Păreri Anastasia

(1997)

Anastasia

Cristi Weed pe 11 Mai 2008 20:11
Soundtrack de exceptie ! DE EXCEPTZIE !
moon star moon pe 6 noiembrie 2010 15:47
foarte bun ai dreptate dar sunt unele si ami bune
Sergiu.Lobont pe 14 Noiembrie 2010 02:59
Ce fir epic... ce poveste... dar si mai si... ce coloana sonora. Unul din ingredientele obligatorii ale oricarei copilarii frumoase.
ciobotaru pe 27 Noiembrie 2009 01:40
20th century fox
o productie 20th century fox , filmu este extrem de reusit , un film emotionant pentru intreaga familie , il recomand din tot sufletu mai ales acum in prag de CRACIUN
Mikala pe 05 Iunie 2009 14:12
Doamne cat ma mai uitam la desenul asta ... mi`a placut foarte mult !
StillHere pe 22 Iunie 2009 16:30
e super....si coloana sonora in special.....nu-i de mirare ca a castigat premiul oscar
StillHere pe 22 iunie 2009 16:35
adica a fost nominalizat la oscar....
Popa Adriana pe 26 August 2003 19:58
De cand am auzit de povestea Anastasiei, a devenit aproape o obsesie. Am un poster (de fapt, afisul pentru film)la mine in camera, am vazut toate filmele despre acest subiect si, bine-inteles, mi-au placut in mod special desenele animate cu ea. Am cumparat o caseta video si o vad cel putin o data pe saptamana. Ma gandisem sa infiintez si un fan club Anastasia in orasul meu si poate chiar am sa fac acest lucru! E cu adevarat o poveste minunata si ideea de a o transforma intr-un film de animatie de succes a fost extraordinara! Felicitari celor ce au facut acest vis sa devina realitate!
WEbster pe 28 Februarie 2011 15:18
Au trecut multi ani de cand am vazut pentru prima oara Anastasia, pe VHS inchiriat (destul de rar). Cu toate ca acum observ multe lacune la nivelul scenografiei sunt la fel de incantat de poveste, de intriga, de imagine dar mai ales de coloana sonora. E o adevarata placere sa revezi animatiile ce ti'au marcat copilaria!
Crepsley pe 8 martie 2011 01:29
ai un vot verde de la mine :))
portofel pe 24 Ianuarie 2011 12:40
o animatie de nota 10! mi-a placut foarte mult si mai ales ''once upon a time in december'',de neuitat!....
Bianca Manea pe 22 Iunie 2007 18:54
A fost probabil cel mai reusit film de animatie. Mie cel putin imi place la maxim si il consider preferatul meu! Pentru cei care nu l-au vazut inca: nu-l ratati, e extraordinar!
danielopol radu pe 03 Septembrie 2007 12:51
cel mai reusit film despre supravietuire celei mai mici fice ale familiei romanov
danymury pe 11 Aprilie 2011 14:58
o capodopera in randu animatiilor...exceptional, foarte tare recomand!!!
alexandrasunt pe 15 Martie 2011 17:08
cand aveam 6 ani cand l-am vazut prima oara si din cat tin eu minte mia placut mult
malu pe 05 Iunie 2008 19:04
minun at il vad zilnic
Laurica333 pe 25 Decembrie 2011 16:52
Prima data cand am vazut filmul eram in clasa a II-a si l-am primit de la Mos Craciun pe caseta video, ce-i drept nu prea l-am inteles, dar cu timpul revazandu-l mi-am dat seama ca este o capodopera. Un film de nota 10 , iar coloana sonora este divina!!
cojy pe 07 Mai 2010 19:28
RASPUTIN,RASPUTIN...
O forma romantata a unei povesti adevarate mult mai triste...normal ca in filmulet nu se putea aminti despre presupusul adulter al imparatesei cu acest calugar misterios si nebun ce a intrat in legenda prin moartea sa...filmul este emotionant iar melodia Once upon a december va ramane mult timp in memoria celor care au vizionat animatia...
mihaela pe 11 Decembrie 2008 19:47
vreau si eu acest film minunat
aidiul meu este ionelasimihela

Assasiyn pe 24 Decembrie 2016 11:35
Astazi trecand de pe un post pe altul am revazut acest film minunat,
Vazandu-l la o varsta foarte frageda, nu imi mai aminteam nici o segventa crezand ca il vad pentru prima data (asemeni printesei care nu isi amintea trecutul ei). Dar totul a venit ca o revelatie in momentul in care printesa a deschis cutia muzicala, aceea melodie mi-a readus amintirile copilariei.
Un film dea dreptul superb si merita vazut.

starsbery pe 26 Aprilie 2014 17:52
Un film superb!! Povestea este extraordinara. Catelusul care a fost ingerul pazitor al Anastasiei , certurile copilaresti dintre Dimitri si Anastasia care s-au transformat incet in iubirea celor doi si Rasputin cadavru in descompunere acompaniat de liliacul Bartok sunt doar cateva din scenele care m-au impresionat in mod placut. Bine inteles coloana sonora de exceptie a adaugat magie filmului. :)
10 Stelute cu felicitari de la mine ^_^
P.S. Poate credeti ca e doar un "desen animat" pe care l-ati vazut cand erati mici dar filmul asta e mult mai mult decat atat! Daca l-ati vazut doar in copilarie va recomand sa-l revedeti. :)

