Păreri 27 Dresses

(2008)

27 de rochii

Cornelia pe 12 Martie 2008 23:30
Mie mi-a placut filmul.A fost super dragut.Merita vazut.
claudiu-daniel pe 10 Martie 2009 21:23
un film adevarat despre iubire e super filmul uitativa no sa regretati.
cooper pe 10 August 2009 23:29
da chiar mi`a placut ... o comedie romantica reusita :X
alex pe 08 Martie 2008 13:10
dragutz rau de to filmul !merita!
Radu1711 pe 08 Noiembrie 2009 02:06
radu1711
un film de comedie bunicel dar mai mult ii de dragoste, oricum este un film vesel
par4zi7u pe 06 Septembrie 2009 23:09
o comedie reusita .
merita vazut , iar actrita e foarte frumoasa

yo_lory pe 07 Septembrie 2008 01:58
a fost super super :) mi`a placut mult :D ... iar baiatu e frumusel foc :>
coolgirl_denise pe 20 August 2009 20:51
merita vazut! E foarte reusit! O comedie romantica foarte dragutza
daiana00 pe 20 Martie 2010 09:36
Destul de dragut,putin previzibil dar e bun pentru o seara in care te plictisesti:)...iti ridica moralul
robbiex2 pe 10 Mai 2010 22:16
27 Dresses este un film bunicel.Katherine Heigl joaca exceptional :P
poison4you pe 25 Aprilie 2011 20:02
este o comedie romantica destul de buna... care va va placea la fel de mult ca si mie
deea9595 pe 02 Iulie 2010 16:23
un film foarte frumos desi a avut un final un pic cam previzibil:)
Psihologie practică pe 07 Decembrie 2010 10:05
27 de rochii
Cu ceva vreme in urma mi-am facut rost de o colectie de filme cu tematica psihologica. Unele dintre acestea le-am ales de pe psihoterapie.net. Zilele aceastea m-am uitat la filmul 27 de rochii. Un film dulcic despre o tanara, pe nume Jane, care e indragostita de propriul sef, intre timp mai apare si alt tip [...] citeşte
claudiu-daniel-lugoj pe 13 Martie 2010 11:50
Un film excelend despre o fata care organizeaza nunti,dar nu are timp mai deloc pentru ea insasi,pina cind isi da seama ca ea ii face pe foarte multi fericiti,organizindule nunta dar ea tot singura este.Asta pina cind intilneste un baiat.Este o conedie romantica foarte reusita ce merita vazuta de toti.
kakapiciu pe 17 Iunie 2010 13:51
frumusel......imi place ca imbina comedia cu dragostea foarte bine acest film:D:X
madalinamercioiu pe 13 Mai 2010 16:50
Am vazut si eu filmul de mai multe ori,a fost cam ciudat. Dar sora cea mare a fost desteapta ,curajoasa. A fost dragut filmul dar am vazut ca s-a indragostit lulea de directorul ei dar dupa ce a vazut ca de fapt nu este indragostita de directorul ei ci de altul.
tonymaestrul pe 28 Decembrie 2011 20:37
O comedie destul de reusita. Merita vazut acest film.
Utube pe 25 Decembrie 2011 22:29
Filmul este uşor de urmărit şi se încadrează în categoria de comedie romantică, eventual savuroasă, de preferat a fi vizionat împreună cu prietenul sau prietena.

Acţiunea filmului se desfăşoară natural, cu puţine discrepanţe temporare, care pot fi privite cu îngăduinţă chiar şi de un cinefil mai pretenţios, pentru a nu strica savoarea derulării filmului (tatăl celor două surori apare de aceeaşi vârstă şi când erau mici şi la maturitatea acestora).

Subiectul este foarte generos cu numărul situaţiilor comice, acestea fiind speculate şi realizate într-un mod destul de natural, fără exagerări sau deraieri spre ridicol. Totuşi, asupra intrigii dezvoltate de subiectul filmului, planează o umbră de exagerare, ducând până aproape de situaţii de telenovelă frustrările neexprimate dintre cele două surori.

citeşte

Marginal pe 11 August 2011 13:47
O comedie relaxanta, buna pentru weekend. Interesanta melodia pe care o cantau in bar (Elton John -- Benny and the Jets)...
geronada pe 1 octombrie 2011 19:35
da si mie mi-a placut foarte tare melodia !!!
miha.dariciuc pe 18 Iunie 2011 20:02
O comedie foarte reusita ca de altfel toate filmele la care a participat Katherin Heigl !
Sorin87 pe 30 Mai 2011 13:54
27 dresses
interesanta comedia despre 27 de rochii, are momente amuzante si placute, merita incercat mie unul mi-a placut
sweetangry pe 26 Mai 2011 00:55
pentru o comedie romantica, e ok...e mai mult romantic decat comedie, dar merge
clau_ditza091 pe 04 Ianuarie 2011 20:24
E, dupa parerea mea, o comedie romantica reusita. Normal ca filmul e previzibil (cum sunt de altfel mai toate comediile romantice), dar asta nu ii rapeste din farmec. L-am vazut de mai multe ori si inca imi place.
danutza012694 pe 22 Decembrie 2010 10:28
dragutel...tema filmului interesanta actorii f simpatici ...o comedie reusita :D
kasmyn pe 06 Octombrie 2010 19:57
UN FILM ROMANTIC BUN
UN FILM DE VAZUT INANTE DE CASATORIE, CU JUMATATEA!!
Marocico pe 06 Octombrie 2010 16:19
super
Este un film foarte bun chiar mi-s placut l-am vazut de vreo 3 ori.Chiar imi place
geronada pe 1 octombrie 2011 19:31
da stiu si eu l-am vazut de 2 ori si o sa ma mai uit !!!!
SunnyAve3 pe 11 Septembrie 2010 09:30
Ce mi-a placut cel mai mult la filmul asta? Zambetul si replicile lui kevin (James Marsden) ... merita vazut fie doar si pentru asta...
Pitbull pe 13 Decembrie 2010 12:07
De bun simţ şi plicticos
De bun simţ şi plicticos - 27 Dresses

