stilul si ii confirma talentul, cu limba franceza parca nu prea e nimerit.
silv_xd_tweety pe 22 Mai 2010 01:16
Un film superb , pe care daca il urmaresti cu atentie .. ai ce invata din el si desprinzi niste sentimente foarte frumoase din el
blackmore pe 12 Decembrie 2019 23:56
Singurul film de calitate al lui Luc Besson...............................
PrincessMARIA pe 10 Martie 2017 10:48
Exceptional
Cel mai frumos film vazut in viata mea, cu o lectie de viață, nespusă mai bine !!! Recomand din tot sufletul
andystarx pe 04 Martie 2017 01:22
Un film neasteptat de bun,cel putin pentru mine,urmarit la recomandarea unor bloggeri,ca film motivational ! Jocul actoricesc este bun,muzica,nu este o capodopera ,dar Luc Besson ,a facut o treaba extraordinara ! Merita vazut odata,de orice cinefil !
G2015131 pe 04 Martie 2012 15:52
Nu stiu de ce are nota asa mare
Am vazut destule filme frantuzesti mult mai bune. Nu am gasit o comuniune intre actori, mai mult joaca teatru decat film, parca te astepti din cand in cand sa se uite spre camera facand cu ochiul la tine ca sa te prinzi ca a fost gluma. Sincer mie nu mi-a placut, nimic spiritual, poate e doar problema mea ca sunt pretentios la filme, ori poate ca nu inteleg eu stilul lui Besson.