Păreri 2 Fast 2 Furious

(2003)

Mai furios, mai iute

FreakDoll pe 28 Iunie 2009 00:38
Super pereche fac Paul si Tyrese! Pentru genul lui, este un film care merita banii.
cezarika21 pe 10 August 2014 07:03
Farmecul curselor de maşini
Când au auzit că se face o continuare a filmului „The Fast and the Furious”, majoritatea fanilor şi-au imaginat că noua producţie cinematografică va urmări aventurile lui Dominic Toretto, golanul interpretat cu stil de Vin Diesel. Producătorii au decis însă ca acţiunea sequel-ului să îl aibă în centrul său pe fostul poliţist Brian O'Conner (Paul Walker), care a început o viaţă nouă la Miami, participând la curse ilegale de maşini.

Talentul său de pilot de curse îl aduce în atenţia poliţiei locale care încearcă să-l infiltreze în serviciul unui traficant de droguri sud-american. Pentru reuşita acţiunii, Brian îl aduce cu el pe Roman Pearce (Tyrese Gibson), un prieten din copilărie ce tocmai ieşise din închisoare. Cei doi formează un duo imbatabil, capabil să ocolească toate piedicile aflate în calea sa.

Deşi lipsit… citeşte

RoxyD pe 08 Mai 2010 21:29
motoare... multi cai putere... si ffffoarte multa adrenalina...
sorinn95 pe 6 septembrie 2011 01:36
adevarat
spanac2015 pe 28 octombrie 2011 08:48
vorba americanilor : F*****G AWSOME!!!
Andrei.Ciprian pe 20 Ianuarie 2012 11:37
Genul de film care nu plictiseste nici macar o secunda!
Filmul este foarte bun.Este un film care nu m-a dezamagit,nu m-am plictisit deloc,te tine in suspans in mereu.Pentru fanii genului este obligatoriu de vazut!
Al3xX09 pe 20 Aprilie 2010 23:11
AL3xX010
Am colectia The Fast and the Furious merita in original toate mi-au placut sooper dabia astept sa apara 5
sorinn95 pe 6 septembrie 2011 01:36
ai vazut fast five ?
adymarian89 pe 29 martie 2012 23:18
AL3xX010 putem sa ne ingelegem sa am si eu colectia?pls
Alexx pe 16 Decembrie 2010 20:18
mediocru
Film cu masini, de fapt partea a 2-a dintr-o serie ce devine tot mai lunga, usor de uitat.
Qube86 pe 12 decembrie 2011 00:44
Se pare ca timpul nu ti-a demonstrat afirmatia avand in vedere ca, in prezent se lucreaza la partile a 6-a si a 7-a simultan...si ca numarul de fani si de incasari pe intregul glob continua sa creasca exponential...
Infinity pe 25 August 2013 12:51
2 Fast 2 Furious (2003)
Nu a fost la fel de bun ca prima parte, dar si-a pastrat cate ceva din originalitatea primului. Scenariul a avut ceva gauri pe ici pe colo, dar in rest a fost OK. Actiune, umor, masini tunate si lista continua. Nici ideea nu a fost chiar stralucita. O idee tot mai des folosita in multe filme.
Qube86 pe 12 Decembrie 2011 00:56
Mi-a parut extrem de rau sa aud la momentul respectiv, faptul ca Vin Diesel, nu se va intoarce pentru a 2-a parte...A fost o stire trista dar care n-a umbrit nici o clipa succesul acestei a 2-a parti...Asta a fost un lucru bun pentru Paul Walker, care a reusit sa se faca mai remarcat in ''2Fast 2Furious'' decat in prima parte (cand a stat mai mult in umbra lui Diesel decat alaturi)...Producatorul filmului, Neal H. Moritz, a fost inspirat si prin introducerea in film a lui Tyrese Gibson care arata exact ca varianta neagra a lui Vin Diesel si care il ajuta foarte mult pe Walker prin prestatia sa...Odata cu aceasta parte, seria ''Fast & Furious'' incepe sa devina mai cunoscuta si sa devina usor,usor o adevarata ''trend-setter'' printre productiile de gen si pentru tinerii din intreaga lume...De neratat pentru fanii genului si mai ales a seriei...
MNarcis pe 23 Noiembrie 2011 20:05
La fel de bun ca prima parte, viteza, masini tunate, fete si adrenalina, iar Tyrese Gibson joaca f bine si este f haios......merita si aceasta parte vazuta!
raressh pe 15 Iunie 2011 17:16
Furios:D:D:D
E un film bun...merita vizionat...mai ales celor care le plac masinile,bani,fetele si adrenalina...nota 10...:X:X:X
pascu darius pe 22 Iulie 2008 23:04
as vrea sa mai apara o data tot filmu sa fie la tv dar sa fie bagat pe antena pro tv astea.
si imi place la film cand baga turbo si asa viteza prind masinile si imi mai plac masinile bengoase.