Pe cine interesează că Jane (Katherine Heigl), cea deşteaptă, frumoasă şi devreme-acasă, a fost domnişoară de onoare - nu la două nunţi, nici la vreo şaptezeci, ci fix la douăzeci şi şapte?

Şi cui îi pasă că, vai, ea biata n-a avut noroc, şi tot domnişoară (nu de onoare) e, la cei douăzeci şi (şapte...? Heigl are şi nouă) de anişori ai ei?

Cu ce ne atinge pe noi, că soră-sa, Tess (Malin Akerman), care-i tot frumoasă, da-i o nesimţită şi-o hăbăucă, acum se mărită în sfârşit?

Şi cât ne mişcă pe noi, că Jane oftează în tăcere taman după respectivul?

Şi pe cine doare-n cot, că Jane şi-a păstrat cu sfinţenie, într-un dulap, toate cele douăzeci şi şapte de rochii de domnişoară de onoare?

Păi pe Aline Brosh McKenna,… citeşte

trancegirl pe 07 Noiembrie 2010 11:14
sarmanta Katherine
este un film care ramane acolo in calculator, si pe care sigur o sa-l mai vezi inca o data
MissBlossom01 pe 1 mai 2012 00:23
because going to the movies is too mainstream.
bainca pe 12 Februarie 2021 02:34
nota 8 bun , dragut
Un film frumos vazut de mine demult cu frumoasa si talentata Kaherine Heigl .O comedie romantica tipica cu si despre nunti , nu sunt tocmai fana filmelor cu nunti dar acesta a fost dragut , relaxant si bun de urmarit mai ales ca a avut o actiune placuta pentru mine , ii ofer nota 8 pentru astfel de genuri de filme este un film bun cu accente romantice dar concentrandu-se si pe rolul de domnisoara de onoare a unei Nunti
MiereaNeagra pe 14 Februarie 2020 22:55
O comedie draguta
O comedie usoara, draguta, care destinde, te lasa cu o dispozitie placuta.
Recomandata cand ti-e lene.

Iulidesprefilme pe 05 August 2017 12:37
O poveste romantică, agreabilă, cu mesaje evidente privind dorința (lui Kevin) de a reuși profesional, de a cuceri persoana iubită cu perseverență...Cât despre organizatoarea de nunți, Jane, se poate spune că trebuie să-și trăiască viața, să aibă grijă și de soarta ei, nu numai de a altora, așa cum și prietenii îi recomandă...
Georgys95 pe 07 Februarie 2016 18:41
o idee de film foarte originala,mi-a placut la nebunie!!!
Mariannaa pe 13 August 2014 15:57
Nu prea ai ce sa descrii; este un film destul de mediocru, dar totusi interesant si amuzant.
Kuhaylan pe 11 Februarie 2014 12:31
..................................................
AdriAdrianna98 pe 15 Ianuarie 2014 16:50
Un film simpatic, merita vazut intr-o dupa-amiaza ca un film usor. :)
Buum pe 16 August 2013 16:09
Nu sunt un amator al comediilor, dar acesta mi-a placut, poate si datorita actritei Katherine Heigl. Il recomand.
MariaVilla pe 08 Iulie 2013 02:13
L-am vazut acum 2 sau 3 veri.. pe HBO si mi-a placut mult !
Actrita Katherine Heigl pe care am remarcat-o in serialul " Grey's Anatomy" si "Viata asa cum este ea! " da viata unui personaj interesant in acest film dragut care poate fi pe placul marii majoritati.

mihaelatb pe 26 Aprilie 2013 02:01
Este sa zicem un fel de repetitie generala pentru The Ugly Truth.
Cu o poveste mai slaba, insa. Una din marotele femeilor din filmele americane, vesnica domnisoara de onoare, niciodata mireasa.
Personajul interpretat de Katherine Heigl este la fel in ambele filme, aceleasi temperament. 27 Dresses insa sufera la capitolul personajului masculin. Gerard Butler fiind net superior, omologului sau James Marsden.

geronada pe 01 Octombrie 2011 19:30
este foarte adevarat katherine heigl este o actrita excelenta si ii voi urmari toate filmale in care a jucat si astept cu nerabdare sa ma uit la one for the money !!!!chiar trebuie sa va uitati la filmele in care a jucat sunt superi tari!!!
MNarcis pe 28 Decembrie 2011 21:29
Sincer ma asteptam la mai mult de la acest film, insa e ok si asa, o comedie romantica bunicica si destul de interesanta, (m-a tinut cu zambetul pe buze pana la sfarsit); un film perfect pentru relaxat!
edy21 pe 14 Iunie 2011 13:30
Nu prea m-a convins mai ales primele 30-40 min. sunt cam plictisitoare dar dupa mai ales pe la final devine fain.7.50/8
Kyty86 pe 20 Mai 2011 18:39
Bored,very very very bored!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!