Păreri A View to a Kill

(1985)

Perspectiva unei crime

cezarika57 pe 17 Iunie 2018 13:41
Cred ca este cel mai bun film in interpretarea lui Roger Moore. Multi actori vechi (Patrick Macnee,-Razbunatorii, Tanya Roberts-Ingerii lui Charlie, Cristopher Walken-Vanatorul de cerbi) sau noi (Dolph Lundgren). Scenariul inspirat dupa Goldfinger, cascadorii bune, desi Roger Moore avea la momentul filmarilor respectabila versta de 58 de ani.Lois Maxwellisi incheie si ea aparitiile in rolul Moneypenny
vlad199030 pe 16 August 2009 14:18
filmul meu preferat din colectie.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,..,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,
andystarx pe 19 Februarie 2018 19:00
Doar spre final,filmul a mai fost un pic salvat,in rest putina actiune,dar ultima sa parte mi-a placut ,oricum Roger Moore a jucat foarte bine !
Razvan600 pe 27 Iunie 2013 21:28
My name is Bond...James Bond
Cel mai bun film din seria "James Bond" cu Roger Moore in rol principal.
deadlord pe 25 Noiembrie 2012 16:16
La varsta pe care o avea la acea vreme Roger nu mai este potrivit pentru rolul lui James Bond. Acest lucru dupa parerea mea scade din nota filmului, dar pe langa aceste lucruri filmul nu este stralucit absolut deloc.
sabinalin pe 06 Octombrie 2012 14:41
Many happy returns of the days, mister Bond!
"Cea mai veche franciza" a implinit 50 de ani, cel putin asa am citit, ca personajul care-i spion in serviciul Majestatii sale e cel care se reinventeaza cel mai bine in cinematografia ultimei jumatati de veac. Mister Bond se lupta cu dusmanii Marii Britanii si ai lumii inca de pe vremea cand noi ne inchinam catre Est, ne exterminam intelectualitatea prin inchisori si instauram un asa-zis comunism care n-avea nici o legatura cu ideologia. Acum debordam de capitalism original, ne inchinam la Inalta Poarta a lui Barosu si am devenit un fel de lada de gunoi a Europei occidentale... Ce-i mai bine decat sa vezi un film cu mister Bond la aniversare? Nici cel mai nou ca mai e un pic pana se laneaza, nici cel mai vechi cu Sean Connery in rolul lui James.
Dragos.87 pe 12 Iulie 2017 20:43
Din punctul meu de vedere,Roger Moore este cea mai buna alegere dintre toti actorii care l-au interpretat pe personajul James Bond.Este un film echilibrat cu un ritm foarte bun care contine toate ingredientele fara exagerari iar scenariul simplu si bine regizat.Recomand cu incredere,merita!
C. Farrell biggest fan pe 20 Noiembrie 2010 20:22
Too old
Roger Moore e clar prea batran de data aceastaiar cascadoriile facute in film de catre acesta sunt de-a dreptul jenante...in rest scenariu copiat clar dupa Goldfinger, si o Tanya Roberts care enerveaza la culme...singurul atu: Christophe Walken, bineinteles.
cosmin742000 pe 24 Mai 2012 10:41
Film execrabil , ca toate cele cu James Bond , oricum mai bun decat cartea (care e de necitit , si totusi am citit-o numai ca sa vad ce naiba gaseste Mircea Badea la acest personaj), Femeile sunt frumoase , bune , dar atat
eduard_stratan pe 30 august 2021 15:35
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi în 2018 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul înca vreo 2 ani pâna te-au blocat din nou!