Păreri Alpha Dog

(2006)

Mascul necruțător

alin boby pe 15 Iunie 2007 00:53
n-am sa uit niciodata acest film
RoTaRel pe 13 Martie 2009 08:52
Super film !!!!!!!!
TREBUIE vazut !

mihai pe 12 Iulie 2007 23:21
superb filmu
robbiex2 pe 16 Aprilie 2010 13:08
Vazut prin 2008, si acum am cateva scene in minte pe care nu am cum sa le uit.Filmul este bun.intradevar, obligatoriu de vazut ! :)
RiZY pe 16 Mai 2008 21:49
Unul dintre cele mai bune filme care le-am vazut in ultimele 3 luni ! Il recomand tuturor !
Razvan Razy pe 12 Februarie 2007 23:01
e unu din cele mai tari filme vazute in ultima vreme
rrs85 pe 13 Noiembrie 2009 13:04
obligatoriu de vazut, chiar foarte... Emile Hirsch face un rol excelent, cred ca il prind bine rolurile de bad guy, de mafiot!
Precious_90 pe 24 Noiembrie 2010 16:10
Capodopera
Am ramas mult timp pe ganduri dupa ce am vazut filmul!Nu ai cum sa treci usor peste un asemenea film.Se gaseste cu siguranta in Top 10 cele mai bune filme care le-am vazut!Merita vazut!Luati-l cu toata increderea!
iPaul pe 21 Iulie 2010 12:36
inca un film in care Emile Hirsch isi face foarte bine treaba :)

e un must see!

bobby90 pe 25 Februarie 2011 04:03
wow
sincer m-a impresionat acest film cu toate ca lam vazut de 3 ori tot vreau sa-l mai vad. Foarte tare si foarte aproape de viata reala :)
Vegetarian pe 02 Noiembrie 2014 00:13
Acest film este reluat periodic si difuzat online la Tvr 1 . A fost in 2 noe 2014 . Putine filme sunt difuzate pe net , si reluate gratis de catre televiziuni ..
Salata_de_Vinete_cu_Ardei_Copt pe 3 decembrie 2014 03:00
Sunt de acord
So.aLone pe 16 Ianuarie 2012 03:03
Prostia.
In filmul acesta se regaseste o zicala:ca nu tot ce zboara se mananca.Acei tineri erau prea plini de ei si nu sau gandit delok cand au facut ce au facut,puteau sa remedieze totul dupa o zi de la rapirea copilului,dupa 2 doua zile la fel si la sfasit puteau dar daca au gandid [scz expresia] cu fundul!! Daca ar vedea din 100 de copii care fac afaceri cu droguri,se cred van damme si nu le pasa de ceilalti,poate 50 dintre ei ar gandi cand fac cv si nu ar urma ceea ce u facut ''destepti'' aia din realitate dupa care s-a luat regizorul pt a realiza filmul.
Vorador pe 11 Mai 2011 17:59