Narcis pe 22 Martie 2004 08:16
Merge ca si film. Odata ce l-ai vazut nu cred ca ai mai vrea sa il revezi. Cine e pasionat de masini si ii plac fortarile de aplauze pot sa il urmareasca daca nu l-au vazut pana acum.
Radu V pe 21 Iunie 2003 02:42
Unde ziceti ca se infiltreza Brian??? Ce curse ilegale de masini?? Am vazut filmu si de fapt Brian se infiltreaza intr-o gasca de mafioti care au nevoie de masini rapide pt a scapa de politie.Deci,nu prea e cum ziceti voi pe site....
andreiclawhammer pe 03 August 2006 14:54
"Este un film adevarat"...du-te tu mha si te arunca de la etaj,ca pentru tine e pacat de glont,cum poti sa numesti tu un asemenea jeg,gunoi,cum te tine stomacul sa-i spui:film adevarat,ca are 3,pardon 4 masini si o tipa asta inseamna 5 stele pentru tine,pacat de timpul meu pierdut la cinema,pacat de bani,dar in special pacat de cele 3-4 minute care le-am petrecut citind imbecilitatiile de pe forumul asta.

NU APARE NICI O STEA,NU PENTRU CA NU VREAU SA VOTEZ CI PENTRU CA NU MERITA NICI UNA,PANA SI MASINILE CARE APAR IN FILM SUNT PASTA,bine toate in afara de EVO si GTR

spanac2015 pe 21 noiembrie 2011 14:19
daca nu ai murit inca ....dute si uitate la narcisa salbatica
andreea1987d pe 19 Iunie 2011 22:30
un film bun nu am ce sa comentez....mi a placut..............
AndreBlack pe 28 Martie 2013 12:13
Foarte bun filmul la fel ce toate celelalte . Merita vazut .
cosmin_kedii pe 07 Februarie 2013 12:51
Filmul a fost minunat, masinile au fost frumoase, iar acțiunea a fost nebuna.
KarGo pe 01 Octombrie 2012 22:30
Pavel.F pe 15 Iulie 2012 22:03
SUPER!!
radu3455 pe 29 Octombrie 2011 22:28
poate iesea mult mai bine daca juca si vin diesel,dar oricum e bun
tonymaestrul pe 17 Octombrie 2012 16:44
Foarte tare filmul mai ales ca in el joaca preverata mea eva mendes. Tare faza cu schimbatul masinilor cu bani ;)
Beatryce pe 22 Decembrie 2011 22:11
:x
deci ..e ff tare filmul..:x
si foarte frumosi actorii:))

Dominic pe 04 Mai 2004 15:13
Un film foarte foarte bun zic eu.Spre marea dezamagire a mea(ca nu a jucat Vin Diesel) filmul a fost super.Paul Walker....Eva Mendes shi tziganu' de Tyrese au jucat bine impreuna.
Ludacris parca era necesar acolo shi el.Mashini noi se pare.Mashini cu tunning overloaded.
Dak mai zic sh ide coloana sonora...nu mai are rost.Exact dupa ce am vazut filmul mi-am zis ca trebuie sa fac rost neaparat de Ludacris cu AcT A FooL..prea nava.
Un film reushit!!!BV

TLD pe 28 Iulie 2003 13:39
Mult mai slab ca primul. Fara tuica nu mai are acelasi farmec...
TLD pe 4 aprilie 2003 23:06
Asa femei si masini. Tu chiar crezi ca e mai bun decat primul? Nu mai e nici un actor 'tare', ma rog dak pe tuica il puteti numi tare. E un film pe targetul: 14-20(poate 22). Sper sa nu mai apara a treia parte.
Matrix pe 12 Ianuarie 2004 20:21
Fete, masini, muzica si multi bani.
Mie mi s-a parut mult mai bun ca primul (care oricum e o mare, mare, mare tampenie). Deci acesta este o mare tampenie.
Astept cu nerabdare continuarile "Cel mai iute, cel mai furios" si "Incredi(e)bil de iute, incredi(e)bil de furios".

bogdan pe 15 Iunie 2003 01:15
ce film o sa fie asta fara vin, nu prea vad. o sa merg la el pentru casacadorii si bitches.
bill_the_butcher pe 20 Iunie 2003 02:44
naspa filmul. nici nu se compara cu primul, si nu doar ca nu-i vin diesel. filmul e chiar nasol.
dar ce m-a deranja cel mai mult la el au fost expresiile lui paul walker, care parca incearca sa suplineasca si absenta lui vin diesel. omul asta incearca sa fie spontan, sa para entuziasmat, sigur pe sine, etc...

si nu poate. he can't fool me!!!

p.s: scena in care autostrada se ridica si brian sare cu masina peste celalalt tip e, recunosc, prea tare.

