Păreri A Single Shot

(2013)

Primul glonte

CatalinPHD pe 02 Septembrie 2013 21:14
Începând de la coloana sonoră și până la prestația actorilor, totul este o mare prostie...
user-63a5fecb37a55 pe 23 Decembrie 2022 21:23
Dacă ma luam după comentarii, nu mai vedeam nici un film...numai critici de film pe aici.Fiecare cu pretențiile lui...pentru mine , a fost ok....si gratis
mladitza pe 11 Decembrie 2019 22:55
thriller cu mister
E multă negură în acest film, la propriu și la figurat. Deși intriga e puțin încâcită și nici nu-mi mai bat capul să descifrez toate căile dubioase care s-au amestecat în cutia aceea cu bani murdari, filmul e valoros pentru atmosferă și pentru că uneori mai mult din sunete creează stări. Sam Rockwell - impecabil, ca de obicei!
Și regizorul David M. Rosenthal a făcut o treabă bună, dar filmul nu va câștiga prea mulți admiratori. Cei amatori de acțiune vor fi total dezamăgiți; iar cei care apeciază drama probabil vor considera că subiectul a fost tratat cam la suprafață.

Asil pe 16 Ianuarie 2017 14:00
Un film atipic celor Hollywoodiene, ciudatel, dar mi-a placut, a avut un aer de realism misterios, care m-a facut sa-l vizionez cu placere pana la capat.
GiulianoDirt pe 31 Mai 2021 21:09
Slăbuț....................................................
vege pe 16 Aprilie 2021 12:01
Sam Rockwell
Pe Rockwell il tin minte (ba chiar ma obsedeaza) din rolul lui in The green mile.
Oricum ar aparea, cu barba, cu perciuni, cu parul nespalat, nu pot sa nu-l asociez cu personajul ultrascarbos din Green Mile.

Salbaticul pe 28 Noiembrie 2020 23:20
Un review,50 caractere,un review și încă un review=6.
SYNDJ pe 06 Ianuarie 2015 00:33
Mizerabil
Mult prea plictisitor, lipsit de acţiune şi mult prea lung. Subiectul se poate rezuma într-o singură propoziţie şi putea fi explus într-un film de maxim 30 de minute, nu trebuiau risipite aproape 2 ore.
Lui Sam Rockwell bag seamă că-i plac rolurile cu puţine replici (vezi şi Moon 2009 dar măcar Moon e un film deosebit).