Alpha Dog este un film plin de suspans in care, ca spectator, ajungi pur si simplu sa te rogi ca finalul sa fie fericit. M-am saturat sa traiasca toti fericiti pana la adanci batraneti in filmele pe care le vad, dar acesta trebuia sa se temine altfel. Am stat incordat si… degeaba! Tristete mare(SCUZATI SPAMUL dar doar daca te uiti la afisul filmului iti vei da seama de poveste si finalul sau)! Oricum filmul este insiprat din fapte reale asa ca ar fi fost greu sa schimbe finalul(http://www.youtube.com/watch?v=ZjttnMkUtCY&feature=related aici puteti vedea pe criminalul real sau pe victima Nicholas Markowitz http://www.youtube.com/watch?v=9f1_PJWA9iM&feature=related,in caz ca cineva nu crede ca este inspirat din fapte reale).Tare mi-as dori sa avem si noi in tara asa legi aspre cu infractorii.
cojy pe 16 Aprilie 2010 23:47
OFFF!!!
Oricum ai privi,indiferent pe ce parte l-ai intoarce,Alpha Dog este filmul unei executii de o cruzime terifianta...nimic inaltator,nimic educativ.Un film ce m-a socat,pe care m-am chinuit din rasputeri sa-l uit si pe care nu-mi doresc NEVER EVER sa-l revad...
So.aLone pe 16 ianuarie 2012 03:07
auzi nimik educativ...poate nu ai scos u ce era bun din film mah,filmul a fost facut pt a invata sa nu faci cum au facut acei tineri,sau atunci cand ai ocazia sa pui stop la ceva care o sa iasa forte prost sa o faci,nu cum a facut justin.Aia ii idee filmului,si invatatura,atunci cand poti opri pe cineva sa faca ceva rau,oprestel pt binel;e lui si pt binele tau.
leo26 pe 20 mai 2018 19:31
Cojy sunt la sentimentul tau, film dupa parerea mea este o idiotenie.
cetateanu pe 17 August 2010 19:56
am incercat sa -l vad de vreo 3 ori dar nu am reusit noiciodata sa il vad pina la capat si rar mi se intimpla asa ceva
uNICK pe 16 August 2010 19:28
tare
nu cred ca am mai vazut un film asa bun de multa vreme , il recomand J.T are un rol interesant si il joaca bine ....de Ben Foster nici nu mai zic - prea tare ...merita vazut filmul
Sapientia pe 18 August 2012 18:45
"Dude, this shirt is fucking cool, Bob Marley is cool, you guys think the kidnapping is cool?"
Alpha Dog e unul dintre acele filme care cu toate ca cica este inspirat din fapte reale, nu prea are nici un efect asupra mea. Sigur, actorii probabil ca si-au jucat rolurile vietii in film si sunt cateva faze interesante dar in rest nu se intampla mai nimic. Abia astepti sa vezi ce se intampla, "cand explodeaza bomba" dar din pacate bomba este dezamorsata de cand fratele rapitului inceteaza sa mai apara. Punctul culminant, ia-l de unde nu-i.
PS: Ben Foster este un actor ce nu ar trebui trecut cu vederea.

