Păreri A Mighty Heart

(2007)

Speranța moare ultima

IchiroHideaki pe 20 Iulie 2010 20:23
Un film extraordinar...Jolie ne demonstreaza ca are, in afara de o frumusete uimitoare, si un talent actoricesc maginific...chiar nu ma asteptam sa-mi placa asa de mult acest film...sa nu mai zic ca m-am uitat la el la trecerea dintre ani...
nykyfylm pe 06 Ianuarie 2014 00:21
un film slabut,un fel de documentar cu o intamplare intradevar dramatica,insa filmul nu arata prea bine
cosmin_kedii pe 31 Iulie 2013 14:04
Angelina Jolie și zâmbetul ei ne face să credem că sfârșitul va fi ca la Disney .Un film împușcat în stilul unui documentar, foarte detaliat, care se întoarce la această poveste tragică
Spikos pe 08 Aprilie 2013 08:15
Un film bazat pe fapte reale in care impresioneaza solidaritatea oamenilor normali , usor vulnerabili , indiferent de etnie , in fata unui act de terorism international ; nota 6 .
Utube pe 09 Februarie 2012 03:08
Filmul este o dramă şi este realizat după un caz real prezentând, sub formă artistică, mult mediatizatul caz de răpire a unui jurnalist american când acesta se afla cu soţia sa, reporter de meserie ca şi el, în Pakistan. Pelicula prezintă eforturile aproape supraomeneşti pe care mai mulţi agenţi, aparţinând unor agenţii ale statului Pakistanez precum şi ale SUA, le intreprind pentru a-l găsi şi salva pe ziaristul răpit.

Pelicula este dură, prin desfăşurarea acţiunilor, dar au fost evitate imaginile puternice care ar şoca spectatorii, realizarea axându-se mai mult pe discuţii şi analize specifice serviciilor implicate în rezolvarea acestor fel de cazuri, aceasta creând, pentru unii cinefili care gustă mai puţin acest gen de filme, o stare de plictiseală. Este interesant totuşi de urmărit modul în care serviciile implicate cooperează şi… citeşte

fanfirth pe 13 Iulie 2011 15:24
Un film care se opreste asupra unui eveniment devenit tot mai intalnit in istoria contemporana: rapirea de ziaristi.M-a tinut "captiva" si pe mine desi stiam care este soarta ziaristului.Dar e interesant sa vezi desfasurarea evenimentelor altfel decat in jurnalele de stiri.Angelina scoate la iveala cu desavarsire puterea dar si durerea prin care trece sotia ziaristului.
rogvaiv_bleu pe 30 Iunie 2009 19:26
Agelina ...
Filmul este bun,transmite destul dar de toate acestea se ocupa cu succes Angelina Jolie.O prestatie buna.O istorie cutremuratoare.Nu pot sa spun ca mi-a placut dar m-a impresionat.Se poate vedea!
Mihai Gora pe 10 Iulie 2007 17:10
Am vazut filmul in America. Oamenii plangeau in sala.Eu nu am fost afectat,din cauza ca nu sunt american,insa povestea filmului m-a impresionat. Probabil va fi unul din filmele rasfatate la OSCAR.