Păreri Aladdin

(1992)

Aladdin

cojy pe 07 Mai 2010 19:35
Vreau si eu o lampa,ceva...
Alaturi de Ali-Baba,Aladin reprezinta cea mai cunoscuta poveste orientala,o veritabila lupta dintre fortele binelui si raului!Era si un banc dragutz:un cetatean arab scutura de praf la el pe balcon un covor...si un trecator il intreaba:"Probleme?Nu porneste?"
xanixade pe 06 Decembrie 2010 02:15
no, asta e chiar fain. merita vazut oricand. povestea e una dintre cele mai frumoase. pot spune ca e o capodopera de la disney.
Sebyzuq07 pe 01 Iulie 2011 21:20
excelent
aceste animati im aduc aminte de cand eram pushti,mi-a facut o deosebita placere sa le revad
danymury pe 11 Aprilie 2011 15:15
o animatie de la disney care a reusit sa ramana in inima copiilor si chiar celor mari...foarte buna animatia, nu te saturi de ea.
chiba_florin pe 22 Ianuarie 2011 17:03
obligatoriu
vechea poveste a lui Aladdin
SUPERBA
ce minunata e lumea desenelor animate..............

grim pe 03 Mai 2010 13:24
senzational
ideea de baza e intalnita in majoritatea productiilor Disney.felul in care au conturat storyline-ul e senzational.il recomand cu placere oricui.
e printre putinele productii la care partea de "musical" nu dureaza foarte mult si nu stirbeste din stralucirea filmului.

Narcis pe 22 Martie 2004 08:28
Pentru cei care iubesc desenele animate pot sa le sugerez ca sa vizioneze acest film animat. Este o comedie minunata in care "spiritul" face un rol mare si vocile sunt de exceptie. Merita vazut.
giuliana pe 01 Septembrie 2009 14:26
suuuuuuuuuperb
Disney e Disney, iar Alldin va fi mereu desenul meu preferat!Merita vazut .. plin de umor, vesel, cu multa aventura ....intr-un cuvant, superb!
hagiandrei pe 27 Martie 2010 13:02
Nu-i rau
E destul de buna animatia. Merita vazut filmul.
E in special , un film pentru ce-i mai mici.

Bb02 pe 28 decembrie 2011 18:00
nu trebuie sa-l vada numai cei mici!!
tony_mondyalu pe 10 Iulie 2022 10:47
fie ce o fi...asemenea desene animate nu se mai fac, orice varsta ai avea, poti urmarii cu drag aceasta animatie, este pentru toate varstele, si pe langa asta, erau si educative, cat de bine facute, cat de bine regizate...din cand in cand, ne face bine sa urmarim desenele copilariei
XShadowX pe 25 Ianuarie 2015 12:58
BEST animation EVER
un clasic al cinematografiei ! O animatie de OSCAR ! un MUST SEE
sillvik pe 17 August 2013 14:10
Supeerb.
Este unul dintre cele mai frumoase filme ale copilariei.
Sebastian96 pe 04 Ianuarie 2013 15:01
O animatie incredibila care merita vazuta mai ales cu familia!
Miiku pe 26 Decembrie 2012 11:09
Foarte furmos filmu, de mic mi`am propus sa il vad, dar nhu am reusit. Recent l`au bagat si pe disney si cum am prins ocazia , l`am urmarit .:)
Dar_kvampire pe 25 Decembrie 2012 18:02
Cel mai tare animatie foarte frumoasa povestea merita vazut 10
margott pe 14 Noiembrie 2012 12:51
O abordare foarte amuzanta a povestii lui Aladdin si a lampii fermecate, cu niste replici tare haioase, mai ales cele ale Spiritului lampii (Robin Williams).
CazaGio pe 18 Octombrie 2012 00:08
O animatie splendida, mi-a placut la nebunie cum se prostea duhul =)))... iar coloana sonora a fost la inaltime, la fel ca in toate productiile marca Walt Disney
deadlord pe 03 Septembrie 2012 19:31
Foarte buna animatia.Merita vazuta. Este chiar foarte buna.
xerses pe 23 Martie 2012 19:31
O animatie grozava, personaje extrem de placute.Oricand as vedea acest film.
Bb02 pe 28 Decembrie 2011 17:49
Mie imi place tare tare !! E super tare....
Mie mi se pare ca e tare pentru ca sunt mica??
Mama mi-l citea cand aveam 7 ani. Era frumos ca puteam sa mi-o imaginez singura..Aveam imaginatie.Acum am 9 ani si sunt departe de mama mea !! Nu pot sa ii ascult glasul in persoana....

catasmile17 pe 14 Aprilie 2011 18:24
o animatie superba !!!!!!!!!
va recomand sa-l vedeti !!!!!!!!!

Mihai2508 pe 30 Iunie 2010 16:34
un film disney nemaipomenit pe care il poti viziona alaturi de familie. Este un din filmele cele mai bune realizate de catre disney ce are o poveste minunata dar si o coloana sonora pe masura. un film de nota 10
ciobotaru pe 15 Iunie 2010 12:37
disney
imi plac foarte mult filmele de animatie de genu asta , sunt cel putin superbe si te fac sa te simti din nou copil
mihaelatb pe 10 Noiembrie 2010 22:41
un desen exceptional care a creat un DUH mai altfel.O realizare exceptionala pentru a reada ideea de duh atotputernic .Cuplul maimuta papagal , asemanator -ca farmec cu cel care va aparea mai tarziu Shrek- magar..O mentiune pentru muzica :
peabo bryson & regina belle - a whole new world
versiunea anglo si