Păreri A Haunted House

(2013)

A Haunted House

Cravan pe 29 Octombrie 2012 18:58
Deabea astept sa vad aceasta parodie dupa filmul Paranormal Activity, mai ales ca este scris de Marlon Wayans, tipul asta te face sa mori de ras din prima clipa cand apare in cadru.
eugen_taly pe 25 Ianuarie 2013 22:01
Film slabut
In afara de 3-4 faze cat de cat comice , restu filmului e slabut.dar gusturile nu se discuta
Jorge pe 15 mai 2013 20:27
da da ai dreptate
felician_nita pe 19 mai 2014 17:10
ba sant multe faze comice dar poate nu le gusti tu..
deadlord pe 12 Aprilie 2013 21:35
O comedie cat de cat buna. Are scene foarte amuzante si mi-a placut ca te si sperie un pic. Interesant.
anonymous.6229028630c4f pe 12 Aprilie 2013 19:30
tonymaestrul pe 15 Aprilie 2013 18:38
O parodie super haioasa cu niste glume prostesti dar care te fac sa razi. Recomand cu caldura celor carora le-a placut scary movie :)
Tyson_Kyd pe 20 Aprilie 2013 21:56
Un film incredibil ce te face sa razi fara oprire . Are niste faze originale, iar Parintele Doug e cel mai tare . Filmul merita vizionat pentru umorul sau si il recomand cu placere .
nikkolle pe 21 aprilie 2013 21:16
:)) de tavalit nu alta :))
Tyson_Kyd pe 22 aprilie 2013 09:54
Pai chiar te tavalesti pe jos de ras :)) .
viro1983 pe 30 August 2013 12:04
Este mult mai bun decat Scary movie 5 care a fost o mare porcarie.
Din cate am auzit se va face si partea a 2-a.
Sper sa fie mult mai buna decat aceasta.

Flangea007 pe 14 Mai 2013 12:01
O parodie excelenta!
Este o parodie foarte reusita dupa paranormal activity.
Chiar e greu sa te abtii la unele faze.
Merita totusi o nota mai mare.Chiar recomand acest film daca vreti sa vizionati o comedie buna.Nota mea 9!

marioos pe 14 Aprilie 2013 11:10
am vazut si eu aceasta mascareala de film,filmat cu camera cap coada(de cele mai multe ori cred ca fantoma filma),nici nu m am amuzat,nici nu m am speriat,deci in cl am pierdut vremea
GALD pe 14 Aprilie 2013 17:40
Porcarie
Poate este interesant pentru tinerii care in loc sa spuna povesti vizioneaza in noaptea de Halloween acest reality show. In fond, a fost o comedie - cam sexoasa.
Daca s-au gasit personaje ce s-au alaturat la show, probabil se gasesc si fani ai acestui gen.
Mie nu mi-a placut.

alex_il_fenomeno pe 28 Aprilie 2013 21:30
O comedie rezonabila, cu atat mai mult cu cat am urmarit-o la putin timp dupa una asemanatoare, "30 Nights of Paranormal Activity...", ce a fost mai slab... Acesta a avut si numeroase momente slabe, insa in opinia mea cele mai ironice, amuzante sau de efect au primat, in principal datorita experientei in domeniul comediei al talentatului Marlon Wayans, ce s-a implicat serios si la scrierea scenariului. Nu este chiar la nivelul "Scary Movie", insa cred ca se claseaza putin peste parodiile din ziua de azi. Merge urmarit o data, mai ales de amatorii genului.
tony_mondyalu pe 28 Aprilie 2013 02:57
destul de buna aceasta parodie, are unele faze in care am ras k-lumea, merita vazut, te va binedispune
xerses pe 31 Ianuarie 2013 16:05
Este de urmarit daca iti plac parodiile.Insa cred ca putea avea mai multe scene amuzante.
ghirageorge pe 22 Iunie 2013 13:54
Prostia este singurul cuvant pe care il gasesti in mizeria aceasta.
Nu am ras absolut deloc ...... iar fazele "amuzante" sunt doar pentru cei obsedati sexual.
Un film in care o fantoma poate f**e !!!! Jalnic!!! Nota filmului 1 ( pentru lansare)