PaulCristian pe 03 Ianuarie 2014 15:32
s-au inspirat nemaipomenit din realitate; cu dinastia Romanov, Rasputin si tot restul. Cat despre coloana sonora, fara cuvinte!
Iulidesprefilme pe 03 Februarie 2013 13:15
Un mister al secolului XX, povestea unei prinţese pierdute, face subiectul unui grozav film de animaţie...
narcisson pe 25 Iunie 2012 17:46
Anastasia
Pentru cine este interesat de putina istorie in legatura cu familia regala a Rusiei si mai vrea sa vada si o poveste de dragoste foarte frumoasa, ii recomand acest film din toata inima. Dimitri si printesa trebuie sa treaca prin multe peripetii pentru a dovedi cine sunt si de unde vin, in final reusind acest lucru. Cu toate ca povestea nu este in totalitate adevarata, filmul te va tine in suspans cap-coada. Despre soundtrack nu mai este nimic de comentat, este minunat. Personal nu am mai vazut aceasta animatie superba pana acum, dar sper sa mai am ocazia sa o vad peste ani. Nota mea este 8-Foarte bun.
xerses pe 12 Mai 2012 12:05
Este o animatie care merge rapid la suflet.Muzica grozava, poveste frumoasa, personaje simpatice.
kakapo pe 29 Octombrie 2011 08:38
...e greu de zis ce-i mai frumos la filmul asta...modul cum li s-a dat 'viata' personajelor...muzica superba...oricum, face parte din categoria filmelor pe care trebuie si mai tarziu, vrei sa le revezi cu aceeasi emotie si placere ca prima data...
Mihai2508 pe 27 Septembrie 2011 21:56
O animatie care imi aduce aminte de copilarie,are o poveste foarte frumoasa si o coloana sonora exceptionala, mai ales melodia "Once upon a december". Merita vizionata, ce pacat ca nu se mai fac astfel de animatii in ziua de azi.
Sidoniaaa pe 06 Octombrie 2010 23:32
Tin minte ca aveam in jur de 4-5 anisori cand am primit cadou caseta cu filmul acesta de la parinti,De atunci sunt fermecata de aceasta animatie si de poveste(atat de cea prezentata in film cat si cea reala)
Un film superb iar coloana sonora este de exceptie!
Te prinde acest film

MirceaCeaTanara pe 09 Iulie 2010 10:39
Muzica, povestea, vocile, totul este minunat la Anastasia, O CAPODOPERA!
Matzulicius pe 26 Aprilie 2010 22:17
Un desen marcant. L-am vazut cand eram foarte foarte mica si melodia Once upon a december mi-a ramas in minte.
XShadowX pe 25 Ianuarie 2015 12:56
BEST animation EVER
Un clasic al animatiilor in special pentru fetite :P
cosmin_kedii pe 09 Septembrie 2013 09:29
Anastasia este un desen animat foarte interesant și amuzant . Imi place acest film din copilărie
Miiku pe 23 Decembrie 2012 14:19
Exceptional film, cred ca aveam 10 ani cand l`am vazut. o.o
Audrey19 pe 07 Aprilie 2012 23:14
Cea mai tare animatie ever am avut si papusa anastasia e genial filmul si coloana sonora si tot dar dezamagirea mea a fost ca nu era Disney...da nustiu de ce insa indiferent e cea mai tare animatie
MerryLu pe 29 Ianuarie 2011 18:50
o animatie minunata.... imi aduc aminte ca am vazut-o la 12 ani de craciun la tv ,doamne cat am mai plans... e minunata
mihaelatb pe 11 Octombrie 2010 14:10
comparabil cu frumoasa si bestia, la fel de frumos si la fel de romantic !
ramonikramo pe 27 Septembrie 2010 13:48
O amintire foarte frumoasa din copilarie este insusi acest film.
cetateanu pe 07 Septembrie 2010 13:43
Am vazut ! Imi place coloana sonora ! Foarte dragut .
2000Dedee2000 pe 07 Septembrie 2010 11:10
Doamne , cat m-a impresinat filmul asta , la unele parti imi dadeau lacrimile !
roxi_mihaela2007 pe 02 Septembrie 2010 14:00
o frumoasa poveste de dragoste.....merita vazut la orice varsta
georgy_pav pe 29 Aprilie 2010 17:53
un film nu se face dupa aceste desene animate ? ar fi mult mai frumos
AS-ANA pe 12 Martie 2010 22:55
animatie
unu din cele mai frumoase filme :X cam primele vazute..lam vazut in autobuz..mia placut mai ales coloana sonora povestea...
Robyka pe 29 Decembrie 2009 15:47
Anastasia...
o animatie foarte reusita...ca toate filmele de genul asta, de altfel...merita vazut...