bill_the_butcher pe 4 aprilie 2003 23:06
fugi ma de-aici. ce filmari c-a fost mai slab ca primul
user-643509915c3b2 pe 25 Septembrie 2023 19:22
Nota 1 e pur și simplu de căcat......................
user-64df165ecd4ea pe 24 Septembrie 2023 09:55
Nota 5 că nu a prea avut chesti mișto................
user-64f355eea748b pe 03 Septembrie 2023 12:28
Ok dar nu bun in niciun caz oricum...........deci nota 6.
user-64dddce0d030c pe 17 August 2023 12:08
Dupa mine mult mai bun decat primul di da ati auzit bine. Destul de amuzant si chiar entertaiment asa ca nota 7/10
alexandru_fejer pe 28 Aprilie 2020 23:52
Eu sunt fan filmelor fast and the furious după ce a apărut prima parte. Fan regretatului actor Paul Walker tot de atunci. Am o pagină Facebook cu 52.000 like-uri și un grup Facebook în memoria sa. : Paul Walker Romania pe Facebook. Grup și pagină.
RIP Paul Walker!

andrei426hemi pe 22 Iulie 2018 16:57
O continuare reusita, masini misto nu-i de mirare ca filmul a fost un succes de box office incasand peste 236 milioane de dolari.
danut_iulian pe 03 Aprilie 2017 21:12
Un film extraordinar, o continoare foarte buna a filmului.
cosmin742000 pe 19 Februarie 2017 08:03
Paretea a 2-a din una dintre cele mai proaste francize scoase vreodata
XxRedBullxX pe 15 Februarie 2016 15:38
2 Fast 2 Furious (2003)
Un sfârșit pe cinste are partea asta, seria fast and furious continua promițător.
H4cK3RuL pe 26 Ianuarie 2016 21:21
Paul Walker si restul fac inca un filme de actiune garantata.
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 19:12
2 Fast 2 Furious
Tina_Maria_Valentina pe 09 Septembrie 2015 15:47
Filmul este foarte bun,dar nu se compara cu celelalte,se vede ca lipsesc Vin Diesel,Michelle Rodiguez si Jordana Brewster,iar rolul Evei Mendes sincer a fost groaznic!!!
emy_sinaia pe 20 Septembrie 2014 22:39
Super.
Mai furios, mai iute, episodul 2 in exoticul Miami cu depasiri la limita si cascade la fel, astfel ca Brian n-are nimic de facut decat sa taie frunza la caini participand la curse ilegale pana cand apare o oportunitate si se reantalneste cu prietenul din copilarie Pearce cu care trebuie sa duca la bun sfarsit o operatiune sub acoperire a politiei, ajutate si de politia vamala prin agentul de decor Monica Clemente. Altfel nicio legatura cu primul film.
B3stMaNxX pe 24 August 2014 11:17
Nu ai ce sa mai comentezi,un film foarte reusit! Nota 10!
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 16:28
Un film bun , curse de masini, adrenalina. Merita vazut !!!
Theodoric pe 03 Octombrie 2013 19:57
Continuarea este destul de ok,totul bine pus la punct,insa din pacate nu mai se duce pe farmecul povestii primului film.Dar daca ar fi sa compar cele doua actiuni in stransa legatura,as zice ca ambele au mult suspans.Masini tunate,cascadori geniali,fete sexy si muzica excelenta.
Tyybi1 pe 04 Iunie 2013 15:46
Un film bun.................................................................
Razvan600 pe 02 Iunie 2013 21:25
Un film foarte bun in special pentru fanii de masini, fete frumoase si adrenalina printre care ma numar si eu. 10/10
deadlord pe 27 Mai 2013 20:13
O dezamagire foarte mare. Dintre acesta si primul este o diferenta foarte mare. Scenariul este cam praf, regia este buna, iar distributia este bunicica. Un film slab.
Sorin87 pe 05 Noiembrie 2011 11:30
2 Fast 2 Furious
Un film comercial si foarte misto in special pentru fanii de masini si adrenalina printre care ma numar si eu! 10/10
Octaz pe 25 Septembrie 2011 18:06
Seria continua de aceasta data numai cu Paul Walker ca si personaj principal... un minus daca ne gandim la absenta lui Vin Diesel dar un plus daca ne gandim la prezenta lui Eva Mendez care este as always, hot. Nu pot sa zic ca sunt impresionat de aceasta continuare in conditiile in care primul film se leaga din cate am vazut abia cu "Fast and Furious 4".... iar pe mine aspectul asta ma intereseaza, restul sunt... doar filme de actiune cu masini.
MaFi0tY pe 20 August 2011 15:04
Foarte frumos filmul si seria e super ! Il recomand cu caldura
valydx pe 22 Mai 2011 14:11
2 fast 2 furious