MikkaelWolfganger pe 06 Iunie 2013 00:40
Un Scary Movie mai putin amuzant.
Nu prea poti sa spui multe despre filmul asta.A fost exact ceea ce m-am asteptat sa fie: o parodie cretina despre niste filme care au miscat anumite categorii de oameni.Nu zic ca nu mi-a placut deloc.Filmul oscileaza intre momente de amuzament maxim si momente incarcate cu cea mai pura lipsa de inspiratie umoristica.Per total ,insa este o comedie simpatica care probabil va lua locul lui Scary Movie pe zona de parodii ieftine si cu succes la public.
apple.crisp pe 02 Iunie 2013 02:36
Nu stiu ce sa zic de ceilalti dar eu am ras destul de mult la acest film .
sannyuu pe 19 Mai 2013 04:22
:))))))))))))))))))))))))))))))
faza cu pârțul :)))))))))))))) nu mai pot de râs :)) si devine gelos cand kisha a facut sex cu fantoma :)))))))))))))) asta-i tare
puffulette pe 06 Mai 2013 15:40
Ca parodie mi s-a parut destul de reusit -am vazut si mai rele- mai ales ca l-am vazut intr-un moment in care chiar aveam nevoie de un film de genu' pentru a ma relaxa, a avut unele faze cam exagerate, dar a fost o comedie destul de reusita.
kakapiciu pe 02 Mai 2013 00:39
In ultimul timp putine parodii reusesc sa scoata rasul din tine...
Sorin87 pe 21 Aprilie 2013 12:23
A Haunted House este o parodie reusita cu foarte multe faze comice, am ras bine de tat.nota 10
ooo333 pe 15 Aprilie 2013 16:26
Deci sa fiu sincer filmul a fost o porcarie totala dar i-am dat 8 pentru ca am ras cu lacrimi la unele scene . Primele minute din film sunt slabe si nu te fac curios deloc dar recomand vizionarea pana la sfarsit deoarece devine mult mai amuzant.
otonis pe 29 Ianuarie 2013 06:02
Un film cu multe parti amuzante, si tot p'atatea proaste. Il iau ca incalzire ptr. Scary Movie 5 care se presupune/sper ca iese anul asta :)
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 17:11
O comedie horror foarte faina pare din trailer . Abia astept sa il vad dar din pacate trebuie sa fiu cu ochii pe torrente sa vad cand apare deoarece in Romania nu cred ca o sa se lanseze .Pacat !
ramitzu pe 22 ianuarie 2013 21:31
E pe filelist ... vizionare placuta
AndreBlack pe 13 aprilie 2013 20:53
Am vazut si eu in sfarsit filmul si mi sa parut o comedie extraordinara . Din primele minute ale filmului am inceput sa rad . 100% comedie , 0% horror . Marlon Wayans a facut o treaba foarte buna . Astept Scary Movie 5 .
cosmin_kedii pe 30 Ianuarie 2013 09:45
Acest film a fost un coșmar de la început, deoarece sa concentrat mai mult pe sex decât pe titlul efectiv a filmului. Îmi place comedii amuzante, dar acest lucru a fost pur și simplu dezgustător
razvan005 pe 7 iunie 2013 18:10
bine ca iti "place comedii"...
user-5e7b2f4dad84f pe 29 Martie 2020 20:39
Amuzant puțin! Cam tras de păr.......................
catacris2003 pe 23 Februarie 2020 19:49
Scene dezgustătoare care se vor amuzante. Amuzament tipic prostimii actuale a societății americane.
mirco2000 pe 29 Iulie 2013 20:13
o comedie extrem de slaba , singurele momente amuzante sunt cele din momentul exorcismului ; in rest o plictiseala perpetua.
BleWoMovie pe 31 august 2013 17:21
daca il vedeai cu un prieten/prietena era mai mijto.
mirco2000 pe 1 septembrie 2013 19:30
Probabil
6Patronul9 pe 01 Martie 2018 21:44
Bunicel
O parodie decenta care nu plictiseste si ofera suficient divertisment cat sa iti mentina ochii pe ecran pe tot parcursul.Nu se ridica la nivelul unui film precum Scary Movie insa merita urmarit de catre fanii genului.
NicushorR. pe 23 Aprilie 2017 18:03
O idiotenie de film!!!
Pierdere de vreme. L-am oprit dupa aproximativ 10 minute.
AdriAdrianna98 pe 12 Noiembrie 2016 17:48
Bunicel, nu extraordinar dar merge. Un fel de scary movie dar mai slab.
alex43497 pe 21 Mai 2015 23:23
ce porcarie scarboasa(scenele de sex cu animalele de plush....) daca unii numesc asta comedie.....
Mr.Halloween pe 10 Mai 2015 20:08
Pentru o parodie,filmul este destul de bun dar nu cel mai bun.
tatucu_alin pe 08 Decembrie 2014 12:34
filmul asta e chiar reusit.
e destul de amuzant si actorii joaca bine.
eu personal am ras de n-am mai putut

Tomax pe 21 Noiembrie 2014 20:40
razi la el
filmul e bun ca si comedie ,dar spre final se termina fazele bune si devine putin plictisitor ,dar daca vrei sa stai seara cu prietenii la un film ,e ok :D
sn_el pe 25 August 2014 18:39

Oameni haiosi intr-o casa bantuita!

omucuvaloare pe 20 August 2014 20:55
alex_valentin_lazar pe 19 Ianuarie 2014 13:25
e gen scary movie .. putin plictisitor.. dar bunicel
Oktober pe 29 Decembrie 2013 20:59
Una dintre cele mai bune comedii de anul acesta.Il recomand.Poante reusite.
BleWoMovie pe 31 August 2013 17:19
Parodie!
Mi-a placut mult filmul , am ras ogroaza , mie nu imi plac comediile asa tare dar la parodii sar imediat , o parodie buna rau , mi-a placut mai ales nigga ala din scary movie
Manusa pe 19 Aprilie 2013 12:55
Din pacate este un film destul de slab, nu are foarte multe momente haioase, cel putin putine au fost acelea la care am ras.
Barbaru pe 11 Aprilie 2013 11:16
slabut
daca esti plictisit si vrei sa adormi il recoman.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
LorenzoRS1 pe 13 Aprilie 2013 16:01
O tampenie ce nu coincide cu titlul.
Un film prost rau ce nu se concentreaza pe titlul filmului,avand o nota prea mare pe IMDB.
Cel mai prost film din 2013.

Nimicdinceparafi pe 11 Aprilie 2013 16:00
Un film care nu este departe de "capodopera" parodiilor,Disaster Movie.Am rezistat doar o jumatate de ora si nu cred ca pe parcurs ar fii devenit mai bun...Imi pare rau de jumatatea aia de ora pierduta dar mai rau imi pare de cei care l-au vazut pina la capat si in plus au mai dat si bani sa-l vada.In viziunea "regizorului", flatulatiile,mimarea sexului cu jucarii de plus,vorbaraia lunga si fara rost,cabotinismul extrem al asa-zis-actorilor ,toate astea inlocuiesc umorul de calitate.Nu e vorba de faptul ca exista glume indecente,problema este nu exista NICI O gluma buna,indecenta sau nu.Imi este dor de parodiile lui Mel Brooks,David Zucker(in perioada lui buna) si Jim Abrahams,Carl Reiner...