JakeHoyt pe 9 august 2013 23:33
bravo sapientia...Ben Foster rocks!
Demonized pe 30 Decembrie 2010 15:02
Un film foarte bun dar cu un sfarsit tragic...:( Mi-a parut rau de baiat saracul chiar nu avea nici o vina..victima unor traficanti de droguri.
rozbonbon pe 26 Septembrie 2010 16:10
M-a impresionat enorm scena executiei...Nu cred ca as putea revedea acest film...Un fim dur ce este inspirat din fapte reale...trist.
1Simplu pe 20 Februarie 2010 10:31
l-am vazut pe tvr
si a scris la sfarsit... inspirat dintr-o poveste reala////?
So.aLone pe 16 ianuarie 2012 03:08
logik.
carmen_angelus_romila pe 07 Octombrie 2018 09:57
Patrundem pe taramul drogurilor si a vietii tenebroase al unor tineri americani, care desi dornici de normalitate, se rup de realitate si cad in patima prosteasca a orgoliului juvenil, ajungand chiar sa ucida si sa-si deteste existenta.
lavara_laiarna pe 22 August 2018 13:04
Filmu-i plin doar de ”tatuaje verbale” lascive și neinteresante....precum subiectul.
leo26 pe 20 Mai 2018 19:30
Vai mama lui.
Un film de rahat cu un limbaj de rahat, si un subiect vai mama lui. Actori buni, dar filmul este o mare pierdere de timp.
Iulidesprefilme pe 23 August 2017 10:23
Un film realist, puternic, dur, care se adresează deopotrivă adolescenților, părinților, bunicilor...fiecare are de învățat ceva din această cumplită poveste...Ultimul sfert de oră al filmului este cutremurător și jucat fără reproș...
Dragos.87 pe 16 Aprilie 2017 10:39
Foarte tare
Foarte tare acest film care te tine intr-o continua tensiune mai ales ca e si inspirat din fapte reale.Cel mai mult mi-a placut rolul facut de Ben Foster care imita perfect un drogat!Un film dramatic si realist pe care nu trebuie sa il ratezi!
andyy pe 19 Iulie 2016 00:44
Un film dur, despre destine pierdute in lumea drogurilor, conduse de catre parinti inconstienti, spre moarte. Finalul este cutremurator.
xerses pe 13 August 2015 11:17
Foarte bine redate trairile personajelor; filmul este bine realizat.
tonymaestrul pe 03 Noiembrie 2014 16:36
Intradevar un film super ok. Nu cu foarte mult actiune dar cu mult suspans si mult mister. Sfarstiul intradevar socheaza , iar actorii ( unii destul de tineri) isi joaca perfect rolul. Nota 9 cu felicitari
gbanescu pe 10 August 2013 14:42
Un alt film bun al lui N.Cassavetes, dupa "The Notebook"
Un film bine facut. Actorii joaca bine. Plusuri pentru J.Timberlake si Ben Foster.
radu3455 pe 05 Decembrie 2012 18:10
un film foarte bine regizat avand o distributie pe masura filmului mi-a placut si-l recomand nota mea este 9
kakapiciu pe 21 Noiembrie 2012 00:10
Un film la care trebuie sa ai inima tare sa te uiti. Intradevar traiesteti fiecare zi de parca ar fi ultima.
anonymous.6229028630c4f pe 04 Septembrie 2012 11:04
MNarcis pe 10 Noiembrie 2011 21:29
Foarte bun filmul, (ma gandeam la un alt deznodamant in mintea mea); un film emotionant, care merita vazut!
ValiG pe 21 Iulie 2011 16:34
supertare
Foarte realistic, si cam toti actorii au jucat impecabil, mi-a placut foarte mult filmul.
catasmile17 pe 28 Iunie 2011 16:08
un film bun care vrea sa le spuna tinerilor ca drogurile nu's de joaca ....
CoCaYn pe 18 Noiembrie 2010 13:51
Un film cu un final neasteptat lam vazut de 2 ori si lasi mai vedea......Chiar nu ma asteptam la un asemenea sfarsit , Trebuie neaparat vazut mai ales de cei ce sa da smecheri.....ca sa vada ce inseamna un anturaj !
drift pe 23 August 2010 01:10
filmul este foarte bun...dar e trist cum este omorat baiatul
alexcretu75 pe 13 Iulie 2010 12:57
Mascul
Un super film in care joaca si Justin Timberlake.Mia placut dar nu cred ca e interzis minorilor sub 18 ani.
pe 05 Iulie 2010 01:59
Alpha Dog – 2006
Un super film! Mi-a plăcut! Crud, violent dar frumos. Are tot ce îi trebuie unui film: acţiune, suspans, crimă, dramă, scene porno .. (după cum ar spune un coleg: curve, lăutari, băutură) În film este povestea unor dealeri de droguri din America, unde exista un restanţier cu plata…fratele lui este răpit, iar în final omorât. [...] citeşte
pisicuta1 pe 24 August 2014 00:44
da un film foarte bun!
cam asa gindesc copii de bani gata!
ar trebuii urmarit de multi tineri si apoi sa sa traga o concluzie!

JakeHoyt pe 31 Martie 2012 16:39
Ben Foster
Un film extraordinar cu o distributie de invidiat...Ben Foster, Emile Hirsch
misha666 pe 29 Aprilie 2011 20:18
enervant
nu inteleg de ce naba va apucati sa povestiti din film; ne intereseaza pareri asupra calitatii fratilor!!!!!!!!! urat!
Myrabella pe 06 Decembrie 2010 20:00
este un film interesant dar ku un sfirshit tragik sar putea zice...
margott pe 28 Ianuarie 2013 09:42
Ben Foster, ca de obicei in cam toate filmele in care l-am vazut, se remarca cel mai bine dintre toti intr-un film interesant, antrenant.