Păreri Aloha

(2015)

Aloha

malinasakuraelena pe 27 August 2015 21:13
Nu inteleg de ce are nota asa de mica! Filmul e chiar bun! Are si o poveste frumoasa , putin in ceata pe alocuri , dar in rest e bun
mihaelatb pe 07 Septembrie 2015 00:56
un film facut parca a-i da "vacanta" lui Bradley Cooper, dupa rolul din American Sniper. Deci: ochii albastri a lui Bradley Cooper, o poveste de dragoste trecuta si una actuala, putina mitologie hawaiana si peisaje superbe. Doi actori care au fost pusi pe generic pentru nume( Bill Murray si Alec Baldwin), dar care puteau fi inlocuiti de oricare altii. Un film slab care nu justifica pierderea timpului cu vizionarea sa.
carsley pe 19 Noiembrie 2017 23:42
Surprinzător de plăcut
Nu am citit review-urile înainte de vizionare, nici măcar peste trailer nu am aruncat un ochi. Mă aşteptam să fie un film siropos, cu o intrigă bine structurată, dar încă din primele minute aceste aşteptări au fost dărâmate şi chiar înlocuite cu o mică dezamăgire. Cu toate acestea, încet, încet, filmul a devenit interesant prin prisma jocului actoricesc al celor trei protagonişti care ridică scenariul, nu foate elevat de altfel, la cel mai înalt nivel posibil şi astfel se dovedeşte ca o distribuţie bună poate ridica mult un scenariu mediocru.
Per total este un film bun, de văzut zic eu, se pot scoate nişte concluzii utile din viaţa lui Brian, o viaţă destul de răvăşită şi lipsită de stabilitate.

Dragos.87 pe 07 Martie 2017 20:14
Mie mi-a placut filmul asta.O poveste relaxanta si echilibrata si niste actori talentati care sau descurcat foarte bine.
felicia_seceleanu pe 29 Ianuarie 2019 10:24
Conversatiile in tacere fac deliciul filmului. Si Bradley Cooper, care e pe de-a-ntregul aici. Mie mi-a placut povestea.
M.r.c.e.a.A. pe 10 Ianuarie 2019 01:31
Film tratament
Cand nu te simti bine te uiti la filmul asta si ceva se schimba.
emy_sinaia pe 27 August 2015 22:01
Un lucru e cert ca peisajele hawaiene sunt superbe, dincolo de o poveste usoara ca un soare de vara.
xerses pe 17 August 2015 12:47
Sincer, acest film nu a reusit sa-mi transmita nici macar un fior.
mtraianc pe 10 August 2015 00:12
nota 5,3 este corecta ,, , din partea mea ,,6,,
elena_samanta pe 20 Mai 2015 14:09
NU POT VEDEA FILMUL SI NU POT DA O NOTA MULTUMESC AM INCERCAT IN TOATE SITAURILE SI NU AM, PUTUT VEDEA ACEST FILM MAM ENERVAT
sc_iulian pe 28 mai 2015 00:09
Premiera in Romania 04.09.2015
eduard_stratan pe 6 octombrie 2015 16:17
Nasol, daca "mam enervat" ( rimeaza cu mam-mare)
cezarica98 pe 07 Februarie 2016 00:37
Decepționant
O pierdere de timp, cand nu ai ce face, te poti uita la cel mai nasparliu film. Pentru peisaje(putine) si distributie un plus, iar pentru poveste + interpretare, un mare minus. Pe Emma S. am indragito maxim, cu interpretarea din The Help, iar pe Cooper cu rolul din American Sniper, rolurile din pelicula de fata sunt la poluri opuse, nu au nici o noima, cu greu am rezistat pana la final. Dansul stupid a fost de toata jena. De evitat.
SYNDJ pe 01 Februarie 2016 00:11
Slăbuţ
Subiectul e cam zero. Merită văzut doar pentru actori. E plăcut şi amuzant pe alocuri.
sorin2015 pe 02 Noiembrie 2015 23:31
Nu vreau sa fiu foarte crud, dar acest film este unul dintre cele mai proaste pe care le-am vazut. O mare pierdere de timp. Am rezistat pana la final datorita celor doi actori din rolurile principale. Nota 5 din partea mea. Cea mai mica de pana acum pe cinemagia.
user-642af4ff6b13f pe 16 Ianuarie 2024 10:28
Mulți uitându-se la filmul ăsta văzând o distribuție foarte bună cu numeroși actori consacrați,îl așteaptă pe Vin Diesel cu vreo bubuială ceva. Ați greșit filmul pretenași.
balta67verde pe 23 Iunie 2020 10:48
Un film foarte relaxant si placut. Nu e recomandabil pentru cei care se asteapta la explozii, impuscaturi, urmariri cu masini, etc. Un fel de comedie romantica "varianta militarizata" .
Bogdan.Alexandru pe 03 Februarie 2016 16:36
Nu-i chiar cine stie ce...Ma asteptam la ceva mai bun.
Floricica233 pe 07 Ianuarie 2016 19:19
Nu m-a dat pe spate , nu recomand , mai mult pierdere de timp , are putine momente bune .
Costirik pe 26 Noiembrie 2015 18:35
La sectiunea "Imagini Aloha" e si una din filmul Adult Beginners:))) Bravo Cinemagia, ca de obicei niste amatori:)))
Piratu pe 07 Noiembrie 2015 01:28
Aloha (2015)- un Hawaii diferit
Cred că primele gânduri când vine vorba despre salutul hawaiian Aloha şi expunerea unui asemenea cadru într-un film, te duce cu gândul la o plajă cu nisip perfect, o coroniţă de aia înflorată în jurul gătului, un soare perfect de bronz, un ocean la înfinit…şi multe gagici cât mai despuiate. Oricum staţi linistiţi că filmul nostru nu vă va dezvălui aceea parte a Hawaii-ului chiar mai mult veţi fii dezamăgiţi în această privinţă.

Am vizionat acest film şi acum vă povestesc despre el, din mai multe motive: în primul rând că într-o anumită perioadă se vehicula că va fi un film excelent şi toate cele; m-am oprit până la urmă în dreptul lui că avea o distribuţie interesantă pentru genul comedie cu niste actori pricepuţi în acest sens (antrenaţi pe la Oscaruri cu nominalizări). Aici vorbim de Bradley Cooper cu o nominalizare la… citeşte

Nermis pe 05 Noiembrie 2015 01:29
Mi-a placut!
O comedie romantica foarte reusita, exact pe gustul meu. Recomand cu incredere!
clauditz pe 14 Septembrie 2019 18:01
Mie mi s-a părut relativ plictisitor. Acțiune destul de slab conturata, nu se prea înțelege din film. În final subiectul ar fi despre unde găsești dragostea, atunci când nu te aștepți. Însă nu e un film romantic.
mihnea_badea pe 09 Februarie 2016 14:52
Foarte bun filmul! Merita vazut. Povestea este emotionanta , locatiile sunt frumoase , actorii joaca bine . Nota 10+
Sorin87 pe 30 Noiembrie 2015 23:23
Este un film romantic ce exprima multa dragoste de tara
eusebiu.groza pe 20 Septembrie 2015 00:15
foarte ok actorii , peisajele , poveste de dragoste putina , mai pe sfarsitul filmului.
dido pe 11 August 2015 16:53
Imagini frumoase din Haway...
Si muzica foarte placuta.Cam atat despre filmul asta,un film de ,,vacanta" pentru niste actori foarte buni si muncitori dar care trebuie sa mai ia si ei o pauza....